Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas sequa »

Rio kirjutas:
Zog kirjutas:Aga äkki sobiks selline vahetus, et Vene siia ja Varrak Pärnusse?
Varrak võiks kindlasti kalevisse jääda,iseasi kas peatreeneriks.
Ega Sokk Varrakut asjata koondises videoanalüütikuks ei valinud...
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Demarr kirjutas:
Karl kirjutas:Suures osas nõustun eelkõnelejaga, vb jään eriarvamusele selles suhtes et tuua välistreener. Varrak on minu arvates ikka suhteliselt hästi hakkama saanud ja ma annaks talle ka järgmisel hooajal võimaluse juhendada. Eriti sellepärast et sel aastal ei saanud ta ju ise meeskonda nö valmis ehitada ja sobivaid mehi valida. Enamuse tööst tegi ära Kuusmaa.
Varrakule, nagu mainisin, tõesti mingit erilist süükoormat õlule ei paneks. Minu hinnangulgi sai ta üsna hästi hakkama ning kohati suutsime sellest kõige suuremast kriisist tänu tema tehtud muudatustele ju välja tulla. Kuid teisalt mõtlen ma, et kas see töö teda praegu liialt ei tapa? Olgem ausad, Kalevi peatreenerist pingelisemat ametit Eesti klubikorvpallis põhimõtteliselt ju väga pole: tugev surve meedialt, nõudlikud fännid, juhtkond ootab tulemusi etc. Ma lihtsalt kardan, et võibolla pole ta kõigeks selleks veel 100% valmis ja pingutab üle. Sel hooajal on olnud päris mitu olukorda (näiteks too karikapoolfinaali kaotuse järgne intervjuu), kus on teda päris nukker vaadata, kuna mees on asjas nii sees.

Aga muidugi: kui välistreenerit valida, siis mingit eksperimenteerimist väga ei tahaks (loe: kuskilt kaugelt toodud) ja sessuhtes oleks Balti koolkonna treener üsna hea valik. Ja tegelt saab sealgi omakorda valikutega mängida: kas tuua keegi noor ja talendikas (Stelmahers¹, Adomaitis), kes on ka häid tulemusi näidanud, või siis keegi pikaajalise kogemusega? Küsimusi ja varieerimisvõimalusi jagub.

Teine asi, mille ära veel mainiks, siis ma tabasin end mõttelt, et selleaastane värbamispoliitika oli ikka väga nugadel tehtud - tegelikult oli ainus nö enamvähem riskivaba variant Frank Elegar, kel oli korralik Euroopa kogemus ja ka head statistilised näitajad olemas. Abbott ja Glasser - no comments, mõlemad olid pikalt vigastuspausilt tulnud (ja ainult kolledžikogemusega) ning tagantjärgi võib öelda, et kuigi õnnestumisprotsent oli lõpuks siiski tubli 50%, olid mõlemad päris ebakindlad variandid - hind õnneks polnud väga kõrge ja see päästab. Wilkinson - Austraalias MVP, olgu, aga Euroopas põhimõtteliselt vaid üks kahvatu kogemus ning arvestades, et tegu oli ühe enimteeniva mängijaga koosseisus, siis ma ütleks küll, et oli risk, mis vedas alt. McLeodi kohta võib öelda, et üheski Euroopa klubis ta kaua ei püsinud, vanust oli ka omajagu turjal, mis tähendas, et vormikõvera langus oleks pidanud olema asi, mida eeldatakse ja arvesse võetakse - kokkuvõtlikult üsna riskantne valik jällegi, eriti arvestades suurt palganumbrit. Tegelikult eeldaks ma, et klubi komplekteerimisel minnakse enamjaolt siiski kindlate valikute peale, sekka ka üks, äärmisel juhul kaks, riskivarianti. Praegu kaine mõistusega hinnates, siis päris halb töö klubilt.

¹Ma ei näe muidugi väga, miks näiteks tema peaks tahtma tulla. Ventspilsi on ta kenasti üles ehitamas ning Baltikumi mõttes pole tegu ka kõige vaesema ega ambitsioonituma klubiga. Peaksime mingi x-faktori talle ette söötma.

Demarri ja Kalevruusiga igati nõus, kuid igast Valdmaa ja Linamäe intekast on jäänud mulje, et selle hooaja eelarve oli ikka väga-väga hambad ristis ja sealt ikkagi need riskid. Seesama mcleod oleks vast nt juulis veel 2 korda suuremat palka tahtnud, VEFi kindla peale Rowlandi palk peaks olema pea kolm korda Mcleo palgast, eriti, kui sellise mehega teha suve alguses leping.
Ei taha korrata, aga kindla peale minek tähendab korralikku rahaluhvtitamist...ja ka siis võid hävida (vigastused).

Peatreeneri koha pealt tõesti- Varrak peaks minu meelest saama ikkagi mandaadi, kuid eks hooaja lõpp veel näita ja eks ta enda soovid ka loe. Kui ei, siis võiks proovida hoopis Bagatskist endale meelitada pankroti äärel Budivelnikust...kuigi see oleks päris keeruline, vist.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

Rix kirjutas:
Demarri ja Kalevruusiga igati nõus, kuid igast Valdmaa ja Linamäe intekast on jäänud mulje, et selle hooaja eelarve oli ikka väga-väga hambad ristis ja sealt ikkagi need riskid. Seesama mcleod oleks vast nt juulis veel 2 korda suuremat palka tahtnud, VEFi kindla peale Rowlandi palk peaks olema pea kolm korda Mcleo palgast, eriti, kui sellise mehega teha suve alguses leping.
Ei taha korrata, aga kindla peale minek tähendab korralikku rahaluhvtitamist...ja ka siis võid hävida (vigastused).
Eks ma mõtlesingi pigem, et kui rahalised vahendid on piiratud, siis on minu meelest üsna riskantne tuua enimteenivateks mängijateks tegelased, kelle puhul on väga palju küsimusi ning kes on varem Euroopas ebaõnnestunud. Eriti veel kui tehti lepingud, millest hiljem vabaneda on väga keeruline. Siin võib võrdluse tuua selle lausega, et ma pole piisavalt rikas, et osta ebakvaliteetseid asju.

Nö kindla valiku all eeldasin pigem mõnda meest, kes on juba Euroopas õnnestunud ja siinses korvpallis pikemalt ringi tiirelnud. Euroliigas olevate meeste peale meie finantsmuskel muidugi ei hakka, aga häid mängijaid on ka väiksemates liigades¹ - Belgias, Poolas, Israelis. Reed tuli omal ajal ju Hollandist ja oli niivõrd kvaliteetne tegelane, et lõpuks tundsid Rytased ja Kiievid väga elavat huvi. Usun, et ka mõndade suuremate liigade (Saksamaa, Prantsusmaa, Kreeka) tagaotsa klubide mängijate peale hakkaks hammas päris ilusti. Näiteks Frank Elegar oli minu jaoks üsna riskivaba - korralikud aastad Türgis ja Prantsusmaal selja taga. Põhimõtteliselt ka Ingram, kel olid CV-s Ungari liiga suurepärased numbrid ning kes enne seda suutis ka Prantsusmaa tugevuselt teises liigas skoorikuningat mängida. Mulle pakub see näitaja, et mängija suudab klubides paiksena püsida, kindlustunde.

¹Isegi lähiliigadel võiks tegelikult ju pilku rohkem peale hoida, sest kasvõi Soome liigast käib päris huvitavaid mängijaid läbi, kel oleks ka potentsiaali kõrgemal tasemel avaneda.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Rix kirjutas:
Demarr kirjutas:
Karl kirjutas:Suures osas nõustun eelkõnelejaga, vb jään eriarvamusele selles suhtes et tuua välistreener. Varrak on minu arvates ikka suhteliselt hästi hakkama saanud ja ma annaks talle ka järgmisel hooajal võimaluse juhendada. Eriti sellepärast et sel aastal ei saanud ta ju ise meeskonda nö valmis ehitada ja sobivaid mehi valida. Enamuse tööst tegi ära Kuusmaa.
Varrakule, nagu mainisin, tõesti mingit erilist süükoormat õlule ei paneks. Minu hinnangulgi sai ta üsna hästi hakkama ning kohati suutsime sellest kõige suuremast kriisist tänu tema tehtud muudatustele ju välja tulla. Kuid teisalt mõtlen ma, et kas see töö teda praegu liialt ei tapa? Olgem ausad, Kalevi peatreenerist pingelisemat ametit Eesti klubikorvpallis põhimõtteliselt ju väga pole: tugev surve meedialt, nõudlikud fännid, juhtkond ootab tulemusi etc. Ma lihtsalt kardan, et võibolla pole ta kõigeks selleks veel 100% valmis ja pingutab üle. Sel hooajal on olnud päris mitu olukorda (näiteks too karikapoolfinaali kaotuse järgne intervjuu), kus on teda päris nukker vaadata, kuna mees on asjas nii sees.

Aga muidugi: kui välistreenerit valida, siis mingit eksperimenteerimist väga ei tahaks (loe: kuskilt kaugelt toodud) ja sessuhtes oleks Balti koolkonna treener üsna hea valik. Ja tegelt saab sealgi omakorda valikutega mängida: kas tuua keegi noor ja talendikas (Stelmahers¹, Adomaitis), kes on ka häid tulemusi näidanud, või siis keegi pikaajalise kogemusega? Küsimusi ja varieerimisvõimalusi jagub.

Teine asi, mille ära veel mainiks, siis ma tabasin end mõttelt, et selleaastane värbamispoliitika oli ikka väga nugadel tehtud - tegelikult oli ainus nö enamvähem riskivaba variant Frank Elegar, kel oli korralik Euroopa kogemus ja ka head statistilised näitajad olemas. Abbott ja Glasser - no comments, mõlemad olid pikalt vigastuspausilt tulnud (ja ainult kolledžikogemusega) ning tagantjärgi võib öelda, et kuigi õnnestumisprotsent oli lõpuks siiski tubli 50%, olid mõlemad päris ebakindlad variandid - hind õnneks polnud väga kõrge ja see päästab. Wilkinson - Austraalias MVP, olgu, aga Euroopas põhimõtteliselt vaid üks kahvatu kogemus ning arvestades, et tegu oli ühe enimteeniva mängijaga koosseisus, siis ma ütleks küll, et oli risk, mis vedas alt. McLeodi kohta võib öelda, et üheski Euroopa klubis ta kaua ei püsinud, vanust oli ka omajagu turjal, mis tähendas, et vormikõvera langus oleks pidanud olema asi, mida eeldatakse ja arvesse võetakse - kokkuvõtlikult üsna riskantne valik jällegi, eriti arvestades suurt palganumbrit. Tegelikult eeldaks ma, et klubi komplekteerimisel minnakse enamjaolt siiski kindlate valikute peale, sekka ka üks, äärmisel juhul kaks, riskivarianti. Praegu kaine mõistusega hinnates, siis päris halb töö klubilt.

¹Ma ei näe muidugi väga, miks näiteks tema peaks tahtma tulla. Ventspilsi on ta kenasti üles ehitamas ning Baltikumi mõttes pole tegu ka kõige vaesema ega ambitsioonituma klubiga. Peaksime mingi x-faktori talle ette söötma.

Demarri ja Kalevruusiga igati nõus, kuid igast Valdmaa ja Linamäe intekast on jäänud mulje, et selle hooaja eelarve oli ikka väga-väga hambad ristis ja sealt ikkagi need riskid. Seesama mcleod oleks vast nt juulis veel 2 korda suuremat palka tahtnud, VEFi kindla peale Rowlandi palk peaks olema pea kolm korda Mcleo palgast, eriti, kui sellise mehega teha suve alguses leping.
Ei taha korrata, aga kindla peale minek tähendab korralikku rahaluhvtitamist...ja ka siis võid hävida (vigastused).

Peatreeneri koha pealt tõesti- Varrak peaks minu meelest saama ikkagi mandaadi, kuid eks hooaja lõpp veel näita ja eks ta enda soovid ka loe. Kui ei, siis võiks proovida hoopis Bagatskist endale meelitada pankroti äärel Budivelnikust...kuigi see oleks päris keeruline, vist.
kui nüüd eelarve jääks kasvõis samaks saaks ühe korraliku pg endale küll,Bremer sai novgorodis 25 000 taala kuus...nii,et pole miskit võimatut
rapla
Kasutaja
Postitusi: 186
Liitunud: 22 Nov 2012, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas rapla »

järgmine aasta peaks üle jääma ka Arbeti palk mis Kalevi eelarvet arvestades väga väike ei ole , Keerles saadakse ka arvatavasti odavamalt
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

rapla kirjutas:järgmine aasta peaks üle jääma ka Arbeti palk mis Kalevi eelarvet arvestades väga väike ei ole , Keerles saadakse ka arvatavasti odavamalt
iseasi kas Valdmaa ja co viitsivad jätkata,eelarve ju niigi kriitiline.Vtb s mitte viimaseks jäämine ja eestikate võit oleks palsam meile igatahes.
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas sequa »

Rio kirjutas:
rapla kirjutas:järgmine aasta peaks üle jääma ka Arbeti palk mis Kalevi eelarvet arvestades väga väike ei ole , Keerles saadakse ka arvatavasti odavamalt
iseasi kas Valdmaa ja co viitsivad jätkata,eelarve ju niigi kriitiline.Vtb s mitte viimaseks jäämine ja eestikate võit oleks palsam meile igatahes.
VTBsse mittejäämine viiks raudselt mõned (väiksemad) sponsorid...ega asjata Valdmaa lähe Moskvasse kivist vett välja pigistama.
Kasutaja avatar
tonii
Kasutaja
Postitusi: 741
Liitunud: 18 Jaan 2011, 19:57

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas tonii »

sequa kirjutas:
Rio kirjutas:
rapla kirjutas:järgmine aasta peaks üle jääma ka Arbeti palk mis Kalevi eelarvet arvestades väga väike ei ole , Keerles saadakse ka arvatavasti odavamalt
iseasi kas Valdmaa ja co viitsivad jätkata,eelarve ju niigi kriitiline.Vtb s mitte viimaseks jäämine ja eestikate võit oleks palsam meile igatahes.
VTBsse mittejäämine viiks raudselt mõned (väiksemad) sponsorid...ega asjata Valdmaa lähe Moskvasse kivist vett välja pigistama.
Ilma VTBta oleme sisuliselt kadunud ka, see on üks põhiargumente värbamiselgi. Põhjus miks me vähegi klassiga mehi saame(Elegar), on VTB.
cramokalev
Kasutaja
Postitusi: 128
Liitunud: 28 Apr 2010, 22:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas cramokalev »

Kalevisse oleks veidemani vaja.Ülejäänud positsioonidele leiab vast leedust ja lätist ka paremaid mängijaid.Veideman on eesti korvpalli tulevik ja inimestele meeldib jälgida tema arengut.Tartus see talent lihtsalt hääbub,sest 6 mängu euroopa 3 liigas oli ok kui ta oli 19-21 aga nüüd peaks tüüp tegema sammu edasi.Gert Dorbek,Rait Keerles ja Tanel Sokk võiks kuskil gruusias või hollandis kätt proovida.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

cramokalev kirjutas:Kalevisse oleks veidemani vaja.Ülejäänud positsioonidele leiab vast leedust ja lätist ka paremaid mängijaid.Veideman on eesti korvpalli tulevik ja inimestele meeldib jälgida tema arengut.Tartus see talent lihtsalt hääbub,sest 6 mängu euroopa 3 liigas oli ok kui ta oli 19-21 aga nüüd peaks tüüp tegema sammu edasi.Gert Dorbek,Rait Keerles ja Tanel Sokk võiks kuskil gruusias või hollandis kätt proovida.
Veidemani osas nõus aga viimase lause juurde jõudes hakkasid laupäevaõhtused joogid juba pähe või? Keda sa nende kolme asemel siis võtaksid?
kalevif2nn
Kasutaja
Postitusi: 558
Liitunud: 23 Sept 2010, 17:50

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas kalevif2nn »

Mina eelistaks igal juhul, et rohkem eestlasi mängiks välismaal. Näiteks Gert Dorbek võiks vabalt välismaal mängida. Keerles on juba üldse pildilt hakanud ära kaduma. Soku koha pealt nõus, et ega praegu eriti kedagi PG koha peale võtta pole.
KML-EUROCUP-VTB
Kasutaja avatar
nub4you
Kasutaja
Postitusi: 1541
Liitunud: 29 Dets 2009, 16:56

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nub4you »

Kui Cramo peaks täna kaotama siis langetakse ju VTB liigast välja, milleks peaks siis Veideman liituma Cramoga? Healjuhul liitub Cramogi EuroChallenge'ga, kui liituvad, ning ega sealt eriti rohkem ju välismänge ei tuleks või mis?
Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Karl
Kasutaja
Postitusi: 2374
Liitunud: 06 Jaan 2008, 01:57

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Karl »

nub4you kirjutas:Kui Cramo peaks täna kaotama siis langetakse ju VTB liigast välja, milleks peaks siis Veideman liituma Cramoga? Healjuhul liitub Cramogi EuroChallenge'ga, kui liituvad, ning ega sealt eriti rohkem ju välismänge ei tuleks või mis?
VTB kvalifikatsioonis oleks me vist nii ehk naa esindatud
ibase
Kasutaja
Postitusi: 83
Liitunud: 08 Nov 2010, 18:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas ibase »

See ei ole ju veel kindel ,kas kalev langeks.
http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=65776798" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

Karl kirjutas:
nub4you kirjutas:Kui Cramo peaks täna kaotama siis langetakse ju VTB liigast välja, milleks peaks siis Veideman liituma Cramoga? Healjuhul liitub Cramogi EuroChallenge'ga, kui liituvad, ning ega sealt eriti rohkem ju välismänge ei tuleks või mis?
VTB kvalifikatsioonis oleks me vist nii ehk naa esindatud
Kvalifikatsioon toimub tavaliselt septembrikuus, me teame kõik mis seisus Cramo igal hooajal sellel ajal on.
Vasta