Eesti koondis.

Kõik Eesti koondisega seonduv
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Rix »

japs kirjutas: Eks see selline lõputu vaidlus ole, mõlemal poolel on omad argumendid. Mina olen oma poole valinud, aga ega ma ka siis kui keegi tuuakse koondist toetamata jäta.
Ütleks ainult seda, et pidev võrdlemine Babenkoga ei ole päris õige, ajad olid siis ikka hoopis teised. Babenko tuli tollasesse Kalevisse NL ajal ning iseseisvumise järgselt jäi lihtsalt edasi siia. Iseseisvunud Eestis talle võrreldes teiste koondislastega mingit lisapalka ei makstud või soodustusi ei tehtud (kiire uue mehe toomine ilma raha ja/või tõsiste soodustusteta on võimatu).
Päris nii see muidugi ei olnud. Sellesistest kokkulepetest, mis Babenkoga oli, lihtsalt ei räägitud. Ja eks Eestis oli ka teatud soodustusi (parem väljapääs euroopasse nt), mida me ju hetkel ka kodustatule pakuks (EL kodakondsus). Ja kui ikka natuke rohkem ajalugu mäletada, siis sel ajal oli "murumüts pähe, mulgi kuub selga ja energiavõsa kasvama" argument ikka rohkem ja rahvusküsmius palju teravamalt päevakorral, kui praegu.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas nojah »

Ajad on teised jah, tänapäeval kodustavad isegi Hispaania sugused riigid mängijaid. Selles mõttes me lähtuksimegi samadest reeglitest, millest lähtuvad meie konkurendid. Mingit ebaausat sahkeradamist poleks. Kui mängime samat liigat, teeme seda samade reeglite järgi.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas japs »

Rix kirjutas:
japs kirjutas: Eks see selline lõputu vaidlus ole, mõlemal poolel on omad argumendid. Mina olen oma poole valinud, aga ega ma ka siis kui keegi tuuakse koondist toetamata jäta.
Ütleks ainult seda, et pidev võrdlemine Babenkoga ei ole päris õige, ajad olid siis ikka hoopis teised. Babenko tuli tollasesse Kalevisse NL ajal ning iseseisvumise järgselt jäi lihtsalt edasi siia. Iseseisvunud Eestis talle võrreldes teiste koondislastega mingit lisapalka ei makstud või soodustusi ei tehtud (kiire uue mehe toomine ilma raha ja/või tõsiste soodustusteta on võimatu).
Päris nii see muidugi ei olnud. Sellesistest kokkulepetest, mis Babenkoga oli, lihtsalt ei räägitud. Ja eks Eestis oli ka teatud soodustusi (parem väljapääs euroopasse nt), mida me ju hetkel ka kodustatule pakuks (EL kodakondsus). Ja kui ikka natuke rohkem ajalugu mäletada, siis sel ajal oli "murumüts pähe, mulgi kuub selga ja energiavõsa kasvama" argument ikka rohkem ja rahvusküsmius palju teravamalt päevakorral, kui praegu.
Ok, Babenko puhul mul lisastingimuste osas info püuudub (kui sa tead midagi rohkemat räägi välja :) ).
EL kodakondsus on muidugi idariikidele ja ka aafriklastele oluline, kuid ilma konkreetse rahata (olgu see siis otseselt raha või soodustused) ei saada küll kedagi.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas KalevRuus »

Kõik head argumendid, kuid mida Ruut ja Kullamäe ei taju, on see, et see Nurger vms projektid (leiame nad ise üles!) tähendab, et see põlvkond, kes meil hetkel on- Kangur, talts, Sokud, Arbet- ei jõua nn uut, isekasvatatud projekti ära oodata ( ja kahtlane, kas see üldse õnnestub). Ja neil jääks koondisega tegelikult tippturnal konkurentsivõimelisena mängimata. Rigiidsest ideoloogiast võiks olla sutike rohkem empaatiat.
Ja see jutt, et se poleks enam Eesti koondis. Babenkoga saavutet 6. koht ja tegelt ka laguneva N. Liidu meistritiitel ei läheks kah ju selle kriteeriumi alla...
Küllap tajuvad aga ei pea seda argumenti otsustavaks. Ja koondise poiste koha pealt kostab virisemist kõige vähem, ma pole kindel, kui paljud neist sellist projekti toetavadki.
Tegelikult on minulgi valus vaadata, kuidas Talts peab endast suuremate vastu korvi all rassima ja ma pole nii kategooriliselt kodustamise vastu kui veel paar aastat tagasi aga teisest küljest - kui Iisraeli või Serbia vastu teinuks lõpus asja ära mõni võõrleegionär, siis poleks ma neist võitudest ilmselt sellist rõõmu tundnud. Ja siiani meenub Kullamäe lause paar aastat tagasi Ring FMi raadiosaates sama teemat käsitledes: oleme parem vaesed aga ausad.
Ajad on teised jah, tänapäeval kodustavad isegi Hispaania sugused riigid mängijaid. Selles mõttes me lähtuksimegi samadest reeglitest, millest lähtuvad meie konkurendid. Mingit ebaausat sahkeradamist poleks. Kui mängime samat liigat, teeme seda samade reeglite järgi
.

Kõik ei tee. Leedu ei tee, Läti pole aastaid teinud, Skandinaavia maad ka vist mitte. Teevad eeskätt sellise reputatsiooniga riigid nagu Makedoonia, Montenegro, Gruusia, Venemaa, Aserbaidzaan.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas nojah »

Eks see kas keegi võidu üle rõõmustab rohkem või vähem sõltuvalt sellest, kas viimase korvi viskab välismaa päritolu poiss või tartlane või Cramo mängija on suht isiklik arusaam. Mind see ei häiriks. Mäng on ikkagi meeskondlik jne. Aga mis aususesse puutub, siis mina küll nõus ei ole. Reeglid on kõigile ühised, ma ei näe, et me neid rikuksime või kuidagi muud moodi võrreldes konkurentidega ebaausalt käituksime. Kui näiteks reeglid ütleksid, et ... no ma ei tea... lisaajal võib 5 veaga mängijad tagasi sisse tuua ja siis on lubatud kuni 6. viga, siis oleks natukene naljakas, kui me ütleksime, et EI, meie seda võimalust ei kasuta, oleme vaesed aga ausad.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas KalevRuus »

Päris nii see muidugi ei olnud. Sellesistest kokkulepetest, mis Babenkoga oli, lihtsalt ei räägitud. Ja eks Eestis oli ka teatud soodustusi (parem väljapääs euroopasse nt), mida me ju hetkel ka kodustatule pakuks (EL kodakondsus). Ja kui ikka natuke rohkem ajalugu mäletada, siis sel ajal oli "murumüts pähe, mulgi kuub selga ja energiavõsa kasvama" argument ikka rohkem ja rahvusküsmius palju teravamalt päevakorral, kui praegu.
Kui mälu ei peta, sai Babenko puhul otsustavaks, et 1)tal oli mingi tõsisem vigastus, mida ta varasemas klubis (kas kellelegi meenub?) ei ravitud, Kalev oli aga meditsiini osas Liidus number 1 ja mees pandi kiiresti jalule 2) Venes elas ta kusagil ühikas kellegi joodikust maadlustreeneriga samas toas (nii ta mingis intervjuus rääkis), siin sai korteri - mis sel ajal polnud mitte väikse asi.
Aga mis aususesse puutub, siis mina küll nõus ei ole. Reeglid on kõigile ühised, ma ei näe, et me neid rikuksime või kuidagi muud moodi võrreldes konkurentidega ebaausalt käituksime. Kui näiteks reeglid ütleksid, et ... no ma ei tea... lisaajal võib 5 veaga mängijad tagasi sisse tuua ja siis on lubatud kuni 6. viga, siis oleks natukene naljakas, kui me ütleksime, et EI, meie seda võimalust ei kasuta, oleme vaesed aga ausad.
Minu arust pole parim võrdlus aga see selleks. Aga tegelikult mind võimalikust võõrmängija kodustamisest (nt Bambast) häiribki rohkem see, et FIBA taolist porri tolereerib. Saaksin aru kui 5 aastat vastavas riigis mänginud mees saab passi ja hakkab koondist esindama aga suvaline ostmine nagu hispaanlastel Ibaka puhul, tekitab küsimuse, et mis point siis üldse rahvuskoondiste turniiridel on?
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas japs »

Nüüd tuleb see Babenko keiss ka endale rohkem meelde (olen ka ise seda intervjuud kuulnud). Kõik need soodustused tehti siiski enne iseseisvumist.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas nojah »

Eks ta ole, FIBA teeb suht palju porri :) Aga seni kuni me pole Hispaania või vähemalt Kreeka v Serbia v mõni sarnane riik, siis meil ei jää suurt muud üle, kui leppida sellega, mis nad kehtestavad ja üritada võtta reeglitega lubatust parim.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Rix »

japs kirjutas:Nüüd tuleb see Babenko keiss ka endale rohkem meelde (olen ka ise seda intervjuud kuulnud). Kõik need soodustused tehti siiski enne iseseisvumist.
See ei muuda argumendi tüüpi. Igal ajal omad asjaolud, kuid fakt on see, et kodustamise est on alati midagi pakutud. Küsimus on, kuhu piir tõmmata nagu tegelt viitas ka Kuld. Mina väidan, et EL pass on päris kõva sõna nii mõnelegi mehele (nii USA, Aafrika, aga ka nt Venemaa, valgevene jne) ning selle nimel võiks täitsa korralikud lisandused olla valmis 3 a taolist lepingut sõlmima. Lihtsalt tuleb tähele panna, mis paljudes Euroopa liigades viimastel aastatel toimumas on (mittepassiomanike piirangud). Ja eks iga koondislane saa ju tulemuse eest boonust anyway.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas sequa »

japs kirjutas:Nüüd tuleb see Babenko keiss ka endale rohkem meelde (olen ka ise seda intervjuud kuulnud). Kõik need soodustused tehti siiski enne iseseisvumist.
Need tehti kõik selleks, et ta kalevist mujale n.liitu ei kipuks. Kutseid ikka tuli. Kodakondsuse-värgiga polnud neil peibutistel asja.

Kodakondsusega oli asi väga lihtne: eesti mehi tundis, koondis sai kutseid turniiridele - ikkagi eurooplased, või noh, midagi sinnapoole, klubigi eurosarja mängima. Ehk saab silma paista...
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas japs »

Rix kirjutas:
japs kirjutas:Nüüd tuleb see Babenko keiss ka endale rohkem meelde (olen ka ise seda intervjuud kuulnud). Kõik need soodustused tehti siiski enne iseseisvumist.
See ei muuda argumendi tüüpi. Igal ajal omad asjaolud, kuid fakt on see, et kodustamise est on alati midagi pakutud. Küsimus on, kuhu piir tõmmata nagu tegelt viitas ka Kuld. Mina väidan, et EL pass on päris kõva sõna nii mõnelegi mehele (nii USA, Aafrika, aga ka nt Venemaa, valgevene jne) ning selle nimel võiks täitsa korralikud lisandused olla valmis 3 a taolist lepingut sõlmima. Lihtsalt tuleb tähele panna, mis paljudes Euroopa liigades viimastel aastatel toimumas on (mittepassiomanike piirangud). Ja eks iga koondislane saa ju tulemuse eest boonust anyway.
Sinu pakutud koondise esindamise eest pakutav 3a leping tundub oma olemuselt niivõrd jabur, et ülejäänud argumente kiire kodustamise vastu pole minu jaoks enam vaja.

p.s See mida teised teevad, ei pea olema see mida meie ise teeme. Offtopic, aga juba Eesti poliitikas on seda "teiste" järgi tegemist oksendamaajavalt palju.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas KalevRuus »

Koondis tuli paar aastat hiljem võrreldes Babenko liitumisega kaleviga. Babenkole ja Karavajevile tehti lihtsalt eriliste teenete eest kodakondsus ära. Kahjuks ei mäleta, mis asjaoludel siis eriliste teenete eest passi sai, võrreldes tänapäevaga. Aasta oli kas 1991 või 1992. Aga kokkuvõttes üks paras JOKK-teema oli. Ka enamus koondislasi ei pidanud paljuks isegi ajakirjanduses ironiseerida sel teemal.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Rix »

japs kirjutas:
Rix kirjutas:
japs kirjutas:Nüüd tuleb see Babenko keiss ka endale rohkem meelde (olen ka ise seda intervjuud kuulnud). Kõik need soodustused tehti siiski enne iseseisvumist.
See ei muuda argumendi tüüpi. Igal ajal omad asjaolud, kuid fakt on see, et kodustamise est on alati midagi pakutud. Küsimus on, kuhu piir tõmmata nagu tegelt viitas ka Kuld. Mina väidan, et EL pass on päris kõva sõna nii mõnelegi mehele (nii USA, Aafrika, aga ka nt Venemaa, valgevene jne) ning selle nimel võiks täitsa korralikud lisandused olla valmis 3 a taolist lepingut sõlmima. Lihtsalt tuleb tähele panna, mis paljudes Euroopa liigades viimastel aastatel toimumas on (mittepassiomanike piirangud). Ja eks iga koondislane saa ju tulemuse eest boonust anyway.
Sinu pakutud koondise esindamise eest pakutav 3a leping tundub oma olemuselt niivõrd jabur, et ülejäänud argumente kiire kodustamise vastu pole minu jaoks enam vaja.

p.s See mida teised teevad, ei pea olema see mida meie ise teeme. Offtopic, aga juba Eesti poliitikas on seda "teiste" järgi tegemist oksendamaajavalt palju.
Meeldib sulle või mitte, aga tänasel päeval on allkiri paberil siiski vajalik. Küsi oma tuttavate abiellujate käest, et kas kirikus jah-sõna kõrval on nt abieluleping "olemuselt niivõrd jabur" või mitte.

eesti poliitika näide siin juhul ei päde. Kohe kindlasti.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas japs »

OK siis oleme mõlemad hakkama saanud ühe ebapädeva näitega.

Aga usutavasti me üksteist ümber ei veena (nagu tegelt oli teada), nii et minupoolest las see teema jääda varjusurma kuni järgmise ülesäratamiseni (mis kunagi kindlasti tuleb).
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Kris »

Olen pooldav, aga mitte toomist toomise pärast. Nagu Rix ütles, praegusel põlvkonnal pole aega et oodata uue tsentri kasvamist (eriti veel kui arvestada mis meil noortekoondistest peale tulemas on).

Mind natuke hämmastab ka Matsalu positiivsus kandidaatide rohkuses ("..Atso Matsalu vaatab ka Ukraina, Valgevene ja Venemaa suunas. „Seal on sihvakaid 2.10 pikki mehi küll..""). Kui tuua, siis tuua tasemel tsenter, mängija kes oleks koondises põhijõud oma positsioonil. Ei usu et selliseid just puuotsas kasvab. Päris Varbanovi suguseid ei taha, kuigi ta pole ju halb mängija, aga selle taseme mis meil tarvis ta näiteks välja ei veaks. Kui leitakse hea tsenter, kes oleks tugev lauas ja aitaks kaitses suurte kollide vastu, ja ei jääks ka kiiruses hätta - olen 100% poolt. Seda muidugi eelduse et mees ise seda tahaks, ja oleks südamega asja juures. Kui mängija tase jääb alla selle, siis parem mitte tuua.
Vasta