Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4299
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Rix kirjutas:
Esimese lausega peab nüüd, aga tagantjärele, nõustuma. Hirmsasti lootsin, et Varrak saab hakkama ning mõned VTB mängud andsid juba lootust, võit jäi ju nüansside taha, aga kokkuvõttes... Eesti kossu seisukohast oli mõneti õige, et selline võimalus varrak-mürkale anti, sest ükskord peavad eesti treenerid sellise kogemuse ka saama, aga kas see on hetkel olnud kõige parem aeg sellise kogemuse andmiseks?

Sellise eelarvega ja meeskonnaga null tulemus võib tähendada, et kell keeratakse jälle tagasi aega, kus Cramo ajas asju Berkise jt. Vaadakem tõele näkku, tänaste 8-9 eestlase ja 2 välismaalasega küll VTBd ei mängi (kui just kangureid ja taltse tagasi ei tooda, mis ei ole option)
Olen täiesti nõus. See et need nüanssidega mängud meil ära läksid ongi see, et meie treeneritel puudub vastavasisuline eelnev kogemus. Ja ka see on tänuväärne et nad saavad sellise kogemuse osaliseks, aga see maksab meile suure tõenäosusega järgneva hooaja(samas nüüd võib mõni öelda, et kuna nad siis selle kogemuse saavad? Sellejaoks alustataksegi madalamalt, täna ülikooli lõpetav inimene ei saa koge eesti energia juhiks.Alustada tuleb step by step. Samas mõni ei jõuagi juhi abist kõrgemale ametipostile. Vaid ta ongi loodud heaks assistendiks. Ma olen täna 90% kindel, et järgmine aasta ei ole meil enam jälle sellist eelarvet. Seega vbl jäi kuusmaa vallandamine liiga hiljaks. Oleks ehk pidanud selle sammu juba varem tegema, aga noh, tagantjärele tarkus ei ole ka kellegi tarkus.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4299
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Asjaajaja kirjutas:Mäletan, et Nenad Vucinic'it ei sallitud siin foorumis ikka mitte üks raas. Saadeti suure "boo!" koori saatel minema.
Jah ta saadeti boo ja sõimu saatel minema, aga see oli siis kui tuli majandusraskused, ning foxid ja linehanid asendusid Fisherite ja muude näotute meestega. Sellele eelneval hooajal ju mängiti eurosarjas päris ilusat mängu ning bbl-is ju kaotati final4 koht tanoka beardile.
Asjaajaja
Kasutaja
Postitusi: 1288
Liitunud: 11 Nov 2008, 20:10

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Asjaajaja »

Täpselt Fisheri-suguseid multifunktsionaalseid töörügajaid olekski Kalev/Cramol vaja. Tegemist oli ülimalt efektiivse mängijaga, kes tegi küll palju praaki, aga seda peamiselt põhjusel, et ülejäänud meeskond oli selline nagu ta parasjagu oli. Mees pidi vaheldumisi olema tsenter ja tagamängija ehk olema rollides, mille eest tema poleks üldse pidanud vastutama ning oli seejuures veel edukas.

Väike kõnnak mööda Memory Lane'i, kes ei mäleta Charron Fisherit:

http://www.bbl.net/index.php/b19sYW5nPW ... ZwPTEzMDI=" onclick="window.open(this.href);return false;
Viimati muutis Asjaajaja, 05 Jaan 2013, 13:32, muudetud 3 korda kokku.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

vaim564 kirjutas:Lahendus nr.2 on tuua mõni kogenud tegija Varrakule konsultandina abiks.
Ise oleks selle poolt ehk kõige rohkem. Sest küsimus on kas tuua (pea)treener ainult selleks hooajaks, või hakata juba järgmisele hooajale mõtlema.

Üks idee oleks tuua abitreener juba järgmist hooaeg silmas pidades. Et lasta Varrakul peatreener olla, ja tuua talle kogenud abiline välismaalt kes ehk järgmine hooaeg hakkaks olema peatreener. Muidugi vaevalt nimekas treener tormi jookseks sellisele kohale, aga kui tekib mõni varjant siis ma oleks väga poolt.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4299
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Asjaajaja kirjutas:Täpselt Fisheri-suguseid multifunktsionaalseid töörügajaid olekski Kalev/Cramol vaja. Tegemist oli ülimalt efektiivse mängijaga, kes tegi küll palju praaki, aga seda peamiselt põhjusel, et ülejäänud meeskond oli selline nagu ta parasjagu oli. Mees pidi vaheldumisi olema tsenter ja tagamängija ehk olema rollides, mille eest tema poleks üldse pidanud vastutama ning oli seejuures veel edukas.
Jah ta oli hea mees, aga ülejäänud mehed ei meenugi hetkel... Akognon?Owens?
Asjaajaja
Kasutaja
Postitusi: 1288
Liitunud: 11 Nov 2008, 20:10

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Asjaajaja »

^ Owens oli muidugi täiesti tragöödia. Mul oli teda lausa kahju palliplatsil vaadata. Ta oli seal lihtsalt nii õnnetu ja trööstitu, justkui nurka sit*unud kass. Akognon oli ka muidugi omaette frukt. Käsitles palli eriliselt kohmakalt ja ilmselgelt oli tüübil probleeme tasakaaluga, kuid mingil moel suutis nähtamatult siiski oma punktid ära tuua.

Aga jah Charron Fisher... teda on päris palju kirutud, kuid minu arvates just sellistest meestest ongi Cramos pidevalt puudus olnud. Kui oleks üks või kaks sellist venda ning ülejäänud meeskond, kes oleks ka hakkaja ning ei sunniks selliseid aktiviste ainult üksi tegutsema, siis võiks olla täitsa lust mängu vaadata.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Fisher (NCAA-s SG) mängis selles uskumatult kuldses koosseisus, kui tsentris andis talle puhkust Erik Dorbek :D
Owens tuli küll hooaja lõpus alles ja tal oli pikk mängupaus selja taga. Kas mitte "kopamees" Ken Johnson ei kuulunud mõnda aega sellesse koosseisu? Tagamängijaid oleks nagu veel olnud, aga kas neist peale Akognoni keegi tervet hooaega üldse vastu pidas?
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

vaim564 kirjutas:Fisher (NCAA-s SG) mängis selles uskumatult kuldses koosseisus, kui tsentris andis talle puhkust Erik Dorbek :D
Owens tuli küll hooaja lõpus alles ja tal oli pikk mängupaus selja taga. Kas mitte "kopamees" Ken Johnson ei kuulunud mõnda aega sellesse koosseisu? Tagamängijaid oleks nagu veel olnud, aga kas neist peale Akognoni keegi tervet hooaega üldse vastu pidas?
tuli meelde kuldse kalevi esimene mäng vtb s kus saadi azo käest 50 ga pähe, Veski ja Riis olid ühed põhimehed.
Akonyon ja Disher liitusid meeskonnaga hiljem,lisaks oli tagaliinis G Dorbek, Sokk ja Arbet.Pidevalt oli keskmängijaks Keerles või Fisher.
Kasutaja avatar
Alex
Kasutaja
Postitusi: 4611
Liitunud: 26 Nov 2007, 02:26
Asukoht: Mustamäe

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Alex »

Rio kirjutas:tuli meelde kuldse kalevi esimene mäng vtb s kus saadi azo käest 50 ga pähe, Veski ja Riis olid ühed põhimehed.
Akonyon ja Disher liitusid meeskonnaga hiljem,lisaks oli tagaliinis G Dorbek, Sokk ja Arbet.Pidevalt oli keskmängijaks Keerles või Fisher.
Oih see oli väga väga väga kole aeg. 500 inimest külmetasid seal pimedas SS hallis ja iga mänguga loobiti lund krae vahele.

Tegelikult tahaksi näha kuidas rahvaarvuga esmaspäeval lood on. Viimasest Saku mängust ligi kuuaega mõõdas aga meeskonna esitused sellised mis peletavad ka viimased huvilised sealt hallist minema.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

Hmjaa, noh... mina nt küll ei tahaks Kalevisse meest, kes iga mäng proovib keskmiselt neli korda kolmest, ja paneb neid sisse 23 protsendiga! Järeldus... seda Fisherit pole küll mõtet taga igatseda. Praegune koosseis on igati tubli, lihtsalt Kuusmaa ajas põhimõtteliselt valet rida, ning Varrak ei ole piisavalt tegija et asja korras hoida.
Stat
Kasutaja
Postitusi: 317
Liitunud: 10 Jaan 2011, 20:04

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Stat »

6 leegionäri ja Eesti koondislastega peaks Cramo jubap uhtalt individuaalsete oskuste pealt seda Pärnut vähemalt 20.ga loputama.Tundub ,et pole need mehed kh nii väga tegijad või siis tõesti ei viitsita absoluutselt pingutada...
Manchester City
Miami Heat
San Anotnio Spurs
Michael Schumacher
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

üle pika aja ka tõsisemalt ja pikemalt.

Esiteks ma kardan, et midagi kardinaalselt ette võtta hooajaga - on juba hilja. Selles mõttes on minu lootus suhteliselt kustunud. See ei ole päris nii, et toome välistreeneri ja hommepäev on mäng parem. See kõik võtab aega ning heal juhul on kevadeks meeskond oluliselt parem. Aga siis on juba oluliste sarjade jaoks hilja, jah eestikad võib päästa aga see ei saa olla eesmärk omaette. Pealegi kolm treenerit hooaja jooksul on ikka suht riskibisness. Teisalt muidugi käib praegune tase (ja ka koosseis) Varrakul selgelt üle jõu ja tema enda huvides oleks ta välja vahetada. Vastasel korral on väga raske sellest "pronksmehe" imagost lahti saada ja mingit suuremat tulevikku talle näha. Tema osas pooldaks seda, et ta ka oma peatreenerikarjääri alustaks kusagilt Pärnu-Rapla tasemelt. Siis on tal võimalus võimetekohasel tasemel näidata, kas tal on üldse mune ja võitjainstinkti või mitte. Selles, et ta tubli poiss on ja kossu hästi jagab ei kahtle keegi. Aga sellest üksi ei piisa, et olla hea peatreener. Abitreeneri rolliks on tal kõik vajalik olemas.

Teiseks Kuusmaa ära saatmine. Peatreeneri välja vahetamine oli igati vajalik samm. Ja pigem jäi see isegi hiljaks. Pärast seda sauna Rakverelt oli mul kohe kahtlus, et sellest kambast ei pruugi asja ja korralikku meeskonda see hooaeg enam saada. Aga Kuusmaa ärasaatmise hetkel samas mul kellelegi väga etteheiteid pole - eks kõik lootsid ja ootasid, et midagi muutub (kuigi ohu märgid olid ammu üleval, eelkõige see, et Kuusmaa keeldus sisulisi probleeme tunnistamast ja rääkis mingitest vabavisetest või kehvast viskepäevast põhimõtteliste asjade asemel). Sellist õiget hetke on raske tabada. Aga küll on mul etteheited sellele, et samm jäi poolikuks. Vaja ei olnud mitte eelkõige vana peatreenerit lahti lasta vaid vaja oli leida uus peatreener. Millega siis muidugi kaasneb ka vana hundipass. Kui mingi asi ei toimi, siis haruharva on kasu sellest, et lihtsalt keegi saadetakse ära ja loodetakse, et nüüd hakkab toimima. See on põhimõtteline erinevus, kas eesmärgiks on kellestki lahti saada (vahet ei ole kas Kuusmaa, Varbanov, McLeod, Abbott või ükskõik kes) või on eesmärgiks leida mittetoimiva lüli asemel vajalik lüli. Alustada tuleks justnimelt sellest, et millist treenerit/mängijat vaja on, siis tuleks see leida ja alles seejärel mõelda kellegi ära saatmisele. Mitte vastupidi. Nagu Kalevis kombeks.

Kolmandaks probleem Cramo välismängijatega hooajast hooaega. Alati süüdistatakse, et oh küll on kehvad mehed ja võetakse järgmine aasta jälle uued. Ja jälle ei toimi. Ja eelmise hooaja kehvad mehed nii mõnigi kord hakkavad kusagil mujal lammutama. Seega kindlasti ei saa probleem olla ainult välismängijate valikus. Tuleks asja natukene laiemalt vaadata. Äkki on probleem hoopis nendes n.ö igavestes kalevlastes (Sokk, Arbet, Keerles, Dorbek). Mitte et nad isiklikult halvad poisid oleksid. Aga tundub, et korduvad katsed selle tuumiku ümber midagi ehitada ei toimi. Hooajast hooaega. Äkki oleks vajalik mõelda ka sellel tasandil verevahetusele, teha ka Eesti siseselt mõned julged pakkumised jne.

Lõpetuseks Vucinicist - mina küll teda halvaks treeneriks ei pea. Ja tema ärasaatmisest ka aru ei saanud tookord. Sellest naljakoosseisust pigistas ta igatahes rohkem välja kui talle järgnev treenerite duo. Minu arust oli igati korralik treener. Pigem ma arvan, et ta saadeti koju rahalistel põhjustel. OK BBL veerandfinaalis Linehanide ja Foxidega oleks pidanud muidugi Rocki võitma aga nagu ma olen juba varem rääkinud, ei jäänud see asi mitte eelkõige treeneri taha vaid selle taha, et Rock, kes meeskonnana oli küll nõrgem (kuid koosseisus olid ju näiteks Sanikidze, Beard, Talts, Tein, Tsintsadze, Kullamäe, selles mõttes samuti igati väärikas seltskond) hooaja lõikes, suutis mõndade kogenud ja liidritüüpi mängijate vedamisel olulistel hetkedel kindlam olla. Cramos ei olnud sellise kogemuse ja liidriomadustega mehi nagu Beard, Kullamäe või isegi Tein.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Jah tõesti siin on Maticit ja Vucinici maha laidetud,et meestel pole tulemusi jne aga hakkame vaatama meie omi siis nagu pole s...muutunud.Vucinici ajal mängis meeskond väga stabiilselt,bbl minu arust saadi 10 võitu järjest(sealhulgas Zalgiris).Maticiga pääses meeskond eurosarjas alagrupist edasi ja teisel aastal sai eurocupis 3 võitu.
kalevif2nn
Kasutaja
Postitusi: 558
Liitunud: 23 Sept 2010, 17:50

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas kalevif2nn »

Täitsa nõus nojah-iga. Verevahetus on vaat et kõige tähtsamgi siin. Tugeva treeneriga annab ka sita koosseisu mängima panna nii, et paha hakkab(Siena). Ka see praegune imemees Brown pole enda eelneva karjääri jooksul midagi eriliselt säravat saavutanud, aga näed mees paneb nagu loom.
Samuti olen nõus sellega, et igavesed kalevlased - Arbet ja Sokk vajaksid uut mängupaika. Mina poleks näiteks üldse vastu kui nad liituksid Tarvaga uuel hooajal. Täiesti kindel, et need vennad teeks korraliku hooaja seal. Ainult kahju on sellest, et see juhtub liiga hilja. Samas koondisele oleks vägagi hea kui just nemad saaksid sellise hooaja.
Viimasena tahaks mainida seda VTB-d. Okei, nüüdseks vist on selge, et seda liigat me enam tulevikus ei mängi. Aga miks mitte proovida Eurochallenge(Eurocup) sisse saada. Eestikad, taasarenev BBL ning euroliiga oleks sellele meeskonnale vägagi vajalik, tooks uusi tuuli ja ärme unusta ka meid - fänne, kes tahaksid midagi uut näha.
Selleks oleks vaja järgmisele hooajale mõeldes juba praegu välistreener tuua ja hoida teda pikemalt siin.
Mina näeksin praegusest koosseisust jätkamas järgmisel hooajal: M.Dorbek, G.Dorbek, Keerles, Bamba. Need siis tõsisemad mängumehed. Raadikut maha ei kannaks, kuid mees vajaks kõvasti mänguaega, et talent raisku ei läheks. Eesti poistest tahaks siia meeskonda Janar Sood näiteks. Eks näis kuidas see hooaeg lõpeb, aga mõttetu oleks nüüd alla anda ja lihtsalt lõpuni lasta. Pigem ikka midagi ette võtta.
KML-EUROCUP-VTB
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

ma ise mõtlesin ka, et kuna ilmselt järgmine hooaeg VTB võimalust ei ole, siis võiks proovida nii, et põhiviisik on kogenumad ja kindlad mehed. Ja siis vahetusmehed on kõik järgmine põlvkond. Siis neil ei ole enam kusagile taganeda. Peavad mängima. Praegusest koosseisust jääks põhiviisikusse G.Dorbek ja Bamba. Lisaks siis veel välismängijad või kui saaks eestlastest näiteks Timmu, Vene või Taltsi, siis võiks nemad ka olla. Ja varumehed siis M.Dorbek, T.Raadik praegustest. Võiks Kitsingu tagasi tuua, miks mitte proovida ikka R.Raadikuga (või siis ikkagi tuleb väljast teine C tuua). Miks mitte tõesti Sood proovida saada. Kui Tartust kedagi siis võib mõelda ikkagi Kurbase või Eichfusi peale. Veel ehk mingeid nooremaid. Et hakata nagu otsast peale noorematega. Praegustest igavesteks ma subjektiivselt eelistaksin G.Dorbekut jätta.
Vasta