Balti Liiga 2011/2012

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
eqy2k
Kasutaja
Postitusi: 520
Liitunud: 01 Aug 2010, 16:10

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas eqy2k »

hea oleks kui emv saaks alustada alles play-offis aga vaevalt alaliit ja hr sõber sellega nõus oleks.
vtb s peaksime kindlasti osalema
eurocupi pole vist tõesti mõtet 6 mängu pärast minna/kui saab otse alagrupiturniirile)
bbl hakkab ennast vaikselt ammendama kuigi jah ise vaataks ka pigem võrdset mängu liepajaga kui 40st sauna unicsiga.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas nojah »

Mina ikka väga ei usu sellesse kohe-kohe saabuvasse rahalaeva. Kui seni pole tulnud, miks ta peaks siis lähemas tulevikus tulema?
Mario
Kasutaja
Postitusi: 307
Liitunud: 13 Jaan 2009, 23:30

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Mario »

Kui rääkida oma brändi reklaamist huvitatud potentsiaalsetest sponsoritest, siis ma näen küll sarnaselt "nojah"-iga, et Balti, Põhjamaade või Ida-Euroopa turule suunatud ettevõtteid on valikus võrratult rohkem kui üle-euroopalisi firmasid. Balti väljundi kadumine peaks suurt osa tänastest toetajatest küll sügavalt mõtlema panema. Iseasi on muidugi see, kui palju nad hetkel tegelikult üldse ratsionaalsest omahuvist tegutsevad, pigem on see põimunud metseenlusega, seda enam, et Balti liigas on televäljund praktiliselt kadunud. Just sponsoritele mõeldes oleks üldisele Euroopa suunale (kus nagu mainitud saab tõenäoliselt vaid 2 või 6 mängu 1 või 3 vastasega aastas) keskendumine perspektiivitu.
Minu pisike lootus on, et meeskond saab omale välissponsori nagu eelmisel hooajal sahistati ("salapärane toetaja idast"). Mingisse tundmatusse Ida-Euroopa tiimi, kes margnaalsevõitu eurosarjas paar mängu peab, vaevalt keegi oma raha matta tahab, aga VTB liiga oma piiratuma seltskonna, rohkemate mängude ja teleülekannetega tõstab ka Kalevi-sugust tiimi rohkem esile ja hea lobby-töö tulemusel võib mõni jõukas Vene vm firma küll nt nimisponsoriks hakkamist kaaluda. See stsenaarium on mu meelest ka ainuke reaalne võimalus meeskonna eelarve koos mängukvaliteediga järgmisele tasemele viia. See kõik ei pea tähendama eurosarjadele käegalöömist, ohverdamisjärjekorras on esimene ikkagi KML - ma ei näe tugevaid argumente, miks Kalev ei võiks kohalike mõõduvõtuga liituda alles kevadel sarnaselt Balkani piirkonna parimatega, kes küll Aadria liiga ja eurosarja mängude vahepeal end ebaoluliste mängudega ei rebesta.
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 708
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas BCKLV »

Valik ei tohiks olla kas Balti liiga või eurosari vaid kas Balti liiga või Eesti meistrivõistlused! Kui Sõber "otsustab" ka järgmine aasta eliitdivisjoni mängima hakata, siis polegi nagu eestikaid vaja, top 3 tiimid saavad omavahelised mängud Balti liiga raames peetud. Ülejäänud kodumaistele tiimidele jääb võimalus suurematega karikas ja kevadises playoffis kohtuda, kui enamat tahetakse, palun, töötagu ennast läbi Challenge cupi üles.... aga Kalevil tõesti, milleks rebestada!?
HEROS GET REMEMBERED, LEGENDS NEVER DIE ||| 2005 ||| 2006 ||| 2009 ||| 2011 ||| 2012 ||| 2013 ||| 2014 ||| 2016 ||| 2017 |||
Kasutaja avatar
Alan
Kasutaja
Postitusi: 608
Liitunud: 13 Nov 2007, 23:09

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Alan »

Parandage mind, kui ma eksin, aga minu teada rytas ja Žalgris mängivad kohalikku Leedu liigat. Kas Kalev/Cramos on siis nii suured härrad koos, et neile peaks koduliiga mängudest vabastuse andma? Isegi tullakse vastu ju, et kodumängud lähevad kahena kirja.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Zog »

Maailmast v6ib tuua n2iteid nii ja teistpidi, niimoodi vaieldes ei j6ua me kyll kuhugi. Minu seisukoht on see, et P2rnule ja Raplale on see v6imalus "pealinna staaridega" madistada nii suur asi, et neilt selle 2ra v6tmine oleks regionaalsele korvpallielule paras hoop. Ning Eesti korvpalli tulevikku silmas pidades on minu meelest ikkagi k6ige j2tkusuutlikum mudel selline, kus silmapaistvad noored kiirelt v2lismaale l2hevad, ning eelk6ige tuleks panustada sellesse, et neid silmapaistvaid noori ikka esile kerkiks.

See, mis Kalevi seisukohast k6ige parem variant on s6ltub eelk6ige sellest, milline meeskonna tase j2rgmisel aastal on... kui eelarve veidi kasvaks, oleks Eesti liiga + eurosari + VTB t2itsa normaalne ju.
Kasutaja avatar
Soho
Kasutaja
Postitusi: 2814
Liitunud: 11 Apr 2008, 20:55

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Soho »

Alan kirjutas:Parandage mind, kui ma eksin, aga minu teada rytas ja Žalgris mängivad kohalikku Leedu liigat. Kas Kalev/Cramos on siis nii suured härrad koos, et neile peaks koduliiga mängudest vabastuse andma? Isegi tullakse vastu ju, et kodumängud lähevad kahena kirja.

See eest ei pidanud nad BBL põhihooaja mänge mängima... Ega mul ka midagi selle vastu poleks , kui Kalev KML-i toksiks ja BBLis ka alustaks PO-st
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Demarr »

Alan kirjutas:Parandage mind, kui ma eksin, aga minu teada rytas ja Žalgris mängivad kohalikku Leedu liigat. Kas Kalev/Cramos on siis nii suured härrad koos, et neile peaks koduliiga mängudest vabastuse andma? Isegi tullakse vastu ju, et kodumängud lähevad kahena kirja.
Kurtinaitis kurtis kunagi küll, et mänge on liiga palju ja trenne ei saa liikumiste harjutamiseks piisavalt teha. Seetõttu ju põhimõtteliselt loobutigi Balti liigas osalemast - kuna koormus läks liiga suureks. Leedu suurtel polnud mänguliselt eriti suurt vahet, kas loobuda Balti liigast või siis koduliigast. Mõlemad on enam-vähem sama tugevusega liigad ja üsna loogiline, et nende kahe vahel valides otsustati koduliiga kasuks (väiksemad vahemaad, lisaks Euroopasse pääsemise õigus jne).

Kui sa nüüd aga võrdled näiteks mänge Valga ja Pärnuga ning paned seejärel kõrvale mängud kasvõi leedu piimameistritega või Šiauliaiga, siis ma arvan, et saad isegi aru, et mänguliselt on Kalevi jaoks kõvemad mängud leedukatega.

Minagi, nii kurb kui see ka pole, arvan, et kui loobuma peab, tuleks loobuda Eesti meistriliiga põhiturniirist (Tarvase ja Kalevi vahel aset leidnud sündmus vaid kinnitas minu jaoks seda valikut). Teised Eesti meeskonnad ei tee ju praktiliselt mitte midagi, et Kalevile ja Tartule paremaid mänge pakkuda - ambitsioonid on puudu ja tegeletakse nö näilise korvpalli arendamisega. Mis peaks see Kalevi motivatsioon olema Eesti meistrivõistlustel põhiturniiri toksida?
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas nojah »

Nõus, kui Rapla või Pärnu tahavad korralikke mänge saada, siis mängigu suurema keskendumisega bbl challengit. Pole Kalevi asi neile showmänge pidamas käia. Hetkel väiksemad tihti pingutavad vähese tähtsusega põhihooaja mängus TÜ või Cramo vastu veri ninast väljas (ja loodavad, et vastased kergema päeva teevad) aga tegelikult peaks hoopis üritama noorte lätlaste-leedulastega iga hinna eest end kehtestada, mitte lihtsalt sirge jalaga väljakul "kogemust" saama minna...
Mario
Kasutaja
Postitusi: 307
Liitunud: 13 Jaan 2009, 23:30

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Mario »

Zog kirjutas:Maailmast v6ib tuua n2iteid nii ja teistpidi, niimoodi vaieldes ei j6ua me kyll kuhugi. Minu seisukoht on see, et P2rnule ja Raplale on see v6imalus "pealinna staaridega" madistada nii suur asi, et neilt selle 2ra v6tmine oleks regionaalsele korvpallielule paras hoop. Ning Eesti korvpalli tulevikku silmas pidades on minu meelest ikkagi k6ige j2tkusuutlikum mudel selline, kus silmapaistvad noored kiirelt v2lismaale l2hevad, ning eelk6ige tuleks panustada sellesse, et neid silmapaistvaid noori ikka esile kerkiks.

See, mis Kalevi seisukohast k6ige parem variant on s6ltub eelk6ige sellest, milline meeskonna tase j2rgmisel aastal on... kui eelarve veidi kasvaks, oleks Eesti liiga + eurosari + VTB t2itsa normaalne ju.
Paljudes maades on selline süsteem, et paar tugevamat kohalike meistrikate põhihooajal kaasa ei löö, vaid osalevad kõvemates liigades. Siis kuskil märtsis, kui neil paaril läheb mängugraafik kõrgemal tasemel hõredamaks, lüüakse kodune sari 2-ks: alumine pool hakkab nõrgemaid kohti ja väljakukkujaid välja selgitama, priviligeeritud aga liituvad tugevamatega ja mängitakse omavahel 2 ringi ning siis kohamängud.
Eestis saaksid TTÜ-d ja Raplad oma annuse Kalevit kenasti kätte ning Kalev ise mõistlikul ajal, määral ja tasemel lisamänge. Eestikate tagumine ots jääb nagunii liiga nõrgaks ja lihtsalt kohaliku küla pallurite ja elanike rõõmustamise (ei enamat, ma sügavalt kahtlen, et kohalikud teevad kossutrenni selle nimel, et paar korda aastas Cramo mehi elusast peast näha ja pakk kirja saada - nende peamised väljakutsed ja eesmärgid on ikka mujal ja kalevlasi nii pühadeks meesteks ei peeta nagu USA-s võib-olla NBA-lasi) pärast Eesti parimad küll aega raiskama ei peaks.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas japs »

See viimane kevadel kehekslöömise variant tundub vägagi mõistlik. Nagu korvpalliliidu härrad öelnud on, ei tahaks nad Kalevit-Tartut eestikatest kuidagi vabastada.
Liitun sammuti kõigiga, kes saavad aru Balti liiga vajalikusest, sellel hooajal oli küll liiga korralduslikult paras segadus, kui selle asemel et uhkelt/ülbelt minema jalutada tuleks püüda korraldust parandada. Ning ka rahaliselt on umbes 20 Balti liiga mängu kindlasti mõistlikum kui 6 eurosarja mängu (suur eurosarja osalustasu, lennureisid). Vaatamata muule pahnale (korraldus, raha jne) on Balti liiga kõige olulisemaks plussiks just võrdsete vastastega mängimise võimalus ning arengu mõttes on just see oluline.

p.s Igasugustesse Vene rahalaevade saabumisse ei usu 95% tõenäosusega jätkatakse umbkaudu sama (või 20-30% tõusu) eelarvega mis käimasoleval aastal.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3604
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Rix »

japs kirjutas:See viimane kevadel kehekslöömise variant tundub vägagi mõistlik. Nagu korvpalliliidu härrad öelnud on, ei tahaks nad Kalevit-Tartut eestikatest kuidagi vabastada.
Liitun sammuti kõigiga, kes saavad aru Balti liiga vajalikusest, sellel hooajal oli küll liiga korralduslikult paras segadus, kui selle asemel et uhkelt/ülbelt minema jalutada tuleks püüda korraldust parandada. Ning ka rahaliselt on umbes 20 Balti liiga mängu kindlasti mõistlikum kui 6 eurosarja mängu (suur eurosarja osalustasu, lennureisid). Vaatamata muule pahnale (korraldus, raha jne) on Balti liiga kõige olulisemaks plussiks just võrdsete vastastega mängimise võimalus ning arengu mõttes on just see oluline.

p.s Igasugustesse Vene rahalaevade saabumisse ei usu 95% tõenäosusega jätkatakse umbkaudu sama (või 20-30% tõusu) eelarvega mis käimasoleval aastal.
Ok, kõik need argumendid on ju täitsa ok, aga see " arengu mõttes oluline"... sellega nagu ei nõustuks. Jah, Raplale ja Rakvere "rikirubiotele" kindlasti. Teatud mängijatele ka esindusklubis (Kitsing), kuid kui liigast langevad ära veel VEF ja nt Ventspils, siis ma küll ei näe, et need mängud seal Dorbekutele, Sokkudele ja Doroninitele enam väga arendavad oleks. Neile pigem oleks eurosarja vaja, sest kontakt hakkab keskmise Euroopaga katkema.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas japs »

Minu jutt polnudki mõeldud Balti liiga- Eurosari vastandamisena, ideaalis võiks mõlemast osa võtta (vähemalt tartu). Kuid kuidagi ei ole nõus sellega, et Balti liiga ei arenda, Siauliai, Rudupis, Ventspils, Kedinai ei ole kindlasti meeskonnad kellest Kalev tugevalt üle oleks pigem on tegemist endatugevuste või isegi natike tugevamate võistkondadega, seega mängud nendega tulevad vägagi kasuks.
Ja mis puutub sinu nimetatud kolme "igavesse noorde ja andekasse" siis nad kõik peaksid arengu seisukohalt kiiremas korras välisliigades õnne proovima.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas nojah »

Dorbekud Sokud ja Doroninid ei arenegi enam kusagile. Selles mõttes pole nende poolest vahet, kus liigat mängida. Eks siin on isiklikud eelistused ka aga minu arvates on mängud kas või Rudupise ja Leedu piimameistritega oluliselt huvitavamad, kui pakid Nizni Novgorodilt näiteks. Mängudest TTÜ või Valgaga ma ei hakka üldse rääkimagi. Paraku need Dorbekud Sokud ja Doroninid peavad meeskonnas olema vähemalt seni, kuni nooremad ehk kaela hakkavad kandma, oleme ausad, sellisel tasemel ainult leegionäridest koosnev klubi ei paku ka pinget -muidugi, kui on piisavalt raha ja meeskond, kes reaalselt konkureerib näiteks VTB esimese poole kohtadele, siis võiks minu poolest olla ka meeskonnas 8 leegionäri. Aga praeguse tasemega leegionäride puhul ei tekita küll mõte sellest, et ainult võõrad mängiksid, erilist entusiasmi.
eqy2k
Kasutaja
Postitusi: 520
Liitunud: 01 Aug 2010, 16:10

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas eqy2k »

japs kirjutas:Minu jutt polnudki mõeldud Balti liiga- Eurosari vastandamisena, ideaalis võiks mõlemast osa võtta (vähemalt tartu). Kuid kuidagi ei ole nõus sellega, et Balti liiga ei arenda, Siauliai, Rudupis, Ventspils, Kedinai ei ole kindlasti meeskonnad kellest Kalev tugevalt üle oleks pigem on tegemist endatugevuste või isegi natike tugevamate võistkondadega, seega mängud nendega tulevad vägagi kasuks.
Ja mis puutub sinu nimetatud kolme "igavesse noorde ja andekasse" siis nad kõik peaksid arengu seisukohalt kiiremas korras välisliigades õnne proovima.
kus juures Enden ütles paar hooaega tagasi,et Doronini vastu tunti ida poolt huvi,aga bbl s 4 punkti mängus...jäigi asi sinnapaika
Suletud