KML 16/17

Eesti meistriliigast ja karikavõistlustest
Kasutaja avatar
Metta World Peace
Kasutaja
Postitusi: 88
Liitunud: 27 Sept 2013, 18:09

Re: KML 16/17

Postitus Postitas Metta World Peace »

vaim564 kirjutas:
Metta World Peace kirjutas:
vaim564 kirjutas:
Kui näiteks mõni mängija soovib minna välisklubisse, konnatiigist välja ujuda, siis see leiab kõiksugustes kommentaariumites enamasti halvustava reaktsiooni.
Huvitav, minu jaoks on just väga kummaline kuidas ovatsioonide saatel võetakse vastu koondislaste minekut Kreeka esiliiga ja Slovakkia meistriliiga sugustesse *****, mis mitte kuidagi ei anna KMLi taset ka välja, sest väljaspool "konnatiiki" ja üleüldse fck yeah välismaa.
Tanel Kurbas: "Slovakkias on kiire korvpalli liiga. Ma arvan, et pigem on see Eesti liigast ikkagi parem, aga ega ta mingi superliiga ei ole. Eestis on tase kehvemaks läinud viimaste aastatega," võrdles Kurbas. http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=80226966" onclick="window.open(this.href);return false;
Ole nüüd realistlik, Slovakkias on heal juhul mõni üksik korvpallur, kes KMLis algviisikusse kuuluks. Nende põhimängujuht pallib ju Barsys.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: KML 16/17

Postitus Postitas vaim564 »

Metta World Peace kirjutas:
Ole nüüd realistlik, Slovakkias on heal juhul mõni üksik korvpallur, kes KMLis algviisikusse kuuluks. Nende põhimängujuht pallib ju Barsys.
Ma ei kahtlegi, et sa oled tunnustatud Slovakkia korvpalli ekspert, tunned sealset korvpalliliigat määratult paremini kui Tanel Kurbas ja sinus pole kübetki eelarvamust, eriti veel peale kolmandat õlut, kui vanus lubab.

Kuidasiganes, slovaki liigas mängib palju välismaalasi, kes ei ole just esimese suurusjärgu tähed, kuid liiga üldist taset kindlasti tugevdavad. Kurbase klubi Levice on Aadria karika sarjas esinenud täiseduga ja arvatavasti ei oleks ühelgi KML klubil v.a. Cramo nendega kerge. Kes on kellest tugevam, saaks välja selgitada vahetus konkurentsis. Koondiste tasemel on Eestil ehk väike eelis, aga kui panna vastamisi KML klubide koondis ilma Cramota ja Slovakkia klubide koondis, siis ma ei ole lõpptulemuses väga kindel. Kreeka esiliiga klubidega jääksid KML keskmikud kindlasti hätta.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4646
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: KML 16/17

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:
Metta World Peace kirjutas:
Ole nüüd realistlik, Slovakkias on heal juhul mõni üksik korvpallur, kes KMLis algviisikusse kuuluks. Nende põhimängujuht pallib ju Barsys.
Ma ei kahtlegi, et sa oled tunnustatud Slovakkia korvpalli ekspert, tunned sealset korvpalliliigat määratult paremini kui Tanel Kurbas ja sinus pole kübetki eelarvamust, eriti veel peale kolmandat õlut, kui vanus lubab.

Kuidasiganes, slovaki liigas mängib palju välismaalasi, kes ei ole just esimese suurusjärgu tähed, kuid liiga üldist taset kindlasti tugevdavad. Kurbase klubi Levice on Aadria karika sarjas esinenud täiseduga ja arvatavasti ei oleks ühelgi KML klubil v.a. Cramo nendega kerge. Kes on kellest tugevam, saaks välja selgitada vahetus konkurentsis. Koondiste tasemel on Eestil ehk väike eelis, aga kui panna vastamisi KML klubide koondis ilma Cramota ja Slovakkia klubide koondis, siis ma ei ole lõpptulemuses väga kindel. Kreeka esiliiga klubidega jääksid KML keskmikud kindlasti hätta.
Ma olen vaadanud mõningaid Kreeka esiliiga ja Slovakkia liiga mänge. Kreeka esiliiga üllatas negatiivselt, Slovakkia liiga positiivselt (Slovakkia koondis on olnud seni täielik mudatase, seega mu ootused polnud ka eriti kõrged). Sõltumata sellest, milline on nende liigade objektiivne tase, siis Eesti koondise jaoks pole nad seni positiivset efekti andnud. Laane oli 2016. aasta valiksarjas väga väikses rollis, ta oli ka tänavusuvises valiksarjas meeskonna kolmanda mängujuhi staatuses (keskmiselt 11 minutit ja 1,7p + 1rs mängu kohta) ja on seda ka praegu. Kurbas mängis Iisraeli vastu nagu täielik mudaliiga mees. Loodetavasti on ta Suurbritannia vastu palju paremas hoos, sest vastasel korral tekib küsimus, et miks ei võiks veebruaris olla koondises tema asemel Sander Raieste.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: KML 16/17

Postitus Postitas KalevRuus »

Ma ei kahtlegi, et sa oled tunnustatud Slovakkia korvpalli ekspert, tunned sealset korvpalliliigat määratult paremini kui Tanel Kurbas ja sinus pole kübetki eelarvamust, eriti veel peale kolmandat õlut, kui vanus lubab.
Ära nüüd Kurbase juttu ammugi tõsiselt võta. Kõik välisklubides mängivad tüübid räägivad alati, et tegelikult on sealne tase väga korralik ja blablabla. Seda rääkis Saks Taani, Sokk Gruusia ja Raadik isegi Guadalope kohta. Oleks ka imelik kui nad vastupidist pajataksid.
Kreeka esiliiga klubidega jääksid KML keskmikud kindlasti hätta.
Vaevalt. Seal tohib mängida vaid üks välismaalane satsis ja peale kolme või nelja vooru vaatasin, et osadel polnud sedagi. Laane resultatiivsus on kaks korda suurem kui Eestis ja vähemalt mingi aeg oli ühe liiderklubi liidriks statistika järgi mingi jugo, kes mullu TLÜs suurt midagi ei teinud.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: KML 16/17

Postitus Postitas vaim564 »

Uhhuu kirjutas:
Ma olen vaadanud mõningaid Kreeka esiliiga ja Slovakkia liiga mänge. Kreeka esiliiga üllatas negatiivselt, Slovakkia liiga positiivselt (Slovakkia koondis on olnud seni täielik mudatase, seega mu ootused polnud ka eriti kõrged). Sõltumata sellest, milline on nende liigade objektiivne tase, siis Eesti koondise jaoks pole nad seni positiivset efekti andnud. Laane oli 2016. aasta valiksarjas väga väikses rollis, ta oli ka tänavusuvises valiksarjas meeskonna kolmanda mängujuhi staatuses (keskmiselt 11 minutit ja 1,7p + 1rs mängu kohta) ja on seda ka praegu. Kurbas mängis Iisraeli vastu nagu täielik mudaliiga mees. Loodetavasti on ta Suurbritannia vastu palju paremas hoos, sest vastasel korral tekib küsimus, et miks ei võiks veebruaris olla koondises tema asemel Sander Raieste.
Kreeka esiliiga ja Slovakkia meistriliiga ei ole loomulikult tippliigad, kuid väita, et KML neist kõvasti üle on, see on ikkagi tugevasti kallutatud arvamus. Suuresti olematute rahvusvaheliste kontaktide juures, BBL ja mõned hooajaeelsed kohtumised Soome klubidega välja arvata, on objektiivset taset väga keeruline mõõta. BBL-s on Eesti klubide staatus samasugune kui Cramol VTB-s, kus iga võit Läti või Leedu klubide üle on suur pidupäev. Et seal võib kohata vahel ka veel nõrgemaid klubisid nagu möödunudaastane Valgevene klubi, ei muuda pilti palju paremaks. Kui Laane ja Kurbas kuuluvad oma klubide põhitegijate hulka, siis seal nähtavasti ongi selline tase, kuhu nad sobivad. Tänases koondises pole nad põhitegijad, kuid Eestis edasi tiksudes ma väga kahtlen, et nad üldse enam koondise vaateväljas oleksid. Individuaalses plaanis ei arenenud nad Eestis kusagile edasi, tegemist ei ole enam väga noorte mängijatega ja koondisesse on nad lõplikult välja murdnud peale välisklubidesse siirdumist. Sama võib öelda Paasoja ja Puideti kohta. Laane on sisuliselt koondise kolmas mängujuht peale Veidemani (Itaalia) ja Sokku (Cramo)ning seetõttu tal saabki mänguajaga raske olema. Kurbas tuli välja vigastusest, suvel ta ei mänginud ja koondisse jõudis taas tänu headele esitustele Slovakkias. Mingit imet on temalt praegu raske oodata, aga konnatiigist väljaujumine on igatahes mõlemale positiivselt mõjunud. Mis Raiestesse puutub, siis loomulikult oleks võinud teda koondises katsetada. Kangur-Talts-Arbet põlvkond hakkab väsima ja selles mõttes olen nõus, et tulebki nooremaid sisse tuua. Loodetavasti pääseb Hermet samuti esmaspäeval rotatsiooni sisse.
KossuF2nn
Kasutaja
Postitusi: 171
Liitunud: 20 Dets 2014, 22:01

Re: KML 16/17

Postitus Postitas KossuF2nn »

vaim564 kirjutas:
Uhhuu kirjutas:
Ma olen vaadanud mõningaid Kreeka esiliiga ja Slovakkia liiga mänge. Kreeka esiliiga üllatas negatiivselt, Slovakkia liiga positiivselt (Slovakkia koondis on olnud seni täielik mudatase, seega mu ootused polnud ka eriti kõrged). Sõltumata sellest, milline on nende liigade objektiivne tase, siis Eesti koondise jaoks pole nad seni positiivset efekti andnud. Laane oli 2016. aasta valiksarjas väga väikses rollis, ta oli ka tänavusuvises valiksarjas meeskonna kolmanda mängujuhi staatuses (keskmiselt 11 minutit ja 1,7p + 1rs mängu kohta) ja on seda ka praegu. Kurbas mängis Iisraeli vastu nagu täielik mudaliiga mees. Loodetavasti on ta Suurbritannia vastu palju paremas hoos, sest vastasel korral tekib küsimus, et miks ei võiks veebruaris olla koondises tema asemel Sander Raieste.
Kreeka esiliiga ja Slovakkia meistriliiga ei ole loomulikult tippliigad, kuid väita, et KML neist kõvasti üle on, see on ikkagi tugevasti kallutatud arvamus. Suuresti olematute rahvusvaheliste kontaktide juures, BBL ja mõned hooajaeelsed kohtumised Soome klubidega välja arvata, on objektiivset taset väga keeruline mõõta. BBL-s on Eesti klubide staatus samasugune kui Cramol VTB-s, kus iga võit Läti või Leedu klubide üle on suur pidupäev. Et seal võib kohata vahel ka veel nõrgemaid klubisid nagu möödunudaastane Valgevene klubi, ei muuda pilti palju paremaks. Kui Laane ja Kurbas kuuluvad oma klubide põhitegijate hulka, siis seal nähtavasti ongi selline tase, kuhu nad sobivad. Tänases koondises pole nad põhitegijad, kuid Eestis edasi tiksudes ma väga kahtlen, et nad üldse enam koondise vaateväljas oleksid. Individuaalses plaanis ei arenenud nad Eestis kusagile edasi, tegemist ei ole enam väga noorte mängijatega ja koondisesse on nad lõplikult välja murdnud peale välisklubidesse siirdumist. Sama võib öelda Paasoja ja Puideti kohta. Laane on sisuliselt koondise kolmas mängujuht peale Veidemani (Itaalia) ja Sokku (Cramo)ning seetõttu tal saabki mänguajaga raske olema. Kurbas tuli välja vigastusest, suvel ta ei mänginud ja koondisse jõudis taas tänu headele esitustele Slovakkias. Mingit imet on temalt praegu raske oodata, aga konnatiigist väljaujumine on igatahes mõlemale positiivselt mõjunud. Mis Raiestesse puutub, siis loomulikult oleks võinud teda koondises katsetada. Kangur-Talts-Arbet põlvkond hakkab väsima ja selles mõttes olen nõus, et tulebki nooremaid sisse tuua. Loodetavasti pääseb Hermet samuti esmaspäeval rotatsiooni sisse.
Esiteks Eesti klubide saldo läti/leedu klubide vastu bblis see hooaeg on 5-4. Kurbas oli koondises enne välismaale liikumist. Laane on jätkuvalt koondises pingipoiss ja sama saamatu, kust seda arengut näha on? Paasoja on esimest hooaega välismaal ja tänu sellele lõplikult koondises?
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: KML 16/17

Postitus Postitas Rio »

Kus toimub selle aasta karika final4?
elchukakabra
Kasutaja
Postitusi: 305
Liitunud: 29 Dets 2010, 20:56

Re: KML 16/17

Postitus Postitas elchukakabra »

See aasta ei mängitagi karikamänge
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: KML 16/17

Postitus Postitas Rio »

Pärnu tegi TLÜ vastu väga hea mängu, Bamba vastu tegi igaüks mis tahtis.
Kirvese vabakad 5-st 0 on ka omamoodi saavutus. Mäletan, et kunagi oli Allingu hooaja % natukene üle 20-ne.
maq
Kasutaja
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Dets 2008, 18:03

Re: KML 16/17

Postitus Postitas maq »

Hirmus on see Kalevi kaitsemäng või õigemini selle puudumine. Mingiks hetkeks nagu suudetakse enam-vähem kaitset mängida ja sis on jälle nagu läbisõiduhoov.
Kalev
Kasutaja
Postitusi: 697
Liitunud: 13 Nov 2006, 17:47
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: KML 16/17

Postitus Postitas Kalev »

maq kirjutas:Hirmus on see Kalevi kaitsemäng või õigemini selle puudumine. Mingiks hetkeks nagu suudetakse enam-vähem kaitset mängida ja sis on jälle nagu läbisõiduhoov.
Ei ole mängu algusest saati vaadanud, aga kas kommentaatorid on maininud ka, miks Briscoe täna erariietes pingil on?
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: KML 16/17

Postitus Postitas Kris »

Kalev kirjutas:
maq kirjutas:Hirmus on see Kalevi kaitsemäng või õigemini selle puudumine. Mingiks hetkeks nagu suudetakse enam-vähem kaitset mängida ja sis on jälle nagu läbisõiduhoov.
Ei ole mängu algusest saati vaadanud, aga kas kommentaatorid on maininud ka, miks Briscoe täna erariietes pingil on?
http://sport.delfi.ee/news/korvpall/kml ... d=80652865" onclick="window.open(this.href);return false;
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: KML 16/17

Postitus Postitas Kris »

Teine poolaeg kaitses juba päris korralik mäng, tundus et just vaimselt oldi teisel poolajal palju paremini valmis. Ja eks suur osa ka selles et Tartu väsis.

Kuigi oli pikka aega tasane mäng (ja oldi tagagi) siis kui aus olla siis seda kartust et kaotatakse (või et läheb lõpu peale) ei tekkinud kordagi.
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: KML 16/17

Postitus Postitas Demarr »

Kui muidu Jorri artiklid minu jaoks sellised üsna lahmivas stiilis, siis viimane kirjutis pani tegelikult veidi ise mõtlema küll.

Ennekõike Audentese teema – ja siinkohal täiesti nõus, et noortele oleks märksa kasulikum, kui meeskonnas oleks kaks-kolm kogenumat mängijat kõrval olemas. Parandaks trennikvaliteeti ning samas pakuks kasvõi mõnegi tasavägise mängu, kust oleks märksa rohkem kuttidel kaasa võtta. Hetkel jääb minu meelest see projekt kuidagi poolikuks – rõhutatakse, et individuaalne areng on eesmärk, mitte võidud, aga minu jaoks tekib siin kuskil vastuolu. Ka Drell rääkis just intervjuus, et ProA satsis on kuni 20 aastased noored ning lisaks mõned kogenumad välismängijad. Samamoodi on ka Baskonia noortesatsis, mis pallib EBA-s – enamus nooremapoolsed ning paar vanemat sekka.

Lisaks, Audentes kui selline on tore ja väärt idee, aga kui seda tahta suurelt teha, siis võiks seda teha ka tõesti maailmatasemel ja professionaalselt. Noortele tuleks luua tõesti sellised tingimused, mis võimaldaks neil lõpuks profikorvpalluriks saada – st rohkem treenereid ja taustajõude, kes individuaalselt noori aitaks, st professionaalsemat toitumist ja taastumist jpm. Jah, kõik võtab kindlasti raha, aga korvpalliliidul võiks ju iseenesest olla seda haaret, et üks vinge ja tõesti heal tasemel asi kokku panna ning sellele ka rahad taha saada.

Minu meelest on kogu selle kupatuse puhul probleem, et algne efekt on küll olemas, aga pikemas perspektiivis tekib järsku sein ette – et kuidas noored edasi peaks minema? Ning sealt hakkab projekti efekt ka hääbuma. Audentese idee on igati üllas ja õige, aga hetkel veel toores ja vigadega. Rohkem peaks mõtlema sellele, kuidas noorte üleminekut meeste korvpalli võimalikult sujuvaks teha. Siinkohal oleks huvitav teada, kas ja mis hindega näiteks korvpalliliidus on ise Audentese projekti edukust seni hinnatud ning kas lähiaastatel on plaanis ka mingeid sisulisi muutusi teha?

Ka Meistriliiga klubide hinnete osas laias-laastus Sõbraga nõus – minu jaoks on samuti Valga ja Pärnu olnud meeldivamad üllatajad. Kas neil ka lõpuni seda jõudu jätkub, loodetavasti. Miskipärast on Pärnu osas hea tunne, et kui talvel keegi asjalik veel korvi alla lisaks leitakse, siis võiks reaalselt ka hõbedase medali peale mängida.

Rapla võib olla viimaste muutuste valguses ilmselt must hobune – peamised küsimused, kuidas uus tagamees meeskonda sulandub ning Cressleri koormat vähendada suudab ning kas korvi alla lõpuks keegi dominantsem ka leitakse (Upson ja Ziedins seda kindlasti polnud). Muidu on neil seni võrdlemisi hall hooaeg olnud. Tartu on samuti küsimärk – paberil tundub veidi kogenum ja parem kui ülejäänud medalinõudlejad, samas on sats üsna õhuke ning iga vigastus võib kokkuvõttes medaliheitluses otsustavaks saada (ja nagu näha, siis Tartul neid vigastusi ja haigusi sel hooajal jätkub). Uue leeduka lisandumine peaks iseenesest natuke nende seisu leevendama.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: KML 16/17

Postitus Postitas KalevRuus »

Ennekõike Audentese teema – ja siinkohal täiesti nõus, et noortele oleks märksa kasulikum, kui meeskonnas oleks kaks-kolm kogenumat mängijat kõrval olemas. Parandaks trennikvaliteeti ning samas pakuks kasvõi mõnegi tasavägise mängu, kust oleks märksa rohkem kuttidel kaasa võtta. Hetkel jääb minu meelest see projekt kuidagi poolikuks – rõhutatakse, et individuaalne areng on eesmärk, mitte võidud, aga minu jaoks tekib siin kuskil vastuolu. Ka Drell rääkis just intervjuus, et ProA satsis on kuni 20 aastased noored ning lisaks mõned kogenumad välismängijad. Samamoodi on ka Baskonia noortesatsis, mis pallib EBA-s – enamus nooremapoolsed ning paar vanemat sekka.

Lisaks, Audentes kui selline on tore ja väärt idee, aga kui seda tahta suurelt teha, siis võiks seda teha ka tõesti maailmatasemel ja professionaalselt. Noortele tuleks luua tõesti sellised tingimused, mis võimaldaks neil lõpuks profikorvpalluriks saada – st rohkem treenereid ja taustajõude, kes individuaalselt noori aitaks, st professionaalsemat toitumist ja taastumist jpm. Jah, kõik võtab kindlasti raha, aga korvpalliliidul võiks ju iseenesest olla seda haaret, et üks vinge ja tõesti heal tasemel asi kokku panna ning sellele ka rahad taha saada.
Tuleb nõustuda. 50-60-sed pakid väga ei arenda. Kuigi hooaja algul olid neil kõik põhimehed ka vigased. Samas ei ole vist ka praegune koosseis varasemate aastate tasemel. Mäletan, et Post jättis juba Audentese ajal igati küpse mulje ja lülituski meeste korvpalli igati valutult. Kuhi jättis hea mulle suvise EMi ajal aga tänavu on olnud pigem pettumus. Jne.
Ja tõesti, ka organisatoorne poool ei, tundu kasvõi selle toidujama näitel kõige parem olevat.
Vasta