Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

Toomas Raadikut ja Rannar Raapi yritas S6ber pikka aega Rakverre saada... r22kis et neile meestele j22b ainult KK P2rnu ja KML liiga lahjaks, et Rakveres saab tugevamate meestega koos trenni teha ja Balti Liigas kogemusi koguda. Aga P2rnu treenerid ja managerid pusinud vastu et "kes siis meile yldse j22b"? Mis neist siis nyydseks saanud on? Raap taob P2rnus edasi... see hooaeg muutus kyll meeskond tema ymber tugevamaks, aga mees ise m2ngib ikka samamoodi edasi. L2biminek on kyll k6va, aga viset j2tkuvalt pole, ning tema pikkuse juures tal sellisena perspektiiv sisuliselt puudub. Raadikul l2ks kyll paremini, p22ses Cramosse, paar korda sai olude sunnil isegi VTB sarjas platsile ja sai kommentaatoritelt pyydlikuse eest kiita, aga l6pp vajus ikkagi 2ra. Aga ega rohkemat olnukski raske tahta, kuna samm eelmiste aastate KK P2rnust otse Kalevisse on ikka hirmus suur.

Mis minu jutu point on? Eks ikka see, et noorm2ngijal tuleks karj22riredelil teha iga aasta-paari tagant samm korraga, mitte nii et pysid neli aastat yhel tasemel ja siis hyppad otse pea ees suurde m2ngu. Teine lugu on see, kui meeskond sinu ymber kasvab koos sinuga... siia sobib h2sti Rapla n2ide. Aga P2rnus ju ei toimunud mitu aastat sisuliselt mitte midagi.

Nyyd arvestades j2rgmist hooaega, siis mina kyll n2eks Toomas Raadikut parema meelega sellises meeskonnas, kus tal oleks m2rkimisv22rne roll ja reaalne vastutus. Selle hooaja Balti Liiga formaati ning KML'i taset arvestades suudavad ka Rakvere, Rapla, P2rnu ja TTY pakkuda noortele piisavalt palju selliseid m2nge, et nende areng edasi l2heks. Muidugi seda ei tea, mis j2rgmine aasta toob, aga kyll see Balti Liiga ikka alles j22b... ega L2tis ja Leeduski on selliseid meeskondi, kellele Rocki ja Tarvaga madistamised on v22rt m2ngud, Kalevi omadest r22kimata.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

kuidas toomas raadik ära vajus?wilks,keerles ja elgar said terveks lihtsalt,oleks ta igas mängus vähemalt 10min saanud oleks mees arenenud küll.Ma ei tea ühtegi meest eestist kes oleks pingil istudes mängumeheks saanud:Hallikut on küll välistatud variant mitte,et ta halb mängija oleks
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Zog kirjutas:Toomas Raadikut ja Rannar Raapi yritas S6ber pikka aega Rakverre saada... r22kis et neile meestele j22b ainult KK P2rnu ja KML liiga lahjaks, et Rakveres saab tugevamate meestega koos trenni teha ja Balti Liigas kogemusi koguda. Aga P2rnu treenerid ja managerid pusinud vastu et "kes siis meile yldse j22b"? Mis neist siis nyydseks saanud on? Raap taob P2rnus edasi... see hooaeg muutus kyll meeskond tema ymber tugevamaks, aga mees ise m2ngib ikka samamoodi edasi.
Ja mis see Sõber oleks siis Raabi kolmest õpetanud viskama? Ära aja lolli juttu. Samamoodi oleks võinud Raadik ja Raap Tarvas pingile jääda. Mäletame ju küll kui palju Rain Raadik seal Tarva muruniidukite remonditöökojas mängida sai.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

Kalevpoiss kirjutas:Ja mis see Sõber oleks siis Raabi kolmest õpetanud viskama? Ära aja lolli juttu. Samamoodi oleks võinud Raadik ja Raap Tarvas pingile jääda. Mäletame ju küll kui palju Rain Raadik seal Tarva muruniidukite remonditöökojas mängida sai.
Rain Raadiku noorus oli üldse konarlik... päris poisikesena sai ta Pärnus tõesti korralikult mänguaega, aga seejärel ei sobinud talle eriti ükski klubi kuhu ta sattus. Seda näitab kas või see, et 21-aastasena oli ta mänginud viies (!) erinevas meistriliiga meeskonnas. Fännide seas kogus ta sel ajal tuntust oma mänguväliste tegevustega.

Ning mis Raapi ja Toomas Raadikusse puutub, siis ma ei usu et nad enda suhtumise ja oskustega Rakveres pingi peale oleks jäänud. Nad olid ju Pärnus juba mitu aastat tagasi ikkagi meistriliiga tasemel mängumehed, ning Tarva koosseis on viimastel aastatel olnud piisavalt õhuke, et nad oleks seal raudselt oma minutid kätte saanud... Ühtlasi, ega ma ei räägi, et keegi Raabist mingi meeletu shooteri nüüd välja võiks kasvatada, aga seda mis ta praegu teeb on kohati ikka veidi narr vaadata. Seda usun ma küll, et Sõbra käe all oleks ta vähemalt täiesti vaba olles viskama pandud... kas sellest ka mingit kasu olnuks ei tea keegi, aga proovima oleks pidanud sellegipoolest, kuna ilma ei saa kohe üldse.

Rio'le vastuseks nii palju, et võib-olla see "vajus ära" ei olnud tõesti õige sõnakasutus, aga fakt on see, et hooaja lõpuks oli ta ikka nii sügaval pingi otsa peal kui üldse olla saab. Ja mul on raske näha kuidas ta järgmiselgi aastal Kalevis palju mänguaega saama hakkab... neid nõudlejaid on ju teisigi, ning kui Kalev samal tasemel jätkata üritab siis tuleks tal üle mängida ca Wilkinsoni tasemel tegija, mis on minu meelest veidi ebareaalne, kui sa ise üldse platsile ei saa.
Kasutaja avatar
Karl
Kasutaja
Postitusi: 2374
Liitunud: 06 Jaan 2008, 01:57

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Karl »

Hästi ei usu küll, et Sõber Laksa ja Jurise pingile oleks jätnud ja Raadiku mängima saatnud, lihtsalt ei usu.
kalevif2nn
Kasutaja
Postitusi: 558
Liitunud: 23 Sept 2010, 17:50

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas kalevif2nn »

Väga lihtne, vb poleks ta Laksat võtnudki.
KML-EUROCUP-VTB
Kasutaja avatar
Karl
Kasutaja
Postitusi: 2374
Liitunud: 06 Jaan 2008, 01:57

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Karl »

ja mängiks eestis 5-6 koha peale?
Sõber juba nii ei teeks, jutt on tal ilus kuidas ta noori mängitab aga reaalselt on tal 80% ajast väljakul väljamaalased ja nii juba päris mitu aastat.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

Mm... ärme unusta, et Rakvere meeskonnas oli sel hooajal üldse kokku 7 "tegijat" mängumeest (kui me need, kes hooaja alguses korraks läbi käisid välja jätame). Isegi kaheksandana oleks Toomas Raadikule mänguaega jagunud küll.

Ning nende esimese seitsme seas oli näiteks Kaido Saks, kes tegi ikka äärmiselt kehva hooaja... temaga oleks Raadik raudselt konkureerida suutnud. Ja kui päris aus olla, siis kui ta tahab korvpalluriks saada, peaks ta suutma Saksa praeguse taseme üle mängida.

Lõppude lõpuks oli neil ju kohati ka päris tihe mängudegraafik, kus osade meeste liiga suur mänguaeg andis päris korralikult tunda, ja kui üldse keegi vigastatud oli oli kohe vahetusest puudus. (Näiteks play-off'ide ajal oleks Raadik raudselt üks põhitegijaid olnud kui Umbrasko ja Lindmets väljas olid.)

Ning neile kes räägivad et "Sõbra juures mängivad ainult välismaalased"... U20-koondilsased Metsalu ja Schleicher said sel hooajal vastavalt 15 ja 12 minutit keskmiselt mänguaega... eelmine hooaeg oli Martin Dorbek pidevalt platsil. Veidemani oleme me vist üldse ära unustanud...
Kasutaja avatar
Karl
Kasutaja
Postitusi: 2374
Liitunud: 06 Jaan 2008, 01:57

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Karl »

ma ei räägi et tal ainult välismaalased mängivad, jah dorbekud ja veidemanid on seal mängida saanud küll, aga kui ta hakkab jälle ajama seda juttu kuidas ta ikka noortele pidevalt annab mängida siis mdea endal enamus ajast on 4 leegionäri platsil (jah Lindmets on ka leegionär) ja siis tulle iga intervjuu rääkima et oh mul nii hea meel et noored said täna kõvasti mängida. Umbes nagu need tema vabandused on kui Rockile või kellegile vastu ei saa. Mul ei ole Sõbra ega Tarva vastu midagi, ainult seda vahtu on liiga palju, viimastel aastatel kohe liiga palju.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

nonii, T.Sokk sõidab koos Rockiga Hiina

http://ohtuleht.ee/523503" onclick="window.open(this.href);return false;
Elums
Kasutaja
Postitusi: 83
Liitunud: 03 Dets 2010, 15:37

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Elums »

Kas Kitsingul on veel kehtiv leping Cramoga?
Pärnu mänge jägides oli Kitsingu hooaeg tänud sõjas käigule heitlik.
Ainus mis mulle silma jäi, et 3p viskeid pani mees päris hea protsendiga.
Miks mitte Kitsing tagasi tuua. Sellel korral aga puhtalt nr4 mitte korvialla kuhu mees ise ka ei taha.
KalevForever
Kasutaja
Postitusi: 1145
Liitunud: 19 Juul 2007, 12:57

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevForever »

Karl kirjutas:ma ei räägi et tal ainult välismaalased mängivad, jah dorbekud ja veidemanid on seal mängida saanud küll, aga kui ta hakkab jälle ajama seda juttu kuidas ta ikka noortele pidevalt annab mängida siis mdea endal enamus ajast on 4 leegionäri platsil (jah Lindmets on ka leegionär) ja siis tulle iga intervjuu rääkima et oh mul nii hea meel et noored said täna kõvasti mängida. Umbes nagu need tema vabandused on kui Rockile või kellegile vastu ei saa. Mul ei ole Sõbra ega Tarva vastu midagi, ainult seda vahtu on liiga palju, viimastel aastatel kohe liiga palju.
Ei vaidle sulle üldse vastu, aga võrdlus on täiesti vale. Raadik ei ole Rakvere mõistes enam noormängija. Ta on Eesti meistriliigas tõsine tegija ja mitte halvem mees kui Lindmets ja kohe kindlasti parem mängumees kui Saks.
Kasutaja avatar
Karl
Kasutaja
Postitusi: 2374
Liitunud: 06 Jaan 2008, 01:57

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Karl »

see eelmine post oli pigem vastuseks sellele lausele
Ning neile kes räägivad et "Sõbra juures mängivad ainult välismaalased"... U20-koondilsased Metsalu ja Schleicher said sel hooajal vastavalt 15 ja 12 minutit keskmiselt mänguaega... eelmine hooaeg oli Martin Dorbek pidevalt platsil. Veidemani oleme me vist üldse ära unustanud...
Aga ikkagi ma arvan seda, et kui Raadik oleks Tarvasse läinud siis oleks ta endale saanud vb Saksa minutid (25 minutit mängus ja seda ka sp et Lindmets oli teine pool vigastatud) aga seda, et oleks nüüd jäetud ntks Laksa või keegi võtmata Raadiku pärast, seda ma ei usu, sest Sõbra satsil on ikkagi vaja pildil püsida ning mina arvan küll nii, et tänu "laisale ja kaitset mitte mängivale" Laksale jõuti BBL's nii kaugele kui jõuti, võideti eesti karikas ja tuldi ka eestikatel kolmandaks.
Järgmine hooaeg on muidugi Raadikul mõttekoht, et mida edasi teha, kui Kalevis ennast rotatsiooni murda ei õnnestu, oleks vast targem jah kuskile klubisse põhitegijaks minna, hea joppamise korral oleks mõni BBL mängiv Leedu või Läti tagumine sats talle väga hea.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 654
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas toivo »

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=64582130" onclick="window.open(this.href);return false;

Raadikul on Cramoga veel 2 hooaega lepingut järel. Ehk klubi hoiab tema valikutes siiski jämedamat otsa. Talvel teda Raplasse ei antud näiteks.
cramo
Kasutaja
Postitusi: 371
Liitunud: 29 Dets 2010, 17:33

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas cramo »

michaelEP kirjutas:nonii, T.Sokk sõidab koos Rockiga Hiina

http://ohtuleht.ee/523503" onclick="window.open(this.href);return false;
Mõne arvates on see Hiina turnee mõttetu jama, aga mu meelest tegelikult päris hea võimalus.Nagu Halliku poiss ütles, et saab vormi hoida , lisaks muidugi enda näitamise võimalus. Ise arvan, et Tanel võib olla sellepärast eelkõige sinna läks.
Vasta