Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Ühesõnaga Kalevi fännina olen mina igatahes suhteliselt solvunud Alar Varraku viimase aja kommentaridesse. Ühelt poolt väidab mees, et põhimehed on liiga suure koormuse all (Skele mängib aurude peal jne). Samas kuidas läheb selle probleemiga kokku tõsiasi, et KML-s on Mangelsool keskmiselt mänguminuteid kogunenud ca 11, Raadikul 14, Keerlesel 20 ja näiteks Wilkinsonil 24.

Kui isegi KML-s Valga ja Pärnu vastu ei usaldata oma noori mängitada siis millest me räägime? Okei, saan aru, et BBL ja VTB pole võib-olla see koht kus noored peaksid sunniviisiliselt kogemust omandama, aga KML-s pole ju küll vahet mitmendda sa põhiturniiri lõpetad, play-offi saad nagunii. Ja kas kohtud Rockiga poolfinaalis ja Tarvaga finaalis või vastupidises järjekorras - sellel pole ju mehed tähtsust, juhul kui eesmärgiks on tiitel.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

michaelEP kirjutas:Ühesõnaga Kalevi fännina olen mina igatahes suhteliselt solvunud Alar Varraku viimase aja kommentaridesse. Ühelt poolt väidab mees, et põhimehed on liiga suure koormuse all (Skele mängib aurude peal jne). Samas kuidas läheb selle probleemiga kokku tõsiasi, et KML-s on Mangelsool keskmiselt mänguminuteid kogunenud ca 11, Raadikul 14, Keerlesel 20 ja näiteks Wilkinsonil 24.

Kui isegi KML-s Valga ja Pärnu vastu ei usaldata oma noori mängitada siis millest me räägime? Okei, saan aru, et BBL ja VTB pole võib-olla see koht kus noored peaksid sunniviisiliselt kogemust omandama, aga KML-s pole ju küll vahet mitmendda sa põhiturniiri lõpetad, play-offi saad nagunii. Ja kas kohtud Rockiga poolfinaalis ja Tarvaga finaalis või vastupidises järjekorras - sellel pole ju mehed tähtsust, juhul kui eesmärgiks on tiitel.
Kahjuks me ei saa isegi eestikatel kaotusega riskida 1)üldsus ei andesta,ajakirjanikud taovad meid maa sisse, sellega on oht kaotada toetajaid(sponsoreid 2) ei saa riskida,et me lähme juba poolfinaalis kokku rockiga
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

Rix kirjutas:Arbet ei olnud "tegija" enne kalevit (Würzburg).


Arbet pani 19-aastasena Eestikate finaalseerias v6itjameeskonna eest ligi 30 minutit m2ngus keskmiselt. (Punkte tuli ka sinna 15 kanti.) 21-aastaselt siirdus mees hooajaks Saksamaa meistriliigasse. Nagu siin juba v2lja toodud, siis m2ngis koondiseski p2ris varakult. Ning sina r22gid et ei olnud tegija... kes ta siis praegu on? Episoodiliselt n2itab ta t6esti sellist m2ngu, et tundub et "mees on uuel tasemel", aga siin ei saa r22kida mingist noorm2ngija arengust enam, vaid pigem sellest, et juba v2ljakujunenud m2ngumees on lihtsalt aastatega kogemusi omandanud ja kindlamaks muutunud. Ning sealjuures need positiivsed episoodid on viimastel aastatel aset leidnud pigem koondise eest m2ngides, kui Kalevi s2rgis.

Ning Tanel Sokk oli noorena yliandekas... j2llegi, aastaid k6rgel tasemel m2ngides on ta kahtlemata paremaks muutunud, aga mingist Kalevis "avanemisest" ei saa temagi puhul juttu olla.

Ainult Gert Dorbeku puhul julgeks mina v2ita, et tema on t6esti Cramo's korvpalluriks kasvanud... noorena oli ta ikka suht lootusetu juhtum.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Zog kirjutas:
Rix kirjutas:Arbet ei olnud "tegija" enne kalevit (Würzburg).


Arbet pani 19-aastasena Eestikate finaalseerias v6itjameeskonna eest ligi 30 minutit m2ngus keskmiselt. (Punkte tuli ka sinna 15 kanti.) 21-aastaselt siirdus mees hooajaks Saksamaa meistriliigasse. Nagu siin juba v2lja toodud, siis m2ngis koondiseski p2ris varakult. Ning sina r22gid et ei olnud tegija... kes ta siis praegu on? Episoodiliselt n2itab ta t6esti sellist m2ngu, et tundub et "mees on uuel tasemel", aga siin ei saa r22kida mingist noorm2ngija arengust enam, vaid pigem sellest, et juba v2ljakujunenud m2ngumees on lihtsalt aastatega kogemusi omandanud ja kindlamaks muutunud. Ning sealjuures need positiivsed episoodid on viimastel aastatel aset leidnud pigem koondise eest m2ngides, kui Kalevi s2rgis.

Ning Tanel Sokk oli noorena yliandekas... j2llegi, aastaid k6rgel tasemel m2ngides on ta kahtlemata paremaks muutunud, aga mingist Kalevis "avanemisest" ei saa temagi puhul juttu olla.

Ainult Gert Dorbeku puhul julgeks mina v2ita, et tema on t6esti Cramo's korvpalluriks kasvanud... noorena oli ta ikka suht lootusetu juhtum.
Jah, minu jaoks ei olnud siis Arbet tegija. Kõik, kes tollal saalis käisid nägid tema puudused paljuski ära. Rannula ja Leppik ladusid ka Tartus minuteid ja jõudsid ju koondisesse, aga neist kummastki ei saanud tegijat, vähemalt selles mõistes, mida mina silmas pean. Ja veelkord, ma ei räägi noorte arendamisest mängijaks. Seda tööd ei peakski Cramo tegema, vähemasti mitte põhisosas. Cramo peaks olema püramiidi ots, kus mängijast tehakse "tegija", selline, kes on võimaline välismaal (mitte soomes) läbi lööma või siis vähemasti koondises korralikult mängima ja klubis Balti liigas ja eurosarjas oluliselt panustama. olen nõus, et Arbet ja sokk nt oleks võinud sellele tasemele (tegija) vähe varem jõuda, siin on kindlasti oma osa nii meestel endil kui ka nt klubil. Samas, klubi teatud arengutega on ka need mehed edasi läinud ning on koondises selgelt panustajatena, nad ei ole suurele kossule tegelikult kaduma läinud nagu nt nii mõbedki (parve, rannula, leppik jt).
Just selles osas- mängija kasvamine "tegijaks" ma ei alahindaks väga Cramo panust eesti kossus. Kangur, Keerles, Arbet, Dorbek, neid mehi ja nende panus on piisav, et mitte nimetada Cramo süsteemi meeste suretamiseks vms. "Noorte" tähendus on küll vähe teine, nõustun, aga mingist pingi peal suretamisest on asi kaugel. Kes on läbi löönud Cramos, on jõudnud ka edasi.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Arbeti puhul ei saa jätta ka mainimata, et peale saksamaad ja enne Kaleviga liitumist, mängis ta ühe aasta Nybitis ja mitte eriti õnnestunult. Selles mõttes on tast mängumees saanud Kalevis kuigi läbi tõusude ja mõõnade ja mitte ehk sel määral, nagu oleksime tahtnud.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Gert Dorbek tegi minu arust supper hooaja vanas kalevis koos Kuusmaaga,Treeneriks ei keegi muu kui Sõber.Peale seda tekkkis mingisugune mõõn, Ukraina tiir jne.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

No vabandust, aga v6rdlused Parve, Rannula v6i Leppikuga ei ole kyll asjakohased. Sama kehtib ka Eichfuss'i kohta. Ma arvan et enamik korvpalliinimesi oleks minuga n6us, kui ma v2idan, et Arbet oli yks andekamaid noorm2ngijaid, kes meil yldse viimase kahekymne aasta jooksul olnud on. (Sinna nimistusse paneks mina veel Veidemani, Kanguri ja Tanel Teini). Teatud m88ndustega ka Andre P2rna, Tanel Soku ja Janar Taltsi (Talts ei olnud tegelikult 20-aastasena veel mingi korvpallur, aga tema fyysilised eeldused on muidugi kogu aeg suurep2rased olnud). Myyrsepp ja Kullam2e mahuvad ka napilt-napilt kahekymne aasta limiidi sisse 2ra veel, nemad oleks muidugi nimekirja eesotsas andekuse poolest.

Olgu, selle yle kes "tegija" on, v6ib vaielda. Mina ytleks nii, et noorm2ngija on Eesti tasemel tegija siis, kui ta kohalikes tippklubides vanemad olijad yle m2ngib. Arbet tegi seda juba 6ige varakult.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

Rio kirjutas:Gert Dorbek tegi minu arust supper hooaja vanas kalevis koos Kuusmaaga,Treeneriks ei keegi muu kui Sõber.Peale seda tekkkis mingisugune mõõn, Ukraina tiir jne.
Sorry... see on mul kas m2lust kadunud v6i j2i yldse aega, kus ma vahepeal korvpalli v2ga palju ei j2lginud. Igastahes siis kui ta Kuusmaa k2e all Cramos m2ngis esimest hooaega oli kyll nii et haara peast kinni kui see mees palli saab. Ning sealt edasi on tasapisi toimunud ikka p2ris k6va edasiminek.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Zog kirjutas:No vabandust, aga v6rdlused Parve, Rannula v6i Leppikuga ei ole kyll asjakohased. Sama kehtib ka Eichfuss'i kohta. Ma arvan et enamik korvpalliinimesi oleks minuga n6us, kui ma v2idan, et Arbet oli yks andekamaid noorm2ngijaid, kes meil yldse viimase kahekymne aasta jooksul olnud on. (Sinna nimistusse paneks mina veel Veidemani, Kanguri ja Tanel Teini). Teatud m88ndustega ka Andre P2rna, Tanel Soku ja Janar Taltsi (Talts ei olnud tegelikult 20-aastasena veel mingi korvpallur, aga tema fyysilised eeldused on muidugi kogu aeg suurep2rased olnud). Myyrsepp ja Kullam2e mahuvad ka napilt-napilt kahekymne aasta limiidi sisse 2ra veel, nemad oleks muidugi nimekirja eesotsas andekuse poolest.

Olgu, selle yle kes "tegija" on, v6ib vaielda. Mina ytleks nii, et noorm2ngija on Eesti tasemel tegija siis, kui ta kohalikes tippklubides vanemad olijad yle m2ngib. Arbet tegi seda juba 6ige varakult.
Vabandust, aga Rannula ja parve olid noorpõlves treenerite meelest isegi andekamad kui Arbet. Vähemasti tean ma seda väga autoriteetsetest allikatest.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Zog kirjutas:No vabandust, aga v6rdlused Parve, Rannula v6i Leppikuga ei ole kyll asjakohased. Sama kehtib ka Eichfuss'i kohta. Ma arvan et enamik korvpalliinimesi oleks minuga n6us, kui ma v2idan, et Arbet oli yks andekamaid noorm2ngijaid, kes meil yldse viimase kahekymne aasta jooksul olnud on. (Sinna nimistusse paneks mina veel Veidemani, Kanguri ja Tanel Teini). Teatud m88ndustega ka Andre P2rna, Tanel Soku ja Janar Taltsi (Talts ei olnud tegelikult 20-aastasena veel mingi korvpallur, aga tema fyysilised eeldused on muidugi kogu aeg suurep2rased olnud). Myyrsepp ja Kullam2e mahuvad ka napilt-napilt kahekymne aasta limiidi sisse 2ra veel, nemad oleks muidugi nimekirja eesotsas andekuse poolest.

Olgu, selle yle kes "tegija" on, v6ib vaielda. Mina ytleks nii, et noorm2ngija on Eesti tasemel tegija siis, kui ta kohalikes tippklubides vanemad olijad yle m2ngib. Arbet tegi seda juba 6ige varakult.
Siinkohal on muidugi küsimus, et mida andekuseks nimetada. Kui ainult füüsilistest eeldustest rääkida, siis on näiteks Arbet andekas kindlasti,Tanel Sokk aga mitte. Samas Arbet päris noorena pääses noortekoondisse vist ainult ühes vanuseklassis.
Parvet, Rannulat ja Leppikut võrreldi Arbetiga selles kontekstis, et nemadki said noorena palju mänguaega ja selles osas võrdlus pädeb. Mingiteks erilisteks talentideks pole neid, eriti kahte viimast, muidugi keegi pidanud.
Kui veel talentidest rääkida,siis neid kes noorena andsid vähemalt sama palju lootust, on päris palju olnud. Näiteks Erik Dorbek mängis Sooniku-Kalevis Arbetiga samal ajal ja ei olnud kehvem mees. Paraku jäid tal asjad vist osaliselt kõrvade vahele kinni. 18-19 aastasena loeti näiteks Paadet ja Doroninit kindlasti perspektiivikamaks kui Arbetit. Muidugi meenuvad veel Ärmpalu, Ilver, kadunud Konontšuk, Sadam, Kandimaa, Reinkort, Šein jne jne. Kõik nad võinuks võimete poolest kaugele jõuda aga erinevatel põhjustel ei jõudnud.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

No ma arvan, et siin ongi seisukoha küsimus, mida mõtleb keegi sõna all "tegija". Igatahes kui 2006 Arbet Kalev/Cramosse toodi, toodi ta sinna kui Eesti koondise mängija ja temaga arvestati kui põhijõuga, mitte ei toodud teda tiimi kui lootustandvat noortalenti. Oli ta juba siis ikkagi üks põhimehi, mängides nii 25-30 min per mäng.

Nüüd ongi küsimus, kas aastate jooksul Kalevis mitte läbilöönud mängijate (Kurbas, R.Raadik, Kajupank, Veski, Tamm, Saks, Kitsing, M.Dorbek, Saage, Schleicher, Puidet) puhul on kõigi juures põhjuseks mängijate andetus, laiskus, joomine ja laaberdmine - või on põhjus kusagil ma meeskonnas.

Kolmandaks: kui Rix ütleb, et meeskonna eesmärk polegi noormängijate kasvatamine, siis mina küsiks, et mis on siis selle tiimi eesmärk - Balti Liiga final four ja VTB-sse püsimajäämine? See on küll natukese madal lend...
Kasutaja avatar
Karl
Kasutaja
Postitusi: 2374
Liitunud: 06 Jaan 2008, 01:57

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Karl »

michaelEP kirjutas:No ma arvan, et siin ongi seisukoha küsimus, mida mõtleb keegi sõna all "tegija". Igatahes kui 2006 Arbet Kalev/Cramosse toodi, toodi ta sinna kui Eesti koondise mängija ja temaga arvestati kui põhijõuga, mitte ei toodud teda tiimi kui lootustandvat noortalenti. Oli ta juba siis ikkagi üks põhimehi, mängides nii 25-30 min per mäng.

Nüüd ongi küsimus, kas aastate jooksul Kalevis mitte läbilöönud mängijate (Kurbas, R.Raadik, Kajupank, Veski, Tamm, Saks, Kitsing, M.Dorbek, Saage, Schleicher, Puidet) puhul on kõigi juures põhjuseks mängijate andetus, laiskus, joomine ja laaberdmine - või on põhjus kusagil ma meeskonnas.

Kolmandaks: kui Rix ütleb, et meeskonna eesmärk polegi noormängijate kasvatamine, siis mina küsiks, et mis on siis selle tiimi eesmärk - Balti Liiga final four ja VTB-sse püsimajäämine? See on küll natukese madal lend...
Üldiselt on ikkagi nii et tippklubid just väga tihti neid noormängijaid tippudeks ei kasvata, sest nende käest nõutakse tulemust ja kohe. Eesti ei ole vb hea näide, sest siis ei ole just väga raske tipus olla, aga tippliigade satsides noorest tipuks on kasvanud vähesed, va mõned supertalendid.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

michaelEP kirjutas: Kolmandaks: kui Rix ütleb, et meeskonna eesmärk polegi noormängijate kasvatamine, siis mina küsiks, et mis on siis selle tiimi eesmärk - Balti Liiga final four ja VTB-sse püsimajäämine? See on küll natukese madal lend...
Vaikselt siin arutelu lugenud, kuid selles punktis ei saa kohe üldse nõustuda.

Mängijate areng on nende enda töötahe, olgu nad nii noored või vanad kui tahes. Keegi ei hoia noori vägisi pingil. See pole klubi teha et noored mängima saada.
gasol2
Kasutaja
Postitusi: 1028
Liitunud: 06 Mai 2007, 11:12
Asukoht: Hiiumaa

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas gasol2 »

Üldjoontes ma sinuga Kris nõus ,kuid päris nii ei sa õelda. Kui ikka noormängija annab endast järjest treeningul maksimumi ,kuid tema mängu ei saa ja mõni vanem peer on treeningul täielik looder ,kuid saab stabiilselt mängida siis see võtab ka noorel motivatsiooni maha jne. Nii et ma ütleks ,et 80% on enda tahe ja 20% tuleb klubi poolt jne vastu.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Ei saa treenerit(klubi) süüdistada nende ainuke eesmärk on meeskond võitma panna,vahendeid valimata.See hooaeg on Raadik ja Dorbek paljuski mängu aega saanud tänu teiste meeste vigastustele.Kui nüüd kõik pikad terved püsivad siis ma ei näe kust Raadik omad minutid kätte saab.
Vasta