Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
And
Kasutaja
Postitusi: 774
Liitunud: 08 Okt 2007, 15:11

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas And »

Kui nüüd Kuusmaa ise ära ei lähe, siis Valdmaa peab ta kindlasti ära saatma. On näha, et siit ei tule enam midagi. See oli viimane piisk karikasse. Üle käte visked või mitte, aga mängupilt on ikka ülikehv. Isegi kui siit oleks see võit mingi ime läbi ära tulnud, siis mõte jääb samaks. Meeskonda ja vaimu pole, Kuusmaa tahab liiga palju skeemitada, mitte lihtsat ja konkreetset korvpalli mängida, ta ei saa hakkama meeskonnavaimu tekitamisega, mängijate psühholoogiaga ja mängijatega suhtlemisega. Eestist poleks peale Soku, Sõbra, Vene kedagi võtta, aga neil juba kindlad kohad olemas ja kõik toimib, vaevalt nad poole hooaja pealt nii ära tuleks. Seega usutavasti ajutiselt veavad meeskonda Müürsepp ja Varrak ning siis tuleb välistreener. Aga mul pole õrna aimugi, kes see olla võiks. Head välistreenerid maksavad suurt raha, aga kehva taustaga meest pole mõtet tuua.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Usun, et Priit Vene äratoomine Pärnust ei oleks väga keeruline. Samas ei pea mina isiklikult Priit Venest väga lugu, ei suutnud ta ju ka Leedus ühegi klubiga mingit supertulemust saavutada.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

And kirjutas:Kui nüüd Kuusmaa ise ära ei lähe, siis Valdmaa peab ta kindlasti ära saatma. On näha, et siit ei tule enam midagi. See oli viimane piisk karikasse. Üle käte visked või mitte, aga mängupilt on ikka ülikehv. Isegi kui siit oleks see võit mingi ime läbi ära tulnud, siis mõte jääb samaks. Meeskonda ja vaimu pole, Kuusmaa tahab liiga palju skeemitada, mitte lihtsat ja konkreetset korvpalli mängida, ta ei saa hakkama meeskonnavaimu tekitamisega, mängijate psühholoogiaga ja mängijatega suhtlemisega. Eestist poleks peale Soku, Sõbra, Vene kedagi võtta, aga neil juba kindlad kohad olemas ja kõik toimib, vaevalt nad poole hooaja pealt nii ära tuleks. Seega usutavasti ajutiselt veavad meeskonda Müürsepp ja Varrak ning siis tuleb välistreener. Aga mul pole õrna aimugi, kes see olla võiks. Head välistreenerid maksavad suurt raha, aga kehva taustaga meest pole mõtet tuua.
Kes saalis käis, see nägi. Meeskond saatis peatreenerile sõnumi. Ju see jõuab ka kohale.
Kuusmaal valikuid ei ole. Meeskond vajab uut peatreenerit.
Loodetavalt keegi ikka silmapiiril on.

Siiski, tänud, Aivar, suure töö sa ära siiski tegid.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

michaelEP kirjutas:Usun, et Priit Vene äratoomine Pärnust ei oleks väga keeruline. Samas ei pea mina isiklikult Priit Venest väga lugu, ei suutnud ta ju ka Leedus ühegi klubiga mingit supertulemust saavutada.
Minu mäletamist mööda on Vene leedus ainult Žalgirise duubli peatreener olnud... see ei olnudki ju koht kus mingit "supertulemust" teha. Aga ma väga täpselt ei tea, äkki keegi valgustab? Samas ega ta ennast tõestanud treenerina tõesti eriti ei ole, praegune positiivne suhtumine temasse on puhtalt selle pealt, et Pärnus läheb ju hästi, ja Leedus peetakse temast lugu.
Kasutaja avatar
kalevcramo
Kasutaja
Postitusi: 1092
Liitunud: 16 Veebr 2008, 23:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas kalevcramo »

Aga minuarust on ääretult kahju kui nüüd Kuusmaa ära saadetakse, kedagi asjalikku asemel ei tooda ja lepitakse Varraku ja müürsepaga ehk kokkuvõtteks oleks see lihtsalt vaheaasta. Sest kogemused ju näitavad et Varrak küll hakkama ei saa. Aga selliste tegelikult tasemel leegionäridega lihtsalt lõpuni tiksuda oleks ju eriti lamp. järgmiseks aastaks jälle neist kõigist ilma jne.....
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Rix kirjutas:
And kirjutas:Kui nüüd Kuusmaa ise ära ei lähe, siis Valdmaa peab ta kindlasti ära saatma. On näha, et siit ei tule enam midagi. See oli viimane piisk karikasse. Üle käte visked või mitte, aga mängupilt on ikka ülikehv. Isegi kui siit oleks see võit mingi ime läbi ära tulnud, siis mõte jääb samaks. Meeskonda ja vaimu pole, Kuusmaa tahab liiga palju skeemitada, mitte lihtsat ja konkreetset korvpalli mängida, ta ei saa hakkama meeskonnavaimu tekitamisega, mängijate psühholoogiaga ja mängijatega suhtlemisega. Eestist poleks peale Soku, Sõbra, Vene kedagi võtta, aga neil juba kindlad kohad olemas ja kõik toimib, vaevalt nad poole hooaja pealt nii ära tuleks. Seega usutavasti ajutiselt veavad meeskonda Müürsepp ja Varrak ning siis tuleb välistreener. Aga mul pole õrna aimugi, kes see olla võiks. Head välistreenerid maksavad suurt raha, aga kehva taustaga meest pole mõtet tuua.
Kes saalis käis, see nägi. Meeskond saatis peatreenerile sõnumi. Ju see jõuab ka kohale.
Kuusmaal valikuid ei ole. Meeskond vajab uut peatreenerit.
Loodetavalt keegi ikka silmapiiril on.

Siiski, tänud, Aivar, suure töö sa ära siiski tegid.


Kui viitsid võid pikemalt kirjtuada, mis täna saalis fännidega seoses toimus... oleks huvitav teada
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Zog kirjutas:
michaelEP kirjutas:Usun, et Priit Vene äratoomine Pärnust ei oleks väga keeruline. Samas ei pea mina isiklikult Priit Venest väga lugu, ei suutnud ta ju ka Leedus ühegi klubiga mingit supertulemust saavutada.
Minu mäletamist mööda on Vene leedus ainult Žalgirise duubli peatreener olnud... see ei olnudki ju koht kus mingit "supertulemust" teha. Aga ma väga täpselt ei tea, äkki keegi valgustab? Samas ega ta ennast tõestanud treenerina tõesti eriti ei ole, praegune positiivne suhtumine temasse on puhtalt selle pealt, et Pärnus läheb ju hästi, ja Leedus peetakse temast lugu.

Noh see võib olla minu isiklik arvamus, aga Zalgrise duublilt oleks oodanud ikka pürgimist Leedu keskmike hulka, mitte viimaste kohtade eest võitlemist..
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

Samas leian ma ,et seoses tekkinud olukorraga peaks klubi juhtkond ja treenerid ning ka mängijad kas või läbi meeskonna kapteni, fännide ja toetajate ees avalikult vabandust paluma oma kehvade etteastete eest,aga vaevalt ,et meie klubi juhtkond seda teeks.
Krysver
Kasutaja
Postitusi: 508
Liitunud: 22 Jaan 2008, 11:15

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Krysver »

michaelEP kirjutas:
Zog kirjutas:
michaelEP kirjutas:Usun, et Priit Vene äratoomine Pärnust ei oleks väga keeruline. Samas ei pea mina isiklikult Priit Venest väga lugu, ei suutnud ta ju ka Leedus ühegi klubiga mingit supertulemust saavutada.
Minu mäletamist mööda on Vene leedus ainult Žalgirise duubli peatreener olnud... see ei olnudki ju koht kus mingit "supertulemust" teha. Aga ma väga täpselt ei tea, äkki keegi valgustab? Samas ega ta ennast tõestanud treenerina tõesti eriti ei ole, praegune positiivne suhtumine temasse on puhtalt selle pealt, et Pärnus läheb ju hästi, ja Leedus peetakse temast lugu.

Noh see võib olla minu isiklik arvamus, aga Zalgrise duublilt oleks oodanud ikka pürgimist Leedu keskmike hulka, mitte viimaste kohtade eest võitlemist..
Kas mitte ei olnud seal tihti lihtsalt selline probleem, et need klubid olid umbes selleks, et tüübid mängivad nii kaua kuni kusagilt mingi Euroopa pakkumise saavad. Mingil aastal oli vist nii, et kevadeks oli mingi 10 venda esialgsest tiimist kusagil parema pakkumise saanud. Nii ei olegi ju võimalik mingit tulemust teha.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Rix kirjutas:
And kirjutas:Kui nüüd Kuusmaa ise ära ei lähe, siis Valdmaa peab ta kindlasti ära saatma. On näha, et siit ei tule enam midagi. See oli viimane piisk karikasse. Üle käte visked või mitte, aga mängupilt on ikka ülikehv. Isegi kui siit oleks see võit mingi ime läbi ära tulnud, siis mõte jääb samaks. Meeskonda ja vaimu pole, Kuusmaa tahab liiga palju skeemitada, mitte lihtsat ja konkreetset korvpalli mängida, ta ei saa hakkama meeskonnavaimu tekitamisega, mängijate psühholoogiaga ja mängijatega suhtlemisega. Eestist poleks peale Soku, Sõbra, Vene kedagi võtta, aga neil juba kindlad kohad olemas ja kõik toimib, vaevalt nad poole hooaja pealt nii ära tuleks. Seega usutavasti ajutiselt veavad meeskonda Müürsepp ja Varrak ning siis tuleb välistreener. Aga mul pole õrna aimugi, kes see olla võiks. Head välistreenerid maksavad suurt raha, aga kehva taustaga meest pole mõtet tuua.
Kes saalis käis, see nägi. Meeskond saatis peatreenerile sõnumi. Ju see jõuab ka kohale.
Kuusmaal valikuid ei ole. Meeskond vajab uut peatreenerit.
Loodetavalt keegi ikka silmapiiril on.

Siiski, tänud, Aivar, suure töö sa ära siiski tegid.
Rix, siiralt, mis sa arvad, kas sellest seltskonnast võib veel asja saada? Kas on üldse treenerit, kes enam selle koosluse suudaks meeskonnana toimima panna. See mis eile toimus, oli päris kohutav. Kas need asjad meeskonna sees ei ole juba liiga katki?

Mul eile mängult tulles oli tunne, et treenerivahetusega on äkki üldse hiljaks jäädud. Kui on jõutud juba sellise mänguni, kas siit on võimalik edasi minna? Ma ei tahaks siin kedagi süüdistada, et varem ei tegutsetud treeneri vahetuse suunas, ei juhtkonda, treeneritest rääkimata. Kuigi ma olen Kuusmaa tegevuse suhtes hooaja algusest saadik väga kriitiline olnud, pole mu soov olnud kunagi treener kiirelt ära saata. Ma pigem lootsin, et Kuusmaa saab ise aru, mis tegelikult meeskonnas valesti on. Et põhiprobleem ei ole kehv viskepäev, mööda läinud vabavisked või "juhuslik" kehv veerand. Et probleemide olemus seisneb mujal. Ja lootnud, et ta suudab sisse viia muutused, on selleks siis teine mänguplaan, teistsugused ülesanded konkreetsetele mängijatele, teine suhtumine ja suhtluslaad või mis iganes.

See aga mis eile toimus oli päris kohutav. Üks näide - 3 veerandaega oli pärast Tarvase korvi mängida veel ca 5 sekundit. Ükski mees ei viitsinud minna joone tagant palli tagasi mängu panema, jalutati vahetusmeeste pingi poole ja lasti kellal lõpuni tiksuda. Jah, Kuusmaa on olnud meeskonna juhendamisega selgelt hädas, aga inimlikult ta kindlasti ei vääri seda, et mängijad treenerisse selliselt suhtuvad. Olgu see statement või mitte, professionaalsed mängijad ei tohi nii käituda. Ja Kuusmaa ei ole ju halb mees, ta teeb asja südamega. Tundub, et meeskond on ka laiemalt seesmiselt katki.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Aga siiski on peatreener justkui laeva kapten, kui asjad ei toimi võtab vastutuse tema. Nagu ütles ka Sõber, ei saa ju tervet meeskonda välja vahetada, vahetatakse pealik

Ajalugu on näidanud, et teinekord mõjub juba treenerivahetus iseenesest meeskonnale väga hästi, annab justkui uue psühholoogilise tõuke.
Elums
Kasutaja
Postitusi: 83
Liitunud: 03 Dets 2010, 15:37

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Elums »

nojah kirjutas:
Rix kirjutas:
And kirjutas:Kui nüüd Kuusmaa ise ära ei lähe, siis Valdmaa peab ta kindlasti ära saatma. On näha, et siit ei tule enam midagi. See oli viimane piisk karikasse. Üle käte visked või mitte, aga mängupilt on ikka ülikehv. Isegi kui siit oleks see võit mingi ime läbi ära tulnud, siis mõte jääb samaks. Meeskonda ja vaimu pole, Kuusmaa tahab liiga palju skeemitada, mitte lihtsat ja konkreetset korvpalli mängida, ta ei saa hakkama meeskonnavaimu tekitamisega, mängijate psühholoogiaga ja mängijatega suhtlemisega. Eestist poleks peale Soku, Sõbra, Vene kedagi võtta, aga neil juba kindlad kohad olemas ja kõik toimib, vaevalt nad poole hooaja pealt nii ära tuleks. Seega usutavasti ajutiselt veavad meeskonda Müürsepp ja Varrak ning siis tuleb välistreener. Aga mul pole õrna aimugi, kes see olla võiks. Head välistreenerid maksavad suurt raha, aga kehva taustaga meest pole mõtet tuua.
Kes saalis käis, see nägi. Meeskond saatis peatreenerile sõnumi. Ju see jõuab ka kohale.
Kuusmaal valikuid ei ole. Meeskond vajab uut peatreenerit.
Loodetavalt keegi ikka silmapiiril on.

Siiski, tänud, Aivar, suure töö sa ära siiski tegid.
Rix, siiralt, mis sa arvad, kas sellest seltskonnast võib veel asja saada? Kas on üldse treenerit, kes enam selle koosluse suudaks meeskonnana toimima panna. See mis eile toimus, oli päris kohutav. Kas need asjad meeskonna sees ei ole juba liiga katki?

Mul eile mängult tulles oli tunne, et treenerivahetusega on äkki üldse hiljaks jäädud. Kui on jõutud juba sellise mänguni, kas siit on võimalik edasi minna? Ma ei tahaks siin kedagi süüdistada, et varem ei tegutsetud treeneri vahetuse suunas, ei juhtkonda, treeneritest rääkimata. Kuigi ma olen Kuusmaa tegevuse suhtes hooaja algusest saadik väga kriitiline olnud, pole mu soov olnud kunagi treener kiirelt ära saata. Ma pigem lootsin, et Kuusmaa saab ise aru, mis tegelikult meeskonnas valesti on. Et põhiprobleem ei ole kehv viskepäev, mööda läinud vabavisked või "juhuslik" kehv veerand. Et probleemide olemus seisneb mujal. Ja lootnud, et ta suudab sisse viia muutused, on selleks siis teine mänguplaan, teistsugused ülesanded konkreetsetele mängijatele, teine suhtumine ja suhtluslaad või mis iganes.

See aga mis eile toimus oli päris kohutav. Üks näide - 3 veerandaega oli pärast Tarvase korvi mängida veel ca 5 sekundit. Ükski mees ei viitsinud minna joone tagant palli tagasi mängu panema, jalutati vahetusmeeste pingi poole ja lasti kellal lõpuni tiksuda. Jah, Kuusmaa on olnud meeskonna juhendamisega selgelt hädas, aga inimlikult ta kindlasti ei vääri seda, et mängijad treenerisse selliselt suhtuvad. Olgu see statement või mitte, professionaalsed mängijad ei tohi nii käituda. Ja Kuusmaa ei ole ju halb mees, ta teeb asja südamega. Tundub, et meeskond on ka laiemalt seesmiselt katki.
Noh, jah Kuusma aeg on täis! Aga siin ma ei näe ka ainult tema süüd. Usun, et süüdi ei ole ka ainult välismängijad! Millegipärast on jäänud mulje, et see asi peitub Eesti sauruste ( meeste, kes on cramos algusest peale mänginud) suhtumises.
Selles, et ollakse süsteemis nii sees, et asi muutub juba rutiiniks ning jamaks. Võtame näiteks Arbeti. Milline on tema motivatsoon. Mees on üritanud iga aasta Cramost minema saada aga ikka lõpuks maandub tagasi cramo pingile. Või keerles kes tuli enamvähem Saksas möödunud hooaega siia taas mugavustsooni ning tema mäng on alla igasuguse arvestuse. Loomulikult tekivad uutel (välismängijatel) tunne, et nii asjad käivadki ning Kuusma ei saa sellega hakkama ning lüüakse süüdlaseks.
Samasugune kriis oli ka Zalgerisel kui ka Cramo neid 40 võitis. Leedu superklubi oli terve aasta madalseisus. Järgmine aasta löödi plats täiesti puhtaks ning laoti meeskond uuesti kokku. Peale seda on meeskond aasta aastalt paremaks läinud. Usun, et meie peaksime samuti minema seda teed, et lööma platsi puhtaks ja alustama täiesti algusest eelkõige ilma saurusteta!
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

No saalis oli siiski küll tunne, et mehed vahetavad peatreenerit, mite juhtkond. Kasutades Sõbra analoogiat e rahvas (mängijad) umbusaldasid riigipead (treenerit). Kuid sellisel analoogial ei ole muidugi spordis väga kohta- see on äärmiselt ebaprofessionaalne suhtumine mängijate poolt, kuid seda tuleb ette. Igal tasandil, kes kossu jälgib, siis on seda jälkust näinud. Kui keegi veel aru ei saanud siis: meeskond või mõned mehed kaotasid eile meelega, et treenerile näidata. Põhjused on meeskonna sees ja usun, et need ajapikku võivad välja tulla (aga ei pruugi). Märksõnad võivad olla mängijatevahelised hõõrumised, meeskond ei saanud aru, mida peatreener teeb või mängijate füüsiline ja vaimne väsimus (tuled koondisest, aga pannakse jälle tamp peale nt). Sel võib olla muidugi sada põhjust, kes teab. Võis ka vabalt olla, et teatud osa mängijaid ei usu, et üldse on võimalik selle pega august välja tulla ja tegid eile asja ära "parem õudne lõpp...". Julm, aga kes teab, tõeks võis osutada, et Kuusmaa kogemuste puudus sai saatuslikuks. Selliseid näiteid on palju, kus suudetakse esimestel aastatel treenerina ikkagi meeskondi viia teatud tasemele, aga siis tuleb piir ette ja hakatakse tegema vigu vea otsa.

Pakun siiski, et varrak ja Mürka võiks abitreeneritena jätkata, vähemalt üleminekuperioodil. Kuid eks nad ole emotsionaalselt ikkagi kõik seotud ning kerge ei saa neil siis ka olema. Kuusmaa peab ise tagasi astuma, siin pole küsimust. Sest anname me mängijatele moraalseid hinnanghuid, mis anname, nende meestega tuleb kokku võttes ikkagi mängida ja ei saa lasta kõike allapoole vett minema. Ja kindlasti tuleks võtta teatud kogemustega välistreener, kes suudaks käigu pealt kohe oma kogemustepagasist midagi välja võluda. Selliseid mehi kindlasti on, aga kas nad on ka rahalises mõttes saadaval- ei tea. uus peatreener peab kohe autorteedi ja ajalookogemustelt sellele meeskonnale muljet avaldama, siis võib asju päästa.

Ei tasu muidugi apokalüptiline väga olla, selle koosseisuga võib isegi Varrak siiski meeskonna eesti meistriks viia, seda usun küll, aga see peaks olema viimane eesmärk sel aastal.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4299
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Niipalju kui meeskonna seest asju kuulda olen saanud, siis sellel võistkonnal puudub vaim ning ühtsustunne. Võistkonnas on liiga palju egosid ja peatreener ei suuda seda ohjes hoida. Seega, kui kuusmaa minema lüüa, siis oma kodu treeneritega pole mõtet seda vankrit vedada. Ei kujuta küll ette kuidas varrak seda egode kampa piitsutama hakkaks. Eestis on ainult üks treener, kes suudaks oma karmi olekuga kõik paika panna, see on vana dorbek, aga ilmselgelt tema seda tegema ei hakka.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Vana Dorbek? Vahva mees. Aga ma ei usu, et need meetodid, mis toimivad 20 aastaste mängijahakatiste puhul mõjuksid kuidagi positiivselt McLeodi või Elegari taustaga mängijatele.
Vasta