Eesti korvpalli meistriliiga 2011/12

Eesti meistriliigast ja karikavõistlustest
eqy2k
Kasutaja
Postitusi: 520
Liitunud: 01 Aug 2010, 16:10

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2011/12

Postitus Postitas eqy2k »

sai ka üle pika aja suurhallis käia
mis vigasest nelsonist te jahute.mees korra väänas jalga ja on juba homseks korras
aga jah omaette staar oli ikka Hr Tamm,visked viseteks aga kui bamba on korvi alla ja allingu temast meetri kaugusel...
otsustab Tamm aga lay-up teele saata
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2011/12

Postitus Postitas Rix »

#7 kirjutas:
Rix kirjutas:
#7 kirjutas:Nii kaua kui Kalev tähtsaid mänge sisse ei saa Rockilt on täiesti savi.
Aga Tamm :smash: :smash: :smash: :smash:
Ma saan aru, et Tamme kehv visketabavus paneb laupa peksma, kuid kaitses oli ta Tanelist täna selgelt parem. Vanem Sokk oli üldse kehva, võrreldes sellega, mida ta vEFi vastu näitas. Aga jah, Nelsonist oleks teisel poolajal olnud palju kasu...
Miks peab võtma nii palju viskeid? Miks peab minema 2 mehe vastu, et alt vastu mondot visata?
Lohutuseks on see, et Dorbek ja Nelson on veel võtta, et Tamme minuteid kahandada.
Selle viimasega pigem nõus, kuigi paar viset jäi talle rünnakuaja viimastel sekunditel. Aga jah, ei tabanud ta korvi alt, keskpositsioonilt ega vabakaid. Kaitses oli üks Cramo parimaid.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2011/12

Postitus Postitas nojah »

kohati jäi mulle ka mulje, et võeti seda kui treeningmängu - küll see võit ikka tuleb. Lasti Tammel ja Co-l ette kujutada, et on Kobe Bryantid, tehti kahtlasi vahetusi jne. Kuidagi uimaselt hoiti seda edu ja mängiti nii ka lõpuni. Ilmselt kuni viimase minutini arvati, et kuidagi ikka vormistatakse ära. No ei ole see meeskond sellel tasemel, et ükskõik kelle vastu võiks sirge jalaga pingelise lõpu ära vormistada. Minu arust ikkagi paljus treeneri süü, et ei suutnud mängijaid vähemalt viimaseks veerandiks sundida ennast kokku võtma ja maksimaalselt konsentreeruda võidule. Selle asemel hakkas mingi vägikaikavedu kohtunikega (kes tegid tõesti kehva partii) ja mängu ning mängijatega tegelemine jäi tahaplaanile. Sellepärast ma arvan, et eelkõige on see Kuusmaa kaotus.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2011/12

Postitus Postitas Rix »

nojah kirjutas:kohati jäi mulle ka mulje, et võeti seda kui treeningmängu - küll see võit ikka tuleb. Lasti Tammel ja Co-l ette kujutada, et on Kobe Bryantid, tehti kahtlasi vahetusi jne. Kuidagi uimaselt hoiti seda edu ja mängiti nii ka lõpuni. Ilmselt kuni viimase minutini arvati, et kuidagi ikka vormistatakse ära. No ei ole see meeskond sellel tasemel, et ükskõik kelle vastu võiks sirge jalaga pingelise lõpu ära vormistada. Minu arust ikkagi paljus treeneri süü, et ei suutnud mängijaid vähemalt viimaseks veerandiks sundida ennast kokku võtma ja maksimaalselt konsentreeruda võidule. Selle asemel hakkas mingi vägikaikavedu kohtunikega (kes tegid tõesti kehva partii) ja mängu ning mängijatega tegelemine jäi tahaplaanile. Sellepärast ma arvan, et eelkõige on see Kuusmaa kaotus.
ma ei ole sellega päris nõus. minu meelest võideldi päris korralikult ja suhtumises küll etteheiteid teha ei saa. Kuusmaal oli ETV spordiuudistes võib-olla natuke tõde selles osas, et kui juhid kogu mängu ja näed, et oled parem, siis kaks kolm õnnestumist vastastelt, kes järgi tulevad, võivad mehed krampi minna (nn enesekindluse kaotamine). Sellele tõesti kahe kaheldava vilega aidati kaasa, kuid jah, sellises olukorras peaks suutma treener mehed uuesti mängima panna, nn restart teha, mitte undama hakata seal.

Ja vahetuste suhtes- Fall ei saanud Allingu katmisega korvist eemal hakkama ja seetõttu Toome sisse tuli, kuid jah, ei saanud sellega lõpus ka Toome enam hakkama, eriti lauas.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2011/12

Postitus Postitas nojah »

Kui Fall jääb vastase keskmängijaga kord-paar hätta, siis ei ole kindlasti lahendus TOOME väljakule toomine. Eriti mängu lõpus. Toome võib väljakule tuua selleks, et Fall saaks pingil ennast korra koguda, mitte selleks, et ta suudaks nüüd vastaste puki kinni võtta :D Ja ei olnud seal erilist võitlust midagi. Teise poolaja alguses kaitses ei viitsitud üldse pingutada, TÜ tuli järele. Ei olnud see asi hiljem ka parem. Sellisest keskendumisest nagu VEF-i vastu oli asi ikka väga kaugel.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2011/12

Postitus Postitas Egert »

Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2011/12

Postitus Postitas Rix »

nojah kirjutas:Kui Fall jääb vastase keskmängijaga kord-paar hätta, siis ei ole kindlasti lahendus TOOME väljakule toomine. Eriti mängu lõpus. Toome võib väljakule tuua selleks, et Fall saaks pingil ennast korra koguda, mitte selleks, et ta suudaks nüüd vastaste puki kinni võtta :D Ja ei olnud seal erilist võitlust midagi. Teise poolaja alguses kaitses ei viitsitud üldse pingutada, TÜ tuli järele. Ei olnud see asi hiljem ka parem. Sellisest keskendumisest nagu VEF-i vastu oli asi ikka väga kaugel.
Las ta jääb. Eks see poolajalt tulek on kalevi achilleus kogu aeg olnud, kuid kui kaitses end kokku võeti, läks Tartul kogu aeg raskeks... kinnikiilumist näitas ka see, et kui Amis vabaka mööda pani põrkas pall maha ja uuesti Tartule, kalevi meestel oli nägu aga valge.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
cramo
Kasutaja
Postitusi: 371
Liitunud: 29 Dets 2010, 17:33

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2011/12

Postitus Postitas cramo »

No jah, siin juba mainiti ka, et see kehapete Skelelt maksis mängu.No ***** küll, selline vile ajab lihtsalt ropendama.Skele oli täna väga hea, kuid temaltki võttis kindlasti see ka enesekindlust otsustavateks hetkedeks vähemaks ja muidugi sealt edasi ka kussa tehniline.Aga oli näha, et meestel, kes särasid VEF-i vastu oli täna raskusi enda motiveerimisega.Näiteks Sokk ja Arbet.Endalgi ei olnud sellist tunnet, et nüüd läheks kasvõi ise ja paneks mõne kolmeka,(mõtlen alati nii kui nt Tamm vabakatel on :D ).
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2011/12

Postitus Postitas nojah »

Kohtunik võis eksida ja ilmselt eksiski selles Skele momendis aga hoopis suurema karuteene tegi meeskonnale treener, kes sellest olukorrast veel lisaks tehnilise vea välja võitles ja läbi selle vastastele parema võimaluse järele tulla andis.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2011/12

Postitus Postitas Rix »

nojah kirjutas:Kohtunik võis eksida ja ilmselt eksiski selles Skele momendis aga hoopis suurema karuteene tegi meeskonnale treener, kes sellest olukorrast veel lisaks tehnilise vea välja võitles ja läbi selle vastastele parema võimaluse järele tulla andis.
Emotsioonita ka ei saa seda mängu mängida. Ega Obradovic või Blatt vähem teatrit tee platsi ääres, eriti kui on ilmselge, et kohtunik eksib lihtsa koha peal. Kuid Kuusmaal oli hoiatus tõesti all ning ise ta seda tehnilist nuias.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2011/12

Postitus Postitas nojah »

õhtulehes oli sellest olukorrast kordus üleval. ma pigem ütleks, et kohtunikel oli õigus, kuna see kandmise liigutus oli enne kui kontakt Leppikuga. Aga kindlasti tõlgendamise küsimus jällegi ja ma ei ütleks, et selles olukorras kohtunike tõlgendus täiesti vale oleks. Pigem ma näen kohtunike probleemi pigem mitte selles, et tehakse mõni kaheldav või isegi ekslik otsus (juhtub kõigil) vaid seda, et nende vile ei ole ette ennustatav. Hea kohtuniku puhul on teada, mida võib teha ja mida mitte ja võib eeldada, kuidas mingis olukorras reageeritakse. Meie omad törtsutavad aga nagu jumal juhatab. Olukordi eraldi võttes võib kindlasti ka nii tõlgendada nagu temad aga kindlat joont ei ole.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2011/12

Postitus Postitas Kris »

Ka täna saalis käidud. Etendus täisraha eest, ainult tõesti väga väga kahju et Kalev kaotas. Tõesti väga kahju. Sest mängu oli, mehi ma ei materdaks. Panen lihtsalt oma mõtted punktidena kirja.

* Täiesti 100% nõus Rixiga et tänase mängu põhjal oleme Tartust selgelt parem. Mängukvaliteeti rohkem, materjali rohkem. Samas nagu tänane näitas Tartu suudab nõelata. Ja olen realist - meie võime langeda, ja Tartu oma taset tõsta. Aga praeguses olukorras on pigem reaalne eelmise aasta finaali kordus.

* Väga kahju Bamba (küsitavast) blokiveast Kriisa 3sele. Ja just veel peale ilusat Amise 3se blokki, sellised back-to-back blokid võinuks tuua vajaliku vaimset energiat meile ja ebakindlust Tartule. Kaugelt tundus et viga polnud (st oli ilus kulp), aga tegu ikkagi kogenud Kriisaga ja minu vaatenurk polnud üldse hea. Aga Bambat ma ei kritiseeriks selles olukorras ka üldse, see oli moment mida tuli blokkima minna (isegi riskima) ja nagu paar sekundit varem näitasid on ta suuteline sellised asjad blokkima.

* Kahju et Nelson vigastada sai. Loodan et ainult kerge jalaväänamine, ja pikalt audis pole. Ta juba esimese poolaja lõpus tundus natuke lonkas platsil. Kui peale eelmist mängu ütlesin siin et mehes midagi kasu pole, siis täna ta jättis päris hea mulje. Ja just täna oli selline mäng kus temast oleks palju abi olnud.

* Jagan ka seda seisukohta et kohtunikud olid täna natuke liiga palju Tartut soosivad. Ja see mõjutas ka tulemust. Samas kaotasid mehed platsil, ja ka Kuusmaa vahetused tekitasid mulle natuke küsimärke.

* Natuke mängijatest ka. Meeldis kuidas Bamba ja Toome esimesel poolajal lauda valitsesid. Skele oli tubli. Oleks Nelson mängukorras olnud, oleks talle osa Tamme mänguminutitest andud. Kitsingult päris tubli mäng, Bambaga koos platsil sobisid päris hästi.

* Keegi peale VEFi mänge pakkus välja idee et Amis järgmiseks hooajaks Kalevisse tuua. Kindlasti mitte tsentriks, aga nr4 kohale väga hästi sobiks (sama rolli mis Ulyanko praegu mängb). Reaalselt pole vist kõige praktilisem, arvatavasti ka liiga kalliks.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2011/12

Postitus Postitas Zog »

Minu austus Kuusmaa vastu langeb kyll p2ris k6vasti sellise m8la taustal, mida ta pidevalt kohtunike teemal ajab... No kurat saagu ykskord ise parem aru, et Eesti kohtunikud eksivad t2pselt samamoodi nagu nt need Leedu kohtunikud, kes hiljaaegu Kalevile v6idu kinkisid, ning iga eksimuse peale r2uskamine l6peb sellega et (1) tema kui treeneri t2helepanu l2heb m2ngu juhtimiselt eemale k6rvaliste asjade peale ja (2) ta saab l6puks tehnilise ja keerab sellega meeskonnale k2ru.

Ega Gert Kullam2e on ju samuti "emotsionaalne inimene", aga ometi suudab ta sealjuures v2he tagasihoidlikumalt hakkama saada. V6i siis teisis6nu, Kuusmaa t2nane k2itumine ei olnud professionaalne.

Ning pealekauba, olgu, see Skele olukord tundus t6esti kahtlane, aga nt yhes olukorras kus vist Kitsing nii ilmselge katte vea tegi et isegi basketi kommentaator selle l2bi n2gi, hakkas Kuusmaa samamoodi kohtuniku peale s6na otseses m6ttes karjuma...

EDIT: vaatasin ise ka 6htulehe video l2bi ning t6esti tundub et Skele pallikandmine toimus. Otseylekandes lihtsalt ei pannnud t2hele seda.
Viimati muutis Zog, 05 Apr 2012, 00:17, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Soho
Kasutaja
Postitusi: 2814
Liitunud: 11 Apr 2008, 20:55

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2011/12

Postitus Postitas Soho »

klev paneb Finaalis nagunii Tartu 4-0 kotti
kuusmaa võttis seda mängu , kui lihtsalt mängu mis oli vaja ära mängida..
G.Dorbek ju ei mänginud üldse oleks see tähtis mängu olnud . oleks ta ka mänginud..
ja kui veits stati vaadata , siis Dorbek on skoori tegemises Kalevis esi kolme seas

ja täna pole isegi Nelsoni kohta midagi halba öelda :P
Visked 100% .. oleks kooralikult mängida saanud poleks ka mingi ime , et oleks kalevi parim mees olnud täna..
aga kuna ta sai nats viga , siis oli Kuusmaa sunnitud Tamme kasutama rohkem
Viimati muutis Soho, 05 Apr 2012, 00:04, muudetud 1 kord kokku.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2011/12

Postitus Postitas KalevRuus »

Skele pallikandmine oli minu arust õige vile. Samas, kahju, et seal ÕL klipis Bamba kulpi polnud.
Vasta