KML finaalid

Eesti meistriliigast ja karikavõistlustest
Stennu
Kasutaja
Postitusi: 153
Liitunud: 30 Dets 2010, 13:51

Re: KML finaalid

Postitus Postitas Stennu »

Piletihinnad peaks olema 6€ ja siis õpilastele äkki 5€
Stennu
Kasutaja
Postitusi: 153
Liitunud: 30 Dets 2010, 13:51

Re: KML finaalid

Postitus Postitas Stennu »

Piletihinnad peaks olema 6€ ja siis õpilastele äkki 5€
jyrgen
Kasutaja
Postitusi: 3686
Liitunud: 29 Mai 2007, 20:56
Asukoht: Anfield

Re: KML finaalid

Postitus Postitas jyrgen »

kohutav majandamine kalevil tõesti - lihtsalt kohutav. Saalis oli 10 inimest umbes ja selline põnev punkt punkti mäng. See, et inimesi saali ei saada on 70% kindlasti kalevi kõrged pileti hinnad... kurb vaadata tegelikult, ei mäleta millal saku suurhallis kalevi mängu ajal teine korrus viimati lahti oli.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: KML finaalid

Postitus Postitas theundertaker »

No ma käin siis kui mul vaba päev on ja tööl ei ole. tavaliselt on mängud siis kui ma tööl pean olema ja ei saa minna kahjuks.
Kasutaja avatar
kalevcramo
Kasutaja
Postitusi: 1092
Liitunud: 16 Veebr 2008, 23:16

Re: KML finaalid

Postitus Postitas kalevcramo »

jyrgen kirjutas:kohutav majandamine kalevil tõesti - lihtsalt kohutav. Saalis oli 10 inimest umbes ja selline põnev punkt punkti mäng. See, et inimesi saali ei saada on 70% kindlasti kalevi kõrged pileti hinnad... kurb vaadata tegelikult, ei mäleta millal saku suurhallis kalevi mängu ajal teine korrus viimati lahti oli.
eelmine aasta neljanda mängu ajal ilmselt, istusin siis seal.
Caty
Kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: 06 Aug 2012, 14:57

Re: KML finaalid

Postitus Postitas Caty »

Mina ei mõista 10€ on liialt suur raha, et sellist mängu tulla vaatama?!
Inimene, kellele meeldib korvpall, tuleb ka kui on 15€ pilet! Või vähemalt see on minu arvamus.

Kuid lihtsalt see aasta, kuidagi meediaga suhtlemine jama - kuusmaa teema, nüüd on kohtunikud pahad - ja nii edasi.

Kui ei osata meediaga suhelda, (korralik PR on alati vajalik), ja kui seda ei osata, jääb ka fänne vähemaks!
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: KML finaalid

Postitus Postitas Rio »

Kui nüüd saaks mõned head koondislased meeskonda ja välissarjades ollakse edukad siis peaks järgmise hooaja finaalis mõni tuhat inimest rohkem olema,loodan vähemalt.Aga jah 2000 on kuidagi liiga vähe.2005 a 7 das mängus oli minu arust pea 7000 inimest
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: KML finaalid

Postitus Postitas Egert »

Ma arvan, et Cramo saaks 6/3 piletite pealt sama raha kokku, mis 10/5. Päris kurb on see publikuarv saalis.
Arvestada tuleks veel sellega, et pingipoolsel tribüünil on enamus veel VIP-id.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: KML finaalid

Postitus Postitas KalevRuus »

Rio kirjutas:Kui nüüd saaks mõned head koondislased meeskonda ja välissarjades ollakse edukad siis peaks järgmise hooaja finaalis mõni tuhat inimest rohkem olema,loodan vähemalt.Aga jah 2000 on kuidagi liiga vähe.2005 a 7 das mängus oli minu arust pea 7000 inimest
Jah, eks mõlema klubi pigem negatiivseid kui positiivseid emotsioone pakkunud hooaeg on kindlasti oma jälje jätnud. Ilmselt mängib oma rolli ka BBLi muutunud formaat ja langenud ning ebaühtlasemaks muutunud tase, mis seetõttu on vähendanud paljude huviliste harjumust end Kalevi ja ka Rocki mängudele vedada.
Vaatasin huvi pärast varasemate finaalide publikuarve. Näiteks 2011, kui kaks esimest mängu peeti samuti Saku hallis, oli neis mängudes vastavalt 3200 ja 3000 inimest. Tähelepanuväärne on veel see, et 2008 viimases finaalis oli Suurhalli publikuarvuks 3500, kuigi Kalev oli 0:3 taga ehk lootusetus seisus.
Teisalt, kui seeria pikaks juhtub venima, siis küllap huvi kasvab hüppeliselt ja toob klubile nii otsese publikuhuvi näol kui ehk ka kaudselt kena kopika sisse. Selles mõttes peaks Kalevi fännidele olema mitte 4:0 vaid 4:3 kõige parem seis. :)
Näiteks seesama 2006 (mitte 2005, Rio) finaalseeria, kus seitsmendas mängus oli kohal 7200 huvilist, kogus kahes esimeses mängus (samas saalis) vastavalt 2500 ja 2900 vaatajat. Põnevus, draama ja emotsioonid on see, mis eesti publiku saali kutsub.

Sellega nõustun, et piletihinnad võiks olla odavamad.
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: KML finaalid

Postitus Postitas Demarr »

Caty kirjutas:Mina ei mõista 10€ on liialt suur raha, et sellist mängu tulla vaatama?!
Inimene, kellele meeldib korvpall, tuleb ka kui on 15€ pilet! Või vähemalt see on minu arvamus.

Kuid lihtsalt see aasta, kuidagi meediaga suhtlemine jama - kuusmaa teema, nüüd on kohtunikud pahad - ja nii edasi.

Kui ei osata meediaga suhelda, (korralik PR on alati vajalik), ja kui seda ei osata, jääb ka fänne vähemaks!
Hetkeolukorras peaks olema küsimus eelkõige selles, kuidas massid tagasi korvpallisaali tuua. Mulle tegelt väga meeldiks, kui juhtkond prooviks nüüd kaine pilguga asjad üle vaadata ning panna oma prioriteedid paika: kas nad soovivad näha fänne täis saali või ei? Kui ikka iga aastaga saalid aina tühjemaks jäävad, siis on minu meelest see suhteliselt imelik loogika piletihinda aina kirvemaks kergitada. Saan aru, et rendihinnad on samuti päris kallid, kuid seda enam on rohkem kui pooltühi Saku Suurhall üks päris kallis luksus (või siis pigem raiskamine).

Pealegi pole Kalevi mängud a) mingi rokkstaari või bändi esinemine, kes kord kümne aasta jooksul Eestisse jõuab b) koondisemäng, mis pakub vaid suvel paar korda rahvale võimalust näha Eesti parimaid. Ehk ma tahan öelda, et kui rahval on võimalus hooaja jooksul mitukümmend korda meeskonda mängimas näha, siis tavapärasest ja niigi kallist piletihinnast veelgi kallima hinnaga sa neid saali ei meelita.

Tavapärased fanaatikud tulevad ilmselt ükskõik millise hinnaga saali, aga kui näiteks tavaline perekond, kus on üks laps, sooviks finaalmängu külastada, siis läheks neil hoobilt ainuüksi piletidele 25 eurot (ligi 400 krooni) ning sinna võib lisada ka muud värgid (a'la jook ja toit). Ja mõni, kes soovib kaugemalt tulla, võib oma piletihinnale mõnusalt juurde liita ka transpordikulud. Ehk siis ühe mängu võibolla kannataks Eesti inimese rahakott ära, aga näiteks kolm kodumängu? Tasub ka arvesse võtta, et kui Kalevil on konkurendiks Delfi TV (minu arust täiesti arusaamatu mis imeliku loogika järgi otsustas klubi taolises olukorras piletihinna nii kalliks tõsta), siis on üsna loogiline, et väga suurt publikutungi saali vast pole sellise piletihinnaga.

Mingis kehvas meediasuhtluses ma tonti ei näe, skandaale on ka varasemalt olnud ja pole midagi juhtunud. Samuti on ka kehvema tasemega Cramo suutnud saali korralikult täis tuua, seega ei saaks otseselt süüdistada ka mängutaset. Pigem pole rahvas nii loll ja näeb, kui klubi üritab nende rahakotist maksimumi võtta.

Kokkuvõtlikult ongi minu jaoks kõige imelikum tõik, et klubi ei saa nagu asjale absoluutselt pihta, et inimesed on küllaltki hinnatundlikud ning saali leiab tee aina vähem inimesi. Seega soovitan neil tõsiselt vaadata kunagisi Ehitustööriista ja Cramo varasemaid finaalmänge, kus Suurhalli tribüünid rahvast puupüsti täis olid, ning mõelda, kuidas see olukord taastada. Kui kunagi seda suudeti, siis miks mitte enam praegu? Ma usun, et ka sponsoritele meeldiks taoline olukord märksa rohkem.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: KML finaalid

Postitus Postitas Zog »

See on üldse Eestis probleem praegu... Tartus on ka rahvast saalis vähem, Rakveres samuti. Ning vähemalt Rakverest on ka piletihindade kohta nurinat kuulda olnud. Samal ajal korvpalli piirkondlik kandepind laieneb, ja (vähemalt rahvuskoondise mõistes) tase tõuseb. Ning meediakajastus on parem kui kunagi varem.

Nüüd siin on küsimus laiale ringile: mida me arvame? Kas Delfi ülekanded on süüdi selles, et rahvast on saalis vähem?

Minu isiklik arvamus on et ei ole... pigem on asi piletihindades ja näiteks Rocki puhul väga tugevasti selles, et tase pole enam see, mis ta oli 5 aastat tagasi. Kalevi puhul võib väikest rolli mängida ka välismängijate suur hulk, (kuigi see on paratamatu, kui taset soovitatakse säilitada) ning Rakveres on selge, et see, mis seal neli aastat tagasi oli, polnud mitte normaalne korvpallipublik, vaid rahvamass, kes oli tulnud "suurt sündmust" vaatama. Nüüd, kus "tugevamate hammustamine" on harjumuspärasemaks muutunud, on järele jäänud need, kes asjast tõsisemalt huvitatud on.
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: KML finaalid

Postitus Postitas Demarr »

Zog kirjutas:See on üldse Eestis probleem praegu... Tartus on ka rahvast saalis vähem, Rakveres samuti. Ning vähemalt Rakverest on ka piletihindade kohta nurinat kuulda olnud. Samal ajal korvpalli piirkondlik kandepind laieneb, ja (vähemalt rahvuskoondise mõistes) tase tõuseb. Ning meediakajastus on parem kui kunagi varem.

Nüüd siin on küsimus laiale ringile: mida me arvame? Kas Delfi ülekanded on süüdi selles, et rahvast on saalis vähem?

Minu isiklik arvamus on et ei ole... pigem on asi piletihindades ja näiteks Rocki puhul väga tugevasti selles, et tase pole enam see, mis ta oli 5 aastat tagasi. Kalevi puhul võib väikest rolli mängida ka välismängijate suur hulk, (kuigi see on paratamatu, kui taset soovitatakse säilitada) ning Rakveres on selge, et see, mis seal neli aastat tagasi oli, polnud mitte normaalne korvpallipublik, vaid rahvamass, kes oli tulnud "suurt sündmust" vaatama. Nüüd, kus "tugevamate hammustamine" on harjumuspärasemaks muutunud, on järele jäänud need, kes asjast tõsisemalt huvitatud on.
Nõustun samuti sellega, et ülekandeid ei ole mõtet süüdistada. Saalid on ka lähiminevikus olnud ülekandest sõltumata kas täis või märksa rohkem täis olnud kui praegu. Välismängijate osatähtus - ma ei oskagi öelda, aga näiteks tol ajal kui Jelic jne mängisid, siis oli minu mäletamist mööda ka Suurhall ikka rahvast täis ning korralik õhkkond üleval. Seega ei saaks ainult seda ka ettekäändeks tuua.

Tartu on oma identideediga palju mänginud ning kohati näidetud vähest ambitsiooni, a'la too EuroChallengest loobumine. Illaku lahkumisega kaotati palju sära. Tegelt on sellest Kalevi fännina väga kahju, sest tugev ja ambitsioonikas Tartu oli mõnus vastane - loodetavasti suudetakse tagasi tulla.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: KML finaalid

Postitus Postitas sequa »

Uudsuse võlu on kadunud. Ega rahval on ka selge, et "need" meeskonnad - kui ikka euroopas hakkama ei saa - no ei ole eriti taset...10 eur per kärss on kõva raha, tulgem eesti eluga ikka maa peale.

Cramo - no ei jäeta leegionäride pärast tulemata - siin on ikka asi selles, et kui tavahuviline kuuleb-loeb ja näeb, et VTB.s on jälle tappa saadud, siis küsib, et mida ma sinna vaatama lähen...mudaliiga finaalidesse kandub suhtumine üle...

Koondise piletimüük oli kõige kõvem peale seda kui Serbiast jagu saadi - positiivne foon oli loodud ja inimesed olid nõus maksma.

Praegu puudub nii Rockil kui Cramol "positiivne" foon - üldine suhtumine, et välissarjade äbarikud....selles asi.
Kasutaja avatar
mavs
Kasutaja
Postitusi: 622
Liitunud: 04 Apr 2009, 16:03

Re: KML finaalid

Postitus Postitas mavs »

Nagu ma eelmisesse teemasse panin, siis siin on hea artikkel leedu kossust, kuidas Rytas soovib raha ja Žalgiris seda, et saalid täis oleks. Kaks erinevat hinnapoliiitikat.

http://www.15min.lt/en/article/culture- ... 528-269623" onclick="window.open(this.href);return false;

100% on asi hinnas, sest sorri aga keskmisele korvpallihuvilisele ei ole eesti meistriliiga finaalmäng küll 10 euri väärt, kus mängijad ei saa pidevalt laua altki sisse..
Average is acceptable in some NBA cities. It’s a disaster in Dallas.
Pilt
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4486
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: KML finaalid

Postitus Postitas vaim564 »

sequa kirjutas:Uudsuse võlu on kadunud. Ega rahval on ka selge, et "need" meeskonnad - kui ikka euroopas hakkama ei saa - no ei ole eriti taset...10 eur per kärss on kõva raha, tulgem eesti eluga ikka maa peale.

Cramo - no ei jäeta leegionäride pärast tulemata - siin on ikka asi selles, et kui tavahuviline kuuleb-loeb ja näeb, et VTB.s on jälle tappa saadud, siis küsib, et mida ma sinna vaatama lähen...mudaliiga finaalidesse kandub suhtumine üle...

Koondise piletimüük oli kõige kõvem peale seda kui Serbiast jagu saadi - positiivne foon oli loodud ja inimesed olid nõus maksma.

Praegu puudub nii Rockil kui Cramol "positiivne" foon - üldine suhtumine, et välissarjade äbarikud....selles asi.
Ma olen selle sequa jutuga siin enam-vähem nõus, küsimus ei ole piletihinnas või ammugi mitte leegionärides, mis sa seda Joosep Toomet, Marek Doroninit, Tanel Sokku, Gert Dorbekut või Kristo Saaget aastast aastasse ikka vahid, kuigi Eesti mõistes võivad nad olla head mängijad. Pigem võiks leegionäre olla veelgi rohkem, see tekitaks konkurentsi. Saali tullaksegi siis, kui on tekkinud positiivne foon. Finaalseeria 4:0 võit ei kompenseeri traditsioonilisi ebaõnnestumisi rahvusvahelistes sarjades, mis viimastel aastatel korduvad aastast aastasse. Kui ühel või teisel meeskonnal õnnestub mõnes kõvemas sarjas midagi saavutada, küll siis rahvas saali tuleb.
Vasta