Eesti koondis.

Kõik Eesti koondisega seonduv
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas KalevRuus »

Teoreetiliselt kõlab kenasti. Praktikas arvan, et üks playmaker tuleb juurde mõne pika arvelt. Ise pakuks, et Toome jääb välja, eriti juhul kui Raadik suudab end koondise laagrites positiivselt näidata. Pealegi veel Toomel kroonilised põlvehädad.
kalevif2nn
Kasutaja
Postitusi: 558
Liitunud: 23 Sept 2010, 17:50

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas kalevif2nn »

No siis tuleks valida Tamm/Saage. Ei kõla tõesti halvasti. :)
KML-EUROCUP-VTB
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 709
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas BCKLV »

kalevif2nn kirjutas:Kuna sel hooajal on nii mõnedki mängumehed esile kerkinud, siis mõtlesin koostada suvise rosteri minu nägemuse järgi:

Treenerid: Sokk, Varrak, Sõber;

PG: S.Sokk, T.Sokk;
SG: Arbet, G.Dorbek, Veideman;
SF: Vene, Kurbas;
PF: Kangur, Hallik, Toome;
C: Talts, R.Raadik;

Sellise koosseisuga annaks varieerida.
Mina annaks Kurbase või Toome asemel võimaluse Lindmetsale.
kalevif2nn
Kasutaja
Postitusi: 558
Liitunud: 23 Sept 2010, 17:50

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas kalevif2nn »

Ka see oleks üks võimalus. See ongi positiivne, et koondisesse saamise nimel on tekkinud konkurents ning samuti see, et meie põhiviisik mängib välismaal. Loodame, et see trend jätkub ning mõni veel pääseks välismaale mängima.
KML-EUROCUP-VTB
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas KalevRuus »

Mina annaks Kurbase või Toome asemel võimaluse Lindmetsale.
Kurbase asemel Lindmets? Siis oleks asi ju räigelt balansist väljas, pool koondist oleks number neljad. Toome asemel ehk veel aga sellel positsioonil on nii suur konkurents, et Lindmetsal mingit reaalset rolli nagunii olema ei saaks.

Selle Saage - Tamme võrdlusele mõtlesin isegi aga arvan, et Sokk eelistab mitmel põhjsel siiski Saaget, kuigi hetketaseme järgi vääriks kohta pigem Tamm. Ja Tamm juba selles vanuses ka keda niisama laagrisse keha andma ei kutsuta.

Keda kandidaatideks kutsutakse, eeldusel, et kokku võetakse esimesse trenni nt 16 meest? Eichfuss küllap. Loodetavasti Laane. Kitsingut ilmselt enam mitte? M. Dorbek, T.Raadik, Paasoja, Keedus - lihtsalt kogemuste omandamise ja pikema perspektiivi eesmärgil?
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Zog »

Lindmets on kyll tubli, aga kui ta just Tarvast BBL'i final four'i v6i v2hemasti eestikate finaali ei vea, siis mina kyll ei n2e, et Sokk kutsuks koondisesse 198cm pika keskm2ngija (kuna noh, kes Tarva m2nge n2inud on siis reaalselt on tema positsioon ikka see, korvist kaugemal n2eb teda suht harva). Eriti olukorras, kus meil on juba nvt olemas Talts, ning Lindmetsast palju noorem ja palju pikem keskm2ngija Rain Raadik kes ka pole just kehva hooaega tegemas.

Teine asi on veel see, et eelmine aasta toimis v2ga h2sti m2ng siis, kui Hallik oli nr 5. peal v2ljakul... koos teise pikaga teda eriti ei kasutatud. Mina n2engi Hallikul pigem tulevikku sellise ebastandartse tsentrina, kes kaitses suudab suurte (aga mitte eriti kiirete) meestega hakkama saada kyll, ning rynnakul toob nad ilusti korvi alt v2lja, v6i kui ei too, siis paneb ise 2ra. Number neljana j22b ta kaitses liiga aeglaseks, ja rynnakul on kah tema kasutegur v2iksem, kuna niimoodi on tal viskele saada palju raskem.

Aga jamh... kui peaks 6nneks minema ja k6ik terved pysivad, siis v6ib v2ita et nii tugevat koondist pole meil v2hemalt paberil olnud alates sellest ajast kui Enden veel pealik oli.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas KalevRuus »

Teine asi on veel see, et eelmine aasta toimis v2ga h2sti m2ng siis, kui Hallik oli nr 5. peal v2ljakul... koos teise pikaga teda eriti ei kasutatud.
Tegelikult kasutati. Tavaliselt oli ta platsil koos Taltsiga. Vaatasin just Eesti - Serbia kordust.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Lindmetsa eelis tsentrina on olnud ebastandardsus. Ta on tavaliselt kiirem ja mitmekülgsem kui tema vastasmängijad, samal ajal on füüsiliselt tugev. Eks ta suudab mängida positsioone 3-5 ja koondise perspektiivis on ta siiski ääremängija, selliseid läbimurdvaid ääri meil eriti pole ka, kuigi vajadusel viskab ta ka kolme. Varumängijana oleks siiski suht kindel valik, keda võib vabalt igal sobival hetkel mängu saata. Raadik on hoopis teist tüüpi mängija, rohkem suur äär kui keskmängija või ok siis selline Toome tüüpi tsenter. Pärnus teeb ta küll head hooaega, aga koondises tuleks tal end kõigepealt tõestada, et üldse platsile pääseda.
Hallik on hea jah rohkem teise toetava pikana.
Kasutaja avatar
Karl
Kasutaja
Postitusi: 2374
Liitunud: 06 Jaan 2008, 01:57

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Karl »

Ah lõpetage see Lindmetsa ja Eesti koondise jutt juba ära ükskord, ma olen 200 % kindel et see mees ei hakka kunagi Eesti koondises mängima, miks ta peakski, kui meil on olemas Kangur,Talts, Hallik, Toome, Raadik. Lindmetsale lihtsalt ei jagu kohta + ta ei ole enam mingi noor mängija et teda peaks proovima ja katsetama.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Karl kirjutas:Ah lõpetage see Lindmetsa ja Eesti koondise jutt juba ära ükskord, ma olen 200 % kindel et see mees ei hakka kunagi Eesti koondises mängima, miks ta peakski, kui meil on olemas Kangur,Talts, Hallik, Toome, Raadik. Lindmetsale lihtsalt ei jagu kohta + ta ei ole enam mingi noor mängija et teda peaks proovima ja katsetama.
Valiku teevad siiski Eesti koondise treenerid, õnneks või kahjuks, mitte rahvahääletus. Kui Sõber jääb koondise juurde, siis ma päris 200% ei välista.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Zog »

vaim564 kirjutas:Lindmetsa eelis tsentrina on olnud ebastandardsus. Ta on tavaliselt kiirem ja mitmekülgsem kui tema vastasmängijad, samal ajal on füüsiliselt tugev. Eks ta suudab mängida positsioone 3-5 ja koondise perspektiivis on ta siiski ääremängija, selliseid läbimurdvaid ääri meil eriti pole ka, kuigi vajadusel viskab ta ka kolme. Varumängijana oleks siiski suht kindel valik, keda võib vabalt igal sobival hetkel mängu saata. Raadik on hoopis teist tüüpi mängija, rohkem suur äär kui keskmängija või ok siis selline Toome tüüpi tsenter. Pärnus teeb ta küll head hooaega, aga koondises tuleks tal end kõigepealt tõestada, et üldse platsile pääseda.
Hallik on hea jah rohkem teise toetava pikana.
Ma vaatan praegu Pärnu mängu ja ei saa kyll aru, et Raadik suure ääre moodi oleks... see kuidas ta endale viskekohti otsib, tema liigutused, tema plussid-miinused... kõik puhtalt tsentri omad.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas japs »

Zog kirjutas:
vaim564 kirjutas:Lindmetsa eelis tsentrina on olnud ebastandardsus. Ta on tavaliselt kiirem ja mitmekülgsem kui tema vastasmängijad, samal ajal on füüsiliselt tugev. Eks ta suudab mängida positsioone 3-5 ja koondise perspektiivis on ta siiski ääremängija, selliseid läbimurdvaid ääri meil eriti pole ka, kuigi vajadusel viskab ta ka kolme. Varumängijana oleks siiski suht kindel valik, keda võib vabalt igal sobival hetkel mängu saata. Raadik on hoopis teist tüüpi mängija, rohkem suur äär kui keskmängija või ok siis selline Toome tüüpi tsenter. Pärnus teeb ta küll head hooaega, aga koondises tuleks tal end kõigepealt tõestada, et üldse platsile pääseda.
Hallik on hea jah rohkem teise toetava pikana.
Ma vaatan praegu Pärnu mängu ja ei saa kyll aru, et Raadik suure ääre moodi oleks... see kuidas ta endale viskekohti otsib, tema liigutused, tema plussid-miinused... kõik puhtalt tsentri omad.
Minu jaoks on tema puhul oht see, et liialt palju punkte tuleb tal lihtsalt pikkuse pealt. Balti liigas ja eestikatel on 2.11 (basketi andmeil, bbl lehel jälle 2.08) kõva sõna, koondises aga ei tee puht sellega midagi.
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas sequa »

japs kirjutas:
Zog kirjutas:
vaim564 kirjutas:Lindmetsa eelis tsentrina on olnud ebastandardsus. Ta on tavaliselt kiirem ja mitmekülgsem kui tema vastasmängijad, samal ajal on füüsiliselt tugev. Eks ta suudab mängida positsioone 3-5 ja koondise perspektiivis on ta siiski ääremängija, selliseid läbimurdvaid ääri meil eriti pole ka, kuigi vajadusel viskab ta ka kolme. Varumängijana oleks siiski suht kindel valik, keda võib vabalt igal sobival hetkel mängu saata. Raadik on hoopis teist tüüpi mängija, rohkem suur äär kui keskmängija või ok siis selline Toome tüüpi tsenter. Pärnus teeb ta küll head hooaega, aga koondises tuleks tal end kõigepealt tõestada, et üldse platsile pääseda.
Hallik on hea jah rohkem teise toetava pikana.
Ma vaatan praegu Pärnu mängu ja ei saa kyll aru, et Raadik suure ääre moodi oleks... see kuidas ta endale viskekohti otsib, tema liigutused, tema plussid-miinused... kõik puhtalt tsentri omad.
Minu jaoks on tema puhul oht see, et liialt palju punkte tuleb tal lihtsalt pikkuse pealt. Balti liigas ja eestikatel on 2.11 (basketi andmeil, bbl lehel jälle 2.08) kõva sõna, koondises aga ei tee puht sellega midagi.
No olge mausad, senises karjääris polegi tal tõsist konkurentsi olnud....alles nüüd saab lombist väljas tõsisemaid vastaseid nuusutada...neli korda mudaliigas rocki/cramo vastu mängida ei lähe väga arvesse...
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Zog kirjutas:
vaim564 kirjutas:Lindmetsa eelis tsentrina on olnud ebastandardsus. Ta on tavaliselt kiirem ja mitmekülgsem kui tema vastasmängijad, samal ajal on füüsiliselt tugev. Eks ta suudab mängida positsioone 3-5 ja koondise perspektiivis on ta siiski ääremängija, selliseid läbimurdvaid ääri meil eriti pole ka, kuigi vajadusel viskab ta ka kolme. Varumängijana oleks siiski suht kindel valik, keda võib vabalt igal sobival hetkel mängu saata. Raadik on hoopis teist tüüpi mängija, rohkem suur äär kui keskmängija või ok siis selline Toome tüüpi tsenter. Pärnus teeb ta küll head hooaega, aga koondises tuleks tal end kõigepealt tõestada, et üldse platsile pääseda.
Hallik on hea jah rohkem teise toetava pikana.
Ma vaatan praegu Pärnu mängu ja ei saa kyll aru, et Raadik suure ääre moodi oleks... see kuidas ta endale viskekohti otsib, tema liigutused, tema plussid-miinused... kõik puhtalt tsentri omad.
Pärnus on ta rohkem tsentriks muutunud, tõsi see. Järelikult on Vene temaga tööd teinud. Varem kartis ta korvialust nagu vanapagan välku.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 654
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas toivo »

http://sport.postimees.ee/1245036/finaa ... st-loobuda" onclick="window.open(this.href);return false;

Spekuleerigem, kes seekordsed 12 meest olla võiksid?
PG: Sokk, Sokk, Tamm
SG: Veideman, Dorbek
SF: Arbet, Vene,
PF: Kangur, Hallik, Toome
C: Talts, Raadik

Laagrisse võiks kutse saada ka Saage (eelmiste suvede teenete eest), Soo, Kitsing, Keedus, Martin Dorbek ja küsimärgiga ehk ka Pilk, Akenpärg, Eichfuss.
Vasta