Balti liiga 2014/15

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Balti liiga 2014/15

Postitus Postitas michaelEP »

Mina nii resoluutne ei oleks. Ventspils, Siauliai, Juvnetus, Pyrinto ei ole oluliselt kehvema rosteriga kui Kalev. Vaata kasvõi VTB-d, Bisonsil juba 4 võitu ja Minskil 3 võitu. Ei usu, et leedu 3-4 või Ventspils seal kehvemini esineksid.

Finaalipääs oleks ikkagi olnud juba hinne 5-, pronksi puhul oleks võinud panna tugeva 3+, 1/8 kaotus on ikkagi eksmatrikuleerimine
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Balti liiga 2014/15

Postitus Postitas nojah »

BBL pronks ei oleks küll minu arvates eriline saavutus aga võrreldav 7-8 võiduga VTB-s. BBL finaalikoht oleks juba üle 10 võidu VTBs ja BBL võit vähemalt võrreldav VTB play-offiga. Võitjaid iseloomustab ikkagi see, et nad lähevad välja karika järele, mitte põhiturniiri 12. koha ja 8 võidu järele. OK KML meistritiitel enam pärast viimaseid hooaegu ei ole eriline väljakutse. Aga mina pigem eelistaks ikkagi võita mõni nõrgem sari (näiteks BBL), saada tiitel kui võidelda selle pärast, kas olla mingis teises liigas 16. või 13.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3604
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Balti liiga 2014/15

Postitus Postitas Rix »

michaelEP kirjutas:Mina nii resoluutne ei oleks. Ventspils, Siauliai, Juvnetus, Pyrinto ei ole oluliselt kehvema rosteriga kui Kalev. Vaata kasvõi VTB-d, Bisonsil juba 4 võitu ja Minskil 3 võitu. Ei usu, et leedu 3-4 või Ventspils seal kehvemini esineksid.

Finaalipääs oleks ikkagi olnud juba hinne 5-, pronksi puhul oleks võinud panna tugeva 3+, 1/8 kaotus on ikkagi eksmatrikuleerimine
Noh, siit tulebki ju välja, et maitse asi. Kui oleks valida, kas BBL pronks või VTBs 8-9 võitu, valiks mina teise. Neist ülalt loetutest on siiski korralikult komplekteeritud Vents, Cramoga võrrelduna nt (ok, Freimanisega), seetõttu ka minu eelistused just sellised. Siau on kindlalt nõrgem kui eelmine aasta ja seal muidugi ka alati mehed vahetuvad hooaja jooksul. Alla lati hüpati seekord siiski juba kvalifikatsioonis, aga nt Kanteri puhul oleks ma sama pettunud, kui kukub kvalifikatsioonis kui lõppvõistlusel nt neljas...
“I know it when I see it” - Potter Stewart
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Balti liiga 2014/15

Postitus Postitas michaelEP »

Mõistan su argumente, aga vahe ongi siin selles, et sinu poolt toodud Kanter on tõestanud end võitjana. Ta on saanud 10 tiitilivõistluste medalit, olümpiavõitja, maailmameister, euroopameister. Tema puhul on jah ka 4 koht pettumis.

Kalev/Cramo ajaloo parim tulemus kõikide sarjade peale kokku on ülemöödunud hooaja BBL kolmas. Kust järksu on tekkinud see mulje, et Kalevi jaoks on kõik alla võidu pettumus, kui seni ei ole isegi võidu lähedale küünditud.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Balti liiga 2014/15

Postitus Postitas Zog »

No see on hinnangute küsimus... sõltub kuidas vaadata. Minu vaatenurk on see, et teise ja kolmanda koha vahe ei ole mäekõrguselt suurem, kui kolmanda ja üheksanda koha vahe. Samas muidugi, reaalne eesmärk ma usun oleks võinud olla võit, mitte isegi ainult finaali jõudmine.

Huvi pärast vaatasin tänase mängu protokolli... mõtlen endamisi... rünnakul midagi väga hullu ei olnud. Kahesed 53%, kolmesed 38%, vastased tegid 24 viga. Vabakaid oleks pidanud paremini tabama aga selle taha edasipääs ei jäänud. Aga laud?? Balti Liiga sats võitis meie vastu laua kümnega, seal hulgas ründelauad 11-2 :!: Kupsas sai 15 minutiga 2 lauda, Kitsing 7 minutiga ühe. Eks tundub et Martin Dorbeku mängulülitumine oli ka massiivselt ebaõnnestunud, aga ainult tema kaela ei saa ka ikkagi kaotust ajada.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Balti liiga 2014/15

Postitus Postitas KalevRuus »

Rix kirjutas:Sest ei ole...mida see Cramo pronks siis nii väga oli üle-eelmine aasta? Sel hooajal supp veel lahjem minu hinnangul- Siau nõrgem, Vefi pole jne jne, leedukate meeskonnad ka koosseisult nõrgemad. Vaadates Cramo selle hooaja komplekteeritust ja üllatavalt head mängu hooaja algul oli selge- ainult finaal on Cramo tase, alla selle pettumus. Ma ei tea, ei oska lihtsamalt seletada.
Seda kummalisem on lugeda, et "B liiga tundus mulle algusest peale ikkagi liigsena ja seda oleks õigustanud vaid finaalis mängimine."
ok
Kasutaja
Postitusi: 477
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Balti liiga 2014/15

Postitus Postitas ok »

Kui tulla hooaja algusesse tagasi, siis nt 6 võitu vtb-s oli selle hetke seisuga igati ok eesmärk - nii võitude arvu kui % osas kõigi aegade parim tulemus. Täna on see juba olemas, kuigi täna ei taha enam sellega leppida ja sooviks juba 8 või 10 võitu. Ühesõnaga, vtb-s minu arvates enam hävida ei saa hooajaeelset seisu arvestades. Aga arvestades krahhi bbl-is on ainuke võimalus vtbs ennast ületada, kuna eestikatel seda niikuinii teha ei saa, sest kõik alla kulla on pettumus
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3604
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Balti liiga 2014/15

Postitus Postitas Rix »

KalevRuus kirjutas:
Rix kirjutas:Sest ei ole...mida see Cramo pronks siis nii väga oli üle-eelmine aasta? Sel hooajal supp veel lahjem minu hinnangul- Siau nõrgem, Vefi pole jne jne, leedukate meeskonnad ka koosseisult nõrgemad. Vaadates Cramo selle hooaja komplekteeritust ja üllatavalt head mängu hooaja algul oli selge- ainult finaal on Cramo tase, alla selle pettumus. Ma ei tea, ei oska lihtsamalt seletada.
Seda kummalisem on lugeda, et "B liiga tundus mulle algusest peale ikkagi liigsena ja seda oleks õigustanud vaid finaalis mängimine."
Jah, paradoksaalsel kombel. Et sellist mängude arvu ja arvatavalt ka tagasilööke (mis ju tulidki), siis tundus mulle, et seda kõike õigustab vaid finaali jõudmine, alla selle topeltpettumus, just resultaadilt. Vaadates vist üht B liiga mängu saalis, siis nt mõtlesin, et alla poolfinaali end b liigas ka saali ei vea, sest valikuid tuleb teha. Okei, suudeti algul võite võtta ka nn teise koosseisuga, aga ikkagi läks koormus suureks, seda kurtsid nii mängijad kui treenerid. Ja ju siis hakati ikkagi mänge teadlikult valima...
Kanter võib end tõestanud olla, aga ka Cramo tegelt näitas sel hooajal, et kui vähegi motiveeritult ja enda mängu näidatakse, on finaal jõukohane igati. Eriti veel konkurente vaadates...Kanterilgi pole täisjõus Hartingu vastu šansse, aga kui see nt vigane ja teised meh, siis...
“I know it when I see it” - Potter Stewart
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Balti liiga 2014/15

Postitus Postitas nojah »

Samas - kui natukene mõelda. Oletame, et toimub selline negatiivne stsenaarium. BBL play-off esimeses ringis on välja langetud. KML võitu ei saada. Aga VTBs jääb näiteks 8 võitu ja kusagil 13-14 koht. Kas võrreldes eelmiste hooaegadega oleks tegemist õnnestunud hooajaga? Ehk kas kokkuvõttes näiteks 8 või 9 võitu ja päris viimaste kohtade vältimine (aga ikkagi koht viimases kolmandikus) VTB-s kaaluks üles näiteks BBL põrumise ja KML meistritiitli kaotuse?
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Balti liiga 2014/15

Postitus Postitas japs »

Üldse ei taha järjekordsesse lolli Kalev-Rock võrdlusesse laskuda... ja ei laskugi.
Nagu varemgi kirjutanud olen - Balti liiga on kõva töömeeste liiga, glamuuri pole, aga tipu meeskondade tasemele ei saa midagi ette heita. Vähemalt mõne mängu võidulootus oleks kõigil nii VTBs kui eurosarjades.
Seda enam ma ei saa aru miks peaks 3. kohta maha tegema? Medalikoht oleks igaljuhul olnud kõva sõna!
Kalevi õnneks pole tegemist siiski maailmalõpuga, kogu hooaja hinnet saab VTBs veel parandada.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Balti liiga 2014/15

Postitus Postitas nojah »

Noh tegelikult Kalevi taset arvestades oleks siis BBL võit suurepärane tulemus, finaalikoht hea saavutus. Pronks oleks selline täiesti ok tulemus. Mitte midagi erilist või millega uhkeldada aga päris rahulolematuseks põhjust ei ole. Ja kõik mis jääb alla poolfinaali selge põrumine.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Balti liiga 2014/15

Postitus Postitas Zog »

Koht on dazeme näitaja. Kalevi daze on praegu kurat-teab-kus. Ei saa võtta nii, et valime ühe liiga kus sel hooajal hästi läheb ja ütleme et daze on seal.

Ühtlasi...

Every little helps.
Parem varblane peos kui tuvi katusel.
Pürgides Kuule jõuad tähtedeni.

jne jne jne
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3604
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Balti liiga 2014/15

Postitus Postitas Rix »

Mis siin pikalt vaielda. Minu meelest koos Freimanisega oli see Cramo kõigi aegade paremini koostatud Cramo. Subjektiivne, selge see. Ja kunagine Foxi jne Cramo oli tegelt FF lähedal, põhiturna sisuline teine, eks. Nüüd supp selle valusa aastaga võrreldes lahjem, seega ootus oli finaal Ventsu vastu. Ala selle selge pettumus anyway. Rohkem ei heieta sel teemal.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Balti liiga 2014/15

Postitus Postitas zero0 »

michaelEP kirjutas:Mõistan su argumente, aga vahe ongi siin selles, et sinu poolt toodud Kanter on tõestanud end võitjana. Ta on saanud 10 tiitilivõistluste medalit, olümpiavõitja, maailmameister, euroopameister. Tema puhul on jah ka 4 koht pettumis.

Kalev/Cramo ajaloo parim tulemus kõikide sarjade peale kokku on ülemöödunud hooaja BBL kolmas. Kust järksu on tekkinud see mulje, et Kalevi jaoks on kõik alla võidu pettumus, kui seni ei ole isegi võidu lähedale küünditud.
Parandan: EM-i tiitel siiski puudub. Kolm hõbedat.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Balti liiga 2014/15

Postitus Postitas michaelEP »

Rix kirjutas:Mis siin pikalt vaielda. Minu meelest koos Freimanisega oli see Cramo kõigi aegade paremini koostatud Cramo. Subjektiivne, selge see. Ja kunagine Foxi jne Cramo oli tegelt FF lähedal, põhiturna sisuline teine, eks. Nüüd supp selle valusa aastaga võrreldes lahjem, seega ootus oli finaal Ventsu vastu. Ala selle selge pettumus anyway. Rohkem ei heieta sel teemal.

Olid FF lähedal ja kaotasid veerandfinaalis teadagi kellele.
Suletud