VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Europe Cup, BCL, Euroliiga, NBA jne
Siimu
Kasutaja
Postitusi: 430
Liitunud: 16 Mär 2009, 11:46

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas Siimu »

Minu arvates on ka asi suhtumise taga. No kuule kui sa käid ikka platsil ringi nagu mingi laip(Toome), siis no ma ei tea. Seda võitluslikku viha pole, mis nagu korvpalluril võiks olla. Nii mõnelgi mängijal on minu arust kogu aeg üks ja sama nägu peas, vahet ei ole kaotab või võidab. Niigi vähe rahvast käib neid mänge vaatamas, selle tuimusega tuleb neid veel vähem.
BC KALEV/CRAMO
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 709
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas BCKLV »

http://sport.err.ee/korvpall/26af9793-f ... 4c0456787c" onclick="window.open(this.href);return false;

Varrak üritab asjaolusid pehmendada väitega, et tegelikult me mängime paremini kui hooaja alguses... see hakkab juba ühe Lõuna-Eesti klubi retoorikat meenutama :lol:
Mr. Aff
Kasutaja
Postitusi: 935
Liitunud: 27 Okt 2008, 19:15

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas Mr. Aff »

Neljapäev tuleb ilmselt hirmus kolakas, Himki tundub iga mängu jōuliselt sisenevat,täna peksid VEFi võõrsil, kuigi esikoht oli tagatud ULEBcupi alagrupis.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas Rix »

BCKLV kirjutas:http://sport.err.ee/korvpall/26af9793-f ... 4c0456787c

Varrak üritab asjaolusid pehmendada väitega, et tegelikult me mängime paremini kui hooaja alguses... see hakkab juba ühe Lõuna-Eesti klubi retoorikat meenutama :lol:
Ei hakka vana plaati keerutama, kuid mäng on tegelikult parim selle hooaja lõikes (Siau, Unics, Vef ja kolm veerandaega võõrsil NNi vastu). Sellest aga ikkagi ei piisa, et oleks neist kolmest ühe ära võtnud, mis oleks olnud eesmärgi täitmine. NNi mäng on eriti valus seetõttu, et ühes mängus näidati üht hooaja parimat poolaega ja kõige sitemat veerandit. See teeb kurvaks ja paneb pead vangutama.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas vaim564 »

Ei ole meeskond tervikuna oluliselt nõrgem kui NN, neil oli Bremeri näol küll edu sees, aga täiesti mängitav. Kolmandat veerandit oleks minu arvates võinud tsentris Vrbanoviga alustada, ta on füüsiliselt ikkagi kõige tugevam ja võimeline korvialust kontrollima. Palju vigu tuli Bamba ja Toome pealt just kolmandal. Shkelel tundub vastupidavusega probleeme olevat, võhma lõpuni ei jätku, siis oleks võinud Riisi juba varem mängu tuua, füüsiliselt ta on heas vormis ja oleks jõudnud ehk kaitses rohkem rabada. See on muidugi tagantjärgitarkus, aga ikkagi...
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Kalev/Cramo kaotas, Kuusmaa tõrjus Salumetsa kriitikat
http://www.ohtuleht.ee/457038" onclick="window.open(this.href);return false;

Tegelikult Kussaga täitasa nõus. Kas Cramo mehed peaks siis nagu Leppik iga väikse õnnestumise peale lakke hüppama ja ära unustama et seis on -15 ja kotti saamine tulemas? Vastu rinda võid taguda siis, kui mäng läbi ja sina võidumees, või ku juhid +20 ja minut mängida. Ei saagi aru, mida kurat see Salumets tahab. Minu arust on võitlust küll ja küll. See, et Toome on flegmaatiline teame me kõik ja nii lihtsalt on, kvaliteetset mängumeest me tema asemel palgata ei jaksa, tuleb mängida nendega kes on. Üldiselt võiks Tallinna TV vahetada ka kommentaatoreid. Jaak "meestel pole sära silmis" Salumets ja Andres "3 viga pole veel täis" Sõber hakkavad juba üle viskama.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas Rix »

Kalevpoiss kirjutas:Kalev/Cramo kaotas, Kuusmaa tõrjus Salumetsa kriitikat
http://www.ohtuleht.ee/457038" onclick="window.open(this.href);return false;

Tegelikult Kussaga täitasa nõus. Kas Cramo mehed peaks siis nagu Leppik iga väikse õnnestumise peale lakke hüppama ja ära unustama et seis on -15 ja kotti saamine tulemas? Vastu rinda võid taguda siis, kui mäng läbi ja sina võidumees, või ku juhid +20 ja minut mängida. Ei saagi aru, mida kurat see Salumets tahab. Minu arust on võitlust küll ja küll. See, et Toome on flegmaatiline teame me kõik ja nii lihtsalt on, kvaliteetset mängumeest me tema asemel palgata ei jaksa, tuleb mängida nendega kes on. Üldiselt võiks Tallinna TV vahetada ka kommentaatoreid. Jaak "meestel pole sära silmis" Salumets ja Andres "3 viga pole veel täis" Sõber hakkavad juba üle viskama.
Eks kindlasti ole Kuusmaal ja Salumetsal vanu arveid lahendada.
Paljuga võib siiski Salumetsa jutust nõustuda, eriti mängujoonise seisukohast (ja paljusid asju tegelikult on Cramo ka teinud). Mulle siiski tundub, et Kuusmaa on Salumetsalt päris palju üle võtnud (tugev füüsiline põhi, otseütlemine, tempovalik rasketes mängudes, kaitsele rõhumine). Salumets on lihtsalt seda tüüpi, et 90 % jutust on vaja kritiseerida. Eks lõppeks mõjub ka praegustele treeneritele, et kuigi asjad on läinud paremuse poole, siis tulenevalt frusteerivatest kaotustest ajab ka pidev kriitika harja püsti.

See suhtumise jutt lihtsalt on ka Salumetsal selline katkine plaat, kõik ei ole kuusmaad, kes mängus hulluks lähevad ning Leppiku näide on ka päris tabav.

Jällegi, Kuusmaa kokkuvõte sellest mängust oli minu arust täitsa pädev: vastastel panid oma visked kolmandal veerandil (baranov kaks kolmest, pluss kaks ründelauada ja kaks punkti ning paunic kaks silma), meie aga suhteliselt normaalsetelt kohtadelt mööda (spurdi ajal: Arbet vabalt kahene mööda, Skele vabalt kolmene mööda, kaks pallikaotust-ründeviga Toomel ja vastaste steal Skele vastu, Arbet kolmene mööda, Uljanko vabalt kolmene mööda).
Vaadates stati järgi mänge, siis NN võidavabki enamjaolt mängud, kui kolmesed tabavad. Muidugi, sellele spurdile aitas kaasa eksimused kaitses ning vahet ei lastud enam tasa teha (millele ei aidanud kaasa ka eksimused vabakatel). Sellisel tasemel see käibki nii, nuta või naera.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
treze
Kasutaja
Postitusi: 57
Liitunud: 23 Nov 2009, 15:32
Kontakt:

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas treze »

Kriitika kriitikaks. Minu meelest näitavad sellised kaotused, et ei treeneritel ega mängijatel pole lihtsalt mune, et neid mänge ära võtta. Vastaste peatreener ütles tabavalt: Kalevis pole ühtegi Euroopa tasemel mängijat. See on karm reaalsus, midagi pole teha.

Potensiaali on igas mängijas, aga kas mängija tahab ja suudab seda realiseerida on omaette küsimus. Selliseid mänge võidetakse emotsiooni pealt. Kui emotsiooni pole, siis mida sa ikka tahad? Ju oleme harjunud vähesega leppima.
ShopShop.ee - mugav viis shoppamiseks! Adidas, Reebok, One & Yamaha ootavad! http://www.shopshop.ee
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas Kalevpoiss »

treze kirjutas:Kriitika kriitikaks. Minu meelest näitavad sellised kaotused, et ei treeneritel ega mängijatel pole lihtsalt mune, et neid mänge ära võtta. Vastaste peatreener ütles tabavalt: Kalevis pole ühtegi Euroopa tasemel mängijat. See on karm reaalsus, midagi pole teha.

Potensiaali on igas mängijas, aga kas mängija tahab ja suudab seda realiseerida on omaette küsimus. Selliseid mänge võidetakse emotsiooni pealt. Kui emotsiooni pole, siis mida sa ikka tahad? Ju oleme harjunud vähesega leppima.
Täpselt sama mõttetu jutt nagu Salumetsal. Paneme silmad särama ja kohe hakkavad võidud euroliiga satside vastu tulema. Loomulikult pole meil Euroopa tasemel mängijaid ja samas pole ka Euroopa tasemel eelarvet, mille eest neid osta. Kui sa tahad väita, et tegelikult on kõigis meestes potensiaal mängida euroliiga tasemel aga lihtsalt tahtmises ja emotsioonis on asi kinni siis ...

Vaatasin eile kahte Eurocupi mängu ja ma küll ei näinud, et kõigil seal näod särasid ja rusikatega vastu rinda taoti, et küll me oleme kõvad mehed. Mängitakse mäng korralikult ära ja siis rõõmustatakse. Mul jääb mulje nagu Salumets ja mõned foorumlased nõuavad, et peale iga korvi peab naeratus näol tegema ümber platsi auringi käsi vehkides. Kui emotsiooni tahate näha minge Tartu-Pärnu mängule ja vaadake Leppikut.
tempo
Kasutaja
Postitusi: 277
Liitunud: 20 Dets 2009, 19:05

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas tempo »

On selle silmamunade säramisega kuidas on, aga Sõbra mängukokkuvõte oli hea.
"Sain Lääne-Virumaalt Tallinna tulla ja vana sõpra Salumetsa näha" :smash:
Kasutaja avatar
MarttiH
Kasutaja
Postitusi: 253
Liitunud: 02 Dets 2011, 23:16

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas MarttiH »

Suva need säravad silmad, minu meelest rohkem küsimus sportlikus vihas. Minule tundub, et ainult väga üksikud mõtlevad a'la "no võtame ära selle mängu, raisk". Tundub nagu ei usuta iseendasse, Sõber peaks Cramo mängijaid motiveerima hakkama vist.
Toronto Raptors
Tartu Rock
FC Bayern Munich
Mr. Aff
Kasutaja
Postitusi: 935
Liitunud: 27 Okt 2008, 19:15

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas Mr. Aff »

No selge nüüd me siis teame, mis järgmiseks? Või noh, kuidas fänne selline selgitus lohutama peaks? Ühegi sõnaga ei mainita isegi, et mida muuta proovitakse, et järgmine kord võit tuleks sarnases olukorras?

Lihtsalt võtame teadmiseks, et Kalev/Cramo mängibki oma sita tiimiga sellisel kõrgel tasemel VTB's, kus iga võit ongi taeva kingitus ja fenomenaalse õnne tagajärg? Ja et treenerid on teinud supertööd, sest tegelikult peaks selline tiim iga mängu 40ga kaotama?

Rix, ma saan aru et netifoorumis on raske üksteist mõista ja ma tõesti ei ürita sulle ajudele käia, aga palun proovi sina ka minust ja minusugustest aru saada, kõrini on ilusatest kaotustest. Kas sul pole tõesti mingeid emotsioone ja sa oled rahul kõigega, mis meeskond väljakul teeb? äkki vähemalt annad oma nägemuse, mis sinu meelest siis puudu on või asja parandaks?
Rix kirjutas:Jällegi, Kuusmaa kokkuvõte sellest mängust oli minu arust täitsa pädev: vastastel panid oma visked kolmandal veerandil (baranov kaks kolmest, pluss kaks ründelauada ja kaks punkti ning paunic kaks silma), meie aga suhteliselt normaalsetelt kohtadelt mööda (spurdi ajal: Arbet vabalt kahene mööda, Skele vabalt kolmene mööda, kaks pallikaotust-ründeviga Toomel ja vastaste steal Skele vastu, Arbet kolmene mööda, Uljanko vabalt kolmene mööda).
Vaadates stati järgi mänge, siis NN võidavabki enamjaolt mängud, kui kolmesed tabavad. Muidugi, sellele spurdile aitas kaasa eksimused kaitses ning vahet ei lastud enam tasa teha (millele ei aidanud kaasa ka eksimused vabakatel). Sellisel tasemel see käibki nii, nuta või naera.
-NBA-
Kasutaja
Postitusi: 210
Liitunud: 12 Aug 2011, 22:58
Asukoht: Kose

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas -NBA- »

MarttiH kirjutas:Suva need säravad silmad, minu meelest rohkem küsimus sportlikus vihas. Minule tundub, et ainult väga üksikud mõtlevad a'la "no võtame ära selle mängu, raisk". Tundub nagu ei usuta iseendasse, Sõber peaks Cramo mängijaid motiveerima hakkama vist.
Täiesti nõus.
Võrreldes Cramo ja Tarva eelarveid ja mängijate tasemeid, siis Sõber on kordades parem treener kui Kuusmaa.
Sõber on suutnud kolm korda väiksema eelarvega tuua klubisse arvestatavad leegionärid+eestlased ja on suutnud nad mängima panna ka endast tugevamate ja nõrgemate klubide vastu.
Ma arvan, et kui Sõber oleks Cramo eesotsas, oleks me palju rohkem tõsiselt võetav klubi. Vähemalt Balti liigas.
Ma küll ei Kuusmaad maha teha aga kui on näha, et sellise viisiga nagu tema mehi motiveerib eriti tulemust ei tule, siis tuleks midagi ette võtta ja panna mehed endasse uskuma, et nad on võimelised tõsisit korvpalli mängima ja tasavägiseid mänge ära võtma.
Võitle, Kalev, Võitle !!!
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas Rix »

Mr. Aff kirjutas:No selge nüüd me siis teame, mis järgmiseks? Või noh, kuidas fänne selline selgitus lohutama peaks? Ühegi sõnaga ei mainita isegi, et mida muuta proovitakse, et järgmine kord võit tuleks sarnases olukorras?

Lihtsalt võtame teadmiseks, et Kalev/Cramo mängibki oma sita tiimiga sellisel kõrgel tasemel VTB's, kus iga võit ongi taeva kingitus ja fenomenaalse õnne tagajärg? Ja et treenerid on teinud supertööd, sest tegelikult peaks selline tiim iga mängu 40ga kaotama?

Rix, ma saan aru et netifoorumis on raske üksteist mõista ja ma tõesti ei ürita sulle ajudele käia, aga palun proovi sina ka minust ja minusugustest aru saada, kõrini on ilusatest kaotustest. Kas sul pole tõesti mingeid emotsioone ja sa oled rahul kõigega, mis meeskond väljakul teeb? äkki vähemalt annad oma nägemuse, mis sinu meelest siis puudu on või asja parandaks?
Rix kirjutas:Jällegi, Kuusmaa kokkuvõte sellest mängust oli minu arust täitsa pädev: vastastel panid oma visked kolmandal veerandil (baranov kaks kolmest, pluss kaks ründelauada ja kaks punkti ning paunic kaks silma), meie aga suhteliselt normaalsetelt kohtadelt mööda (spurdi ajal: Arbet vabalt kahene mööda, Skele vabalt kolmene mööda, kaks pallikaotust-ründeviga Toomel ja vastaste steal Skele vastu, Arbet kolmene mööda, Uljanko vabalt kolmene mööda).
Vaadates stati järgi mänge, siis NN võidavabki enamjaolt mängud, kui kolmesed tabavad. Muidugi, sellele spurdile aitas kaasa eksimused kaitses ning vahet ei lastud enam tasa teha (millele ei aidanud kaasa ka eksimused vabakatel). Sellisel tasemel see käibki nii, nuta või naera.
Ma isegi võiks olla rahul mängupildiga viimastes mängudes VTbs (pluss jutt, mida ma kogu aeg ajan, et siiski on tehtud võrreldes eelmise aastaga samm edasi), kuid kokkuvõttes absoluutselt nõus, et võidetavaid mänge on liiga palju kaotatud VTBs. Ja seda järjest. Ja see hakkab ajudele ja viib masti maha. Ning selles mõttes sinuga nõus.

Ja ausalt, ma ei oska öelda ka, mis puudus on- võib vabalt olla ka, et nt üks kõrgemal tasemel playmaker, eriti arvestades Soku vigastusi, võib-olla ei ole ikkagi meest, kes stabiilselt tabaks, kui seda hädasti vaja on ning võib olla ka, et meestel on miski võidukramp sees, kui mängitakse endast tugevamaga punkt-punktis. Ja sealt tehakse lolle eksimusi, mis lõppeks maksavadki mängu. Minu arust taktikaga ei ole mängudes puusse pandud ning selle raha eest, mis kasutada, on meeskond täitsa okeilt komplekteeritud. Jällegi, isiklik arvamus.
Samas, kodus on veel päris palju mänge ees ning tundub, et mäng läheb järjest paremaks. Seega, lootus jääb. Kui näiteks kolm võitu saada kokku VTBs, siis ma olen hooaja õpus rahul.

PS. Minu arvates on üsna selge, et VTBs me mängime siiski liiga kõrgel tasemel. See öeldud- me peame seal kindlasti mängima, seda on vaja igas mõttes. Kuid hetkel ei ole meil meeskond tõesti selline, et seal isegi hea mänguga võita, kui vastane ka normaalse mängu teeb. Peab olema kas v hea mäng meie poolt või vastasel kehv päev ja meil hea mäng.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: VTB Ühisliiga(aka Idaliiga) 2011/2012

Postitus Postitas Rix »

-NBA- kirjutas:
MarttiH kirjutas:Suva need säravad silmad, minu meelest rohkem küsimus sportlikus vihas. Minule tundub, et ainult väga üksikud mõtlevad a'la "no võtame ära selle mängu, raisk". Tundub nagu ei usuta iseendasse, Sõber peaks Cramo mängijaid motiveerima hakkama vist.
Täiesti nõus.
Võrreldes Cramo ja Tarva eelarveid ja mängijate tasemeid, siis Sõber on kordades parem treener kui Kuusmaa.
Sõber on suutnud kolm korda väiksema eelarvega tuua klubisse arvestatavad leegionärid+eestlased ja on suutnud nad mängima panna ka endast tugevamate ja nõrgemate klubide vastu.
Ma arvan, et kui Sõber oleks Cramo eesotsas, oleks me palju rohkem tõsiselt võetav klubi. Vähemalt Balti liigas.
Ma küll ei Kuusmaad maha teha aga kui on näha, et sellise viisiga nagu tema mehi motiveerib eriti tulemust ei tule, siis tuleks midagi ette võtta ja panna mehed endasse uskuma, et nad on võimelised tõsisit korvpalli mängima ja tasavägiseid mänge ära võtma.
Sorry, aga sa oled marsi elanik:). Sõbra jutt võib olla ju põnev kuulata, aga eelmise aasta Tarvas vs Cramo poolfinaal näitas nii mõndagi. VTBs "kaitses kõva" jutuga ei mängi, isegi Balti liigas mitte. Aga igal ühel on õigus oma arvamusele
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Suletud