Balti Liiga 2016/2017

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
maq
Kasutaja
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Dets 2008, 18:03

Re: Balti Liiga 2016/2017

Postitus Postitas maq »

Ega nüüd rõõmustamiseks ka just põhjust pole pärast sellist kaotust. Igal juhul oli võimalus võita,aga oma lollustega mängiti kõik maha.
Kuidagi masendav on teadmine, et Eesti esiklubi tase on Leedu liiga tagumine ots.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3604
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Balti Liiga 2016/2017

Postitus Postitas Rix »

maq kirjutas:Ega nüüd rõõmustamiseks ka just põhjust pole pärast sellist kaotust. Igal juhul oli võimalus võita,aga oma lollustega mängiti kõik maha.
Kuidagi masendav on teadmine, et Eesti esiklubi tase on Leedu liiga tagumine ots.
Ma olen siiski kindel, et ei oleks graafikud nii kokku jooksnud (võõrsil mänga kaks päeva pärast VTB-d), oleks oldud finaalis. Oleksid ei loe, selge see, aga Cramo näitas minu meelest paremat kossu seerias. Lihtsalt seitsme ja poole mehega on natuke liiast need mängud järjest. lenda või lennukiga.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4646
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Balti Liiga 2016/2017

Postitus Postitas Uhhuu »

Vaatasin huvi pärast järgi, et kuidas kulges eelmise aasta finaal Tartu ja Siauliai vahel. Tegemist oli põhimõtteliselt Kalevi ja Prienai seeria koopiaga. Tartu võitis avamängu seitsmega, teise mängu avapoolaeg lõppes viigiliselt ja seejärel hävis Tartu kolmanda veerandaja kahekümnega ning asi oligi tehtud. Homme võiks see Eesti-Leedu korvpalliajaloo kordumine lõpuks otsa saada. Kullamäe mängueelne kommentaar erilist optimismi siiski ei sisenda. Plaanitakse minna mängima madalaskoorilist mängu (rünnakul palju söötmist kolmesejoone taga + kaitses maa-ala, ma oletan), samas kui avamängus sujusid asjad hästi pigem siis, kui mängiti kiiret ja lahtisemat korvpalli.

PS. Barons võitis äsja üsna kindlalt VEF-i.
villu123
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 05 Mai 2007, 00:29
Asukoht: Võrumaa
Kontakt:

Re: Balti Liiga 2016/2017

Postitus Postitas villu123 »

Uhhuu kirjutas:Vaatasin huvi pärast järgi, et kuidas kulges eelmise aasta finaal Tartu ja Siauliai vahel. Tegemist oli põhimõtteliselt Kalevi ja Prienai seeria koopiaga. Tartu võitis avamängu seitsmega, teise mängu avapoolaeg lõppes viigiliselt ja seejärel hävis Tartu kolmanda veerandaja kahekümnega ning asi oligi tehtud. Homme võiks see Eesti-Leedu korvpalliajaloo kordumine lõpuks otsa saada. Kullamäe mängueelne kommentaar erilist optimismi siiski ei sisenda. Plaanitakse minna mängima madalaskoorilist mängu (rünnakul palju söötmist kolmesejoone taga + kaitses maa-ala, ma oletan), samas kui avamängus sujusid asjad hästi pigem siis, kui mängiti kiiret ja lahtisemat korvpalli.

PS. Barons võitis äsja üsna kindlalt VEF-i.
Tundub, et Vef ei pigista meistriliigas meestest viimast välja, kõige kauem mängis põhimees 26 minutit, nii ei mängitata meestest viimast jõudu välja! Tuleb kaotus siis tuleb aga meestel jätkub energiat hooaja lõpuni!
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Balti Liiga 2016/2017

Postitus Postitas vaim564 »

Rix kirjutas:
maq kirjutas:Ega nüüd rõõmustamiseks ka just põhjust pole pärast sellist kaotust. Igal juhul oli võimalus võita,aga oma lollustega mängiti kõik maha.
Kuidagi masendav on teadmine, et Eesti esiklubi tase on Leedu liiga tagumine ots.
Ma olen siiski kindel, et ei oleks graafikud nii kokku jooksnud (võõrsil mänga kaks päeva pärast VTB-d), oleks oldud finaalis. Oleksid ei loe, selge see, aga Cramo näitas minu meelest paremat kossu seerias. Lihtsalt seitsme ja poole mehega on natuke liiast need mängud järjest. lenda või lennukiga.
Koosseisult oli Cramo Prienaist üle ka ilma Harperi ja Veidemanita, selle taha pugeda ei saa. Õige oli ka see, et Tsmoki tuli VTB-s ära võtta, kuigi see ei pruugi veel midagi päästa, sest Tsmokil on ees kolm võidetavat kodumängu sh Parmaga. Samas see Eichfuss nii kehv mees ka ei ole,et talle ei saaks 10 minutit mänguaega joonistada. Sellise 7-8 mehe rotatsiooniga läheb muidugi raskeks, sest kui Prienai mängu käima sai, oli neid võimatu juba peatada ja ainult see, et Mirkovic hakkas lõpus samuti hullu panema, päästis veel suuremast hävingust. Barons väsis lõpus ära, mõlemas mängus, muidu oleks komistatud juba seal. Prienail seda probleemi polnud.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4646
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Balti Liiga 2016/2017

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:
Rix kirjutas:
maq kirjutas:Ega nüüd rõõmustamiseks ka just põhjust pole pärast sellist kaotust. Igal juhul oli võimalus võita,aga oma lollustega mängiti kõik maha.
Kuidagi masendav on teadmine, et Eesti esiklubi tase on Leedu liiga tagumine ots.
Ma olen siiski kindel, et ei oleks graafikud nii kokku jooksnud (võõrsil mänga kaks päeva pärast VTB-d), oleks oldud finaalis. Oleksid ei loe, selge see, aga Cramo näitas minu meelest paremat kossu seerias. Lihtsalt seitsme ja poole mehega on natuke liiast need mängud järjest. lenda või lennukiga.
Koosseisult oli Cramo Prienaist üle ka ilma Harperi ja Veidemanita, selle taha pugeda ei saa. Õige oli ka see, et Tsmoki tuli VTB-s ära võtta, kuigi see ei pruugi veel midagi päästa, sest Tsmokil on ees kolm võidetavat kodumängu sh Parmaga. Samas see Eichfuss nii kehv mees ka ei ole,et talle ei saaks 10 minutit mänguaega joonistada. Sellise 7-8 mehe rotatsiooniga läheb muidugi raskeks, sest kui Prienai mängu käima sai, oli neid võimatu juba peatada ja ainult see, et Mirkovic hakkas lõpus samuti hullu panema, päästis veel suuremast hävingust. Barons väsis lõpus ära, mõlemas mängus, muidu oleks komistatud juba seal. Prienail seda probleemi polnud.
Kui kõrvutada mängijaid ükshaaval, siis jah, Kalev on Prienaist koosseisult mingil määral üle. Minu meelest ei saa siiski üle ega ümber asjaolust, et Veidemani ootamatu lahkumisega jäi üks mänguline funktsioon – korvile teravuse loomine – vaid ühe mängija ehk Ljutõtshi kanda. Ljutõtsh on pealegi vigastuse küüsis. Number kahe positsioonile jäi omakorda vaid üks mängija. Martin Dorbek kui meie n-ö kaitsespets tegi seejuures esimeses mängus vead täis vähem kui kümne minutiga ja teises mängus oli oma veerandtunnise mänguaja jooksul rünnakul ümmargune null ehk poolfinaalseeria mängiti 70% ulatuses ilma number kaheta. Kui Eichfuss olekski varasemates mängudes ca kümneks minutiks platsile pääsenud, siis tagaliini koormust see käik ikkagi vähendanud poleks. Õhku jääb muidugi võimalus, et äkki oleks siis Simmons ja Tollefsen vähe teravamad olnud ja lauavõitluses poleks aset leidnud seda umbes 10 minutilist hävitavat lõiku, mis seeria saatuse otsustas. Samas meenutades, kuidas Eichfuss viimati Baronsi vastu mängis, siis ei pane Varrakule üldse pahaks, et ta otsustas Eichfussi viimaseks neljaks mänguks rotatsioonist välja jätta.

Mulle tundub päris huvitav, et n-ö neutraalsed vaatlejad ehk kihlveokontorid hindavad Tartu võimalusi Pasvalyse vastu suuremaks kui Kalevi võiduvõimalusi eile Prienai vastu (võidumarginaal 7-8 punkti leedukate kasuks vs 12-13 punkti eile).
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Balti Liiga 2016/2017

Postitus Postitas barons »

vaim564 kirjutas:
Rix kirjutas:
maq kirjutas:Ega nüüd rõõmustamiseks ka just põhjust pole pärast sellist kaotust. Igal juhul oli võimalus võita,aga oma lollustega mängiti kõik maha.
Kuidagi masendav on teadmine, et Eesti esiklubi tase on Leedu liiga tagumine ots.
Ma olen siiski kindel, et ei oleks graafikud nii kokku jooksnud (võõrsil mänga kaks päeva pärast VTB-d), oleks oldud finaalis. Oleksid ei loe, selge see, aga Cramo näitas minu meelest paremat kossu seerias. Lihtsalt seitsme ja poole mehega on natuke liiast need mängud järjest. lenda või lennukiga.
Koosseisult oli Cramo Prienaist üle ka ilma Harperi ja Veidemanita, selle taha pugeda ei saa. Õige oli ka see, et Tsmoki tuli VTB-s ära võtta, kuigi see ei pruugi veel midagi päästa, sest Tsmokil on ees kolm võidetavat kodumängu sh Parmaga. Samas see Eichfuss nii kehv mees ka ei ole,et talle ei saaks 10 minutit mänguaega joonistada. Sellise 7-8 mehe rotatsiooniga läheb muidugi raskeks, sest kui Prienai mängu käima sai, oli neid võimatu juba peatada ja ainult see, et Mirkovic hakkas lõpus samuti hullu panema, päästis veel suuremast hävingust. Barons väsis lõpus ära, mõlemas mängus, muidu oleks komistatud juba seal. Prienail seda probleemi polnud.
Tsmokil võib olla 3 kodumängu, isegi Permiga, aga fakt on et isegi Tallinna mänguga võrreldes on sealt lahkunud ka Milosevic...nii et kes teab!?
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Balti Liiga 2016/2017

Postitus Postitas theundertaker »

Läks nagu arvata, et leedu 6 ja 7 on finaalis siis. Mul kahju ei ole, sest ma ei ole kunagi tartu fänn olnud!
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Balti Liiga 2016/2017

Postitus Postitas Rio »

Kui mõni eesti tipp tahab bbl s sellise süsteemiga meistriks tulla siis peab leedukaid kodus raudselt 25 võitma,
muidu ei ole mingisugust lootust.
Vahet pole kas meeskonnas on Elegar või Gladness
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Balti Liiga 2016/2017

Postitus Postitas barons »

no need, kes Cramot siin mängude tähtsuse üle kirusid ( üllatus, et ka Kalev Kruus täna sinna punti lisandus ), et tehakse liigadele tähtsuse vahet...siis bc ülikool valmistus juba novembrist saati bbl-i karika peakohale tõstmiseks, aga ikka ei, kurjam küll, sparringud kml-is süüdi, liiga nõrgad vastased, või? täna leedulased pakkusid - pakkusid - pakkusid, isegi väga pakkusid...aga ikka ühe viske asi...vägisi vahepeal tundus, et pieno mehed olid bc ülikooli võidule panustanud, ükski pall neil näpude küljes ei seisnud...aga bc ülikool`i üliõpilased ikka ei oska võita.

veidi isegi kahju, sest Cramo vs ülikooli mänge saab vast kevadel veel näha, mina oleksin parema meelega vaadanud kuidas Cramo Pienoga hakkama saab ja kuidas ülikool Prinei`s hakkama oleks saanud. aga oleksid spordis ei LOE.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Balti Liiga 2016/2017

Postitus Postitas vaim564 »

Ma enne mängu Tartu võitu ei uskunud, aga nüüd ma ei teagi, kas soov Cramoga pronksile mängida oli nii suur, kuidas nad küll oskasid selle kaotada...
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 685
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Balti Liiga 2016/2017

Postitus Postitas Maxi »

Olgem ausad, ega ükski eesti klubi leedus play-offi ei saaks. Aastast aastasse on nii et igasugused Leedu satsid loputavad meie "tippklubisid"
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Balti Liiga 2016/2017

Postitus Postitas theundertaker »

No kui oleks leedu treener, siis võibolla see juhtuks kui meeskond mängiks ka normaalselt.
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Balti Liiga 2016/2017

Postitus Postitas barons »

Maxi kirjutas:Olgem ausad, ega ükski eesti klubi leedus play-offi ei saaks. Aastast aastasse on nii et igasugused Leedu satsid loputavad meie "tippklubisid"
usun, et olnuks Cramo kaader sama ( loe; Harper, Veideman )poleks sellist kukkumist ei Audenteses, ega leedus tulnud...aga jälle oleksid.

tartul ju täna oli kaks rünnakut 3-ne sisse ja game over, lihtsalt ei kukkunud...

saanuks parema õnne korral ju küll?..aga see raisk pidi tugevamaid soosima :D
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4427
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Balti Liiga 2016/2017

Postitus Postitas vaim564 »

Harperi ja Veidemani kaela seda nüüd ka lükata ei saa, suudeti täiskoosseisuga ilusasti kaotada Raplale ja peaksime mäletama väga hästi, mis juhtus ühel aastal Panevežyse vastu. Ma ütleksin, et väsimus ja motivatsioonipuudus olid peamised, võimalik et ka mõned treeneri taktikalised möödalaskmised. Tartu puhul jääb arusaamatuks pigem, mis juhtus Tartus. Leedus mängiti üle ootuste hästi.
Suletud