Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Ma ei pretendeeri samuti absoluutsele tõele, aga mina kardan, et Eesti treenerite osas on see probleem, et nad ei käi niivõrd kirevast seltskonnast üle. Meie treeneritel pole seda harjumust ega kogemust. Meil on küll mõned mängijad, kes on mängijana osalenud rahvusvahelises korvpallis. Aga treeneritel seda kogemust ei ole. Üldse võiksid meie treenerid rohkem proovida ka väljaspool Eestit väljundit leida. Ok mõistan, see ei olegi kerge. Aga pole näinud ka selget ambitsiooni selle suunas.

Leedu treener (Leedu klubisid treeninud mees) on selles mõttes kõvem sõna, et Leedu korvpallikultuur on meie omast igas mõttes tublisti üle. Seega võib olla ka n.ö väiksema klubi mees. Sealne korvpall on kordades professionaalsem. Ja Lätist võiks kõne alla tulla pigem selline mees, kes on proovinud sellise kirju seltskonnaga kusagil toime tulla ja sellega ka midagi saavutanud. A la tubli Valmiera treener ei ole muidugi variant.

Mis puutub Brazysesse, Maticisse ja Vucinicisse - Brazys oli muidugi halb valik. Tal oli küll uhke CV (nagu Taskilalgi) aga kusagil ta ei olnud pikemalt püsima jäänud. Ja tüübilt polnud ka mees, keda oleks vaja. Matici palkamisest ma sain isegi aru - selge see, et majanduslikel kaalutlustel võeti risk ja otsiti suuremate peatreeneri saavutusteta mees. Tema teoreetilised teadmised olid kõrgel tasemel. Iseloomult oli ka selline "kõva käe" poliitika ajaja, keda tol hetkel väga nõuti (a la kõik mehed on laisad ja lohed, on vaja paika panna). Jah, ta ebaõnnestus selgelt. Eriti viimase hooaja lõpp läks halvasti. Aga ega ta ainult halba ka ei toonud. Oma panus tal meie korvpallikultuuri professionaalsemaks muutumisse kahtlemata on. Kuigi klubile otseselt ta mingeid saavutusi ei toonud. Vucinici osas arvan siiani, et ta on hea treener ja sai igati korralikult hakkama. See kaotus BBL veerandfinaalis Rockile - mina ei pea seda treeneri süüks. Pigem jäi asi mängijate taha. Ja mitte Kalevi mängijad ei põlenud niivõrd läbi, vaid Rockil olid sel hooajal meeskonnas paar ülikõva ja ülikogenud vana, eesotsas Beardiga, kes suutsid paariks otsustavaks mänguks maksimumi välja pigistada ja oma kogemustega tugevama kotti panna. Cramol sellist vana väljakule panna polnud. Ja hooaeg hiljem ei olnud probleem mitte treeneris vaid olematus komplekteerimises.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Praegu võib siinsetest kommentaaridest mulje jääda, et Kuusmaad ei saa lahti lasta, kuna paremat kusagilt võtta ei ole ja ta on asendamatu :)

Küsimus ei ole selles, et ta on treenerina lootusetu nagu oli ka Visnapuul Rocki treenerina paremaid päevi. Hetkel see meeskond vana treeneri juhtimisel enam ei toimi ja igasugune muutuseid toov lahendus tundub parem olevat kui seisvas vees loksumine. Loomulikult on treenerivahetus risk, kuid kui see on vaja läbi viia, siis tuleb selle peale minna, sest halvemaks minna enam ei saa. Esialgu võib leida mõne ajutise variandi ja see ei pea just Varrak olema. Võib ju ka Müürsepaga katsetada, kuidas ta kuu aega hakkama saab. Variante on veel. Kindlasti pole isegi ajutine lahendus halvem kui et alalhoidlik ootame kuu aega veel, äkki läheb paremaks. Ja siis veel kuu ja siis ... hakkab juba valgust kotiga toovaid kilplasi meenutama.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

vaim564 kirjutas:Praegu võib siinsetest kommentaaridest mulje jääda, et Kuusmaad ei saa lahti lasta, kuna paremat kusagilt võtta ei ole ja ta on asendamatu :)

Küsimus ei ole selles, et ta on treenerina lootusetu nagu oli ka Visnapuul Rocki treenerina paremaid päevi. Hetkel see meeskond vana treeneri juhtimisel enam ei toimi ja igasugune muutuseid toov lahendus tundub parem olevat kui seisvas vees loksumine. Loomulikult on treenerivahetus risk, kuid kui see on vaja läbi viia, siis tuleb selle peale minna, sest halvemaks minna enam ei saa. Esialgu võib leida mõne ajutise variandi ja see ei pea just Varrak olema. Võib ju ka Müürsepaga katsetada, kuidas ta kuu aega hakkama saab. Variante on veel. Kindlasti pole isegi ajutine lahendus halvem kui et alalhoidlik ootame kuu aega veel, äkki läheb paremaks. Ja siis veel kuu ja siis ... hakkab juba valgust kotiga toovaid kilplasi meenutama.
Ausalt, ma ei loe mitte ühestki postist peale eilset välja, et treenerivahetust ei saa teha, kuna pole asendust. Konsensus on, et treener tuleb igal juhul välja vahetada. Ja kohe.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

vaim564 kirjutas:Praegu võib siinsetest kommentaaridest mulje jääda, et Kuusmaad ei saa lahti lasta, kuna paremat kusagilt võtta ei ole ja ta on asendamatu :)

Küsimus ei ole selles, et ta on treenerina lootusetu nagu oli ka Visnapuul Rocki treenerina paremaid päevi. Hetkel see meeskond vana treeneri juhtimisel enam ei toimi ja igasugune muutuseid toov lahendus tundub parem olevat kui seisvas vees loksumine. Loomulikult on treenerivahetus risk, kuid kui see on vaja läbi viia, siis tuleb selle peale minna, sest halvemaks minna enam ei saa. Esialgu võib leida mõne ajutise variandi ja see ei pea just Varrak olema. Võib ju ka Müürsepaga katsetada, kuidas ta kuu aega hakkama saab. Variante on veel. Kindlasti pole isegi ajutine lahendus halvem kui et alalhoidlik ootame kuu aega veel, äkki läheb paremaks. Ja siis veel kuu ja siis ... hakkab juba valgust kotiga toovaid kilplasi meenutama.
See on heal juhul meie mulje, et variante ei ole. Ma olen päris kindel, et klubis võimalike variantide otsimise nimel töö käib ja meil puudub igasugune reaalne info selle kohta, mis võimalused on ja mis nad maksavad. Päris kindlasti on lahendused olemas. Isegi, kui me ei oska ühtegi nime praegu välja pakkuda.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Kui Basketballi uskuda, siis on otsus tehtud ja Kuusmaa ei jätka.
huh im kito
Kasutaja
Postitusi: 732
Liitunud: 06 Aug 2010, 20:33

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas huh im kito »

kus täpsemalt selline info ruus, linki ka ?
Charly
Kasutaja
Postitusi: 399
Liitunud: 01 Okt 2007, 15:01
Asukoht: Kurtna

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Charly »

huh im kito kirjutas:kus täpsemalt selline info ruus, linki ka ?
Mis linki? Mine loe Facebookis Ajakiri Basketball seinalt...
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas sequa »

http://ajakiribasketball.ee/" onclick="window.open(this.href);return false;

Keri seal natuke, väide on veel stiilis "naised saunas rääkisid" , aga...
Kasutaja avatar
mikoza
Kasutaja
Postitusi: 196
Liitunud: 17 Nov 2009, 23:50

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas mikoza »

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=65310012" onclick="window.open(this.href);return false;

palju kära vähe villa ehk et jääme homset ootama.
Kasutaja avatar
Marcus
Kasutaja
Postitusi: 841
Liitunud: 01 Mär 2012, 16:41
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Marcus »

Mul on selline tunne, et kui Kuusmaa ise tagasi ei astu, siis jäetakse ta Valdmaa poolt sinna etteotsa hooaja lõpuni edasi... Mis ei oleks omakorda kasulik mitte ühelegi poolele peale Valdmaa finantsilisele... Loodetavasti on meestel piisavalt oidu ning mune, et teed lahku lüüa.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

mikoza kirjutas:http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=65310012

palju kära vähe villa ehk et jääme homset ootama.
No ma arvan ,et see Basketis olev jutt on vast juba õigete killast ja homme lihtsalt ametlikult tehakse asi teatavaks,kuid kes siis saab Kuusmaa mantlipärijaks selles osas vast saabub homme selgus.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Zog kirjutas:
Rix kirjutas:
sequa kirjutas:Mind natuke ärritab see, võtame kõva välistreeneri ja kõik laheneb iseenesest retoorika
Hee, ei näe sellist retoorikat. Pigem: eestist pole võtta vajalikku meest, kes võiks august välja aidata.
Aga millest selline skeptilisus Eesti treenerite suhtes? Neid mehi, kes seda m2ngu jagavad, on meil ju kyll ja kyll... ja pealekauba, Eesti meeste puhul on enam-v2hem teada, mida sealt oodata v6ib. Samas v2lismaalt tulejate kohta ei tea midagi enne, kui nad kohal on ja paar kuud on m88das. Pealegi, praktika n2itab, et ega igayks kes siia satub just eriline tegija ei ole. Matic ja Brazys on ju ilmselgelt negatiivsed n2ited, ainult Vucinic on ehk positiivne, aga l6puks ei tehtud ju temaga ka suurt midagi imelist 2ra. Ning Vucinici CV oli enne Eestisse tulekut ikka v2ga muljetavaldav, isegi Myyrsepp r22kis, et "supert88 Kalevi management'i poolt" jne.

Ja ma ei t2htsustaks ka seda yle, kui keegi mees ei ole viimased paar hooaega tipptasemel treeninud. Salumetsa jutt on muidugi absurd, aga n2iteks Endeni jutt minu meelest ei ole. Ma tean jah, et tal Eesti meistriliigas eriti h2sti ei l2inud, aga sama n2ite v6ib ju tuua S6bra kohta, kes yks hooaeg tuli Kaleviga kullale, ja j2rgmine j2i kuuendaks. Muideks A'le'Coq-i juhendajana ei olnud kah S6bra tulemused tea mis imep2rased, aga n2e, nyyd paneb ikka edukalt ja vahel isegi yle ootuste nii Rakveres kui U20 poistega. Endenil on ju m2ngijakarj22r ka muljetavaldav... ja Soomes hinnati teda treenerina kah k6rgelt,



ning kui Eesti koondis v6itis Pranstusmaad oli just tema pealik. Ja nii v6iks ju teistegi kohta r22kida: Kerdel on ette n2idata arvestatavad rahvusvahelised saavutused, isegi Visnapuu viis Rocki BBL'is kolmandaks... no mis jutt see on et Eesti treeneriga ei oleks isegi mingit lootust.

Muideks, tegelikult pean mina v2ga lugu ka m6nest vanemast Tartu kandi treenerist, kuid ma saan aru, et yldsus ei oleks nende Kalevisse toomisega t6en2oliselt rahul. Ja m6istagi ei k2i jutt T6nu Lust'ist, vaid ikka tegijamatest vendadest. V6i 2kki


on Tanel Tein huvitatud treeneriameti proovimisest. 2rge mind palun liialt pekske selle eest, ma saan isegi aru, et see m6te siin foorumis just populaarsust ei kogu, ja eks ta selline v2ga riskantne variant oleks.
millal Sõber alecoqi juhendas?
Sõber tuli kaleviga meistriks ning said ka eurosarjas paar võitu(mängisid Daniels,pehka,kriisa,coleman)Järgmine hooaeg mängiti ainult noorte(kangur,arbet)Alecoq oli toona eesti tippklubi kuna kalevist meelitati endale pehka,daniels ja coleman.Eurosarjas põruti ja eestikatel kaotati nybitile poolfinaalis(veerandfinaalis võideti 3 das kohtumises tänu pehka kellaviskele)
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

spartaklane kirjutas: No ma arvan ,et see Basketis olev jutt on vast juba õigete killast ja homme lihtsalt ametlikult tehakse asi teatavaks,kuid kes siis saab Kuusmaa mantlipärijaks selles osas vast saabub homme selgus.
Kui Kuusmaast loobutakse, siis ei usu et keegi väljaspoolt nii kiiresti tuleb et jõuaks Leedu reisiks (isegi kui see "väljaspoolt" on keegi kodumaine treener).
KalevForever
Kasutaja
Postitusi: 1145
Liitunud: 19 Juul 2007, 12:57

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevForever »

Vastuseks Riole.
Sõber juhendas A.Le coqi 2000-2002 aastatel.
And
Kasutaja
Postitusi: 774
Liitunud: 08 Okt 2007, 15:11

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas And »

Arvan, et pühapäeval minnakse teele Müürsepa ja Varrakuga. Nii kiiresti kedagi uut etteotsa ei leia ja need 2 BBLi mängu on tegelt paras koht proovimiseks, mida Varrak ja Mürka teisiti teeks võrreldes Kuusmaaga. Ei juhtu midagi hullu kui 1 mäng ära kobistatakse. Aga ise usun, et Müürsepale võiks tegelikult võimaluse anda. Pole meist ju keegi teda näinud selles rollis, aga kogemustepagasilt on ta kõige kõrgemal ära käinud, köögipoolt ja nõudmisi näinud. Ja mängijana polnud ta ka mingi suur ambaal, kes tuimalt korvi all lammutas, pigem ikka tark, kaval, mõistusega ja igas meeskonnas väga vajaliku rolliga mängija. Ja erinevalt Kuusmaast suudaks ta meeskonnas tekitada vabama õhkkonna, mitte sellise hirmuvalitsuse nagu seni oli. Ma annaksin võimaluse.
Vasta