Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas sequa »

Arbet ilmselgelt ootab lepingut mujalt, kui oleks tahtnud, oleks Eestis juba alla kirjutand - eks teab küll, mis võimalused siin on ( st pole mõtet hakata mingit X summat nõudma).
Oskar8
Kasutaja
Postitusi: 2935
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:20

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Oskar8 »

Pidage mind lolliks või hulluks, aga mina arvan, et kui rockist Valmo Kriisa üle jääb, siis võiks ta Kalevisse tuua.
Esmapilgul tundub täiesti debiilne idee, ma tean, aga põhjused:

Juhtkond on üsna selgelt välja öelnud, et väljast rohkem number 1 peale kedagi ei tooda.
Sokk põhimängujuht ja Skele/veideman samuti selle koha peal ei ole tegelt üldse paha mõte, mulle meeldib, aga probleem on pigem selles, et Tanel Sokul pole juba aastaid olnud hooaega kui ta kordagi vigastusega väljas poleks.
Seega oleks vaja sellist tagavara plaani nr 1 koha peale, et kui Sokk vigane on, et siis see päris tühjaks ei jääks.

Miks pigem Kriisa kui mingi suvaline odav välismängija??
Minu arust on palju põhjuseid. Esiteks sellise raha eest head meest leida on ülimalt keeruline. Teiseks see, et kui tuleks välismängija, siis läheb mänguaja jagamisega päris kitsaks ja ei pruugi just sisekliimale kõige parem olla, kui mingi must mängija istub pingil ( selliseid asju on varemgi olnud, et kui must pingil istub, siis tekivad probleemid meeskonna siseselt). Valmo aga mõistaks enda rolli, et on selgelt varumängija, isegi mitte vahetus mängujuht vaid just selleks toodud meeskonda, et kui vigastused peaksid peale tulema, siis oleks meeskonnal olemas üks kogenud mängujuht kelle tasemes võib kindel olla.

Kui veel leida põhjuseid miks mitte, siis tegelikult on Valmo just sellist tüüpi mängija kes meil puudu ka on :D mängija kellele meeldiks söötudega skoorijaid leida. Mõistagi on Valmo ajad juba möödas, aga BBL-is 16 minutiga keskmiselt 3rs-i on tegelt päris korralik näitaja.

Selline mõte tekkis siis lambist.
Viimati muutis Oskar8, 15 Aug 2013, 19:17, muudetud 1 kord kokku.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Eelmise hooaja kooseisuga oleks võinud vtb s 5-6 võitu ära võtta küll,kohati polnud lihtsalt õnne ja mõnel mehel hakkasid käed värisema.Pg koha pealt ma ei muretseks kui Sokk tervena püsib.Minu isiklik arvamus on,et eestikatel paneme jälle täiskooseisuga,aga eks näis.
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas zero0 »

Oskar8 kirjutas:Pidage mind lolliks või hulluks, aga mina arvan, et kui rockist Valmo Kriisa üle jääb, siis võiks ta Kalevisse tuua.
Esmapilgul tundub täiesti debiilne idee, ma tean, aga põhjused:

Juhtkond on üsna selgelt välja öelnud, et väljast rohkem number 1 peale kedagi ei tooda.
Sokk põhimängujuht ja Skele/veideman samuti selle koha peal ei ole tegelt üldse paha mõte, mulle meeldib, aga probleem on pigem selles, et Tanel Sokul pole juba aastaid olnud hooaega kui ta kordagi vigastusega väljas poleks.
Seega oleks vaja sellist tagavara plaani nr 1 koha peale, et kui Sokk vigane on, et siis see päris tühjaks ei jääks.

Miks pigem Kriisa kui mingi suvaline odav välismängija??
Minu arust on palju põhjuseid. Esiteks sellise raha eest head meest leida on ülimalt keeruline. Teiseks see, et kui tuleks välismängija, siis läheb mänguaja jagamisega päris kitsaks ja ei pruugi just sisekliimale kõige parem olla, kui mingi must mängija istub pingil ( selliseid asju on varemgi olnud, et kui must pingil istub, siis tekivad probleemid meeskonna siseselt). Valmo aga mõistaks enda rolli, et on selgelt varumängija, isegi mitte vahetus mängujuht vaid just selleks toodud meeskonda, et kui vigastused peaksid peale tulema, siis oleks meeskonnal olemas üks kogenud mängujuht kelle tasemes võib kindel olla.

Selline mõte tekkis siis lambist.
Sa ilmselt ei näinud Tartu mänge eelmisel hooajal.
Oskar8
Kasutaja
Postitusi: 2935
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:20

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Oskar8 »

zero0 kirjutas:
Oskar8 kirjutas:Pidage mind lolliks või hulluks, aga mina arvan, et kui rockist Valmo Kriisa üle jääb, siis võiks ta Kalevisse tuua.
Esmapilgul tundub täiesti debiilne idee, ma tean, aga põhjused:

Juhtkond on üsna selgelt välja öelnud, et väljast rohkem number 1 peale kedagi ei tooda.
Sokk põhimängujuht ja Skele/veideman samuti selle koha peal ei ole tegelt üldse paha mõte, mulle meeldib, aga probleem on pigem selles, et Tanel Sokul pole juba aastaid olnud hooaega kui ta kordagi vigastusega väljas poleks.
Seega oleks vaja sellist tagavara plaani nr 1 koha peale, et kui Sokk vigane on, et siis see päris tühjaks ei jääks.

Miks pigem Kriisa kui mingi suvaline odav välismängija??
Minu arust on palju põhjuseid. Esiteks sellise raha eest head meest leida on ülimalt keeruline. Teiseks see, et kui tuleks välismängija, siis läheb mänguaja jagamisega päris kitsaks ja ei pruugi just sisekliimale kõige parem olla, kui mingi must mängija istub pingil ( selliseid asju on varemgi olnud, et kui must pingil istub, siis tekivad probleemid meeskonna siseselt). Valmo aga mõistaks enda rolli, et on selgelt varumängija, isegi mitte vahetus mängujuht vaid just selleks toodud meeskonda, et kui vigastused peaksid peale tulema, siis oleks meeskonnal olemas üks kogenud mängujuht kelle tasemes võib kindel olla.

Selline mõte tekkis siis lambist.

Sa ilmselt ei näinud Tartu mänge eelmisel hooajal.

Tõesti, väga palju ei näinud. Küll aga näitas see mäng : http://www.bbl.net/index.php/b19sYW5nPW ... 9fbGVhZz0x" onclick="window.open(this.href);return false;
et midagi ta veel oskab.

Nagu ma ütlesin, ma ei mõtlegi teda tuua back-up PG-ks vaid puhtalt kindlustuseks PG positsioonile. Pigem hoida sellisel kohal Valmot kelle puhul ei muretsema sellepärast, et ta mänguaega ei saa kui Martin Dorbekut kelle puhul on koguaeg kirves peakohal, et suretad andekat mängijat pingil.
Viimati muutis Oskar8, 15 Aug 2013, 19:23, muudetud 1 kord kokku.
rapla
Kasutaja
Postitusi: 186
Liitunud: 22 Nov 2012, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas rapla »

Oskar8 kirjutas:Pidage mind lolliks või hulluks, aga mina arvan, et kui rockist Valmo Kriisa üle jääb, siis võiks ta Kalevisse tuua.
Esmapilgul tundub täiesti debiilne idee, ma tean, aga põhjused:

Juhtkond on üsna selgelt välja öelnud, et väljast rohkem number 1 peale kedagi ei tooda.
Sokk põhimängujuht ja Skele/veideman samuti selle koha peal ei ole tegelt üldse paha mõte, mulle meeldib, aga probleem on pigem selles, et Tanel Sokul pole juba aastaid olnud hooaega kui ta kordagi vigastusega väljas poleks.
Seega oleks vaja sellist tagavara plaani nr 1 koha peale, et kui Sokk vigane on, et siis see päris tühjaks ei jääks.

Miks pigem Kriisa kui mingi suvaline odav välismängija??
Minu arust on palju põhjuseid. Esiteks sellise raha eest head meest leida on ülimalt keeruline. Teiseks see, et kui tuleks välismängija, siis läheb mänguaja jagamisega päris kitsaks ja ei pruugi just sisekliimale kõige parem olla, kui mingi must mängija istub pingil ( selliseid asju on varemgi olnud, et kui must pingil istub, siis tekivad probleemid meeskonna siseselt). Valmo aga mõistaks enda rolli, et on selgelt varumängija, isegi mitte vahetus mängujuht vaid just selleks toodud meeskonda, et kui vigastused peaksid peale tulema, siis oleks meeskonnal olemas üks kogenud mängujuht kelle tasemes võib kindel olla.

Kui veel leida põhjuseid miks mitte, siis tegelikult on Valmo just sellist tüüpi mängija kes meil puudu ka on :D mängija kellele meeldiks söötudega skoorijaid leida. Mõistagi on Valmo ajad juba möödas, aga BBL-is 16 minutiga keskmiselt 3rs-i on tegelt päris korralik näitaja.

Selline mõte tekkis siis lambist.
Statistika statistikaks , kuid eelmine hooaeg Valma väljakul olles lagunes mäng (mis oli niigi kehv) täiesti ära , eriti eelmise hooaja lõpus , tema ajad on ammu läbi.
Axel
Kasutaja
Postitusi: 177
Liitunud: 18 Veebr 2010, 00:31
Asukoht: Tartu

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Axel »

nojah kirjutas:Mis siis eelmise hooajaga võrreldes on juhtunud?
GDorbeku asemele Veideman - väike samm edasi ilmselt.
Wilkinsoni asemel rumeenlane - näis
Keerlese asemel Kitsing tagasi? pigem samm tagasi aga Keerles ei olnudki põhitegija
Arbet - küsimärk, samamoodi eelmine hooaeg tegi siin pooliku hooaja
McLeodi asemel MDorbek tagasi - kõige selgem probleemkoht minu jaoks.

Kui saaks korraliku PG juurde + Arbetiga lepingu siis võib küll öelda, et samm edasi tehtud. Kui üks neist kahest, siis vast peaaegu sama (PG toomata jätmine vast isegi haavaks rohkem teades Soku tervist). Päris nii vist ei lähe, et Arbetit ei saada ka ja kedagi juurde ei tooda....

Ühesõnaga tuumik on säilinud, see on hea. Kuid selget oodatud sammu edasi koosseisuga ei ole astutud. Kas Eurocup ja VTB pingele ehk mängudele oluliselt rikkamate ja parema komplekteeritusega võistkondadega kahes liigas, pikkade sõitudega, peetakse vastu? Näitab tulevik
Kõik unustavad eelmise hooajaga võrreldes selle ära, et enam pole Abbot, Elegar ja Škele küsimärgid vaid suured arvestatavad jõud. Minu arvates on juba see suur-suur edasiminek, et põhimehed on suudetud säilitada.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Idee Valmo Kriisa Kalevisse tuua on muidugi noobel ja üllas, kuid tõesti, mehe ajad on juba möödas. Kui peaks juhtuma nii, et on vaja varu PG-d, siis miks mitte anda need minutid Dorbekule. Kaitses on mees kordi parem kui Kriisa, rünnakul on mõlemad ühtmoodi kehvad.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4488
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Seda Kriisa toomise juttu ei maksa vist tõsiselt võtta. Ma tooksin tema asemel mõne noorema ja mitte nii kalli PG Tanelile backupiks, lootuses, et temast võib asja saada. Umbes nagu see slovakkide Grznar oli. Ma siiski loodan, et see variant läheb käiku vähemalt siis, kui Arbet välismaale läheb. Nii loll ei saa isegi Valdmaa olla.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

vaim564 kirjutas:Seda Kriisa toomise juttu ei maksa vist tõsiselt võtta. Ma tooksin tema asemel mõne noorema ja mitte nii kalli PG Tanelile backupiks, lootuses, et temast võib asja saada. Umbes nagu see slovakkide Grznar oli. Ma siiski loodan, et see variant läheb käiku vähemalt siis, kui Arbet välismaale läheb. Nii loll ei saa isegi Valdmaa olla.
Mina selles nii kindel pole ,sest kui me praegu meie koosseisu vaatame siis on selge see ,et kui midagi peaks Sokuga juhtuma on meil mängujuhikohapealt tühjus.Mingi lootus teise mängujuhi järele võib tekkida siis kui oleme esimesed koslebid juba kätte saanud nii VTBs kui Eurocupil,siis võib olla tehakse järeldusi ,et oleks ikkagi kedagi tugevamat mängujuhti Soku kõrvale vaja.
cramo
Kasutaja
Postitusi: 371
Liitunud: 29 Dets 2010, 17:33

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas cramo »

Ma tooks Kriisa asemele PG peale varuks parem Tamme. Vähemalt on kogemus olemas sellisel tasemel, kuid nagu juba viidati, siis arvan, et Tammel on leegionärikarjäär algamas :)
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Mis puutub välismaalasest mängujuhti, siis minu arust pole ju keegi kategooriliselt öelnud, et teda me ei too. Jutt on olnud pigem selline, et esialgu püüame omade jõududega hakkama saada aga hoiame silmad lahti jne. Ma arvan, et on suht fifty-fifty, et ta hooaja jooksul tuleb. Varemgi on hooaja keskel ju mehi toodud.
Rix, ilmselt sain millestki valesti aru (öine aeg ka juba) aga mis variant oleks eestikatel pingiga mängida? Konkreetselt pingi moodustavad ju paar meest, isegi Hito vastu tuleks vähemalt kuus meest ehk pool satsi kohale saata, mis tähendab, et ülejäänud kuuik mingit ettevalmistavat ja taktikalist trenni nagunii teha ei saaks?
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4283
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

cramo kirjutas:Ma tooks Kriisa asemele PG peale varuks parem Tamme. Vähemalt on kogemus olemas sellisel tasemel, kuid nagu juba viidati, siis arvan, et Tammel on leegionärikarjäär algamas :)
Tamm välja? Kas ma olen midagi maha maganud?

Igatahes, mämmutame koosseisu veel korra läbi.
C-Bamba;Elegar
PF-Vlad; Kitsing;Raadik
SF-Arbet; Kajupank;Mangelsoo
SG-Veidekas; Abbot;Skele
PG-Sokk; PG?; MDorbek

Niisiis, need kaldkirjas olevad sellid "võib" nimetada noorteks, kes peaks hakkama eestikatel põhilist raskust kandma. Ja veel, mida aeg edasi, seda vähem ma hetkel usun, et Arbet lepingu saab väljast. Vbl juhtub see jällegi kuskil hooaja keskel, kuigi olgem ausad, Arbet on koondises sel suvel tublisti esinenud. Ja ehk tuuakse soku kõrvale mingi noor pg väljast. Ei peaks isegi olema ameeriklane, huvitav oleks näha nt sellist noort, kes oleks pärit euroopa mõistes kossuriigist.

Kaldun arvama, et hiljemalt nädala pärast on koosseis lukus kuhu kuulub nii Arbet, kui ka PG. Sest hetkel on varrak eestis ja ei ole ka koondisega nii nii palju seotud kui siin varasematel nädalatel.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

KalevRuus kirjutas:Mis puutub välismaalasest mängujuhti, siis minu arust pole ju keegi kategooriliselt öelnud, et teda me ei too. Jutt on olnud pigem selline, et esialgu püüame omade jõududega hakkama saada aga hoiame silmad lahti jne. Ma arvan, et on suht fifty-fifty, et ta hooaja jooksul tuleb. Varemgi on hooaja keskel ju mehi toodud.
Rix, ilmselt sain millestki valesti aru (öine aeg ka juba) aga mis variant oleks eestikatel pingiga mängida? Konkreetselt pingi moodustavad ju paar meest, isegi Hito vastu tuleks vähemalt kuus meest ehk pool satsi kohale saata, mis tähendab, et ülejäänud kuuik mingit ettevalmistavat ja taktikalist trenni nagunii teha ei saaks?
See oleks tegelikult selline variant, kus julmalt jäetakse kolm-neli meest- kolm välistäiendust+põhikoosseisu eestlane- EMV mängule (va Tarvas, Rock) üles andmata( roteerides-nt üks mäng abbott, skele, sokk; teisel arbet, elegar, vlad). Seda muidugi juhul, kui marxxi kaldkirjas mehed kõik jätkavad Cramos. Kui ikka mängule üles ei anna, siis ei ole nn pingil ka mingit võimalust lootma hakata, et küll mitteõnnestumise korral tulevad mehed sisse ja päästavad. Tuleb paar kaotust, mis siis. Rocki ja Tarvaga, kui need lähevad topelt (?) selgitavad tabeliseisu suure tõenäosusega nagunii omavahelised mängud.

Eks palju sõltub mängukalendrist, sest EMV mänge tuleb sel sügisel eeldatavalt väga palju ning siis kindlasti püütakse neis harjutada kokkumängu ka, aga ikkagi. Sel juhul ma ei näe ka, et peaks kedagi väga välja laeama, kui just mõni mees ise väga ei taha.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

See oleks tegelikult selline variant, kus julmalt jäetakse kolm-neli meest- kolm välistäiendust+põhikoosseisu eestlane- EMV mängule (va Tarvas, Rock) üles andmata( roteerides-nt üks mäng abbott, skele, sokk; teisel arbet, elegar, vlad). Seda muidugi juhul, kui marxxi kaldkirjas mehed kõik jätkavad Cramos. Kui ikka mängule üles ei anna, siis ei ole nn pingil ka mingit võimalust lootma hakata, et küll mitteõnnestumise korral tulevad mehed sisse ja päästavad. Tuleb paar kaotust, mis siis. Rocki ja Tarvaga, kui need lähevad topelt (?) selgitavad tabeliseisu suure tõenäosusega nagunii omavahelised mängud.
See oleks iseenesest OK aga nagu öeldud, põhimehed pääsevad lihtsalt bussisõidust Jõhvi või Valka ja teevad kangi või visketrenni. Ne rõba, ne mjaso. Nagu ütlesin, viie-kuue mehega ikka õiget trenni ei tee.
Eks palju sõltub mängukalendrist, sest EMV mänge tuleb sel sügisel eeldatavalt väga palju ning siis kindlasti püütakse neis harjutada kokkumängu ka, aga ikkagi
Kuuldavasti just sügisel (eurosarja ajal) Kalev eestikate mänge ei pea, graafik on tehtud nii, et mängud tehakse jutti varem ja hiljem ära.
Vasta