Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

gasol2 kirjutas:Üldjoontes ma sinuga Kris nõus ,kuid päris nii ei sa õelda. Kui ikka noormängija annab endast järjest treeningul maksimumi ,kuid tema mängu ei saa ja mõni vanem peer on treeningul täielik looder ,kuid saab stabiilselt mängida siis see võtab ka noorel motivatsiooni maha jne. Nii et ma ütleks ,et 80% on enda tahe ja 20% tuleb klubi poolt jne vastu.
Nõus. Sellepärast lisasingi ka mõtte et "keegi ei hoia noori vägisi pingil". Eelmises postituses olin ehk liiga resoluutne.

Kindlasti on klubisid kus juba põhimõtte pärast noored mängida ei saa, kuid need peaks pigem erand olema. Kalev (ja teised meie klubi) sinna ei kuulu.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

michaelEP kirjutas:No ma arvan, et siin ongi seisukoha küsimus, mida mõtleb keegi sõna all "tegija". Igatahes kui 2006 Arbet Kalev/Cramosse toodi, toodi ta sinna kui Eesti koondise mängija ja temaga arvestati kui põhijõuga, mitte ei toodud teda tiimi kui lootustandvat noortalenti. Oli ta juba siis ikkagi üks põhimehi, mängides nii 25-30 min per mäng.

Nüüd ongi küsimus, kas aastate jooksul Kalevis mitte läbilöönud mängijate (Kurbas, R.Raadik, Kajupank, Veski, Tamm, Saks, Kitsing, M.Dorbek, Saage, Schleicher, Puidet) puhul on kõigi juures põhjuseks mängijate andetus, laiskus, joomine ja laaberdmine - või on põhjus kusagil ma meeskonnas.

Kolmandaks: kui Rix ütleb, et meeskonna eesmärk polegi noormängijate kasvatamine, siis mina küsiks, et mis on siis selle tiimi eesmärk - Balti Liiga final four ja VTB-sse püsimajäämine? See on küll natukese madal lend...
Jah, need kaks peaks olema, sest kui lendab see Cramo sealt VTBst ja Balti liigast esimeses ringis, jääbki meie klubikorvpall iseenese naba imetlema ja EMV hype'i uskuma. Ning poleks ka tulevastel Sokkudel muud kui 25selet spordipoodi tööle ja õhta trenni, kui üldse.
Raplal näiteks on põhiülesanne hetkel noorte arendamine. Paasojade ja Laantega, ega ka Toomas raadiku ja Mangelsooga VTBsse ega Balti liiga esimesest ringist edasi ei saa. Püramiidist rääkides- nagu on vaja püramiidi alust on vaja ka tippu.

Imelik, et seda peab siin foorumis nii tihti korrutama.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Kui need noored oleksid mängumehed, küllap nad ka mänguaega saaksid, aga ei ole siis. Sellepärast peaksid noored minu arvates mängijaks kasvama Raplates, Pärnutes, Valgades, TTÜ-des jm sellistes klubides ning Cramosse/Rocki/teatud mõttes isegi Tarvasse (mis on seal kusagil vahepeal) oleks aeg tulla siis, kui ollakse valmis mänguaja eest võitlema.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Nüüd ongi küsimus, kas aastate jooksul Kalevis mitte läbilöönud mängijate (Kurbas, R.Raadik, Kajupank, Veski, Tamm, Saks, Kitsing, M.Dorbek, Saage, Schleicher, Puidet) puhul on kõigi juures põhjuseks mängijate andetus, laiskus, joomine ja laaberdmine - või on põhjus kusagil ma meeskonnas.
Osade puhul on põhjus joomine laaberdamine, teiste puhul ilmselt asjaolu, et pingiotsa lõppu neid väga vaja ei olnud ja lähtuti, et parem saagu mehed kusagil mujal mänguaega, kolmanda(te) puhul ei saa läbilöögi suhtes etteheiteid teha.
Viimases osas pean silmas Tamme. Hüppas eesti liigast otse BBLi ja VTBsse ja kuigi teda võeti Sokule vahetusmeheks, surus Taneli kohati pingimeheks. Vaadates, kuidas ta veel mõni aasta varem oli isegi eesti liiga kontekstis täiesti tavaline ja keskpärane mängumees, pole tema puhul midagi kritiseerida.

Aga olen igal juhul nõus, et vähemalt kohalikus liigas tuleb, nui neljaks, Mangelsoole ja Raadikule mänguaega anda. Viimases mängus valga vastu vaatasin vaid teist pooleaega ja kahju, et nimetatud kaks said platsile lõpuminutitel, kui vahe üle 20 punkti. Näiteks kolmandal veerandajal kui vahe puhta jõu ja pingi pealt sisse tehti, poleks nad küllap sitemini mänginud kui põhimehed.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Rix kirjutas:
michaelEP kirjutas:No ma arvan, et siin ongi seisukoha küsimus, mida mõtleb keegi sõna all "tegija". Igatahes kui 2006 Arbet Kalev/Cramosse toodi, toodi ta sinna kui Eesti koondise mängija ja temaga arvestati kui põhijõuga, mitte ei toodud teda tiimi kui lootustandvat noortalenti. Oli ta juba siis ikkagi üks põhimehi, mängides nii 25-30 min per mäng.

Nüüd ongi küsimus, kas aastate jooksul Kalevis mitte läbilöönud mängijate (Kurbas, R.Raadik, Kajupank, Veski, Tamm, Saks, Kitsing, M.Dorbek, Saage, Schleicher, Puidet) puhul on kõigi juures põhjuseks mängijate andetus, laiskus, joomine ja laaberdmine - või on põhjus kusagil ma meeskonnas.

Kolmandaks: kui Rix ütleb, et meeskonna eesmärk polegi noormängijate kasvatamine, siis mina küsiks, et mis on siis selle tiimi eesmärk - Balti Liiga final four ja VTB-sse püsimajäämine? See on küll natukese madal lend...
Jah, need kaks peaks olema, sest kui lendab see Cramo sealt VTBst ja Balti liigast esimeses ringis, jääbki meie klubikorvpall iseenese naba imetlema ja EMV hype'i uskuma. Ning poleks ka tulevastel Sokkudel muud kui 25selet spordipoodi tööle ja õhta trenni, kui üldse.
Raplal näiteks on põhiülesanne hetkel noorte arendamine. Paasojade ja Laantega, ega ka Toomas raadiku ja Mangelsooga VTBsse ega Balti liiga esimesest ringist edasi ei saa. Püramiidist rääkides- nagu on vaja püramiidi alust on vaja ka tippu.

Imelik, et seda peab siin foorumis nii tihti korrutama.

Seega oleme ju tegelikult sinuga ühel arusaamal, Kalev/Cramo peaks Eesti esiklubina olema püramiidi tipuks, kust meie kõige andekamad pallurid saaksid hüppelauana veel kõrgemale (välismaale) tõusta. Seda sama ongi võimalik saavutada VTB liigat mängides, kus mehed tugevate vastaste vastu mängides karastuvad. Selletõttu ei mahugi mulle ikka see viimane Unicsi mäng pähe. Mäng on tehtud, Raadik istub pingil, Mangelsoo istub pingil aga oh imet Keerles+5 välismaallast mängivad.
gasol2
Kasutaja
Postitusi: 1028
Liitunud: 06 Mai 2007, 11:12
Asukoht: Hiiumaa

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas gasol2 »

Mis siin arusaada on. Oleme ausad Mangelsoo ei ole selliseks mänguks kohe kindlasti valmis veel.(rünnakul võib ta mõne palli sisse panna ,kuid muud elemendid on tal ikka jube kehvad sellepärast teeb ka kalevi füso temaga personaalset tööd) Raadik oleks vb võinud saada mõne minuti rohkem ,kuid samas on ka Keerlesele vaja mänguaega anda ,et ta suudaks ka ennast uuesti väljakul leida.
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

michaelEP kirjutas:Nüüd ongi küsimus, kas aastate jooksul Kalevis mitte läbilöönud mängijate (Kurbas, R.Raadik, Kajupank, Veski, Tamm, Saks, Kitsing, M.Dorbek, Saage, Schleicher, Puidet) puhul on kõigi juures põhjuseks mängijate andetus, laiskus, joomine ja laaberdmine - või on põhjus kusagil ma meeskonnas.
Tegelikult on minu meelest üheks probleemiks siin see, kuidas mängijaid veidi tagant kiirustatakse. Eesti korvpall on paraku tasemelt ju suhteliselt ebaühtne, seda ka professionaalsuse osas, ning seetõttu juhtub üpris tihti, et noored teevad enda jaoks liiga suure tasemehüppe ning leiavad end absoluutselt ootamatust keskkonnast. Kalevis on ju paratamatult ootused (ja pinged) palju suuremad kui näiteks Valgas või siis Hitos, olustik on palju professionaalsem.

Ehk mida ma tahan öelda, on see, et enamasti peaks noormängija arenema karjääriredelil samm-sammult, väga hea näide on Veideman (Kuremaa -> Tarvas -> Rock). Esimene klubi oleks tasemelt nõrgim, seal saab ta kõvasti mänguaega ja vabadust. Teine klubi peaks olema nö tugev keskmik (a'la Tarvas või Rapla parematel päevadel), kus oleks olukord juba veidi karmim ning kus võiks lisaks EMV'le olla ka mingi regionaalne väljund (BBL või EuroChallenge). Sellises klubis on ilmselt ka mingid suuremad ja kindlamad eesmärgid seatud (a'la medal), seega ka pinget varasemast enam. Kui noormängija suudab seal ka vaikselt hooaja või kahega end kehtestada ja profieluga harjuda, siis võiks juba rääkida nö kolmanda astme klubist ehk siis Rock või Kalev. Ega Žalgirisse ka päris niisama ei saa: Mindaugas Kuzminskas pidi ju pika kadalipu (nõrgemad klubid, siis Šiauliai, siis Žalgiris) läbima, et lõpuks rohelisse särki saada ja seal enam-vähem tegija olla. Rytas rabeleb praegu samamoodi mõne mängija meeskonda integreerimisega (Dovydas Redikas näituseks). Kui sa just mingi ulmetalent pole, siis on väga raske suurt astet ühekorraga astuda. Seepärast loodan ka, et andekad tegelased nagu näiteks Sander Saare võtavad nüüd asja mõistlikult ja ei hakka liiga suurt suutäit hammustama.

Sinu toodud listist, siis enamuse kohta oleks ju mõistlik seletus olemas. Puidetile mõjusid väga rängalt vigastused; Schleicheri puhul võime rääkida teatud suhtumisprobleemidest + järsk aste duublist Kalevisse oleks tõenäoliselt ebaõnnestunud; Veski - no comments; Saage puhul olid ju kunagi teada-tuntud probleemid ning praeguseks on ilmselt vanusega ka mõistus koju tulnud; Kajupank tuli duublist, jällegi liiga järsk aste üles; Saks tõenäoliselt ongi oma taseme saavutanud; M.Dorbeki ja Kurbase* puhul tuleb tegelt nentida, et kumbki ei suutnud oma eelmistes klubides (vastavalt Tarvas ja Dalkia) päris liidriteks ju kujuneda ja seega oli ka riskantne loota, et nad nüüd Kalevis end kehtestada suutnuks; Tamm tuli keskpärase statistikaga keskpärasest klubist, oli natuke Kalevis ja nüüd lammutab Tarvases. Järeldus? Ilmselt mõjus Kalevis oldud periood siiski väga arendavalt. Sama keiss ju tegelikult tänavu aasta ka R.Raadiku ja Rockiga.

*Kurbase üle tegelt tõesti heameel, et ta end nüüd Rockis vaikselt leidmas on.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
gasol2
Kasutaja
Postitusi: 1028
Liitunud: 06 Mai 2007, 11:12
Asukoht: Hiiumaa

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas gasol2 »

100% nõustun sinuga Demarr.
Kasutaja avatar
Karl
Kasutaja
Postitusi: 2374
Liitunud: 06 Jaan 2008, 01:57

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Karl »

+1
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

Rix kirjutas:
Zog kirjutas:No vabandust, aga v6rdlused Parve, Rannula v6i Leppikuga ei ole kyll asjakohased. Sama kehtib ka Eichfuss'i kohta. Ma arvan et enamik korvpalliinimesi oleks minuga n6us, kui ma v2idan, et Arbet oli yks andekamaid noorm2ngijaid, kes meil yldse viimase kahekymne aasta jooksul olnud on.
Vabandust, aga Rannula ja parve olid noorpõlves treenerite meelest isegi andekamad kui Arbet. Vähemasti tean ma seda väga autoriteetsetest allikatest.
Minu meelest on suht selge, et ma pidasin antud kontekstis andeka noormängija all silmas kedagi, kes 19-21 aastasena arvestataval tasemel tegusid teeb, ja mitte kedagi, kes 16-19 aastasena noortekoondistes või meistriliiga keskmikes särab. Parve näiteks ei jõudnudki kunagi eriti kuhugi... mistõttu ma räägingi, et temaga ei tasu võrrelda.

Ning Demarriga olen ma nõus... selles see point ongi, et Kalevisse on mõtet tuua neid, kellelt võib loota, et nad siin ennast tõesti ka pildile mängivad. Ehk siis pigem 22-aastaseid kui 18-aastaseid. Kui see 18-aastane just uus Müürsepp ei ole. Muidugi võib toimida ka see variant, et nt 18-aastane treenib Kalevis, aga mängib kusagil mujal. Aga see eeldaks sellise tõsiseltvõetava farmklubi olemasolu...
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Olen minagi Demarriga üldiselt nõus. Lihtsalt täienduseks: see liiga pikk hüpe ei välista, et mõne mehe puhul oleks ka 17-aastaselt Cramos alustamine väga ok, tähtis, et ta kasvõi eestikatel mänguaega saaks. Põhiprobleem ju selles, et selliseid mehi on meil lihtsalt liiga vähe, kui üldse on. Jumalale tänu et Veidekas õigel ajal Tarvasse sattus.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Zog kirjutas:
Rix kirjutas:
Zog kirjutas:No vabandust, aga v6rdlused Parve, Rannula v6i Leppikuga ei ole kyll asjakohased. Sama kehtib ka Eichfuss'i kohta. Ma arvan et enamik korvpalliinimesi oleks minuga n6us, kui ma v2idan, et Arbet oli yks andekamaid noorm2ngijaid, kes meil yldse viimase kahekymne aasta jooksul olnud on.
Vabandust, aga Rannula ja parve olid noorpõlves treenerite meelest isegi andekamad kui Arbet. Vähemasti tean ma seda väga autoriteetsetest allikatest.
Minu meelest on suht selge, et ma pidasin antud kontekstis andeka noormängija all silmas kedagi, kes 19-21 aastasena arvestataval tasemel tegusid teeb, ja mitte kedagi, kes 16-19 aastasena noortekoondistes või meistriliiga keskmikes särab. Parve näiteks ei jõudnudki kunagi eriti kuhugi... mistõttu ma räägingi, et temaga ei tasu võrrelda.

Ning Demarriga olen ma nõus... selles see point ongi, et Kalevisse on mõtet tuua neid, kellelt võib loota, et nad siin ennast tõesti ka pildile mängivad. Ehk siis pigem 22-aastaseid kui 18-aastaseid. Kui see 18-aastane just uus Müürsepp ei ole. Muidugi võib toimida ka see variant, et nt 18-aastane treenib Kalevis, aga mängib kusagil mujal. Aga see eeldaks sellise tõsiseltvõetava farmklubi olemasolu...
Mõtteaineks Zogile. Jesper Parve stats 2000. a EMil (U-20). Parve oli siis 20. aastane.
http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH ... 20859.html
Ja U-18 oli stats veelgi kõvem. Lihtsalt, kes sel ajal kossu terasemalt järgis see teab.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

Ja siin on v6rdluseks Martin Paasoja statistika viimaselt U20 EM'ilt:
http://u20men.fibaeurope.com/en/cid_FW2 ... _2133.html" onclick="window.open(this.href);return false;

M.O.T.T. Igatahes see vaidlus kisub veidi absurdseks siin... seega minu poolt on sellega k6ik.
KalevForever
Kasutaja
Postitusi: 1145
Liitunud: 19 Juul 2007, 12:57

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevForever »

Väga offtopic, aga see Parve stats on ju päris kohutav. 37 protsenti kaheseid ja 27 protsenti kolmeseid.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Hea intekas Varrakuga:
http://www.ohtuleht.ee/509210
Kinnitab seda, mida varasemalt ääri-veeri teati- sügise probleemide taga oli lumepalliefekt ning meeskonna sisekliima kehv. Sellest ülesaamiseks Kuusmaa metodid lihtsalt ei sobinud.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Vasta