Bamba Fall

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
eqy2k
Kasutaja
Postitusi: 520
Liitunud: 01 Aug 2010, 16:10

Re: Bamba Fall

Postitus Postitas eqy2k »

no laane ja m.dorbek on juba tehniliselt ja füüsiliselt paremad Tammest,tamme 20 min bbl ja vtb võiks vabalt üks neist endale saada(järgmine hooaeg nt)
Kalev
Kasutaja
Postitusi: 697
Liitunud: 13 Nov 2006, 17:47
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Bamba Fall

Postitus Postitas Kalev »

eqy2k kirjutas:no laane ja m.dorbek on juba tehniliselt ja füüsiliselt paremad Tammest,tamme 20 min bbl ja vtb võiks vabalt üks neist endale saada(järgmine hooaeg nt)
Siia saab väga lühikese vaastuse kirjutada: ei!
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Bamba Fall

Postitus Postitas marxx762 »

Kalev kirjutas:
eqy2k kirjutas:no laane ja m.dorbek on juba tehniliselt ja füüsiliselt paremad Tammest,tamme 20 min bbl ja vtb võiks vabalt üks neist endale saada(järgmine hooaeg nt)
Siia saab väga lühikese vaastuse kirjutada: ei!
Julgen ka vastu vaielda, et MD on niipalju parem, kirjutasin siin juba pärast rakvere mängu, et Dorbek on veel liiga nõrk ja kleenuke et bbl'is ja VTB-s jooksvalt mängida.
Axel
Kasutaja
Postitusi: 177
Liitunud: 18 Veebr 2010, 00:31
Asukoht: Tartu

Re: Bamba Fall

Postitus Postitas Axel »

Mis krdi Laane jutt kogu aeg käib? Esiteks ta peaks olema tohutu kiiruse ja hüppevõimega, et sellise pikkuse juures tegija olla. Ainuke nii lühike tegija Eestis on olnud Linehan. Kõvemates sarjades loobitakse tast üle nagu piimapukist.(kellegi tabav ütlus Tartu Soku kohta kevadises finaalseerias)
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Bamba Fall

Postitus Postitas Zog »

marxx762 kirjutas:
Kalev kirjutas:
eqy2k kirjutas:no laane ja m.dorbek on juba tehniliselt ja füüsiliselt paremad Tammest,tamme 20 min bbl ja vtb võiks vabalt üks neist endale saada(järgmine hooaeg nt)
Siia saab väga lühikese vaastuse kirjutada: ei!
Julgen ka vastu vaielda, et MD on niipalju parem, kirjutasin siin juba pärast rakvere mängu, et Dorbek on veel liiga nõrk ja kleenuke et bbl'is ja VTB-s jooksvalt mängida.
No ma n2gin ka seda Rakvere m2ngu t2ies pikkuses, ja ma kyll aru ei saanud, mille poolest Tamm Martin Dorbekust yle on... viset pole neil kummalgi eriti, pallik2sitlus on ka umbes samal tasemel, aga MD on veidi kiirem ja 10cm pikem, mis annab kaitses ikka korraliku eelise. Kleenuke on ta veidi t6esti, aga see oleks suurem puudus ikka nr 4 v6i 5 m2ngides, ega m2ngujuht ei peagi teab mis j6ujuurikas olema.

Muideks vanusevahe on neil ka kuus aastat, ja sellest tuleb ka m6nes m6ttes ainus Tamme pluss, ehk ta on veidi kogenum ja m2ngib "tasakaalukamalt", aga samas ega vaevalt et ta 27-aastasena enam kuhugi eriti areneb, samas kui Dorbeku puhul oleks see palju t6en2olisem...

Aga kui nyyd p2ris aus olla, siis kui Tarvas j2rgmiseks hooajaks BBL'i eliiti t6useks, siis soovitaks ma Dorbekule tema enda huvides sinna edasi j22da, kuna Balti liiga eliidis 20-30 minutit platsil olla on raudselt kasulikum kui VTB's ja BBL'is 5-10 minutit platsil olla...
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Bamba Fall

Postitus Postitas marxx762 »

Zog kirjutas:
No ma n2gin ka seda Rakvere m2ngu t2ies pikkuses, ja ma kyll aru ei saanud, mille poolest Tamm Martin Dorbekust yle on... viset pole neil kummalgi eriti, pallik2sitlus on ka umbes samal tasemel, aga MD on veidi kiirem ja 10cm pikem, mis annab kaitses ikka korraliku eelise. Kleenuke on ta veidi t6esti, aga see oleks suurem puudus ikka nr 4 v6i 5 m2ngides, ega m2ngujuht ei peagi teab mis j6ujuurikas olema.

Muideks vanusevahe on neil ka kuus aastat, ja sellest tuleb ka m6nes m6ttes ainus Tamme pluss, ehk ta on veidi kogenum ja m2ngib "tasakaalukamalt", aga samas ega vaevalt et ta 27-aastasena enam kuhugi eriti areneb, samas kui Dorbeku puhul oleks see palju t6en2olisem...

Aga kui nyyd p2ris aus olla, siis kui Tarvas j2rgmiseks hooajaks BBL'i eliiti t6useks, siis soovitaks ma Dorbekule tema enda huvides sinna edasi j22da, kuna Balti liiga eliidis 20-30 minutit platsil olla on raudselt kasulikum kui VTB's ja BBL'is 5-10 minutit platsil olla...
Olen sinuga selles suhtes nõus et ta mees keda tulevikus kasutada, aga hektel mina teda ei näeks järgmine aasta meie teise mängujuhina nt mingi jänki kõrval. Aga üldiselt olen nõus, et kui tarvas peakski eliiti tõusma siis las ta olla parem seal.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Bamba Fall

Postitus Postitas Kris »

Axel kirjutas:Mis krdi Laane jutt kogu aeg käib? Esiteks ta peaks olema tohutu kiiruse ja hüppevõimega, et sellise pikkuse juures tegija olla. Ainuke nii lühike tegija Eestis on olnud Linehan. Kõvemates sarjades loobitakse tast üle nagu piimapukist.(kellegi tabav ütlus Tartu Soku kohta kevadises finaalseerias)
Mul ka sama arvamus, vähemalt praegu. Aeg näitab kas ta suudab oma lühikese kasvu kompenseerida; jõudu ja kiirust juurde arendada (neid mõlemaid jääb tal minuarust praegu päris korralikult puudu). Ja ka tehniliselt areneda. Ta veel küllaltki noor, samas piisavalt vana et Raplas tegusid teha. Las veel järgmine hooaeg mängib seal eeldusel et Rapla saab häid mänge ka Balti liigas.

Arvan selgelt et ta pole veel valmis Kalevis saama neid mänguminuteid mis tal tarvis, ta tase arvan ei vea veel välja. Aga jälgin huviga kuidas tema mäng järgnevate aastatega areneb.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Bamba Fall

Postitus Postitas japs »

Lühikestest juppidest on Eestis tegija olnud ka David Bailey. Reaalselt võikski Laanet pigem temaga võrrelda (mis pole sugugi paha võrdlus). Linehani fenomen oli jalgadetöö ja pikad käed, neist esimest annab muidugi treenida, kuid kui seda juba väga noorest peast eesmärgiks pole võetud siis samale tasemele ei jõua ka.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Bamba Fall

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Minu arust võiks Riisi, Tamme ja Saksa asemel olla pigem noored ja lootustandvad mängijad. Seda muidugi juhul, kui me jõua osta nende asemel arvestatavaid tegijaid.
AAAA
Kasutaja
Postitusi: 135
Liitunud: 24 Veebr 2010, 17:45

Re: Bamba Fall

Postitus Postitas AAAA »

Noored ja lootusandvad mängijad peavad palju mänguaega saama! Kalevis ei pruugi seda saada. Noored vajavad mänguminuteid hetkedel kus mäng on pingeline ja käib võidu peale. Mitte seisus kus ollakse 20 peal või maas kus kõik on otsustatud. Mänguminutitel ja lihtsalt minutitel on vahe ka.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Bamba Fall

Postitus Postitas nojah »

Nende noortega on tegelikult mitu võimalust. Kui Kalev järgm aasta näiteks saab loobuda KML põhiturniirist, siis võib ju teha rahvusvaheliste sarjade jaoks meeskonna, mis koosneb 10st põhitegijast (välismaalased + koondise tasemel eestlased) ning millega oleks siis laenulepingu alusel ajutiselt liidetud 4-6 noorema põlvkonna meest (st mingiks perioodiks 2 korraga). Muidugi see eeldab kokkulepet koduklubidega, kokkuleppeid treeningute jagamise suhtes (kindlasti peaksid nad vähemalt osaliselt treenima Kaleviga) jne. Aga mehi saaks liita alati vastavalt vajadusele. Ja võib nii laenata mehi nende koduklubidest teatud mängudeks või siis ikkagi mehed kohe oma palgale osta ja KML mängudeks hoopis ise neid teistele klubidele laenutada.

Teine variant, et kui KML peab siiski mängima, siis jätta üleüldse 5-7 põhitegijat KML turniiriks üles andmata. KML mängiksid siis varumehed, meeskonda kutsutud noored + tammed-saksad jms mehed. Viimased olekski koduliiga mängudeks meeskonnale nö sügavuse andjateks ning rahvusvahelisi sarju mängivasse meeskonda pääseksid ainult hädavajadusel. See muidugi eeldab suurema eelarvega meeskonda.

Kokkuvõttes ma siiski usun, et pigem võikd MD või Laane saada mõned mänguminutid, kui Tamm. Jah, kõik kolm pole sellel tasemel, et VTB tasemel näiteks hakkama saada, aga erinevalt Tammest MDorbek või Laane võivad tulevikus selliseks meheks saada. Aga lisaks hulgale mänguminutitele koduliigas on neil vaja ka heatasemelist rahvusvahelist kogemust (isegi, kui esialgu mänguminutid napiks jäävad) ja võimalust treenida endast tugevamatega. Endast nõrgematega treenimine väga ei arenda. Samuti, kui soovitakse samm edasi teha, siis on vähe KML mängudes keskpärase klubi liidrirolli praktikast, tuleb ennast katsetada ka kõrgemal tasemel. Muidu ongi oht igaveseks nooreks ja andekaks jääda.
eqy2k
Kasutaja
Postitusi: 520
Liitunud: 01 Aug 2010, 16:10

Re: Bamba Fall

Postitus Postitas eqy2k »

jah ma pooldaks ka sellist varianti ja usun,et valdmaa ja co üritavad ka analoogset süsteemi arendada.aga jah ei viitsi seda enam korrutada,et eelarve vajaks kasvamist.
Usun ka,et dorbek ja laane areneks paremini kui saaks trennis nelsoni suguste meeste vastu mängida mitte vendade pärnadega jageleda.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Bamba Fall

Postitus Postitas Egert »

Kui Kalev tahab oma taset tõsta, on vaja tuua välismaalt üks korralik PG, Sokk vahetusse. Mingid Dorbekud ja Laaned võite ära unustada. Tehku enne BBL-is tegusid.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Bamba Fall

Postitus Postitas nojah »

Ei ole see Sokk ka mingi imemees. Ma pigem isegi eelistaks tema nooremat venda Tartust. Ajutine lahendus küll, näiteks võtta meeskonda 3 tagameest (välismaalane põhitegijaks, Sokk vahetusmeheks ja Laane/MDorbek kogemusi omandama), kuid see eeldab jällegi suhteliselt sama süsteemi, mida ma oma eelmises kirjas mainisin. Kui aga eelarve oluliselt ei muutu, siis pigem tagaliini veidi kallim põhimees ja noor asendajaks, kui keskpärane must + siiski üpris korraliku tasu teeniv Sokk.
cramo
Kasutaja
Postitusi: 371
Liitunud: 29 Dets 2010, 17:33

Re: Bamba Fall

Postitus Postitas cramo »

nojah kirjutas:Ei ole see Sokk ka mingi imemees. Ma pigem isegi eelistaks tema nooremat venda Tartust. Ajutine lahendus küll, näiteks võtta meeskonda 3 tagameest (välismaalane põhitegijaks, Sokk vahetusmeheks ja Laane/MDorbek kogemusi omandama), kuid see eeldab jällegi suhteliselt sama süsteemi, mida ma oma eelmises kirjas mainisin. Kui aga eelarve oluliselt ei muutu, siis pigem tagaliini veidi kallim põhimees ja noor asendajaks, kui keskpärane must + siiski üpris korraliku tasu teeniv Sokk.
Aru ma ei saa mis selles Timmus leitakse - Väike tujukas mängija ja kaotab kohutavalt palju palli.Ainuke pluss on tal see, et ta omab suhteliselt head viset, kuigi viimasel ajal on tal see sihik päris paigast ära olnud.
Vasta