Eesti koondis.

Kõik Eesti koondisega seonduv
Kasutaja avatar
Alan
Kasutaja
Postitusi: 608
Liitunud: 13 Nov 2007, 23:09

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Alan »

Vene mahub vast ka ikka koondise seltskonda.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Rix »

Alan kirjutas:Vene mahub vast ka ikka koondise seltskonda.
12 meest- Sokud, Veidemann, Saage, Dorbek (G), Arbet, Vene, Kangur, Toome, Talts, Allingu, Keerles. lühemate meeste puhul vast on selline seis üsna loogiline. Hetkel on pigem Keerlese koht ebakindel, arvestades üle-eelmise aasta tujutsemist, kuid kui mees ise tahab ja treenerid talle võimaluse annavad, siis on ta ikka parema klassiga kui Kitsing, veel. Soo on jokker, aga Arbetit ja Dorbekut hetkel üle ei mängi, kuid eelistaks teda ikkagi vist Saksale, viimane pole end sel hooajal tõestanud. Hallikusse ja Raadikusse mul usku ei ole, kuigi vast laagrikutse saavad. Selge on, et kui 12 valimiseks läheb, siis eelistatakse 12. mehena pigem pikka, sest vastaste edurivid on võimsad. Tamm peaks hakkama VTBs ja Baltis väga kõvasid mänge tegema, hetkel on pmidest selge varu. Laanet vast nähakse ikkagi juunioride koondises ning kogemusi jääb selgelt väheks. Lindmets on orbiidilt kadunud, tema positsioonile on meil palju häid mehi ka.
Tartust ma ei näe rohkem kedagi, Kurbas laagrisse vast saab, sama äkki ka M. Dorbekuga.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Alex
Kasutaja
Postitusi: 4611
Liitunud: 26 Nov 2007, 02:26
Asukoht: Mustamäe

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Alex »

OT: sorry mu laiskus, et ei viitsi täpsemalt uurida aga see 12 mängija reegel peaks ajalugu nüüdsest olema. Uute reeglite järgi on see 13 või 14. Kes viitsib võib täpsustada.
Kasutaja avatar
Patrioot
Kasutaja
Postitusi: 1582
Liitunud: 28 Aug 2008, 17:44
Asukoht: Eesti

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Patrioot »

Alex kirjutas:OT: sorry mu laiskus, et ei viitsi täpsemalt uurida aga see 12 mängija reegel peaks ajalugu nüüdsest olema. Uute reeglite järgi on see 13 või 14. Kes viitsib võib täpsustada.
Minu arust on nii, et nimekirjas võib olla 14 aga mängule saad ülesse anda 12.
"Siin ilmas pole midagi kindlat peale surma ja maksude".Benjamin Franklin
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Rix »

Patrioot kirjutas:
Alex kirjutas:OT: sorry mu laiskus, et ei viitsi täpsemalt uurida aga see 12 mängija reegel peaks ajalugu nüüdsest olema. Uute reeglite järgi on see 13 või 14. Kes viitsib võib täpsustada.
Minu arust on nii, et nimekirjas võib olla 14 aga mängule saad ülesse anda 12.
Peaks olema jah nii, oli vist juba sel suvel nii.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Rix kirjutas:
Alan kirjutas:Vene mahub vast ka ikka koondise seltskonda.
12 meest- Sokud, Veidemann, Saage, Dorbek (G), Arbet, Vene, Kangur, Toome, Talts, Allingu, Keerles. lühemate meeste puhul vast on selline seis üsna loogiline. Hetkel on pigem Keerlese koht ebakindel, arvestades üle-eelmise aasta tujutsemist, kuid kui mees ise tahab ja treenerid talle võimaluse annavad, siis on ta ikka parema klassiga kui Kitsing, veel. Soo on jokker, aga Arbetit ja Dorbekut hetkel üle ei mängi, kuid eelistaks teda ikkagi vist Saksale, viimane pole end sel hooajal tõestanud. Hallikusse ja Raadikusse mul usku ei ole, kuigi vast laagrikutse saavad. Selge on, et kui 12 valimiseks läheb, siis eelistatakse 12. mehena pigem pikka, sest vastaste edurivid on võimsad. Tamm peaks hakkama VTBs ja Baltis väga kõvasid mänge tegema, hetkel on pmidest selge varu. Laanet vast nähakse ikkagi juunioride koondises ning kogemusi jääb selgelt väheks. Lindmets on orbiidilt kadunud, tema positsioonile on meil palju häid mehi ka.
Tartust ma ei näe rohkem kedagi, Kurbas laagrisse vast saab, sama äkki ka M. Dorbekuga.
12 mehe osas üldiselt nõustun. Ega ma praegu eriti ei näe, et Kurbas ja M.Dorbek suudaksid end koondisse läbi murda, liiga palju mehi on ees. Sama jutt kehtib paljuski Soo kohta. Tamm jääb praegu samuti ilmselt valikust välja, kui just keegi Sokkudest vigastada ei saa. Allingu on küsimärgiga, sel hooajal on kuidagi vähem sära. Keerles veidi suurema küsimärgiga, palju saab sõltuma, kuidas tal Saksamaal läheb. Kui teeb hea hooaja, on ilmselt koondises. Laane ja Kitsingu tase ei võimalda praegu veel koondisekoha eest võidelda. Kitsing peaks end kõigepealt Cramos pildile mängima. Raadiku ja Halliku puhul võib mängima hakata negatiivne kuvand, kuigi Sokk Saage jälle võttis ning oli pärast väga rahul, just meeskonna sisekliima pärast. Samas võiks Halliku-laadne 208 snaiper tagavaraks võtta küll olla, ega ta üle 10 minuti mängida ei jaksa, aga samas on ta kindlasti suurema kasuteguriga kui Kaido Saks. Lindmetsa ma lõplikult maha ei kannaks, kuigi jällegi sõltub tema hooajast Portugalis, mis praegu väga ei kulge. Tal on üks hea omadus nagu oli omal ajal Josh Pacel, et ta on valmis kriitilistes olukordades mängu enda peale võtma ja ta ei karda, see on see USA kool, millest kohalikel mudaliiga karastusega meestel kipub puudu jääma.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Zog »

Lindmets on Kanguri k6rval t2iesti tyhi koht... juurde ta koondisele kyll midagi ei anna. Ning teiseks numbriks 3/4 peale v6iks nooremaid mehi vaadata, kas v6i Vene nt.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Kanguri mõõdu järgi võttes oleks üldse raske kedagi koondisesse leida. On põhimängijad ja on rollimängijad. Ja see noorte võtmise jutt hakkab juba ära tüütama, õppige kõigepealt mängima ning võidelge koht endale välja, alles siis tulge koondise kohta nõutama. Vanuse järgi on kõik peale Allingu kõik alla 30 parimas eas mängijad.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Zog »

Kulla mees, Vene on 20-aastane, ja BBL'i eliidis ning Leedu meistriliigas mängiva klubi põhitegija. Seega ma ei ütleks, et "parimas eas" veel, ja samuti ei ütleks ma seda, et ta peaks "kõigepealt mängima õppima".

Ning Kangurist rääkisin ma ainult sellepärast, et Lindmets ja Kangur on oma olemuselt sama positsiooni mängivad ja suht sarnased mängijad, kui ainult tasemevahe välja jätta...
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Mina räägin jälle mängijate ringist, kellega tuleks koondise koostamisel arvestada, kes neist lõplikusse valikusse jõuab, see on ise küsimus ja pole kusagil väitnud, et Kangur ja Vene sellesse ringi ei kuulu.
Küll aga ei meeldi mulle argument, et kellelegi peaks koondise koha avansina kätte andma, sest ta on "noor ja andekas".
Teiseks tuleks koondise kokkupanemisel ära unustada emotsionaalsed faktorid, et keegi kellegile ei meeldi, on valest klubist või "liiga vana" nt 25-27 aastane.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas japs »

Kui Allingu ise veel kossuga jätkab ja tahab, siis peaks koht koondises kindel olema. Erinevalt Keerlesest (kelle koondisest väljajätmises olen 95% kindel) pole Allingul Sokuga kunagi mingeid probleeme olnud - mis probleeme saab ikka olla omaette tõsiselt tööd rügavast maamehest (selle KÕIGE paremas mõttes). Kui Talts vigadega kimpu jääb siis keda krdid meil üldse on võimsamate tsentrite vastu keskele panna?

Mind aga hakkas huvitama see mängukalender - 10 mängu 28 päevaga! Kuidas toimib transport? Väheste rahaliste võimaluste juures tuleb vist tsarterlendudest unistada? Kui konutatakse mööda euroopa lennuvälju ja oodatakse hilinevaid lennukeid ei tule taastumisest küll midagi välja. Nbas on kül mängude graafik tihedam, kuid erinevad taastumise viisid ka maksimumini viidud.
Kasutaja avatar
Patrioot
Kasutaja
Postitusi: 1582
Liitunud: 28 Aug 2008, 17:44
Asukoht: Eesti

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Patrioot »

japs kirjutas:Kui Allingu ise veel kossuga jätkab ja tahab, siis peaks koht koondises kindel olema. Erinevalt Keerlesest (kelle koondisest väljajätmises olen 95% kindel) pole Allingul Sokuga kunagi mingeid probleeme olnud - mis probleeme saab ikka olla omaette tõsiselt tööd rügavast maamehest (selle KÕIGE paremas mõttes). Kui Talts vigadega kimpu jääb siis keda krdid meil üldse on võimsamate tsentrite vastu keskele panna?

Mind aga hakkas huvitama see mängukalender - 10 mängu 28 päevaga! Kuidas toimib transport? Väheste rahaliste võimaluste juures tuleb vist tsarterlendudest unistada? Kui konutatakse mööda euroopa lennuvälju ja oodatakse hilinevaid lennukeid ei tule taastumisest küll midagi välja. Nbas on kül mängude graafik tihedam, kuid erinevad taastumise viisid ka maksimumini viidud.
Tuleb hakata Ott Kiivikase valgukokteile jooma.
"Siin ilmas pole midagi kindlat peale surma ja maksude".Benjamin Franklin
korvpallur89
Kasutaja
Postitusi: 331
Liitunud: 18 Nov 2010, 14:16

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas korvpallur89 »

Koondise koosseis pele teadagi, kuid juba kiretakse, et need ja need on kindlalt koondises.
Ekuuuu
Kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 09 Okt 2010, 23:20

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Ekuuuu »

korvpallur89 kirjutas:Koondise koosseis pele teadagi, kuid juba kiretakse, et need ja need on kindlalt koondises.
Kui vigastusi ei tule, siis ütle mulle palun üks põhjus, miks peatreener Sokk ei peaks kutsuma neid 12 mängijat, keda näiteks Rix kirja pani (Keerles on jah kahtlane). On ju teada, et seda valiksarja minnakse mängima nii hea koosseisuga kui võimalik ja 11-12 meest on hetkel selgelt teistest eest ära.

PS! Mulle tundub, et näen su agenda läbi küll, sa olid see Viljar Veski lellepoja tuttav vms eksole? Ära muretse, koondises pole kohta ei temal ega teistel Tarva mängijatel (Halliku võiks ju laagrisse kutsuda tegelikult alguses).
NB! Olen Tartu fänn, kõik maakate-teemalised naljad suunata palun mulle.
eqy2k
Kasutaja
Postitusi: 520
Liitunud: 01 Aug 2010, 16:10

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas eqy2k »

kahjuks nägin hallikut viimati 2 a tagasi eestikate finaalis mängimas.Seal mees tegutses ainult 3 se viskajana,on ta rünnakui rünnaku arsenal nüüd mitmekesisem?
Vasta