Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Asjaajaja
Kasutaja
Postitusi: 1288
Liitunud: 11 Nov 2008, 20:10

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Asjaajaja »

Mina kardaksin Tarvasega kokku minekut rohkem kui Rockiga.
Relektro
Kasutaja
Postitusi: 213
Liitunud: 23 Dets 2010, 02:25

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Relektro »

Lihtsalt küsimus koos arvamusega. Kas keegi teist on kunagi näiteks töödanud kuus 240 tundi? Teinud tööd, see nii füüsiline kui ka vaimne? Kui mitte, siis uskuge mind, see tapab. Ja kui nüüd vaadata kuidas need mehed on viimasel ajal mänginud ja pingutand, siis ime ka pole, et lasevad lõdvalt KML'is. Lihtsalt resurss on päeva lõpuks piiratud. Sa võid olla küll treenitud ja vaimselt tugev inimene, siis ikkagi lõpuks ühes osakonnas põrud. Ma arvan, et sellega teenis ka Kuusmaa meeskonnas ära selle negatiivsuse, mis oli vist enne välis trippi novembris. See meeskond lagunes algul mentaalselt ja nüüd laguneb füüsiliselt. On vaja lihtsalt vabalt võtta mingi pool nädalat ja puhata- mõlemast. Ega ilma asjata räägita, et ka füüsilisest koormusest tuleb puhata. Ja minu arvamus on, et saagu kasvõi KML'is 4 koht, vahet pole. Kõige tähtsam VTB sihtida kõrgemat kohta ja BBL'is Final4. Ja pärast nende lõppu teha KML'is puhas laud.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

ma pole küll see aasta eriti rocki mänge vaadanud aga vaat,et kardan tarvast rohkem kuna nad on meile väga ebamugavad vastased.Laksat nt on bambal ja elagaril väga raske katta kuna siis peavad nad korvi aluse tühjaks jätma ja kui G Dorbek teda katma pannakse siis mees lihtsalt viskab üle käe sisse.Tartu puhul oleneb kõik Ingramist kui saaks tema kinni võtta siis oleks palju lihtsam mängida(Abbot võiks nt Ingramit katta)Võimalus on ka eestikate põhiturniiri esikoht kätte saada kui nüüd rocki ja tarvase kotti paneme.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Relektro kirjutas:Lihtsalt küsimus koos arvamusega. Kas keegi teist on kunagi näiteks töödanud kuus 240 tundi? Teinud tööd, see nii füüsiline kui ka vaimne? Kui mitte, siis uskuge mind, see tapab. Ja kui nüüd vaadata kuidas need mehed on viimasel ajal mänginud ja pingutand, siis ime ka pole, et lasevad lõdvalt KML'is. Lihtsalt resurss on päeva lõpuks piiratud. Sa võid olla küll treenitud ja vaimselt tugev inimene, siis ikkagi lõpuks ühes osakonnas põrud. Ma arvan, et sellega teenis ka Kuusmaa meeskonnas ära selle negatiivsuse, mis oli vist enne välis trippi novembris. See meeskond lagunes algul mentaalselt ja nüüd laguneb füüsiliselt. On vaja lihtsalt vabalt võtta mingi pool nädalat ja puhata- mõlemast. Ega ilma asjata räägita, et ka füüsilisest koormusest tuleb puhata. Ja minu arvamus on, et saagu kasvõi KML'is 4 koht, vahet pole. Kõige tähtsam VTB sihtida kõrgemat kohta ja BBL'is Final4. Ja pärast nende lõppu teha KML'is puhas laud.

Kus kohast see 240 tundi nüüd tuli? Heal juhul teeb meeskond 2 trenni päevas, kokku 4h. Lisaks on ühes nädalas keskmiselt 2 mängu (rõhutan sõna keskmiselt!). See teeb ca 10 mängu kuus (2h kestvusega) saame 20h mänge. Trenne saame nädalas ca 24-26h (igapäev 2e trenni ju teha ei saa). Ehk mina saan kokku töötunde kuus kusagil 120-130, ehk siis väiksem kui täiskohaga töö

Millise arvutuse järgi see 240 tuli
gasol2
Kasutaja
Postitusi: 1028
Liitunud: 06 Mai 2007, 11:12
Asukoht: Hiiumaa

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas gasol2 »

No ütleme nii ,et üsna paljud mängjad teevad veel iseseisvalt juurde trenni. Lisaks mängu kestvuseks arvesta mängija puhul ikka vähemalt 3tundi kuna soojendus jne ka vaja teha.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

gasol2 kirjutas:No ütleme nii ,et üsna paljud mängjad teevad veel iseseisvalt juurde trenni. Lisaks mängu kestvuseks arvesta mängija puhul ikka vähemalt 3tundi kuna soojendus jne ka vaja teha.
no kuule see käib ju iga ameti kohta, et töövälisel ajal tegeled enda arendamisega, loed kirjandust, osaled koolitustel...
gasol2
Kasutaja
Postitusi: 1028
Liitunud: 06 Mai 2007, 11:12
Asukoht: Hiiumaa

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas gasol2 »

Kuule kuule kirjandusega võivad ka korvpallurit tegeleda ,kuid see ,et nad trenni lisaks teevad on siiski nende töö kuna vastasel juhul võivad nad töötuks jääda. Tavatööd ja proffisporti ei saa võrrelda võin seda ka ise väita.
Relektro
Kasutaja
Postitusi: 213
Liitunud: 23 Dets 2010, 02:25

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Relektro »

michaelEP kirjutas:
Relektro kirjutas:Lihtsalt küsimus koos arvamusega. Kas keegi teist on kunagi näiteks töödanud kuus 240 tundi? Teinud tööd, see nii füüsiline kui ka vaimne? Kui mitte, siis uskuge mind, see tapab. Ja kui nüüd vaadata kuidas need mehed on viimasel ajal mänginud ja pingutand, siis ime ka pole, et lasevad lõdvalt KML'is. Lihtsalt resurss on päeva lõpuks piiratud. Sa võid olla küll treenitud ja vaimselt tugev inimene, siis ikkagi lõpuks ühes osakonnas põrud. Ma arvan, et sellega teenis ka Kuusmaa meeskonnas ära selle negatiivsuse, mis oli vist enne välis trippi novembris. See meeskond lagunes algul mentaalselt ja nüüd laguneb füüsiliselt. On vaja lihtsalt vabalt võtta mingi pool nädalat ja puhata- mõlemast. Ega ilma asjata räägita, et ka füüsilisest koormusest tuleb puhata. Ja minu arvamus on, et saagu kasvõi KML'is 4 koht, vahet pole. Kõige tähtsam VTB sihtida kõrgemat kohta ja BBL'is Final4. Ja pärast nende lõppu teha KML'is puhas laud.

Kus kohast see 240 tundi nüüd tuli? Heal juhul teeb meeskond 2 trenni päevas, kokku 4h. Lisaks on ühes nädalas keskmiselt 2 mängu (rõhutan sõna keskmiselt!). See teeb ca 10 mängu kuus (2h kestvusega) saame 20h mänge. Trenne saame nädalas ca 24-26h (igapäev 2e trenni ju teha ei saa). Ehk mina saan kokku töötunde kuus kusagil 120-130, ehk siis väiksem kui täiskohaga töö

Millise arvutuse järgi see 240 tuli
Ja nüüd milline on pulss selle kogu tegevuse juures? Enamus aja see kuskil 110-140, tava trenni puhul. Kui aga räägime mängust, siis see jõuab juba mingi 200 juurde ja seda tõusude ja langusega. Seega hakka kasutama seda tundide arvus pulsisagedusega. Kas sa suudad ringi liikuda 10 tundi pulss 120 peal? Seega hakka arvutama, kui ei usu proovi järgi :D
Viimati muutis Relektro, 28 Jaan 2013, 21:12, muudetud 1 kord kokku.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

Rio kirjutas:ma pole küll see aasta eriti rocki mänge vaadanud aga vaat,et kardan tarvast rohkem kuna nad on meile väga ebamugavad vastased.Laksat nt on bambal ja elagaril väga raske katta kuna siis peavad nad korvi aluse tühjaks jätma ja kui G Dorbek teda katma pannakse siis mees lihtsalt viskab üle käe sisse.Tartu puhul oleneb kõik Ingramist kui saaks tema kinni võtta siis oleks palju lihtsam mängida(Abbot võiks nt Ingramit katta)Võimalus on ka eestikate põhiturniiri esikoht kätte saada kui nüüd rocki ja tarvase kotti paneme.
Tarvas on ebamugav vastane nii Rockile kui Kalevile, aga 3-4 võiduni seerias ei näe neil küll mingit võimalust. Puht pikema pingi ja kaitses pressiga peaks Tarvas kolmandaks mänguks kutu olema.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Siin hooaja alguses räägiti,et Tarvas kustub juba novembris aga...neil ja tegelt suht sama palju mänge kuna eestikad on 4 ringiline
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

Rio kirjutas:Siin hooaja alguses räägiti,et Tarvas kustub juba novembris aga...neil ja tegelt suht sama palju mänge kuna eestikad on 4 ringiline
Ma küll ei tea kes seda rääkinud on, aga selles pole point. Põhihooajal on mängide tähtsus teine ja vastasedki pole pidevalt Kalevi/Rocki tasemel. Kalev ja Rock võivad küll mängu kaotada, aga näiteks kui Kullamäe oma 12mehe vahetusvurri käima paneb ja aktiivset kaitset nõuab läheb Tarval raskeks. Ning kui mehed terved, ega Kaleviski vähem mehi pole.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

Ma olen ka pigem seda meelt, et pikas seerias on nii Kalev kui ka Rock Tarva vastu favoriidid. Kuid sellegipoolest ootan ma Rakvere meeskonnalt sel hooajal veel vähemalt üht meeldivat üllatust. Eriti magus oleks muidugi, kui see tuleks Balti liigas.
Kasutaja avatar
#7
Kasutaja
Postitusi: 1898
Liitunud: 12 Mär 2007, 13:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas #7 »

Jaanuari kuu on näidanud, et asi ei olnud ikkagi selles, et Kalevis oleks sitad mehed, vaid selles, et puudus ühine eesmärk mängudes, üksteist ei aidatud ja oli vaid 12 idiviidi. Selgelt on hakkatud mängima meeskondlikult, elatakse üksteisele kaasa, sõbra soorituse üle tuntakse siirast rõõmu. Olgugi et täna panime paki kõigest sellele Piritale, aga mõni kuu tagasi poleks me suutnud sedagi. VTB-s oleme saanud väga väärtuslikud võidud ja ei saa kuidagi alahinnata ka ikkagi suhteliselt kindlat võitu Prienai üle, kes ei tegutsenud see hooaeg ka Eurocupil üldse halvasti (siin võib tuua muidugi PG vigastuse ja sada muud vabandust, aga see ei kahnda soorituse väärtust). Loodame, et vigastatud mehed sulanduvad ka n.ö võiduka tiimiga edukalt ja McLeod ja Wilkinson mõtlevad samuti eelkõige meeskonna edule, mitte sellele, et saaks ise võimalikult palju peale panna. Jaanuar jättis igatahes väga ootusäreva ja lubava tunde edaspidiseks.
rapla
Kasutaja
Postitusi: 186
Liitunud: 22 Nov 2012, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas rapla »

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=65616918

no oli nüüd seda vaja , loodetavasti tuuakse keegi väljamaalt , kasvõi katseajaga sellise mõttega , et kui läbi saab siis saadame koju , nagu berkins paar aastat tagasi kui see vigastuste jada oli
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

rapla kirjutas:http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=65616918

no oli nüüd seda vaja , loodetavasti tuuakse keegi väljamaalt , kasvõi katseajaga sellise mõttega , et kui läbi saab siis saadame koju , nagu berkins paar aastat tagasi kui see vigastuste jada oli
Korralik pauk. Kindlasti. Ainuke hea asi, et atroskoopiline ja Dorbek võib märtsi teiseks pooleks tagasi olla, mis tähendab, et VTBs veel kaks mägu ja kas ka mitte Balti liiga play off? Eestikate play-off ka. Kui Keerlesel ikkagi nüüd ka veel aega läheb, siis oleks üht tugeva kehaehitusega viskajat-läbimurdjat vaja tõesti. No ei ole ikka üldse vedamist.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Vasta