Balti Liiga 2011/2012

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas nojah »

Ilmselt ei näinud saalis keegi päris täpselt, kas jalg oli joonel või mitte. Rannamets pärast mängu ütles, et tema meelest oli pigem kolmene. Minule TUNDUS ka, et oli kolmene esimese emotsiooniga aga kui ma pärast järgi mõtlesin, mida ma tol hetkel nägin, siis kindlasti ei saanud ma Millage jalgu näha, kuna teised mängijad olid ees (kuigi minu vaatesektor sellele viskekohale oli suht ideaalne). Siiski respect kohtunikele, et läksid videost vaatama - kas nad nägid sealt midagi või mitte, on iseasi, aga hea, et selline samm ette võeti. Üleüldse oli tasemel partii minu arust. Kui, siis eksiti paar korda pigem lätlaste kahjuks, üks meie kahjuks eksimine vilistati ümber ja Falli 5. viga oli ka kahtlane (kuigi ma ei välista, et seal oli midagi). Aga üldiselt on leedu kohtunike tase (vähemalt siis kui on nende jaoks neutraalne mäng) ikka meie omade tasemest parem.

Meeskonnale suur kiitus tubli võitluse ja lõpuks välja võideldud võidu eest. Eks eksimusi oli muidugi aga need käivad korvpalli juurde. Kokkuvõttes vist ikkagi selle hooaja võimsaim elamus, seda ka väga tähtsas mängus. Tasus kindlasti saali minna. Just sellist võitlust tahaks meeskonnalt näha.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Rix »

Charly kirjutas:Protestimisest:

VEF soovis protestida, aga jättis selle õigeaegselt esitamata. Eesti tippkohtuniku Aare Halliko sõnul on siiski esinenud juhtumeid, kus liiga peakohtunik mängu tulemuse ka hilisema protesti korral tühistab - näiteks paari aasta eest Balti liiga pronksimängus Ventspilsi ja Šiauliai vahel.

Samas märkis Halliko, et kui keegi soovib protestida, peab meeskonna kapten vahetult pärast mängu selle kohta protokolli allkirja andma ning seejärel on tunni jooksul aega vormistada protest. VEF niimoodi ei talitanud, sest esiteks teavitas kohtunikke protestist suuliselt hoopis peatreener Ramunas Butautas ning teiseks teadis Läti klubi, et protestimiseks on aega 20 minutit, mis aga Halliko sõnul nõnda ei ole.
Veelkord tõestus, kui oluline on, et võistlusreegleid teatakse. Ise kohtunikuna tegutsenud olles, ei juhtu seda just tihti. Peaks käima treeneripaberite juurde...
“I know it when I see it” - Potter Stewart
maik
Kasutaja
Postitusi: 563
Liitunud: 21 Apr 2009, 16:36

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas maik »

Rix kirjutas:
maik kirjutas:Pilt on raudselt sellest olukorrast! :D
ise tegid?
Mida sa lolli mängid? Õhtulehes suur pilt viskeolukorrast! See jalgade pilt on ainult lõigatud ja zoomitud!
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Kris »

Väga õnnega pooleks võit (mis ei jäta just kõige parema maitse), aga usun et meie väärisime seda võitu natuke rohkem. Tänase mängu tugevam võitis.

Otsus eilne Rakvere mäng ära jätta oli ainuõige. Kahju et nüüd kolmanda mänguni terve nädal aega on, aga jah meil Tartuga mäng ees.
Kasutaja avatar
pebeetu
Kasutaja
Postitusi: 379
Liitunud: 10 Jaan 2008, 20:39

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas pebeetu »

Vinge mäng ja palju õnne meile!Pilt muidugi ei peta-vise oli kolmene kuid sellised episoodid teevadki korvpallist just selle mängu,mida me kõik väga armastame :D Lätis saab meil muidugi hirmus raske olema,kuid õnneks algab kõik taas nullist.Isegi,kui Final Fouri ei jõua siis ei jää vähemalt s..ta maitset suhu mis muidu oleks raudselt jäänud kui mõlemad mängud kuivalt oleks saanud.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Rix »

maik kirjutas:
Rix kirjutas:
maik kirjutas:Pilt on raudselt sellest olukorrast! :D
ise tegid?
Mida sa lolli mängid? Õhtulehes suur pilt viskeolukorrast! See jalgade pilt on ainult lõigatud ja zoomitud!
Nii, maik. Ütle mulle (otsi välja), mida loetakse korvpallis viskeks. Ja millal vise lõppeb? ja sa tahad öelda, et sa võid sada protsenti väita, et fotograaf tabas just selle hetke? Sellepärast kasutataksegi videokordust.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Kalev4ever
Kasutaja
Postitusi: 2728
Liitunud: 28 Juun 2008, 19:03
Asukoht: Paide

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Kalev4ever »

Pilt ongi sellest olukorrast, aga tõsiasi on see, et Kalev sai võidu. Tagantjärele võime alati tõendeid letti lüüa ja nõuda hoopis teistele võitu, aga mis tehtud, see tehtud. OLI raske otsus kohtunikel vastu võtta, tõepoolest oli, õnneks tuli see meie kasuks.

Ma ei suutnud kodus rahulikult istudes otsustavaid hetki vaadatagi, kujutlen ette, mis tunne võis neil olla, kes saalis olid :D
Millage kolmese ajal tekkis selline tunne, et kas tõesti ebaõnn saabki meid sedasi saatma aastast aastasse?

Aajaa, üks asi veel: sähh, Sõber!
Fear the prophet!
Axel
Kasutaja
Postitusi: 177
Liitunud: 18 Veebr 2010, 00:31
Asukoht: Tartu

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Axel »

Ma lugesin Õhtulehe spordiosakonna peatoimetaja(täielik jalkapede) üllitist selle videokorduse kohta ka. Ärge pange teda tähele.
maik
Kasutaja
Postitusi: 563
Liitunud: 21 Apr 2009, 16:36

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas maik »

Pilti ka vaatasid või lahmid niisama oma jonni praegu?
Stat
Kasutaja
Postitusi: 317
Liitunud: 10 Jaan 2011, 20:04

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Stat »

pilti vaadates ikka pärisu selgelt mees kolmese taga..joppas siis seekord meil.
Manchester City
Miami Heat
San Anotnio Spurs
Michael Schumacher
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Rix »

maik kirjutas:Pilti ka vaatasid või lahmid niisama oma jonni praegu?
Jah, vaatasin. Oluline siin on, et pilt on tehtud hetkel, kus Millage'l on pall käes. See on fakt. Kas sel hetkel võis jalg veel näiteks murdosasekundi jooksul edasi libiseda, seda foto ei saa kunagi öelda, järgmisel pildil on Millage juba õhus. Ma ei väida, et see ei olnud kolmene, võis olla. Fakt see siiski ei ole, kui seda video ei näita.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Egert »

Loeb videokordus, mitte pildikordus. VEF protesti ei teinud, võit on meie.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas nojah »

kuna tegemist on läti võistkonnaga, siis tuleb arvestada ka seda, kus lätlased oleks kuues varvas asunud. Millage on küll jänki ja seega temal kuuendat varvast ei ole, kuid otsust tehes tuleb arvesse võtta, et lätlase puhul oleks kuues varvas joonel olnud :)
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas nojah »

Egert kirjutas:Loeb videokordus, mitte pildikordus. VEF protesti ei teinud, võit on meie.
Ei loe mitte kordused või pildid vaid loeb kohtuniku otsus. Kohtunikud otsustasid, et on kahene ja mängiti lisaaeg. Kalev võitis.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Balti Liiga 2011/2012

Postitus Postitas Kris »

Igaljuhul paremuse otsustab kolmas mäng. Olime selle võidu ära teeninud, nüüd aga kolmandas mängus selgub kes väärib rohkem edasipääsu. Loodan et tänane annab hea tunde ja saame edasi. :)
Suletud