Tallinna Kalev

Üleüldine korvpallijutt
aj1972
Kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Aug 2018, 09:08

Re: Tallinna Kalev

Postitus Postitas aj1972 »

Kes oskab kommenteerida miks Ilja põhimeeskonnas ei mängi vaid Kalevi akadeemias esiliigas, samas mina kõrvalvaatajana saan aru,et tegemist ühe süsteemiga või siis ei ole? Palun targematelt selgitust.

Kui palju Kalev noortesse panustab?

Kullamäe: “Nii palju panustame, et Ron Arnar Pehka, Leemet Loik ja Karl-Johan Lips saavad koos meestega trenni teha ja nendega koos mängida. Ma arvan, et noortele tuleb see kasuks. Tahtsin veel paari noort nagu Tom Kaldre ja Ilja Stankevitš, kuid ei jõudnud nendega kokkuleppele. Ilja mängib Kalevi akadeemias esiliigat ning Tom andis endale võimaluse Valgas. Vaatame, võib-olla siis tulevikus saame nendega koostööd teha.”
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Tallinna Kalev

Postitus Postitas Drogba »

Mis mees on muidu Jordan Kivi? PF/C ?
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Tallinna Kalev

Postitus Postitas KalevRuus »

Drogba kirjutas:Mis mees on muidu Jordan Kivi? PF/C ?
Ei märganud varem küsimust aga Kullamäe hiljuti rääkis tast Viienda veerandaja saates. No ilmselt tsenter aga tegu on 25-aastase mehega, kes mänginud vaid harrastajana, seega sel tasemel mängumeest sealt vaevalt oodata on. Kuigi Allingu alustas ka vist 19- või 20- aastasena aga siiski oluliselt nooremana. Kui oleks nooremana alustanud, oleks võinud kaugele jõuda sest Kullamäe sõnul lisaks pikkusele ka rammu ja tahtmist on aga esialgu talle õpetaatkse korvpalli ABC-d.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Tallinna Kalev

Postitus Postitas vaim564 »

KalevRuus kirjutas:
Drogba kirjutas:Mis mees on muidu Jordan Kivi? PF/C ?
Ei märganud varem küsimust aga Kullamäe hiljuti rääkis tast Viienda veerandaja saates. No ilmselt tsenter aga tegu on 25-aastase mehega, kes mänginud vaid harrastajana, seega sel tasemel mängumeest sealt vaevalt oodata on. Kuigi Allingu alustas ka vist 19- või 20- aastasena aga siiski oluliselt nooremana. Kui oleks nooremana alustanud, oleks võinud kaugele jõuda sest Kullamäe sõnul lisaks pikkusele ka rammu ja tahtmist on aga esialgu talle õpetaatkse korvpalli ABC-d.
Kõige pikantsem seik kogu selle loo juures, et tüüp olevat pärit mitte kusagilt karulaanest, vaid Raplast??????!
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4646
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Tallinna Kalev

Postitus Postitas Uhhuu »

McGhee maksab vist mängimise eest peale. Lihtsalt uskumatu, kui palju mänguaega nii rumalale mängijale antakse. Tartu võib vaid iseennast süüdistada, et vastase (st eelkõige McGhee) lollusi ei suudetud paremini ära kasutada ja nii normaalaja kui ka lisaaja lõpuhetkedel potentsiaalsed võiduvisked mööda väristati. Noffleti hullumeelne võiduvise tähendab vist seda, et Mürka saab ka järgmisel hooajal peatreenerina kätt proovida.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Tallinna Kalev

Postitus Postitas theundertaker »

No kui mürka suudab teha normaalse meeskonna, siis võiks jah. See Mcghee on masendav mees jah. On neid mehi veel olnud, kes vaid isetseks kahjuks. Harrison ja Nofflet on okei mehed.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4646
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Tallinna Kalev

Postitus Postitas Uhhuu »

Nii kaootilist hooaega, kui väiksel Kalevil on olnud, annab ikka ette kujutada. Hooaja esimeses pooles oldi Eesti tugevuselt teine klubi. Enda kasuks kallutati pea kõik tasavägised lõpud. Kullamäe lahkumise järel aga kaotati absoluutselt kõik tasavägise lõpuga mängud ning langeti kuuendaks. Play-off algas samas võtmes, kui esimeses mängus kaotati suurest eduseisust Tartule. Ja nüüd on järgnevates mängudes kõik tasavägised lõpud jällegi enda kasuks pööratud. Isegi McGhee, keda on palju kirutud, tegi TTÜ vastu väga hea seeria. Mul on igatahes hea meel, et väike Kalev finaali pääses. Nad on sel hooajal ainus Eesti klubi, kel on piisaval tasemel komplekteeritus, et Cramole seerias mingitki reaalset vastupanu osutada. Oleks vastaseks tulnud TTÜ või TÜ, siis oleks küsimus olnud vaid selles, kas Cramo võidab seeria vähem või rohkem kui saja punktiga. Ja hea meel on ka selle üle, et vanameister Talts saab oma karjääri lõpetada finaalseerias osalemisega.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Tallinna Kalev

Postitus Postitas vaim564 »

Tõsiselt kurb, et just K-Kalev on see meeskond, kes lõpuks finaali välja jõudis. Mänguliselt vaieldamatult kõige ebasümpaatsem meeskond meistriliigas, kuid mitte selles ei ole asi. Muidugi kahju, kui seeriaid võidetakse kohtunike toetusel nagu see Tartu vastu juhtus. TalTech ei suutnud oma potentsiaali välja mängida ning kaotas teenitult, kuid viimase veerandi kaotus +12 eduseisult on tase omaette. K-Kalevi trump on pikk pink, milles nad ületavad kõiki teisi peale Cramo. Punt keskpäraseid mängumehi, kellest individuaalselt ei paista keegi millegi erilisega silma, kuid seeriates annab pikk pink eelise. Ehk vaid kolm mängijat väärivad tähelepanu. McGheed on siin põhjendamatult demoniseeritud ning maha tambitud. Eesti liiga kohta on tegemist täiesti korraliku mängumehega, kes lihtsalt mängib oma potentsiaalist tavaliselt välja ainult murdosa ning kelle tehnilised oskused on head, kuid tema mängulugemine ei kannata kriitikat, sellepärast me teda Eesti klubis ka näeme ja kõrgemale tiivad ei kanna. Samas on nii tema kui Harrison väga hea viskega ja kui ta aga hoogu läheb, siis on teda raske peatada, mingis mängus on isegi Cramo olnud temaga püstihädas. Harrisoniga sama lugu. Buchanani vastu meie keskmängijad lihtsalt ei saa, ta on aeglane ja krobeline, aga massiga teeb oma asjad ära, sellist keha vastu panna ei ole. Temaga peaks Cramol siiski lihtsam olema, sest neil on tema vastu Lynch võtta. Ülejäänud mängijad ei vääri isegi märkimist, täiesti hallid kujud, kuid meeskonnal on poliitilne toetus=rahakott ja üsna sageli ka kohtunike sümpaatia, mis sellistes tasavägistes seeriates määravad palju. Ma arvan, et mänguliselt oleksid nii Pärnu, TalTech kui Tartu oleksid finaalikohta palju enam väärinud. Finaal sõltub väga tugevasti sellest, kuivõrd motiveeritud Cramo nendega mängima on ning kuidas nad nimetatud kolme mängijaga toime tulevad. Läti liigas võideti üks mäng ainult tänu imele. Kui VTBs läheb Cramol hästi, siis võib finaalseerias veel imesid juhtuma hakata.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4646
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Tallinna Kalev

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:Tõsiselt kurb, et just K-Kalev on see meeskond, kes lõpuks finaali välja jõudis. Mänguliselt vaieldamatult kõige ebasümpaatsem meeskond meistriliigas, kuid mitte selles ei ole asi. Muidugi kahju, kui seeriaid võidetakse kohtunike toetusel nagu see Tartu vastu juhtus. TalTech ei suutnud oma potentsiaali välja mängida ning kaotas teenitult, kuid viimase veerandi kaotus +12 eduseisult on tase omaette. K-Kalevi trump on pikk pink, milles nad ületavad kõiki teisi peale Cramo. Punt keskpäraseid mängumehi, kellest individuaalselt ei paista keegi millegi erilisega silma, kuid seeriates annab pikk pink eelise. Ehk vaid kolm mängijat väärivad tähelepanu. McGheed on siin põhjendamatult demoniseeritud ning maha tambitud. Eesti liiga kohta on tegemist täiesti korraliku mängumehega, kes lihtsalt mängib oma potentsiaalist tavaliselt välja ainult murdosa ning kelle tehnilised oskused on head, kuid tema mängulugemine ei kannata kriitikat, sellepärast me teda Eesti klubis ka näeme ja kõrgemale tiivad ei kanna. Samas on nii tema kui Harrison väga hea viskega ja kui ta aga hoogu läheb, siis on teda raske peatada, mingis mängus on isegi Cramo olnud temaga püstihädas. Harrisoniga sama lugu. Buchanani vastu meie keskmängijad lihtsalt ei saa, ta on aeglane ja krobeline, aga massiga teeb oma asjad ära, sellist keha vastu panna ei ole. Temaga peaks Cramol siiski lihtsam olema, sest neil on tema vastu Lynch võtta. Ülejäänud mängijad ei vääri isegi märkimist, täiesti hallid kujud, kuid meeskonnal on poliitilne toetus=rahakott ja üsna sageli ka kohtunike sümpaatia, mis sellistes tasavägistes seeriates määravad palju. Ma arvan, et mänguliselt oleksid nii Pärnu, TalTech kui Tartu oleksid finaalikohta palju enam väärinud. Finaal sõltub väga tugevasti sellest, kuivõrd motiveeritud Cramo nendega mängima on ning kuidas nad nimetatud kolme mängijaga toime tulevad. Läti liigas võideti üks mäng ainult tänu imele. Kui VTBs läheb Cramol hästi, siis võib finaalseerias veel imesid juhtuma hakata.
Selles kirjatükis on kohe ridamisi huvitavaid punkte.

Näiteks see, et väike Kalev on mängupildilt meistriliiga kõige ebasümpaatsem meeskond. Minu meelest on nad sisuliselt suure Kalevi koopia. Mäng on kõrgetempoline ja põhineb suuresti ameeriklastest tagameeste 1-1 mängul. Korvi all on aga domineeriv keskmängija.

Kui väikses Kalevis on vaid kolm silmapaistvat mängijat – Harrison, McGhee ja Buchanan – ja ülejäänud on hall mass, siis minu meelest võiks öelda, et ülejäänud meeskondades peale Cramo on heal juhul vaid kaks silmapaistvat mängijat, pigem aga üks. Lisaks nimetatud kolmikule on Nofflet liiga üks osavamaid tagamängijaid, kelle mänguaega pärsib hetkel vigastus. Talts on isegi punkte viskamata üks meistriliiga väärtuslikemaid mängijaid. Lisaks kuulub väikse Kalevi ridadesse andekaim kodumaal mängiv noormängija, 17-aastane Leemet Loik.

Kui jätta kõrvale see üks 50-50 olukord mängus Tartu vastu – väike Kalev oleks suure tõenäosusega võitnud selle seeria ka ilma selle vaieldava otsuseta –, siis millistel juhtudel veel on kohtunikud sinu arvates väikest Kalevit soosinud?
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Tallinna Kalev

Postitus Postitas vaim564 »

Ma olen ise ka üsna veendunud, et K-Kalev oleks Tartu vastu võitnud juba lisaajal, sellepärast on kohtunike kallutatud otsus eriti kahetsusväärne. Kohtunike kallutatus K-Kalevi poole, selline mulje on mul millegipärast tekkinud, näiteks kuidas lahendatakse selliseid piiripealseid olukordi, aga statistikat mul võtta ei ole, seepärast on see kindlasti subjektiivne. Ma ise põhjendaksin seda poliitilise establishmentiga, mis K-Kalevi seljataga on. :)
RK
Kasutaja
Postitusi: 1637
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Tallinna Kalev

Postitus Postitas RK »

Uhhuu kirjutas:
Kui jätta kõrvale see üks 50-50 olukord mängus Tartu vastu – väike Kalev oleks suure tõenäosusega võitnud selle seeria ka ilma selle vaieldava otsuseta –, siis millistel juhtudel veel on kohtunikud sinu arvates väikest Kalevit soosinud?
Kõigepealt 50/50 olukord lisaaja viskega oli ikka suht kindlat Tartu kahjuks vilistatud, sai seda ka stoppkaader hiljem vaadatud ja ka saalis olles olin seal suht lähedal, lisaks ei ole ma üldse kindel et 2 sel lisaajal oleks Kalev Tartut võitnud, neil oli Buchanan oli juba 5 veaga väljas.
Kohtunike kallutatus oli kogu seeria tuntav, vbl oli see tahtmatu, vbl on Priit Vene neid välja vihatanud, ma ei tea miks see nii on aga millegipärast oli see nii, vaadake Tartu Kalevi play off seeria korduses üle , seal igas mängus mitu kohtunike ämbrit Tartu kahjuks aga Kalevi vastu suuri ämbreid ei olnud, lisaks ka oma silmaga näeb rohkem, kordusest vaadates kaameratel ei ole alati head vaatenurka, ma tean millest räägin , käisin kõiki mänge saalis vaatamas, hiljem vaatasin mängu kodus üle :D
Kui seeria oleks Tartusse tulnud siis selle kohta oli ka Taltsil arvamus mis ilmus Õhtulehes ja mina ühineksin sellega, mina küll ei ole nii kindel et Kalev oleks selle võitnud.
Aga võitis Kalev ja tõesti tänu komplekteeritusele, kasutasid oma tugevuse eesliinis nii Tartu kui ka Talltechi vastu ära, edu neile aga see arvamus et Kalev suudab Cramole finaalis mingit vastupanu osutada unustage ära, seal on meeskondade vahe päris suur, kui Cramo omad lolli ei mängi siis ma ei näe Kalevil mingit shanssi.
Omaltpoolt lisaksin et Kalevi klubi president Jantson on kõige ebameeldivam tegelane üldse, õnneks said kõik selle tegelase vaimuhiilgusest aru vaadates Delfi videot temast.
Ja lisksin et tegemist on järelkasvuta, ilma oma saalita, sisuliselt ilma fännideta ( ok 2-3 fänni neil on :D )linnalt korruptiivselt raha saava projektivõistkonnaga, see on minu arvamus sellest satsist, ainuke asi mis head meelt teeb on Loigi mänguminutid ja Müürsepa ja Varraku poolvenna Brett Nõmme areng treenerina ja ka kuni poolfinaalini oli Lipsu mäng väga sümpaatne aga Talltechi vastu kõik 3 mängu Lips mängis väga kehvasti.
See et selline meeskond finaali sai näitab Eesti korvpalli , eelkõige klubikorvpalli nõrkust, kahjuks leegionäride arv üha rohkem hakkavad Eesti klubikorvpallis rolli mängima, üha rohkem mängijaid liigub välismaale ja juba noortena,kellel veab leegionäridega( odava raha eest ei valita mängijaid) sellel ka parem tulemus, Cramo on omaette suurus, oma suure eelarve ja VTB kogemutega ei suuda keegi eestis nendega konkureerida ja ei tekki mingitki konkurentsi korvpallis, ja see konkurentsi ja intriigi puudumine on tapnud huvi Eesti klubikorvpalli vastu.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4161
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Tallinna Kalev

Postitus Postitas marxx762 »

Nägin ainult seeria viimast mängu, aga see kuidas Buchanan-i vastu rünnakul mängiti oli küll minuarust üsna kummalt. Esmalt, ma ei pand kordagi tähele, et teda reaalselt üritataks korvialt välja tuua. Maakeeli seletades...Kui tagamees liigub korvialt läbi ja pikk talle alla katte paneb, siis toimub vahetus. Buchanan jäänuks väikse mehe peale ning sealt tulnuks juba 1-1 ette võtta, või siis tuleks tagamees ülesse viskele. Igatahes oleks tulnud Buchanan panna kaitses liikuma rohkem kui ta seda oleks tahtnud, ta füüsis ei ole nii kõva et pikalt niimoodi kaitses töötada.

Sama põhimõttega elimineeris Kalev/Cramo raplas mänginud Van Der Marsi, kui too pidi hakkama pidevalt Tollefsenile järgi jooksma, energia kulus kaitses ära ning rünnakul efektiivsus kahanes.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Tallinna Kalev

Postitus Postitas Drogba »

https://korvpall24.ee/valusa-viskekaega ... korvpall24

Saks, Paiste jätkavad. Korvpall.ee andmetel on huvi üles näidanud ka Haller ja Tanel Sokk. Väidetavalt ollakse huvitatud ka jõulisest keskmängijast Buchananist. Täitsa põnev. Peatreener Mürka saab esimest korda täitsa ise koosseisu kokku panna :koss:
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 875
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Tallinna Kalev

Postitus Postitas Drogba »

https://korvpall24.ee/meistriliiga-play ... -eestisse/
Big Mike jätkab veel ka uuel hooajal TLÜ-s. Saab näha, mis vormi võib mees tõusta kui ka hooajaks korralikku ettevalmistuse teeb.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1637
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Tallinna Kalev

Postitus Postitas RK »

TLÜ/Kalev toob täiendusi: ameerikast Kyle Riddley 196 cm ja Hollandist Julius van Sauers 203 cnm , https://sport.delfi.ee/news/korvpall/ee ... d=87020861" onclick="window.open(this.href);return false;
Vasta