Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Mr. Aff
Kasutaja
Postitusi: 935
Liitunud: 27 Okt 2008, 19:15

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Mr. Aff »

Kemzura lasti Prokomist lahti...aga vist liiga kõva kaliibriga mees Kalevi jaoks.
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

Rix kirjutas:Tõmbaks siis treeneriteema käima jälle enne pühasid. Tomas Pacesas, kes hiljuti nimetati Leedu u20 peatreeneriks. Juhendas suht edukalt Asseco Prokomi, kui sel meeskonnal tõsised raskused finantsidega tekkisid. Ja kogemus rohkete välismaalastega mehitatud meeskondi juhendades. Ja u20 tooli kõrvalt saaks klubi juhendada küll. Mis sellise mehe palk võiks olla...ei tea. Aga nooremapoolne mees ka, kes tahaks end kindlasti sellistes liigades end proovile panna.
Keegi mainis Krapikast- tuleb välja, et Unicsi abitreener, ja nüüd Leedu koondise treenerimeeskonnas ka.
Kas Pacesast hiljuti mitte VTB liiga mingiks tegevdirektoriks või kellekski ei palgatud? Ma muidugi kardan, et tema CV jääks meie jaoks nii kui nii liiga heaks antud momendil.

Ise olen varasemalt välja toonud nimesid nagu Dainius Adomaitis ja Donaldas Kairys, kes on mõlemad hetkel abitreeneri rollis, kuid omavad ka kogemust peatreenerina töötamises (Adomaitis nautis edu Poolas ning Kairys sai juhtida tol hetkel küll juba varemetes Riia ASK meeskonda, kuid tegi seda üsna kena mängupildiga ja lisaks on näinud nii NBA kui ka Euroliiga tippmeeskondade tööd seestpoolt). Samuti oleks üsna pädevad kandidaadid tõenäoliselt Audrius Prakuraitis, Šarūnas Sakalauskas ja Mindaugas Lukošius, kellest esimene tegi minevikus väga head tööd Rumeenias ja töötab hetkel Ukrainas ning oleks seega variant pigem järgmiseks hooajaks. Tunnistan, et viimase kahe hetketegevustest ei tea eriti midagi, aga puht CV-d vaadates tunduksid piisavalt asjalikud küll.

Igatahes kindel on see, et kui uus treener tuuakse kas siis selleks või järgmiseks hooajaks, tuleb kindlasti koos maha istuda ning arutada tulevikuplaane. Misiganes kriteeriumide järgi hetkel mängijate värbamist korraldatakse, siis tuleks ka need kindlasti üle vaadata ja teha kuskil korrektuure, et minna senisest kõvasti professionaalsemaks.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

Praegusel hetkel pole vist tõesti midagi muud teha, kui McLeod koduteele saata. Raha rahaks, aga vähemalt saab pinget riietusruumis vähemaks ja ehk on kellelegi teisele ka õpetuseks.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

Demarr kirjutas:Praegusel hetkel pole vist tõesti midagi muud teha, kui McLeod koduteele saata. Raha rahaks, aga vähemalt saab pinget riietusruumis vähemaks ja ehk on kellelegi teisele ka õpetuseks.
Ja kas oleks siis mõtet kedagi ka McLeodi asemele otsida või minna hooaja lõpuni hoopis tagaliiniga ,kus on Martin Dorbek ja Tanel Sokk.Ja keda siis tuua uueks peatreeneriks ,sest peale tänast mängu on selge ,et Varrak sellel kohal suure tõenäosusega ei jätka.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

spartaklane kirjutas:
Demarr kirjutas:Praegusel hetkel pole vist tõesti midagi muud teha, kui McLeod koduteele saata. Raha rahaks, aga vähemalt saab pinget riietusruumis vähemaks ja ehk on kellelegi teisele ka õpetuseks.
Ja kas oleks siis mõtet kedagi ka McLeodi asemele otsida või minna hooaja lõpuni hoopis tagaliiniga ,kus on Martin Dorbek ja Tanel Sokk.Ja keda siis tuua uueks peatreeneriks ,sest peale tänast mängu on selge ,et Varrak sellel kohal suure tõenäosusega ei jätka.
Jah, oleks. Leost enam vähemkasulikku venda olla ei saa, isegi Tamm mõjuks praegu nagu lunastaja.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

Kui McLeodi minema saata ei saa (pole rahalisi võimalusi jne, ise olen selles teemas ka vahel kahevahel), siis ühe käiguna võtaks ta algviisikust ära. Seda katsetust juba tehtud, aga äkki seekord mõjub paremini. Saab teise viisikuga mängida. Samas asi ka Wilkinsoniga. Segab natuke kaarte. Annab ehk suurema kindluse nii Keerlesele ja Sokule (ja niimoodi McLeodil ja Wilkinsonil parem võimalus oma võimeid näidata).
knaest
Kasutaja
Postitusi: 135
Liitunud: 21 Juun 2012, 11:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas knaest »

noo ega nüüd see keerles parem ei ole kui wilkinson. lisaks, wilkinson vähemalt püüab, erinevalt mcleod'ist.
eeldavasti leping ju ei luba teda lihtsalt minema saata. ma mõtlesin ka selle peale, et kas oleks võimalik mcleod nt esiliigasse saata. mängigu seal. mingisuguse eesti esiliigas mängimine peaks sellel mehel küll jalad kõhu alt võtma. cv oleks ju automaatselt rikutud sellest.
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

Kris kirjutas:Kui McLeodi minema saata ei saa (pole rahalisi võimalusi jne, ise olen selles teemas ka vahel kahevahel), siis ühe käiguna võtaks ta algviisikust ära. Seda katsetust juba tehtud, aga äkki seekord mõjub paremini. Saab teise viisikuga mängida. Samas asi ka Wilkinsoniga. Segab natuke kaarte. Annab ehk suurema kindluse nii Keerlesele ja Sokule (ja niimoodi McLeodil ja Wilkinsonil parem võimalus oma võimeid näidata).
Sellise variandi puhul on mu meelest paraku olemas oht, et näiteks McLeodi rahulolematus/tujukus kasvab veelgi ning konfliktid samamoodi. Ma ei oleks väga kindel, kas see uuesti üsna leebelt proovimine mingit efekti annaks antud olukorras. Situatsioon on praeguseks juba nii kaugel, kus me ei räägi isegi sellest, et ta kasutu oleks, vaid minu meelest on ta väärtus saanud selge miinusmärgi - seetõttu maksaks pigem ülejäänud palga mehele välja, ütleks adjöö ning loodaks, et riietusruumis toimub väike pingelõdvendus. Tore oleks muidugi, kui saaks mingit muud moodi ja odavamalt McLeodiga asjad kokku tõmmata.

Kindlasti ei tahaks ma näha sellist olukorda, kus vahetame uuesti peatreenerit ja McLeod jääb meeskonda. See annaks juba selge märgi, kes on antud olukorras peremees ja kelle taktikepi all asi toimib. Olgu see uus peatreener siis ükskõik kui kõva käega mees, aga end kehtestada oleks tal paraku väga-väga keeruline. Järgmiseks hooajaks tuleb aga suuremad kaadrimuutused läbi viia - mõtlen siinkohal, et ka mõni vana olija peaks veidi värsket õhku nuusutama. Eesti oludes see muidugi väga lihtne pole, aga tuleb üritada, sest väga palju halvemaks vaevalt enam minna annab.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

Demarr kirjutas:Sellise variandi puhul on mu meelest paraku olemas oht, et näiteks McLeodi rahulolematus/tujukus kasvab veelgi ning konfliktid samamoodi. Ma ei oleks väga kindel, kas see uuesti üsna leebelt proovimine mingit efekti annaks antud olukorras. Situatsioon on praeguseks juba nii kaugel, kus me ei räägi isegi sellest, et ta kasutu oleks, vaid minu meelest on ta väärtus saanud selge miinusmärgi - seetõttu maksaks pigem ülejäänud palga mehele välja, ütleks adjöö ning loodaks, et riietusruumis toimub väike pingelõdvendus. Tore oleks muidugi, kui saaks mingit muud moodi ja odavamalt McLeodiga asjad kokku tõmmata.

Kindlasti ei tahaks ma näha sellist olukorda, kus vahetame uuesti peatreenerit ja McLeod jääb meeskonda. See annaks juba selge märgi, kes on antud olukorras peremees ja kelle taktikepi all asi toimib. Olgu see uus peatreener siis ükskõik kui kõva käega mees, aga end kehtestada oleks tal paraku väga-väga keeruline. Järgmiseks hooajaks tuleb aga suuremad kaadrimuutused läbi viia - mõtlen siinkohal, et ka mõni vana olija peaks veidi värsket õhku nuusutama. Eesti oludes see muidugi väga lihtne pole, aga tuleb üritada, sest väga palju halvemaks vaevalt enam minna annab.
Ei vaidle vastu.

Mina teeksin järgmised sammud:
1. Kas McLeod minema, või peatreener välismaalt. Varjant isegi mõlemat teha, kuid kahtlen kas selleks rahalisi võimalusi on. Midagi tuleb muuta.
2. Nagu ütlesin paneksin Wilkinsoni varumeeste pingule (sealt saab ta mänguminuteid küll). Ei ole tema vastu ülikriitiline, on häid mänge teinud, kuid ebastabiilne. Ehk annab algviisikukoht Keerlesele vajaliku kindluse kätte, ja ehk niiviisi Wilkinson saab ka tõuke end rohkem kokku võtta.
3. Võibolla tõesti parem kui Abbott koju!? Ta on korralike mänge teinud, mul on usku et ta oleks meeskonnale väga kasulik mängija, kuid ta pole leidnud oma kohta siin. Küsimus ka kas tema minemasaatmine aitab meeskonna sisekliimale kaasa? Liiga palju küsimusi.
4. Suur küsimus ka kuidas Skele meeskonda sisse sulatada. Varrak näib teda usaldavat, seda on viimased mängud näidanud. Ehk anda Dorbekule praegu veel algviisikukoht tagasi? Muidugi Dorbeku ülesanne ongi ehk see nn. teine viisik käima saada (anda suur panus pingilt).

Loodan et 7.jaanuariks Turowi vastu on midagi ette võetud. Selle mängu peaprooviks on 4.jaanuari Pärnu.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Ei näinud mängu, aga kommentaaride põhjal on saavutatud hämmastav üksmeel - leegionärid jõuluks koju ja eesti poisid duublist asemele ning VTB väriseb!
:)
Ei tea, kas see aitab, aga midagi on meeskonnaga tervikuna lahti ja kahtlane, kas ühe või teise minema saatmine aitab. Pigem tuleks olemasolev koosseis mängima saada ja see on rohkem treenerite ning managemendi kapsaaeda.
And
Kasutaja
Postitusi: 774
Liitunud: 08 Okt 2007, 15:11

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas And »

Iseenesest pole midagi hullu, pool hooaega on veel ees, VTB-s palju kodumänge tulekul ja täitsa võimalik veel kahest viimasest kohast pääseda. BBL-s on ka võimalik veel tulemust teha. Rääkimata siis KML-st. AGA nende eesmärkide saavutamiseks ei tohi nüüd Valdmaa jõulupuhkust võtta, vaid peab tõsiselt tegutsema. Ehk siis tuleb tuua uus treener välismaalt, Varrak võib jätkata abitreenerina. Tuleb ära saata Mcleod, ta tõmbab kogu meeskonna moraali selgelt alla. Mulle tundub, et teised leegionärid vähemalt tahavad mängida, iseasi, kas alati ka välja tuleb. Iseasi kui probleemid on sügavamad ja ei ole vaid Mcleodis ja treeneris kinni...ehk on hoopis palgaprobleemid, sel teemal pole üldse spekuleeritud...ehk on see kehv sisekliima tingitud veel millestki kolmandast...seda me kõrvaltvaatajatena ei tea. Kuid fakt on see, et uut aastat tuleb alustada kindlasti uue treeneriga ja muudatustega meeskonna koosseisus. Sest kui veel jaanuaris nii edasi loksuda, siis on VTB kahest viimasest kohast pääsemise rong läinud ja samuti ka BBLi finaalirong....Mina ootan Valdmaalt otsustavat tegutsemist juba lähipäevil ning Mcleodi neljasilmavestlusele kutsumist või pikalt saatmist....Isegi kui tuleb talle kõva pappi maksta, siis võib end lohutada sellega, et see oligi meie ühe senise VTB võidu hind, mille puhtalt Mcleod meile ära tõi. Sellele järgneva unustame ära ja lähme edasi.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Ei tea, kas see aitab, aga midagi on meeskonnaga tervikuna lahti ja kahtlane, kas ühe või teise minema saatmine aitab. Pigem tuleks olemasolev koosseis mängima saada ja see on rohkem treenerite ning managemendi kapsaaeda.
Küsimus pole enam ammu taktikalistes nüanssides, seega ei aitaks treenerivahetus, mida ju tehti ja mis olukorrale pole leevendust toonud. Kui üks või teine sell tõmbab selgelt kogu meeskonna moraali alla (ja see mida me platsil näeme on ilmselt vaid jäämäe veepealne osa), siis muud lahendust ei ole kui jalajälg tagumikul.
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

vaim564 kirjutas:Ei näinud mängu, aga kommentaaride põhjal on saavutatud hämmastav üksmeel - leegionärid jõuluks koju ja eesti poisid duublist asemele ning VTB väriseb!
:)
Ei tea, kas see aitab, aga midagi on meeskonnaga tervikuna lahti ja kahtlane, kas ühe või teise minema saatmine aitab. Pigem tuleks olemasolev koosseis mängima saada ja see on rohkem treenerite ning managemendi kapsaaeda.
VTB VTB-ks, seal ei värise ka praegu meie pärast mitte keegi. Kui me juba aga Balti liigas ja kodus vastastega, kellest me eeldatavalt peaksime üle olema, pidevalt jänni jääme, siis on ju midagi viltu ja piisavalt põhjust muretsemiseks või ei ole? Ma kannataks isegi kaotused ära, kui ma vähemalt näen, et platsil on tervik ja võideldakse ühtse rusikana, kuid eilne mäng näitas väga hästi ära, et seda ei tehta ja olukord muutub pigem mürgisemaks. Ütleme nii, et seda oli ikka väga vastik näha, kuidas Dorbek ja McLeod eile keset mängu vaidlema hakkasid.

Ma ei väida, et McLeod on halb mängija, kuid esimesest mängust peale on tal kõik allamäge veerenud ja nagu ütlesin, siis minu meelest on ta kasutegur suure miinuse saanud. Võibolla ei lahenda tema ära saatmine tõesti kõiki probleeme, aga vähemalt on lootust, et see lööb riietusruumis õhu veidikenegi puhtamaks ja on võibolla kellegi jaoks mõtlemapanev näidispoomine. Vahel ei olegi vaja meeskonnas terve kaadrit välja vahetada ja piisab vaid ühe punni eest võtmisest. Hetkel on vaja taastada meeskonnas enam-vähem hea feeling, ei saa lõpmatuseni treenereid vahetama jääda ja loota, et kõik ise harmoonilisele üksmeelele jõuavad.

Ma nõustun ka, et meeskonnas on tervikuna midagi lahti, kuid keset hooaeg on asja nii mastaapne parandamine/ravimine pea võimatu. Olen ennegi maininud, et suvel tuleks asjad uuesti üle hinnata ja teha vajalikud muudatused, olgu need nii keerulised kui vaja. Kindlasti tuleks nö vanu olijaid veidi raputada (näiteks Arbetil oleks aeg midagi uut proovida) ja nagu olen varemgi maininud, siis tuleks üle vaadata kriteeriumid, mille järgi välismängijaid palgatakse - minna kas või Rocki teed, kus uuritakse põhjalikumalt iseloomuomadusi jne.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
Kasutaja avatar
mikoza
Kasutaja
Postitusi: 196
Liitunud: 17 Nov 2009, 23:50

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas mikoza »

KalevRuus kirjutas:
Ei tea, kas see aitab, aga midagi on meeskonnaga tervikuna lahti ja kahtlane, kas ühe või teise minema saatmine aitab. Pigem tuleks olemasolev koosseis mängima saada ja see on rohkem treenerite ning managemendi kapsaaeda.
Küsimus pole enam ammu taktikalistes nüanssides, seega ei aitaks treenerivahetus, mida ju tehti ja mis olukorrale pole leevendust toonud. Kui üks või teine sell tõmbab selgelt kogu meeskonna moraali alla (ja see mida me platsil näeme on ilmselt vaid jäämäe veepealne osa), siis muud lahendust ei ole kui jalajälg tagumikul.
võin küll asjast valesti aru saada, aga minu jaoks ei ole treener ainult see mees, kes tahvli peal taktikat joonistab. näed ju ise, sõber räägib suure suuga, et videot ei vaata ja liikumistest on suva, aga mehed mängivad. ja mängivad need mehed, kes eelmisel hooajal sügaval sügaval meie pingiotsal istusid. see on siit juba ka varem läbi käinud, et varrak ei ole peatreeneri tüüpi vend, vähemalt mitte hetkel. ta lihtsalt on veel liiga pehmo olemisega ja kui mcleod on harjunud treenerile ja kaasmängijatele pähe istuma ja sai sellega kuusmaa puhul hakkama, siis varrak on talle veelgi lihtsam saak. uuelt treenerilt (juhul, kui ta muidugi tuleb), ootaks pigem jõulisemat ja konkreetsemat lähenemist suhtlusel mängijatega ja nende rollide selgepiirilisemat välja joonistamist. üleöö taktikamuudatusi keset hooaega teha on tõenäoliselt paras peavalu.

mõistagi on tegu ainult minu kui parajalt korvpallivõõra inimese arvamusega, aga selleks me ju ometigi siin olemegi :))
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

ta lihtsalt on veel liiga pehmo olemisega ja kui mcleod on harjunud treenerile ja kaasmängijatele pähe istuma ja sai sellega kuusmaa puhul hakkama, siis varrak on talle veelgi lihtsam saak. uuelt treenerilt (juhul, kui ta muidugi tuleb), ootaks pigem jõulisemat ja konkreetsemat lähenemist suhtlusel mängijatega ja nende rollide selgepiirilisemat välja joonistamist.
Olen arvamuse esimese poolega täitsa nõus, ilmselt loodeti Varrakult, et tema pehmem stiil võtab pinged maha ja annab mcleodidele lisamotti ja nagu näeme, see ei õigustanud.
Samas ma kahtlen, kas isegi uue, nimeka ja autoriteetse treeneri toomine keset hooaega suudab probleeme lahendada. Üldiselt on nii, et kui mingis kollektiivis on kord käest läinud, siis ainult uue ülemuse toomine ei päästa. Reeglina päästab see kui tehakse paar valusat aga pikemas perspektiivis vajalikku otsust - näiteks mõni eriti problemaatiline kuju lahti lasta. Ja ka siis kulub sisekliima paranemiseks paratamatult aega ja vaeva.
Spordist meenub eriti radikaalse näitena Prantsusmaa jalkakoondise katastroofiline esinemine viimasel MMil - oli valgete ja mustade vastasseis, keegi jalutas keset trenni minema, keegi läks abitreenerile kallale jne. Uus treener Blanck alustas sellest, et lõi hakatuseks kogu satsi laiali ja alustas hoopis uute meestega. Hiljem hakkas vanu staare ükshaaval tagasi tooma. Ekstreemne näide aga mingites olukordades on sellist raputust vaja.
Sellega ei taha ma muidugi öelda, et antud juhul tuleks meeskond välja vahetada. Aga kui sisepinged on sellised nagu ma nii avalike kui mitteavalike juttude põhjal kuulnud olen, on mingid tõsised muudatused paratamatud.
Vasta