VTB Ühisliiga 2012/2013

Europe Cup, BCL, Euroliiga, NBA jne
raplakas
Kasutaja
Postitusi: 57
Liitunud: 24 Sept 2011, 21:26

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas raplakas »

GO-CAVS kirjutas:
raplakas kirjutas:See alla söötmise asi on puhtalt Kuusma, kui treeneri süü. Ma arvan, et eestistki leiaks parema treeneri kui kuusma. Mind ennast huvitaks, kuidas Ruut saaks parema võistkonnaga hakkama. Sest siiamaani on ta võrdlemisi väikese raha eest päris head kossu suutnud näidata. Kui on rohkem raha, leiab ka väljast kedagi kindlasti
hetkel käib raplas hullem sunnitöö ja sama hull mängujoonis , kui cramos hetkel

Täiesti nõus sellega, et praegu seal on suur jama ja mäng ei kannata mingit kriitikat. Aga jäta meelde, et seal on 2 põhimeest praegust läind ka ja uusi pole peale tuld.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Kris »

Mina olen Ruudu suhtes skeptiline. Rapla on mänginud oma mängijatele kohaselt, ei ütleks et nad midagi üle oma varju hüpanud on.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Rix »

Ruut. No kuulge. Võtke kokku ennast.
Kokkuvõttes nagu oleks Kuusmaa siit foorumist vaheajal läbi käinud, sest meil ju siin kõik euroliiga spetsid ja värki.
Endiselt jään enda juurde, vaatame nov. lõpuni ja siis kõik- kui ei ole, siis anname kõikidest torudest nagu Põhja-Korea miinipildurid.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Egert »

Rix kirjutas:Ruut. No kuulge. Võtke kokku ennast.
Kokkuvõttes nagu oleks Kuusmaa siit foorumist vaheajal läbi käinud, sest meil ju siin kõik euroliiga spetsid ja värki.
Endiselt jään enda juurde, vaatame nov. lõpuni ja siis kõik- kui ei ole, siis anname kõikidest torudest nagu Põhja-Korea miinipildurid.
Arvad, et kuu aega teeme veel 8-t ning siis jõuludeks on mäng muutunud?
Viimane video Spartaki mängust, mis ma tegin, seal lasti iga rünnak ühte sama kombinni, kuigi mitte mingit resultaati polnud.
Kombinn ise oli selline: Sokk/McLeod tuleb üle (-10sek), siis Bamba/Elegar tuleb üles võtab palli enda kätte (-5sek), äärelt tuleb palli võtma Dorbek/Arbet ning kolmene peale.
Viimati muutis Egert, 29 Okt 2012, 18:56, muudetud 1 kord kokku.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Kris »

Mina olen üldse treenerivahetusse hooaja pealt väga väga skeptiline. See on suve teema, ja järjest rohkem hakkan pooldama välistreenerit.

Tänasest mängust nägin ainult viimaseid minuteid sellest lukuaugust mis VTB lehel üleval oli. Oli Wilkinsoni kaitse esimesel veerandil nii kehva et Kuusmaa ta pea ülejäänud mänguks pingile istutas? Statistikat vaadates on müstika ka Gert Dorbeku 30min ja 0 punkti. Loodan et juba järgmises mängus näeb Abbottit.
Mr. Aff
Kasutaja
Postitusi: 935
Liitunud: 27 Okt 2008, 19:15

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Mr. Aff »

Rytas sai Unicsilt peksa umbes samamoodi, nagu tuppa sittunud kass, poolajaks 22ga taga, lõpuks said vahe natuke väiksemaks.
Just saying, mitte et praeguste meeleoludega ja skeemidega Rytase vastu shansse oleks...

Spartak-Himki 51:44
PS: rOCK tunduvalt kindlam Leedu keskmike vastu see aasta.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Rix »

Egert kirjutas:
Rix kirjutas:Ruut. No kuulge. Võtke kokku ennast.
Kokkuvõttes nagu oleks Kuusmaa siit foorumist vaheajal läbi käinud, sest meil ju siin kõik euroliiga spetsid ja värki.
Endiselt jään enda juurde, vaatame nov. lõpuni ja siis kõik- kui ei ole, siis anname kõikidest torudest nagu Põhja-Korea miinipildurid.
Arvad, et kuu aega teeme veel 8-t ning siis jõuludeks on mäng muutunud?
Viimane video Spartaki mängust, mis ma tegin, seal lasti iga rünnak ühte sama kombinni, kuigi mitte mingit resultaati polnud.
Palju täna siis kaheksat lasti ka?
A ma vaatasin eile krõlja ja turowit, seal ka lasti kaheksat ja siis läks üks ühele.

Tõsisemal toonil ja egerti rõõmuks natuke stati vaadates, siis pallikaotusi pärast esimest veerandit- 7, täitsa okei. Laud muidugi kaotati, seal jääme paljudele siiski alla. Wilksi ja Soku visketabavus alla arvestust.

Positiivset: korvi alt hakkab punne tulema, Bamba hakkab äkki end leidma ning Mcleod teeb seda, mida vaja- punkte ja sööte.

Kokkuvõttes- mõtteainet on palju, Kuusmaa peab higistama, aga katastroofi ma ei näe. Paneme siis Kuusmaa trialile ja selleks on Rytase mäng (võit võiduks, seal loeb juba palju ka kuidas).
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Zog »

Ei Indrek Ruut nyyd kyll see mees pole, kes Eesti tippklubi eesotsas olema peaks. Ta pole ju ise kunagi sellisel tasemel m2nginudki, ning treenerina on ta ka rohkem ikka noortesatside eesotsas olnud. Eelmine hooaeg Raplaga tal l2ks t6esti suhteliselt h2sti, aga samas... kes tal vastas olid? Heino Lille juhendatav suht keskp2rase koosseisuga TTY, Kesk-kalev, tsirkusekorvpalli m2ngiv Valga, veelgi lootusetum noortemeeskond P2rnu ja esiliigasats V6ru. Kolmelt enam-v2hem normaalsel tasemel m2ngivalt klubilt saadi ju p2he. Mitte et ma Ruutu noortetreenerina ei austaks, kaugel sellest, kindlasti tehakse Raplas head t88d, aga Kalevi eesotsas v6iks tal lausa autoriteediga probleeme tekkida. Pealegi kooslus peatreener Ruut, abitreener Myyrsepp oleks peaaegu sama naljakas kui kooslus peatreener Varrak abitreener Sokk.

Myyrsepp oleks iseenesest huvitav variant. See on selge, et m2ngijana tal pea l6ikas, ning tema on ainsa Eestlasena viimastel kymnenditel treeninud t6eliste (maailma m6istes) tipptreenerite k2e all. Isekysimus on see, et kas ta ise seda ametit pidada tahab. Veitsa radikaalsem variant oleks S6ber... ma tean kyll seda juttu, et "ilma korraliku analyysita ei saa jne jne", samas... kui ta Fallist, Elegarist, Wilkinsonist, Mcleodist, Arbetist jne sama palju k2tte saaks, kui ta Rakveres Reimo Tammest v6i Renato Lindmetsast k2tte saab, siis noh... seda tahaks ma juba n2ha. Ning tema teeneid Eesti korvpallile ei j6ua ma siinkohal ette lugeda. Samas on v2heusutav, et ta Rakverest poole hooaja pealt 2ra tuleks, ning ega Kalevi m2nagerid vast sellist vastuolulist otsust vastu v6tta ei julge... m6lege mis meedia selle peale teeks. K6ige loogilisem valik Eestist oleks Sokk... aga j2llegi, teda poole hooaja pealt k2tte saada vist ei 6nnestu.

Vanema generatsiooni mehed nagu Kerde ja Enden on vist end tipptreenerina ammendanud... kuigi... ega ma kyll ei julge v2ita, et kui kumbki neist homme pukki panna, siis asjad paremaks ei l2he. Yks kurva minevikuga variant on muidugi Neissaar, kes on kyll ikka v2ga kummalise koosseisuga klubid minevikus suurep2raselt m2ngima saanud, aga... me k6ik teame mis probleemid temal olnud on. Visnapuu praegu 6pib Audenteses noorte meeste peal, ja hea ongi. S6ber eelk6ige on 8elnud, et yks 6ige treener peab k6igepealt ise poisid yles kasvatama; alles siis on ta meeste jaoks "valmis".

V2listreeneritel on tihti see probleem, et ei olda harjunud olukorraga kus klubi eelarve ei v6imalda mittesobivaid mehi lihtsalt "v2lja vahetada", ja kiputakse sellega seoses mehi liiga vara "maha kandma"... eks see ole see Eesti erip2ra, et meil on h2id m2ngijaid kyll olemas, aga neid on nii v2he, et igayks on "kulla hinnaga".

Samas olen ma n6us, et ega VTB m2ngude p6hjal Kuusmaad poole hooaja pealt vast lahti ei lasta. Ainult siis, kui me balti liigas ja eestikatel p2he saama hakkame, v6etaks midagi nii radikaalset ette. Ning Rytase m2ngu ootan mina ka huviga... kuna t2na kui esimene veerand v2lja j2tta, siis juba oli m2ngu kyll. Ainult et Rytase vastu tuleks k6ik 40 minutit niimoodi ja veel paremini panna.
raplakas
Kasutaja
Postitusi: 57
Liitunud: 24 Sept 2011, 21:26

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas raplakas »

Mr. Aff kirjutas:Rytas sai Unicsilt peksa umbes samamoodi, nagu tuppa sittunud kass, poolajaks 22ga taga, lõpuks said vahe natuke väiksemaks.
Just saying, mitte et praeguste meeleoludega ja skeemidega Rytase vastu shansse oleks...

Spartak-Himki 51:44
PS: rOCK tunduvalt kindlam Leedu keskmike vastu see aasta.
Vahet ei ole paljuga Rtas peksa sai või kuidas. Asi isegi ei ole selles, et me päe saame, probleem on selles, mis platsil toimub ja Kuusma suutmatus muutusi tuua.

Nii toon oma arust probleemid välja.

Ründe probleemid:
* Väga suur motiveerimis problee. Mehed on tujutud ja annavad väga lihtsalt alla + tunduvad mingisugused lahkhelid kuskil.
* Väga halb mängu joonis. Selise liikumisega polegi võimalik alla sööta. Joostakse lihtsalt ringi ja söödu võimalusi ei nähta. Viib selleni, et kõik isetsevad ja tujutsevad jne.
* Liigna ühekülgne mäng.
* Liiga vähe teravust ja kui seda tehakse siis valel ajal ja pea ees sisse.
* Segadus ja üksteie mitemõistmine.
* Tundub, et osadel meestel puud juba usk treenerisse
* Miks on keskmängija käes pall 3 joone taga pea iga rünnak. Ta ei ole seal kellegile ohtlik, kui just pick and rolli ei mängita, mille minuarust Kuusma on ära keelanud.
* 4 ja 5 vahel puudu koostöö. Ei ole omavahelist kokkumängu.
* Mängu joonis liigselt mõeldud viskajatele, keda meil ei ole.
* liiga aeglane on kõik

Kaitse probleemid:
* mot kiirelt maas siis ei viitsita kaitset mängida
* Pick and roll kaitse = 0
* Tagasivahetamisel suured kommunikatsiooni probleemid
* Valel ajal abistamine + esimese söödu pealt abistamine.

Kindlasti on palju veel, aga esimesed asjad mis meelde tulid
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas sequa »

Huvitav, mida mehed trennis teevad? Otsustades mängude järgi - pidevalt käivad mingid kolmeste võistlused?
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Rix »

sequa kirjutas:Huvitav, mida mehed trennis teevad? Otsustades mängude järgi - pidevalt käivad mingid kolmeste võistlused?
Vaata nüüd 3ste ja 2 ste visete osakaalu uuesti.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Marcus
Kasutaja
Postitusi: 841
Liitunud: 01 Mär 2012, 16:41
Asukoht: Tallinn

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Marcus »

@ Zog ja treeneriteema

Nõustun, et Ruudu võib kohe maha kanda. Lähimate aastate jooksul temast professionaalsele meeskonnale treenerit ei ole.

Sõbraga on see teema, et tema ei saa samuti üksinda tippsatsi eesotsas olla. Ma ei ütle, et ta oleks halvem treener kui Kuusmaa, aga temaga kõrgel tasemel ei mängi. Sobiks ta vaid sarnasesse rolli, nagu oli ta koondise juures - sisekliimale aitaks ta kindlasti kaasa. See mees jääb aga Rakverre ja ausalt öeldes sobibki ta sinna nagu valatult.

Müürsepal on kindlasti palju kogemusi, kuid peatreenerina temast vaevalt asja saaks. Ma küll ei ole päris kindel, milline ta roll hetkel meeskonnas on, kuid näeksin teda selle mehena, kes õpetaks meie pikki just individuaalselt ning annaks edasi paar ideed peatreenerile, kuidas võiks just nendel meeskonnas parem kasutegur olla. Teoreetiliselt on tegelikult selline ta roll praegugi, kuid ühel või teisel põhjusel on mängupilt/tulemused ikkagi nagu nad on.

Välistreener oleks nii või naa riski peale minek. Võib tabada jackpoti, kuid vähemalt sama suure tõenäosusega (isegi suuremaga) võib see ka meeskonna täiesti ära hävitada. Näiteid oleme juba piisavalt kogenud.

Kodumaistest treeneritest olekski imo ainuke variant Sokk, kes tõesti võiks suuta meeskonna kokku võtta, kuid teadagi nõuab BC Kalev täielikku pühendumust, mille jaoks temal korvpallikooli kõrvalt aega ei ole.

Sinu välja toodud punkt vanema generatsiooni treenerite kohta andis mulle sellise mõtte, et kas ei taheta proovida mõnda nendest meestest võtta abitreeneriks? See annaks treeneripingile kaks erinevat nägemust, mille kombineerimisel võiks ju teoreetiliselt häid asju juhtuda. Proovimine ei saaks ju halba teha?
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas japs »

Sokk oleks muidugi parim variant, aga nagu mitmed öelnud - ta tihedalt hõivatud ja vaevalt TTÜd jätaks.
Saan aru, et see on paljudele vastukarva, kuid mina tooks rohkem esile Visna kandidatuuri. Korralik väljund tal ka praegu, kuid olgem reaalsed - Visna ambitsioonid on suuremad. Ka mängujoonisena peaks tema juurutatav kate-katest ning alt läbi mäng Kalevile sobima.

Tegelt usun ka ise, et ega niipea treenerivahetuseks lähe, selleks peaks kaotusi tulema BBList ja eestikatelt.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas theundertaker »

Eks ootame ja vaatame seda asja!
Kasutaja avatar
Soho
Kasutaja
Postitusi: 2814
Liitunud: 11 Apr 2008, 20:55

Re: VTB Ühisliiga 2012/2013

Postitus Postitas Soho »

No eks Neljapäev ole näha, kui Hito vastu ka tasavägine mäng tuleb , siis on küll ikka päris valesti midagi.
Suletud