KML finaalid

Eesti meistriliigast ja karikavõistlustest
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

KML finaalid

Postitus Postitas marxx762 »

Mõtlesin et teen selle kohta eraldi teema.


Minu arust saavad finaalis väga määravaks järgnevad asjad:
Kuidas Tartu hakkab tegutsema Elegari-Bamba vastu- Kas alt hakatakse kõvasti abistama või mitte, nt Bambat hakatakse suunama keskele.
Kas pikad suudavad tartu abistava kaitse korral üldse välja sööta? Teadupärast nad ei armasta väga välja sööta.
Kas Tartu hakkab tagumisi mehi palju vahetama, mille tulemusena soovitakse survestada võimalikult palju just Tanel Sokku?
Palju tuleb üldse tagaliinist punkte, fakt on see et meie suurim eelis peitub just eesliinis.
Kas Kajupank suudab täita oma koha ära? Võib üsna kindlalt väita, et just Kaju hakkab vägapalju Doroninit katma.
Meie tagaliin ongi üks suurimaid küsimusi hetkel, see on väga õhuke. Sokk-Abbot-Skele-Dorbek. Tartul aga Ingram-Saage-Leppik-Kriisa-Veideman.
Kas tartul tõuseb keegi nn. X-factor esile Saage-Leppik-Veideman(ta ei ole sel hooajal just väga häid mänge näidanud)
Lisaks sellele saab olema väga huvitav jälgida, kuidas hakkab tartu kasutama Toomet ja kuidas Kalev selle vastu mängima hakkab. Selle tulemusena tekkis mul mõte või aimdus, et me võime hoopis väga palju näha väljakul sellist olukorda kus Tartul on pikkadest platsil Toome-Neljubov/Dimsa ja meil omakorda Wilkinson-Elegar/Bamba. Seda just sellel põhjusel, et Wilks peaks minu silmis just eelkõige Toomet katma. Samamoodi peaks selline olukord andma veel ühe eelise rünnakul- Wilkinson armastab korvist eemal tegutseda ja ta on ka sealt ohtlik, seega ei saa teda vabaks jätta, mis omakorda tähendab, et Elegaril jääb rohkem ruumi all tegutseda.

http://sport.err.ee/korvpall/1ba7befc-8 ... b21d7da496" onclick="window.open(this.href);return false;
http://vikerraadio.err.ee/helid?main_id=4696816" onclick="window.open(this.href);return false; Gert Kullamäe finaalide eel
http://vikerraadio.err.ee/helid?main_id=4696806" onclick="window.open(this.href);return false; Alar Varrak finaalide eel

Lihtsalt sellised mõtted...
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: KML finaalid

Postitus Postitas Rio »

ma ei näe põhjust muretsemiseks tagaliini suhtes.Paljudes vtb mängudes oli see nelik(Sokk-Abbot-Skele-Dorbek)väga efektiivsed.Pigem näen Seda rocki miinusena,et neil pole neid kindlaid mehi kes teevad mängu,pidev vahetamine viib hoopis rütmi välja.Võtme küsimuseks saab Ingram kas suudame ta kinni võtta või palju tartu tema peale üldse rünnakuid rajab
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: KML finaalid

Postitus Postitas marxx762 »

Rio kirjutas:ma ei näe põhjust muretsemiseks tagaliini suhtes.Paljudes vtb mängudes oli see nelik(Sokk-Abbot-Skele-Dorbek)väga efektiivsed.Pigem näen Seda rocki miinusena,et neil pole neid kindlaid mehi kes teevad mängu,pidev vahetamine viib hoopis rütmi välja.Võtme küsimuseks saab Ingram kas suudame ta kinni võtta või palju tartu tema peale üldse rünnakuid rajab
kas me võime näha hoopis olukorda kus kaitses võtab ingrami abbot ja sokk nt veideman-i või kedagi teist?
kalevif2nn
Kasutaja
Postitusi: 558
Liitunud: 23 Sept 2010, 17:50

Re: KML finaalid

Postitus Postitas kalevif2nn »

Ma olen 90% kindel, et Abbott jääb Ingrami peale. Abbott on ainuke mängija, kes suudab teda aktiivselt võtta ka.
KML-EUROCUP-VTB
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: KML finaalid

Postitus Postitas Rio »

Kindlasti hakkab rock toomet kasutama kuna ta suudab targalt mängida,allingu ja neljubov jäävad vist rohkem pingi meesteks.Ei usu,et Doronin selles seerias nr 4 peal mängima hakkab kuna Wilks ja elegar temast jõuga selgelt üle
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: KML finaalid

Postitus Postitas marxx762 »

Teisalt kui abbot hakkab ingramiga tegelema, siis äkki võib tekkida olukord, kus rünnakul on tema panus väiksem.

Ei ma ka ei usu, et Doronin nr4 peal mängima hakkab. Mina pidasin silmas seda et ta mängib kolme peal, kus teda võtab kaju ja dorbek. Ahjaa, keerlese unustasin üldse ära.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: KML finaalid

Postitus Postitas japs »

Eelis on seerias Kalevil, kuna mõnes mõttes tuleb neil "oma" ära teha. Tartu peab aga otsima lahendusi kahe pika probleemile.

Nagu ka teised on öelnud, on Kalevi poolel võtmemängijaks Škele. Ta on mees, kes suudab enda pikkadele ruumi tekitada. Ning teiseks kujuneb peale McLeod'i äralangemist Sokk, võtmemängijaks just selles mõttes, et tal ei tohi olla äralangemisi.

Ja ka Rocki poolelt ei midagi uut, tuleb lihtsalt see pikkade käte kartus ära unustada, kui saadaksegi mõned kopad? - who gives a shit? :) Võtmemängijateks on minu jaoks aga hoopis Veideman ja Doronin, kui neil ei hakka stabiilselt 10-15p tulema on võita väga raske(Kurbas ja Saage on pigem sellised ühepäevaliblikad, kellelt stabiilsust on oodata mõtetu). Ning kui veel täpsemaks minna, siis Doronin peab võitmiseks uuesti ülesse leidma on väga korraliku kolmepunktiviske. Ingram teeb mõnes mõttes "oma" ikka ära, aga ainult sellest jääb väheks.

Kui mängust üldisemalt, siis mina näiteks sellesse ei usu, et Tartu Kalevi tagameestele mingi ülitapva pressi peale paneb. Rock ei saa lihtsalt seda endale lubada, sest kui nr 2 peale on vahetusi küll, siis mängujuhi kohale samal tasemel vahetust sisuliselt pole. Kui Ingram end kaitses lolliks jookseb (tegelt ta pole ka seda tüüpi), nõrgeneb Tartu rünnak tunduvalt.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: KML finaalid

Postitus Postitas Zog »

Minu jaoks on Rock'i poolel huvitav see, kui palju pysib pall Ingrami k2es, ja kui kauaks seda Veidemanile usaldatakse. Eriti kui Kalevil Elegar platsil on, tahaks mina n2ha Veidemani k2es palli, kuna tema suudab usutavasti oma tagam2ngijast kiirendusega m88da p22seda, ning kui Bamba k2si ees pole on teda ilma veata v2ga raske kinni saada.

Samuti on huvitav see, kui palju suudab Rock seda 2ra kasutada, et Kalevil Sokk sisuliselt ainus m2ngujuht on. Kas teda hakatakse spetsiaalselt kaitses hakkima, ning tema vastu rynnakul 1-1 tegema ja katteid panema, et tal v6hm otsa saaks?

Kui Rockil Kalevi m2ngujuhtide survestamine ei 6nnestu, siis ma neil erilist varianti ei n2e. 22rtel on seis v6rdne, eesliinis on Kalev peajagu yle, ning ega Rocki tagam2ngijad ise ka teab mis imemehed ole.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: KML finaalid

Postitus Postitas japs »

Zog kirjutas:Minu jaoks on Rock'i poolel huvitav see, kui palju pysib pall Ingrami k2es, ja kui kauaks seda Veidemanile usaldatakse. Eriti kui Kalevil Elegar platsil on, tahaks mina n2ha Veidemani k2es palli, kuna tema suudab usutavasti oma tagam2ngijast kiirendusega m88da p22seda, ning kui Bamba k2si ees pole on teda ilma veata v2ga raske kinni saada.

Samuti on huvitav see, kui palju suudab Rock seda 2ra kasutada, et Kalevil Sokk sisuliselt ainus m2ngujuht on. Kas teda hakatakse spetsiaalselt kaitses hakkima, ning tema vastu rynnakul 1-1 tegema ja katteid panema, et tal v6hm otsa saaks?

Kui Rockil Kalevi m2ngujuhtide survestamine ei 6nnestu, siis ma neil erilist varianti ei n2e. 22rtel on seis v6rdne, eesliinis on Kalev peajagu yle, ning ega Rocki tagam2ngijad ise ka teab mis imemehed ole.
Ma usun, et Soku survestatakse, aga mitte koguaeg. St kasutatakse Rapla varianti, suunatakse ta pigem äärtele ja keskele ei lasta.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: KML finaalid

Postitus Postitas KalevRuus »

Üks võtmeküsimus on, kuidas Rocki pikad rünnakul hakkama saavad. Kui hakatakse vägisi, selg ees üks-ühe vastu Elegari ja eriti Bamba pika käe vastu punnitama, on see vesi Kalevi veskile. Kui aga keskpositsioonilt tabatakse hästi ja meelitatakse sellega ka Kalevi pikad korvi alt eemale, ei pruugi kaksiktorni võimsus väga maksvusele pääseda.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: KML finaalid

Postitus Postitas Rio »

KalevRuus kirjutas:Üks võtmeküsimus on, kuidas Rocki pikad rünnakul hakkama saavad. Kui hakatakse vägisi, selg ees üks-ühe vastu Elegari ja eriti Bamba pika käe vastu punnitama, on see vesi Kalevi veskile. Kui aga keskpositsioonilt tabatakse hästi ja meelitatakse sellega ka Kalevi pikad korvi alt eemale, ei pruugi kaksiktorni võimsus väga maksvusele pääseda.
selles suhtes ongi rockil kasutada Toome,samas allingul ka hea vise eemalt aga ega eks kalevil on ka selle vastu roht olemas.Seeria võit tuleb 4:1 kalevile(loodetavasti)kuigi rocki fänn pole siis ma väga loodan,et kurbas ja veideman teevad hea seeria
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: KML finaalid

Postitus Postitas sequa »

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/kml ... d=66085092" onclick="window.open(this.href);return false;

Ma arvan, et Varrak üritas kas "teha Jorri järele" või on ajakirjandus vinti üle keerand, et klikke teenida, aga päris lollusi suva võrdlustega pole mõtet kah rääkida. Eriti veel, et kuusmaa on seda pidevalt öelnud, et mudaliigat ta parem ei mängiks ja kullamäe on otse välja öelnud, et mudaliiga võidul mingit väärtust pole. Pole nagu mõtet mudaliigat teistee riikide meistrisarjadega võrrelda kah....Ma saan aru, et Varrak üritab üles kütta enne finaale, aga kogenematus piiärris lööb välja...
Kasutaja avatar
Alex
Kasutaja
Postitusi: 4611
Liitunud: 26 Nov 2007, 02:26
Asukoht: Mustamäe

Re: KML finaalid

Postitus Postitas Alex »

Tuleb ka seekord 4-0 meile siin pole kakspidist mõtlemistki.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: KML finaalid

Postitus Postitas Zog »

sequa kirjutas:http://sport.delfi.ee/news/korvpall/kml ... d=66085092

Ma arvan, et Varrak üritas kas "teha Jorri järele" või on ajakirjandus vinti üle keerand, et klikke teenida, aga päris lollusi suva võrdlustega pole mõtet kah rääkida. Eriti veel, et kuusmaa on seda pidevalt öelnud, et mudaliigat ta parem ei mängiks ja kullamäe on otse välja öelnud, et mudaliiga võidul mingit väärtust pole. Pole nagu mõtet mudaliigat teistee riikide meistrisarjadega võrrelda kah....Ma saan aru, et Varrak üritab üles kütta enne finaale, aga kogenematus piiärris lööb välja...
Ma ka imestan et mida need Varrak ja Kuusmaa kogu aeg jahuvad sellest play-offide v6iduseeriast. Rock on lihtsalt n6rgemaks muutunud v6rreldes varasemaga, muud pole midagi juhtunud. R22kida seda, et "n2ete me oleme Rakvere Tarva, Rapla ja TTY vastu kokku kaheksa v6itu j2rjest saanud" on naeruv22rne. K6va asi et endast neli korda (v6i enamgi) v2iksema eelarvega klubile p2he pannakse. :?

Uhkustada v6ib siis, kui v2lismaal midagi 2ra tehakse... aga eriti ei tehta ju. Samas, VTB-liiga kolm v6itu hooaja jooksul on ka igal juhul k6vem s6na kui puhtad paberid Eesti meistriv6istlustel. Teine lugu oleks siis, kui Rock nt samal tasemel oleks praegu, kus nad siis olid kui EuroChallenge's final four'i j6uti ja j2rgmisel hooajal (kastreerimiseelses) Balti liigas samuti. Vaat kui sa sellise v6istkonna vastu j2rjest v6ite nopid, siis see on ka juba midagi. Aga praegune Rock on sellest tasemest ikka p2ris kaugel.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: KML finaalid

Postitus Postitas Rio »

Zog kirjutas:
sequa kirjutas:http://sport.delfi.ee/news/korvpall/kml ... d=66085092

Ma arvan, et Varrak üritas kas "teha Jorri järele" või on ajakirjandus vinti üle keerand, et klikke teenida, aga päris lollusi suva võrdlustega pole mõtet kah rääkida. Eriti veel, et kuusmaa on seda pidevalt öelnud, et mudaliigat ta parem ei mängiks ja kullamäe on otse välja öelnud, et mudaliiga võidul mingit väärtust pole. Pole nagu mõtet mudaliigat teistee riikide meistrisarjadega võrrelda kah....Ma saan aru, et Varrak üritab üles kütta enne finaale, aga kogenematus piiärris lööb välja...
Ma ka imestan et mida need Varrak ja Kuusmaa kogu aeg jahuvad sellest play-offide v6iduseeriast. Rock on lihtsalt n6rgemaks muutunud v6rreldes varasemaga, muud pole midagi juhtunud. R22kida seda, et "n2ete me oleme Rakvere Tarva, Rapla ja TTY vastu kokku kaheksa v6itu j2rjest saanud" on naeruv22rne. K6va asi et endast neli korda (v6i enamgi) v2iksema eelarvega klubile p2he pannakse. :?

Uhkustada v6ib siis, kui v2lismaal midagi 2ra tehakse... aga eriti ei tehta ju. Samas, VTB-liiga kolm v6itu hooaja jooksul on ka igal juhul k6vem s6na kui puhtad paberid Eesti meistriv6istlustel. Teine lugu oleks siis, kui Rock nt samal tasemel oleks praegu, kus nad siis olid kui EuroChallenge's final four'i j6uti ja j2rgmisel hooajal (kastreerimiseelses) Balti liigas samuti. Vaat kui sa sellise v6istkonna vastu j2rjest v6ite nopid, siis see on ka juba midagi. Aga praegune Rock on sellest tasemest ikka p2ris kaugel.
täiesti nõus,vtb s mitte viimaseks jäämine oleks palju suurem saavutus.
Vasta