Rait Keerles

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Natalya
Kasutaja
Postitusi: 214
Liitunud: 12 Dets 2006, 19:15
Asukoht: Jõhvi
Kontakt:

Postitus Postitas Natalya »

Minu meelest väga vajalik mängija Kalevile! Eriti tema 3sed!!!:)
Võitle KALEV alati!!! go go go!!!!
Britta
Kasutaja
Postitusi: 302
Liitunud: 18 Nov 2006, 23:55
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Britta »

nagu, Tõnu ütleb.. "Rait, sa oled mu lemmik!" keerles on tõesti vajalik mängumees. ja tema kolmesed parimatel hetkedel! jätka samas vaimus rait!
Joonas

Postitus Postitas Joonas »

Keerles näitas nüüd uleb'i esimeses mängus, et on võimeline väga hästi mängima tugevate vastaste vastu..!!Loodame, et treener hakkab teda rohkem mängitama ja siis kogub ta kõvasti kindlust juurde.:P
Raudsepp
Kasutaja
Postitusi: 190
Liitunud: 21 Nov 2006, 22:25
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Raudsepp »

Keerles on jah seda hooaega suht korralikult alustanud. Ta on koguaeg olnud üks mu lemmikutest juba Ehitustööriista aegadest.
Lootus sureb viimasena!
freed
Kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 15 Nov 2006, 13:24

Postitus Postitas freed »

Jep:P
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 708
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Postitus Postitas BCKLV »

Rait Keerlese intervjuu ja artikkel tänasest SLÕList:
Viimase mängijana Kalevi korvpallimeeskonnas vana Ehitustööriista" vaimu hoidev Rait Keerles tunnistab, et klubi areng mõne aastaga koduliiga autsaiderist ULEBi karikasarjas osalevaks Eesti esindusklubiks on olnud uskumatu.

Villeurbanne’i hotelli luksuslikus numbritoas Prantsusmaa kuulsa tiimi Asveliga kohtumist oodates tõdeb Keerles, et aastaid koduliiga tagumises pooles maadelnud ning alles kolm sügist tagasi esimese eduga üllatanud Ehitustööriista ümbersünd on olnud hämmastavalt kiire.

"Minu jaoks on see uskumatu," ütleb novembris 27aastaseks saav ääremängija. "Aastaid oli ainus eesmärk lihtsalt püsima jääda. Ka siis, kui kaks ja pool aastat tagasi tuli esimene meistritiitel. Ei millestki on tulnud suur ja võimas klubi – kõigepealt FIBA sari, nüüd ULEB... Seda poleks osanud arvata."

Keerles on ainus mängija, kes suure ümbersünni algatanud 2005. aasta Ehitustööriista tiitlihooajast nüüdseks Kalev/Cramo nime saanud meeskonda alles jäänud. Enamgi veel, ta jõudis 1999. aasta kevadel paar kuud mängida ka klubi päris algse eelkäija, noortekoondise baasil moodustatud Canon/Eesti Noortemeeskonna särgis.

"[Kalevi president] Ivar Valdmaa meenutas mulle hiljuti, et olen siin viimane vana Ehitustööriista mees. Nagu maskott," muigab Keerles.

Klubijuhtide Valdmaa ja Toomas Linamäe ambitsioonide toel on klubi kõigest mõne aastaga teinud läbi totaalse muutumise. Keerlese kõrval on vahetunud kõik mängijad, treenerid, töökorraldus, eelarve, vastased, eesmärgid.

"Kõik on läinud professionaalsemaks. Trennid on pikemad. Enne oli tund, tund-poolteist, viis minutit varem tulid kohale. Nüüd teed veerand tundi enne trenni individuaalset tööd, siis kaks tundi meeskonnaga, siis veel veerand tundi omaette. Kuus on kaks vaba päeva. Kogu aeg oled korvpallis. Eestis teist sellist väljundit suurel areenil pole," võrdleb ta rahulolevalt.

Mis salata – ka mängijate heaolu on kasvanud. "Mida professionaalsemaks läheb klubi, saavutused ja nõudmised, seda paremaks läheb ka heaolu. Palgad, reisitingimused, hotellid, mängusaalid..."

Ehitustööriista-aegseid kamraade ning klubi aastaid enda õlgadel vedanud treener Allan Dorbekit pole Keerlese sõnul mõtet nukrutsedes taga igatseda. "Muutused ja vahetused on asjade loomulik käik, see on paratamatu. Eriti, kui eesmärgid kasvavad. Ivar on ju rääkinud isegi Euroliigast."

Kõik muutused pole olnud kerged. Veselin Matici peatreeneriks tulles pidi Keerles ise mullu meeskonna liidri kohalt vahetusmeheks taanduma.

"Algul oli täielik segadus, mis mu roll on. Olin harjunud kogu aeg esireas olema. Aga hiljuti rääkis Matic ühel vaheajal: kaklesime mullu Raidiga terve hooaeg, aga nüüd mängin ma sellist korvpalli, nagu tema tahab. Sain aru, mida ta minult ootab – tulla vahetusest, rabada kaitses. Punkte võisin visata alles rünnaku viimastel sekunditel."

Isiklik taandumine polnud lihtne, kuid vältimatu. "Kui vaadata suurt korvpalli, kus võistkonnas on 12 staari – seal istuvad väga suured tähed pingil, kõik ei saa korraga platsile," tõdeb ta.

Kui midagi vanast ajast taga igatseda, siis kunagise noore Ehitustööriista kambavaimu. Mängijate vahetumise ja välismaalaste arvu kasvuga on tema sõnul ühtsustunne kahanenud. "Vanasti olime kõik keskmikud, teadsime, et lööme läbi vaid üheskoos ühtse rusikana. Nüüd on rohkem erineva tasemega mängijaid ja tugevamad võivad teatud hetkel loota, et saavad ise hakkama."
Kui paar eelmist suve nullis vigastus Rait Keerlese võimaluse Eesti koondises mängida, siis tänavu oli rahvusmeeskonna kandidaatide seast välja jäämine omapärasem lugu.
"Algul ei kutsutud mind üldse koondisse. Siis ühel hetkel helistati, aga viie päeva pärast olid mul just pulmad toimumas. Teadnuks, et kutsutakse, saanuks asju teistmoodi planeerida," kahetseb ta.
Peagi 27aastaseks saav Keerles loodab, et tal õnnestub siiski veel koondises mängida. "Kui kutsutakse, kui leitakse, et minust on abi, siis ikka läheks. Aga praegu ei tea ju sedagi, kes on järgmine treener."
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=254095
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=254094
HEROS GET REMEMBERED, LEGENDS NEVER DIE ||| 2005 ||| 2006 ||| 2009 ||| 2011 ||| 2012 ||| 2013 ||| 2014 ||| 2016 ||| 2017 |||
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas marxx762 »

Palju Palju õnne sulle Rait,edu ja jõudu edaspidiseks.
Kasutaja avatar
Kristo
Kasutaja
Postitusi: 1294
Liitunud: 15 Okt 2006, 16:18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristo »

Õnne!
FANnrOne
Kasutaja
Postitusi: 379
Liitunud: 13 Jaan 2007, 21:41

Postitus Postitas FANnrOne »

Palju õnne !
BC Kalev/Cramo
jyrgen
Kasutaja
Postitusi: 3686
Liitunud: 29 Mai 2007, 20:56
Asukoht: Anfield

Postitus Postitas jyrgen »

palju õnne :)
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Postitus Postitas Demarr »

Õnne!
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
Kalev
Kasutaja
Postitusi: 697
Liitunud: 13 Nov 2006, 17:47
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Postitus Postitas Kalev »

Õnnitlused ka minu poolt! :)
Kasutaja avatar
BigMac
Kasutaja
Postitusi: 1107
Liitunud: 18 Nov 2007, 16:48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas BigMac »

Õnne !
#18
Kasutaja
Postitusi: 184
Liitunud: 16 Nov 2006, 21:07

Postitus Postitas #18 »

Õnne ja palju häid tulevasi mänge Kalevi särgis!
gametime
Kasutaja
Postitusi: 465
Liitunud: 12 Mai 2007, 20:53

Postitus Postitas gametime »

Õnne ning edu edaspidisteks lahinguteks!
Vasta