Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4282
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Ma hakkan endale natuke Peep Pahvi meenutama, panen jälle sama vana plaadi tööle. Ma ei näe absoluutselt mõtet selles, et tuua uueks hooajaks Cramo ridadesse keegi selline, kes mängib olulist rolli(edukalt) mõnes väiksemas klubis. Nagu Zog ka mainis siis samahästi võiks meil olla siis Tamm või Dorbek. Tamm on ju samamoodi hästi pannud ja vbl isegi veel paremini kui see eelpool mainitud Peciukevicius. Aga miks Reimo kõnealla ei tule? Lihtsalt sellepärast, et ta on juba oma võimaluse saanud ning ei suutnud millegi erilisega meid üllatada, on vist nii?
Siin võib tekkida küsimus, et mis mul on selle vastu, et ma väiksemas klubis end mingil määral tõestanud mehi ei tahaks näha. Aga siin ongi see teema, et minuarust, pole see Peciukevicius parem ega halvem Tammest, Raap-ist(mööndustega), Laanest või M.Dorbekust. Kõigil on omad head ja vead. Teine teema on see areng, me näeme põhjusmõtteliselt igal aastal, kuidas noored mehed arenevad. T.Raadik, Martin Dorbek, Kitsing.
Vbl ma rebisin ühe lause kontekstist välja ja nüüd pasundan siin, aga eelkõige ongi meil vaja välismaalt meest, kes on ennast tõestanud või mänginud väga korralikul tasemel.
Mis puutub Eestlastest mängijate värbamisse, siis kui kedagi hetkel võtta on see mees Veidekas, (okei loeme siia veel ka Radza), aga pigem ma loodan et nad saaks ka eestist välja.
Selle kõige jutu tulemusena jõudsin ma arvamuseni, et kahjuks, pole eestis(KML-is) hetkel ühtegi sellist meest(noort, mitte kampsun, etc.), kes suudaks VTB ja miks mitte eurosarja tasemel punkte tuua või olla muud moodi võistkonnale kasulik. Õnneks või kahjuks on kõik kel vähegi oskusi, tahtmist ja võimalust tekkinud- põrutanud siit minema.
Seega, seniks kuniks, meie noored ei suuda stabiilselt BBL-is lätlastele leedukatele punkte visata, siis pole ka minuarust mõtet tuua võistkonda mehi(noori) lootuses, et ehk McLeod õpetab ja venemaal loksumine karastab. Kaela on vaja kandma hakata.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kalevpoiss »

marxx762 kirjutas:Ma hakkan endale natuke Peep Pahvi meenutama, panen jälle sama vana plaadi tööle. Ma ei näe absoluutselt mõtet selles, et tuua uueks hooajaks Cramo ridadesse keegi selline, kes mängib olulist rolli(edukalt) mõnes väiksemas klubis. Nagu Zog ka mainis siis samahästi võiks meil olla siis Tamm või Dorbek. Tamm on ju samamoodi hästi pannud ja vbl isegi veel paremini kui see eelpool mainitud Peciukevicius. Aga miks Reimo kõnealla ei tule? Lihtsalt sellepärast, et ta on juba oma võimaluse saanud ning ei suutnud millegi erilisega meid üllatada, on vist nii?
Siin võib tekkida küsimus, et mis mul on selle vastu, et ma väiksemas klubis end mingil määral tõestanud mehi ei tahaks näha. Aga siin ongi see teema, et minuarust, pole see Peciukevicius parem ega halvem Tammest, Raap-ist(mööndustega), Laanest või M.Dorbekust. Kõigil on omad head ja vead. Teine teema on see areng, me näeme põhjusmõtteliselt igal aastal, kuidas noored mehed arenevad. T.Raadik, Martin Dorbek, Kitsing.
Vbl ma rebisin ühe lause kontekstist välja ja nüüd pasundan siin, aga eelkõige ongi meil vaja välismaalt meest, kes on ennast tõestanud või mänginud väga korralikul tasemel.
Mis puutub Eestlastest mängijate värbamisse, siis kui kedagi hetkel võtta on see mees Veidekas, (okei loeme siia veel ka Radza), aga pigem ma loodan et nad saaks ka eestist välja.
Selle kõige jutu tulemusena jõudsin ma arvamuseni, et kahjuks, pole eestis(KML-is) hetkel ühtegi sellist meest(noort, mitte kampsun, etc.), kes suudaks VTB ja miks mitte eurosarja tasemel punkte tuua või olla muud moodi võistkonnale kasulik. Õnneks või kahjuks on kõik kel vähegi oskusi, tahtmist ja võimalust tekkinud- põrutanud siit minema.
Seega, seniks kuniks, meie noored ei suuda stabiilselt BBL-is lätlastele leedukatele punkte visata, siis pole ka minuarust mõtet tuua võistkonda mehi(noori) lootuses, et ehk McLeod õpetab ja venemaal loksumine karastab. Kaela on vaja kandma hakata.
Muidu põhmimõtteliselt nõus, ainult et eesti poisse pole mõtet leedukatega võrrelda. Meie poisid enamuses lasevad suures mängus püksid täis aga leedukate soontes voolab hoopis teistsugune veri. Vähemalt Peciukevicius on seda tõestanud.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

Kalevpoiss kirjutas:Muidu põhmimõtteliselt nõus, ainult et eesti poisse pole mõtet leedukatega võrrelda. Meie poisid enamuses lasevad suures mängus püksid täis aga leedukate soontes voolab hoopis teistsugune veri. Vähemalt Peciukevicius on seda tõestanud.
Peciukevicius on ennast suures m2ngus t6estanud? Mida ta enne P2rnusse tulekut tegi siis?
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 709
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas BCKLV »

Peciukeviciuse Kalevi põhimängijaks edutamine tundub liiast, aga miks mitte panna pingiotsale ja vaadata siis kas lööb läbi. Kui aastast-aastasse eesti noored sealt pingiotsalt edasi ei jõua, siis ehk oleks aeg proovida mõni lootustandva välismaa noorega. ...Pahv ja Jurtšenko kuulutaks ilmset küll boikoti Kalevile sellepeale.
Viimati muutis BCKLV, 18 Apr 2013, 20:32, muudetud 1 kord kokku.
jyrgen
Kasutaja
Postitusi: 3686
Liitunud: 29 Mai 2007, 20:56
Asukoht: Anfield

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas jyrgen »

BCKLV kirjutas:Peciukeviciuse Kalevi põhimängijaks edutamine tundub liiast, aga miks mitte panna pingiotsale ja vaadata siis kas lööb läbi. Kui aastast-aastasse eesti noored sealt pingiotsalt edasi ei jõua, siis ehk oleks aeg proovida mõni lootustandva välismaa noorega. ...Pahv ja Jurtšenko kuulutaks ilmset küll boioti Kalevile sellepeale.
OFFTOPIC - mind kohe üldse ei koti nt mida Jurtsenko arvab, tema tahab oma delfi numbreid meeleheitlikult müüa ja seda teeb ta meie arvelt ehk meie mahategemisega. Niiet tema võib sinnasamusesse oma arvamsutega kerida.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4282
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

See pingiotsale edutamise jutuga tekkis mul silme ette Bamba Fall. Mees sai eestisse tulles sellise kriitika ja lõuapoolikute ilkumise osaliseks et kurb hakkas kohe. Mees ei kõlvanud osade "ekspertide" arvates isegi pingiotsale vett jagama... A mis nüüd? Mees on kulla hinnaga, ma usun et kui ta siia toodi siis võis ta palganumber olla kuskil maksimaalselt 5K $ siis nüüd on see number 7-9K €. Lisaks on mehe väljaostu summa ümber kirjutatud. Okei Bamba pold noor, aga ikkagist, mees, kellelt mitte keegi ei osanud midagi erilist loota(vbl va treenerite kolmik) ujus korralikult pinnale ja nüüd kõnnib eesti liiga mõistes vee peal.
Selle jutu resümee võiks olla siis see, et vähese talendi kompenseerib töötahe ja heas mõttes jäärapäisus. Loomulikult räägib konkreetse mehe kasuks ka pikkus, aga see pole tema tõusu aluseks. Sergo Atuashvili (222cm) ja no tõsine õnnetuse hunnik. Seega teisendame pikkuse ära jätame tahtejõu jms jutud alles, siis võiks ka eesti kuttidest asja saada. Kõrvalt vaatajal on lihtne muidugi öelda ja spekuleerida õpetada ja kritiseerida. Tegelikult me näiteks üldse ei tea, palju näiteks oli M.Dorbekul võimalust Mcleodi kõrvalt õppida või palju ta üldse tema käest nõu küsis, tühja pilku võin mina ka õpetada, aga NBA on NBA ja sealt võiks üht-teist ikka kõrva taha panna.

Mis nende noorte pingiotsa toomisse veel puutub, siis siin toimiks ideaalselt kunagine Vefi formaat, (pole kindel vbl talitavad nad siiani sama mudeli järgi) kus noored mängivad põhiturniiri, ja need mehed kes mängivad VTB-d BBL-i ja Eurosarja mängivad alates PO-st. See aga kahjuks eeldab väga suurt eelarvet. Äkki keegi asjaga rohkem kursis olev inimene võiks seda süteemi rohkem valgustada, selge on see, et maratoonorist-triatleet lehismetsaga sellist süsteemi järgides ainult läbi ei ajaks. Sama kehtiks ka vist treenerite kohta?

Üks huvitav süsteem on ka VTB-s osaleval Nymbrukil, aga sellest oskab Demarr juba rohkem rääkida.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Bamba tõusis esile kuna Varblane ebaõnnestus täielikult,oleks vastupidine toimunud oleks Bamba ilmselt pingile jäänud
Ka see hooaeg tõusis Abbot esile peale Arbeti lahkumist ehk siis ühe mehe õnnetus teise õnn
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4282
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Rio kirjutas:Bamba tõusis esile kuna Varblane ebaõnnestus täielikult,oleks vastupidine toimunud oleks Bamba ilmselt pingile jäänud
Ka see hooaeg tõusis Abbot esile peale Arbeti lahkumist ehk siis ühe mehe õnnetus teise õnn
No Bamba oli ju teine tsenter ka siis kui Varbs ebaõnnestus, loomulikult oli Bambal tiba soodsam olukord ja ka eks oli ka Abbotil lihtsam pärast arbeti lahkumist, aga siiski, ma jään endale kindlaks et tahtejõud on asi mis viib sihile, talente, eriti meie kossumaastikul esineb vähe, aga selle saab korvata tohutu tahtejõuga.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

marxx762 kirjutas:See pingiotsale edutamise jutuga tekkis mul silme ette Bamba Fall. Mees sai eestisse tulles sellise kriitika ja lõuapoolikute ilkumise osaliseks et kurb hakkas kohe. Mees ei kõlvanud osade "ekspertide" arvates isegi pingiotsale vett jagama
Sellega üldse nõus ei ole. Juba esimestest mängudest näitas ta et temast võib asja saada.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Bamba oli siiski algusest peale just oma füüsiliste eelduste poolest suure potentsiaaliga mängija. Üldiselt ta tõesti seoses Vabbanovi mannetute esitustega hakkas üsna ruttu palju mänguaega saama, aga eks algul oli kahtlusi küll, kas selline kõrend ikka sel tasemel hakkama saab. Ta tahtejõudu ei oska kommenteerida.

Mis Peciukeviciusse puutub, siis pingile pole teda mõtet tuua, põhimängujuhi rollis ta välja ei vea.
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

Eks see ole meie suureks probleemiks, et mansade tasemevahe on siiski suhteliselt suur ning noortel on raske teha hüpet kõige kõrgemale astmele (Kalev, Rock). Teine treeningstiil, teised ootused, teine roll. Õnneks tuleb siiski tõdeda, et kodune korvpall on sel aastal märkimisväärselt ühtlustunud ja minu meelest liigutakse vaikselt õiges suunas. Kohati tundub, et on üle saadud sellest iganenud põhimõttest, et proovitakse vaid Eesti kuttidega läbi ajada. Idee on ju iseenesest üllas, aga siin tuleks väike reality-check teha ja mõista, et Eestis pole nii palju materjali ning sedasi vägisi üritades tehakse endale pigem karuteene. Ma ütlen otse välja: igas Eesti klubis peaks olema vähemalt 3-4 välismängijat. Põhjuseid selleks on nii palju. Alustame kasvõi kõige elementaarsemast ehk liiga- ja klubitaseme tõusust. Mida rohkem klubisid suudavad Kalevile järgi joosta, seda väiksemad on käärid ning seda kergem on noortel teha samm edasi. Kasvõi praegusi play-offe vaadates on selgelt näha, et klubide koosseisud on liialt õhukesed - enamasti on umbes 7 mängijat, keda rohkem platsile usaldatakse. Mida halba teeks, kui näiteks Pärnul oleks praegu üks väike äär lisaks? Kes Eesti poistest otseselt kahju kannaks ja automaatselt pingile vajuks? Mitte keegi. Kellegi keskmine mänguaeg ilmselt veidi väheneks, aga kindlasti mitte nii märgatavalt. Pigem saaks mehed rahulikult mängida ja ei pea muretsema, et vigadega välja lendavad; pigem tekib mängu hea tempo, kuna saab vajadusel vahetust küsida, mitte ei pea platsil vägisi hapnikuta jooksma. Rääkimata sellest, et treeningute tase tõuseks: ilmselgelt oleks areneval korvpalluril kasulikum trennis mütata mõne välismaalase vastu, kui et mõne omavanuse vastu, keda ta A-klassist kõriauguni juba näinud on. Mis veel? Mida tugevamaks Eesti liiga kujuneb, seda rohkem välismaist tähelepanu sellele pööratakse ehk võimalus, et mõni noor kellelegi silma jääb ja piiritaha pääseb, suureneb. Kui Raplale ikka ei jätku pikki mehi korvi alla, siis pole midagi teha ja tuleks keegi mujalt tuua. Õnneks on nad seda vist isegi mõistnud. See ei tõrju ju ühtegi Eesti poissi korvpallist eemale, pigem annab võimaluse paremal tasemel pallida. Kui mõtet veel edasi utreerida, siis täiesti suurepärane stsenaarium oleks, kui näiteks Rapla või Pärnu suudaks veelgi edasi minna ja lähiaastatel EuroChallenget mängida - olgugi, et asi võib paari mängu pikkuseks seikluseks jääda, aga ma usun, et kasu oleks tuntav ja kogemus hindamatu. Muidugi - ilmselt seab raha suuresti limiidi, aga sellegipoolest tuleks proovida mõelda võimalikult suurelt, pigistada vahendeid, otsida võimalusi ja proovida maksimum võtta.

Mida see liiga keskmise taseme tõus annaks? Annaks ilmselt selle, et kodune toiduahel muutuks mõistlikumaks. Kalev/Rock saaksid alt paremal tasemel mängijaid ja võibolla jõuaks me sinna, kus mõnda noort mängijat ei võeta enam meeskonda kümnendaks mängijaks, vaid temaga arvestatakse kui kuuenda või seitsemenda või kaheksanda mehega, võibolla isegi kui algviisiklasega. See on ju tegelt üks oluline aspekt antud asja juures. Kõik noored, kes praegu Rockis ja Kalevis pinki nühivad, toodigi selle eeldusega, et nad on kas kümnendad või üheteistkümnendad mängijad. Ainus vastupidine näide on Rain Veideman, kellelt oodatigi suurt rolli ja olgem ausad - seda ta hetkel Rockis ka täidab. Praegu on näiteks Toomas Raadiku jaoks ainus pluss see, et ta saab nuusutada tasemel korvpalli ja kogeda intensiivset treeningprotsessi ning hiljem seda kuskil rakendada: ilmselt mitte Kalevis, aga näiteks kuskil Pärnus. Iseenesest pole ju see ainult kahjulik, sest näiteid on piisavalt, kuidas see mängija oskusi arendab, aga Kalevis või Rockis kanda kinnitada see paraku ei aita. Kui ta kahe aasta pärast näiteks ta sealt pingiotsalt üles leitakse, siis paraku pole sellest erilist kasu, sest ilma mängupraktikata Kalevis arvestatavaks mängumeheks ei kerki - selleks peab olema enesekindlust ning seda saab mängides.

Ehk siis nõiaring: mängimiseks on vaja enesekindlust ja usaldust ning seda saab siis, kui on hea hooaeg seljataga. Kui sind võetakse aga kümnendaks meheks, siis eelnimetatud asju ei teki ning eneseleidmiseks tuleb kuskil mujal enesekindluse kogumist uuesti alustada. Selleks aga, et sind kuuendaks või seitsmendaks meheks võetakse, on vaja head baasi ehk siis sa pead olema juba mingis arvestavas meeskonnas mänginud (mitte näiteks Hitos, kus teed kaks korda nädalas trenni). Mida rohkem meie liiga tase kasvab, seda tõenäolisem on ka, et need tegijad Eesti poisid võetakse Kalevisse/Rocki juba kuuendaks või seitsmendaks mängijaks ning nende läbilöögi ja kannakinnitamise šanss kasvab märgatavalt.

Ja Peciukeviciuse teemast: minu hinnangul on ta Eesti kuttidest hetkel kasvõi selle võrra üle, et ta tuleb praegu teisest süsteemist. Märksa paremast süsteemist kui meie oma. Kui sa oled olnud Leedu U20 põhimängujuht¹, siis sul peab talenti olema ja iseenesest poleks vale sellisele mehele panustada pikaajalisema projektina. Aga ma ei ütle, et nüüd Kalev peaks see klubi jälle olema, kes taolise riski² võtab. Rocki sobiks ta minu hinnangul veidi rohkem, näiteks teiseks mängujuhiks.

¹ Jah, ma tean, et iseenesest ei näita noortekoondises mängimine veel täitpilti, aga see näitab mehe võimalikku potentsiaali ja kasvuvõimalusi. Eriti arvestades, et tegu polnud mingisuguse pinginühkijaga niivõrd tugevas noortekoondises, nagu Leedu seda on.

² Suhteliselt mugav risk, sest hind oleks ilmselt selline, mis ebaõnnestumise korral ristina kaelas ei ripuks.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
kalevif2nn
Kasutaja
Postitusi: 558
Liitunud: 23 Sept 2010, 17:50

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas kalevif2nn »

Nõustun täielikult DeMarriga. Minu arust ka tuleks klubikorvpallis kasutada laiemat materjali, mitte ainult eestlasi. Sellest saavad kasu eelkõige meie tipud, kellel oleks lihtsam endale mängijaid valida. Samuti peaksime rohkem lootma sellele, et meie parimad pojad saaksid ikka välismaal hoopis teises konkurentsis mängida, mitte ainult tuttavate nägude vastu.
Näiteks mul oleks väga hea meel, kui selle hooaja järel pääseksid välismaale nii Raadik kui Tamm. Kuigi ma pole just Tamme kõige suurem fänn.
KML-EUROCUP-VTB
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

No eks see sõltub ikka satsist ka (finantsidest ei hakka üldse rääkima). Ma ei arva, et näiteks Raplal või TTÜ-l peaks olema 3-4 välismaalast kui just rahalaeva ei saabu ja Euroopat pole plaanis vallutama minna. Raplale piisaks täitsa ühest aga see-eest korralikust. Valga ja K-Kaleviga muidugi teine lugu.
Välismaale minekuga on samuti see asi, et eks see sõltub, kuhu minnakse ja kes läheb. Kui liiga massiliselt hakataks Gruusia ja Rumeenia liigasse minema, siis mida kohalikul huvilisel vaadata oleks?
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

Ma kusjuures ei ole üldse nõus selle jutuga, et toome siia ikka noori leedukaid, venelasi ja teisi, kui nemad meie oma noortest veidikese paremad on... on küll klubikorvpall, aga päris täielikult seda "Eesti asja ajamist" ei tohiks ka ära unustada. Ma olen nõus, et kui VTB's konkurentsis püsimiseks on meil vaja viit või kuut välismaalast, siis olgu 5-6 välismaalast. Aga need 5-6 meest olgu ikkagi kõik sellised, kes on sellel tasemel suutelised ka hakkama saama. Ning kui kalev mängib nt 9-10 mehega peamiselt kogu hooaja, ning nende seas näiteks 4 eestlast on, siis saavad need neli eestlast selle arvelt häid mänge ja korralikke kogemusi, ning sellest on koondisele kõvasti kasu. Ja ühtlasi püsib klubi konkurentsis, ning rahval on, mida vaadata.

Aga noortest rääkides, siis minu meelest oleks kuritegelik võtta mõnelt perspektiivikalt eesti rahvusest 18-22 aastaselt mängijalt ära võimalus nende viie leegionäri ja nelja koondislasega koos trenni teha, ja madalamates liigades mänguminuteid koguda. Ning see ei ole üldse mitte ainult mingi patriotism, vaid minu meelest oleks see ka klubi seisukohast rumal. Tartus käis ju see Butkevicus aasta aega palli lahti hüppamas... sai siis see Tartu meeskond sellest midagi juurde? Lõppkokkuvõttes sõltub Kalevi tase siiski kõige rohkem sellest, milline on kodus saadaval olevate mängijate kvaliteet... ning sellesse tuleb järjepidevalt panustada.

Bamba näide on vägagi eriline. Eks tema toodigi siia sellepärast, et kodust lihtsalt ei olnud kedagi võtta. Paar aastat tagasi oli meil tsentrite osas ikka tõeline põud, ega ilmaasjata ei toodud siia igasuguseid Jaan Montgomery'sid ja muid karvaseid ja sulelisi katsetama... isegi noorte seas ei paistnud eriti kedagi peale kasvamas. Aga praegu on olukord teine... ning tagamängijate ja äärte seas on meil alati mingi valik noori ikkagi olemas, kellest on midagi loota ning kellesse tasub panustada. Seega kui nemad ikka sellisesse tõsisesse mängijaikka jõudmas on, ning meistriliiga tasemel on juba tegijad, siis jumala eest... järgmine samm olgu Kalevisse, ning tee peab vaba olema.
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

KalevRuus kirjutas:No eks see sõltub ikka satsist ka (finantsidest ei hakka üldse rääkima). Ma ei arva, et näiteks Raplal või TTÜ-l peaks olema 3-4 välismaalast kui just rahalaeva ei saabu ja Euroopat pole plaanis vallutama minna. Raplale piisaks täitsa ühest aga see-eest korralikust. Valga ja K-Kaleviga muidugi teine lugu.
Välismaale minekuga on samuti see asi, et eks see sõltub, kuhu minnakse ja kes läheb. Kui liiga massiliselt hakataks Gruusia ja Rumeenia liigasse minema, siis mida kohalikul huvilisel vaadata oleks?
Ei pea ju just Euroopat vallutama minema. Mu jutu mõte oli, et kohalik liiga peab tugevamaks saama ja see eeldab korralikult komplekteeritud meeskondi. Olgu, võibolla näiteks Raplale ei ole tõesti vaja kolme või nelja välismängijat ja piisaks ühest või kahest, aga näiteks TTÜ'l võiks Arnoldile lisaks veel kaks välismaalast juures olla küll (olgu nad siis tudengid või ei). TTÜ'l pole ju korralikku mängujuhtigi ja kui vaadata mänguminuteid viimases mängus Rapla vastu¹, siis on see minu meelest veidi ebanormaalne. Kannatab ju mängukvaliteet².

Me peame mõtteviisis jõudma sinnamaani, et hakkame mängijate arendamise puhul rõhuma kvaliteedile. Tähtis on pakkuda Keeduse ja Laane sugustele noortele head taset. Ei tasu muretseda, et nende mänguaeg kuhugi kaob - need noored, kes on tegijad, saavad nii või teisiti mängida, kuid saaksid seda teha paremal tasemal ja suuremate sammudega edasi areneda. Mulle meeldis tegelt väga tänane Priit Vene intervjuu, kus ta rääkis ühtlasi sellest, mida Pärnu leedukad meeskonda juurde tõid, soovitan kuulata.

Ja lõppude-lõpuks võidaks kõigest sellest ka korvpalli populaarsus. Ma olen kindel, et inimesi tuleks spordisaalidesse rohkem, kui nende linna meeskonnal on korralikult komplekteeritud roster, mis suudaks heal päeval ka Kalevit ja Rocki hammustada.

¹ Akenpärg 36, Puidet 38, Keedus 39, Makke ja Kaja 30.
² Vaadake näiteks BBL-i tabelit keskmiste mänguminutite kohta - TOP 20's on vaid 6 Leedu-Läti klubi mängijat. Näitab selgelt, et Eesti klubidel on balanss eriti paigast ära.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
Vasta