BBL:Bc Kalev/Cramo vs Valmiera 31.01.2010

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Valmiera 31.01.2010

Postitus Postitas Egert »

Soho kirjutas:oleks siis johnson mingi hull võimas korvi all, et raske oleks trennis koht välja võidelda, aga johnson ju suht võrdne veskile harjutamiseks ...
Jep, mõlemad on sellised keskpositsiooni vennad.
Korvi alla pole meie C-del asja.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Valmiera 31.01.2010

Postitus Postitas marxx762 »

mul küsimus see lõik valmiera mängust 0.55 kus Veski kaitses möllab,siis kas kossutrennis õpetataksegi, et võib jätta otsajoone vabaks?Sest olgu siis tegu Taltsiga kaitses, või Veski või mai tea Fisheriga, siis jäetakse alati see võimalus,et ründaja saab vabalt/kiirelt ümber oma telje pöörata ja kaks ära visata.Vähem ohtlikum oleks ju kui ta peaks hakkama keskele keerama, ning sealt saaks ka abi anda paremini?Või kuidas...
vabakutseline
Kasutaja
Postitusi: 1025
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:27

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Valmiera 31.01.2010

Postitus Postitas vabakutseline »

marxx762 kirjutas:mul küsimus see lõik valmiera mängust 0.55 kus Veski kaitses möllab,siis kas kossutrennis õpetataksegi, et võib jätta otsajoone vabaks?Sest olgu siis tegu Taltsiga kaitses, või Veski või mai tea Fisheriga, siis jäetakse alati see võimalus,et ründaja saab vabalt/kiirelt ümber oma telje pöörata ja kaks ära visata.Vähem ohtlikum oleks ju kui ta peaks hakkama keskele keerama, ning sealt saaks ka abi anda paremini?Või kuidas...
Ei oska öelda aga ma usun, et iga trenn rõhutatakse seda, et otsajoon tuleb kinni panna. Millegipärast jäetakse otsajoon tihtipeale vabaks.
Kaitsefänn
Kasutaja
Postitusi: 247
Liitunud: 27 Dets 2008, 13:55

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Valmiera 31.01.2010

Postitus Postitas Kaitsefänn »

Need on need "eesti profid" nagu treener kavatseb öelda :D
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Valmiera 31.01.2010

Postitus Postitas marxx762 »

Kaitsefänn kirjutas:Need on need "eesti profid" nagu treener kavatseb öelda :D
kuisjuures ma näen seda ka vägapalju euroliigas. Imelik igatahes,see ei tohiks nii keeruline olla meeles pidada.
Kasutaja avatar
Kivipallur
Kasutaja
Postitusi: 488
Liitunud: 19 Mai 2009, 15:48

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Valmiera 31.01.2010

Postitus Postitas Kivipallur »

marxx762 kirjutas:mul küsimus see lõik valmiera mängust 0.55 kus Veski kaitses möllab,siis kas kossutrennis õpetataksegi, et võib jätta otsajoone vabaks?Sest olgu siis tegu Taltsiga kaitses, või Veski või mai tea Fisheriga, siis jäetakse alati see võimalus,et ründaja saab vabalt/kiirelt ümber oma telje pöörata ja kaks ära visata.Vähem ohtlikum oleks ju kui ta peaks hakkama keskele keerama, ning sealt saaks ka abi anda paremini?Või kuidas...
Viljari seisis jah kaitses natuke valesti ,kuid ideaalse kaitse puhul oleks keegi pidanud Veskit abistama ja lätlasele vastu astuma . Ei ,otsajoont ei tohiks vabaks jätta.
Viimati muutis Kivipallur, 01 Veebr 2010, 21:14, muudetud 1 kord kokku.
Pilt
Kasutaja avatar
#7
Kasutaja
Postitusi: 1898
Liitunud: 12 Mär 2007, 13:49

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Valmiera 31.01.2010

Postitus Postitas #7 »

vabakutseline kirjutas:
marxx762 kirjutas:mul küsimus see lõik valmiera mängust 0.55 kus Veski kaitses möllab,siis kas kossutrennis õpetataksegi, et võib jätta otsajoone vabaks?Sest olgu siis tegu Taltsiga kaitses, või Veski või mai tea Fisheriga, siis jäetakse alati see võimalus,et ründaja saab vabalt/kiirelt ümber oma telje pöörata ja kaks ära visata.Vähem ohtlikum oleks ju kui ta peaks hakkama keskele keerama, ning sealt saaks ka abi anda paremini?Või kuidas...
Ei oska öelda aga ma usun, et iga trenn rõhutatakse seda, et otsajoon tuleb kinni panna. Millegipärast jäetakse otsajoon tihtipeale vabaks.
Trennides räägitakse, et otsajoon tuleb vabaks jätta enne kui keskele lasta, sest keskelt on meeletult söödu võimalusi. Aga otsajoonelt peab tulema korvi alt abi, umbes 3 sekundi ala joonele, kes astub joone kinni. Järgmine vend võtab nurga söödu kinni.
See on läbimurder, aga küsisid seda, kui selg ees mängib ? Seda ei tea, kuidas võtma peab.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Valmiera 31.01.2010

Postitus Postitas vaim564 »

Kivipallur kirjutas:
marxx762 kirjutas:mul küsimus see lõik valmiera mängust 0.55 kus Veski kaitses möllab,siis kas kossutrennis õpetataksegi, et võib jätta otsajoone vabaks?Sest olgu siis tegu Taltsiga kaitses, või Veski või mai tea Fisheriga, siis jäetakse alati see võimalus,et ründaja saab vabalt/kiirelt ümber oma telje pöörata ja kaks ära visata.Vähem ohtlikum oleks ju kui ta peaks hakkama keskele keerama, ning sealt saaks ka abi anda paremini?Või kuidas...
Viljari seisis jah kaitses natuke valesti ,kuid ideaalse kaitse puhul oleks keegi Veskit abistama ja lätlasele vastu astuma . Ei ,otsajoont ei tohiks vabaks jätta.
Ma ütleks ise midagi samasugust, Keerlesel blokeeriti tee kinni ja teised olid kusagile kadunud.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Valmiera 31.01.2010

Postitus Postitas marxx762 »

#7 kirjutas:
vabakutseline kirjutas:
marxx762 kirjutas:mul küsimus see lõik valmiera mängust 0.55 kus Veski kaitses möllab,siis kas kossutrennis õpetataksegi, et võib jätta otsajoone vabaks?Sest olgu siis tegu Taltsiga kaitses, või Veski või mai tea Fisheriga, siis jäetakse alati see võimalus,et ründaja saab vabalt/kiirelt ümber oma telje pöörata ja kaks ära visata.Vähem ohtlikum oleks ju kui ta peaks hakkama keskele keerama, ning sealt saaks ka abi anda paremini?Või kuidas...
Ei oska öelda aga ma usun, et iga trenn rõhutatakse seda, et otsajoon tuleb kinni panna. Millegipärast jäetakse otsajoon tihtipeale vabaks.
Trennides räägitakse, et otsajoon tuleb vabaks jätta enne kui keskele lasta, sest keskelt on meeletult söödu võimalusi. Aga otsajoonelt peab tulema korvi alt abi, umbes 3 sekundi ala joonele, kes astub joone kinni. Järgmine vend võtab nurga söödu kinni.
See on läbimurder, aga küsisid seda, kui selg ees mängib ? Seda ei tea, kuidas võtma peab.
No siis ma arvasin mõneti õigesti, et ehk sealt peab siis abi sealt tulema,aga seda ei tuld eriti,ühesõnaga me pole ainsad kes selliste asjade vastu kaitses eksivad, vähemalt niipalju kui mina kossu vaadand olen, kuigi nende eksimuste ärahoidmine peaks olema suht lihtsalt trennis selgeks teha.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3604
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Valmiera 31.01.2010

Postitus Postitas Rix »

Küsimus ikka oli Veski puhul, et ta lasi mehel imelihtsalt korvi poole keerata ning siis tegi veel mõttetu vea otsa. 3 min 3 viga, pea kõik viskel. ei saa tast asja. Aga 7 ütles minu teada õigesti, vähemasti nii olen ka mina paljude treenerite käest tänapäeval kuulnud.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Valmiera 31.01.2010

Postitus Postitas vaim564 »

Üldiselt võiks selle Veski teema juba ükskord ära lõpetada, siin on mingi samasugune fetiš tekkinud nagu Tartu omadel Teini ja Toddi puhul. Praegu jääb mulje nagu oleks tegemist ilgelt olulise Kalevi põhimängijaga. Mitte kuidagi ei oska kaotusi tema kaela kirjutada, eriti kui ta mängib ainult 3 minutit esimesel poolajal. Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis rääkis just Varrak, et Veskit ei saa praegu Rakveresse lasta, et ühtegi tsentrit pole. Aga ma küll ei saa aru, milleks on seda tsentrit pingile istuma tarvis. Tuleks nagu julgeda otsuseid teha. Praegu jääb mulje, et vaja on lihtsalt ühte poksikotti, mille abil saab puudujääkidelt kergesti tähelepanu kõrvale juhtida.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Valmiera 31.01.2010

Postitus Postitas nojah »

Asi polegi selles, et keegi Veskit kaotustest või Kalevi olukorras süüdlaseks peaks. Kaugel sellest. Me lihtsalt põhjendame, miks teda ei saa mängudes rohkem usaldada. Kõigepealt peab ta ennast ise usaldama hakkama, alles siis saavad seda teised teha.

Mis sellesse kaitsesse puutub, siis vast vaadatakse ka seda, kumbale poole meeldib mehel rohkem pöörata ja kumba käega ta armastab/oskab visata jne, sellises selg korvi poole situatsioonides muuhulgas. Aga see on muidugi viga, kui mees saab ennast täiesti vabana korvi alla keerata, siis pole sellel ka vahet, kui "valele poole" keerab. Mehe vaba ruumi peab suruma nii otsajoone vastu, et ta ei saaks päris korvi alla ennast keerata, pigem korvi või siis peab teine mees kaitses vastu tulema. Ja paljuski tuleb tegeleda ka sellega korvi aluses võitluses, et ta ei saaks palli kõige paremas positsioonis vaid ebamugavamas kohas.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Valmiera 31.01.2010

Postitus Postitas marxx762 »

kuisjuures, ma ei süüdistanud veskit antud olukorras, vaid ta pakkus olukorra, mis on mulle ammu juba küsimuse õhku jätnud
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Valmiera 31.01.2010

Postitus Postitas nojah »

Ma pidasin sõna "olukord" all üldist olukorda silmas, ma seda videot pole näinud.
Kalev
Kasutaja
Postitusi: 697
Liitunud: 13 Nov 2006, 17:47
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: BBL:Bc Kalev/Cramo vs Valmiera 31.01.2010

Postitus Postitas Kalev »

vaim564 kirjutas:Üldiselt võiks selle Veski teema juba ükskord ära lõpetada, siin on mingi samasugune fetiš tekkinud nagu Tartu omadel Teini ja Toddi puhul. Praegu jääb mulje nagu oleks tegemist ilgelt olulise Kalevi põhimängijaga. Mitte kuidagi ei oska kaotusi tema kaela kirjutada, eriti kui ta mängib ainult 3 minutit esimesel poolajal. Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis rääkis just Varrak, et Veskit ei saa praegu Rakveresse lasta, et ühtegi tsentrit pole. Aga ma küll ei saa aru, milleks on seda tsentrit pingile istuma tarvis. Tuleks nagu julgeda otsuseid teha. Praegu jääb mulje, et vaja on lihtsalt ühte poksikotti, mille abil saab puudujääkidelt kergesti tähelepanu kõrvale juhtida.
Noh, Kalevi puudujääk ongi korvialune, kuidas see siis kõrvale juhtimine on? Üldiselt, teema Veski ümber käib peamiselt selle pärast, et mõned kasutajad on välja pakkunud, et Veski peaks saama rohkem mänguaega, kuid enamiku arvamuseks on, et kõigepealt peab mängija ise neid minuteid tahtma ja ära kasutama. Meie oma Will-Jar sellega aga hakkama pole saanud.
Suletud