Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Ma nüüd ei saa aru, mille poolest korvpalliklubid nii erilised on, "et neid ei tohi maksuamet puudutada?". Seaduse ees on kõik võrdsed. Minuarust ju nimi, profisportlane, ütleb ära, et sportimine on tema töö. Ehk klubist saadav raha on tema töötasu, millelt tuleb maksta makse.

Nii palju kui mina asjast aru saan, võib stipendiumi maksta vaid hariduslikul eesmärgil, st õppimise, teadustöö või sportimise edendamiseks. Kui stipendium on määratud seosest töö-või ametisuhtega, tuleb see maksustada. Tulumaksuvabastusega MTÜ-de puhul peab aga MTÜ põhieesmärk olemagi stipendiumide maksmine ja seeläbi hariduse, spordi edendamine. Kusjuures stipendiumi maksmisel tuleb kuulutada avalik konkurss (mäletate, paar aastat tagasi korralds Rock fiktiivse konkurssi, mille "võitis" Sõber ja sai seeläbi 100 000 krooni Veidemanni eest - varjatud üleminuekutasu)
Sten
Kasutaja
Postitusi: 820
Liitunud: 20 Nov 2008, 20:09

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Sten »

michaelEP kirjutas:Ma nüüd ei saa aru, mille poolest korvpalliklubid nii erilised on, "et neid ei tohi maksuamet puudutada?". Seaduse ees on kõik võrdsed. Minuarust ju nimi, profisportlane, ütleb ära, et sportimine on tema töö. Ehk klubist saadav raha on tema töötasu, millelt tuleb maksta makse.
Sest spordiklubide raha tuleb läbi annetuste sponsorite poolt ja tihti peale maksudeks ei jätku klubil lihtsalt raha.
Pilt
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Mis loogika see nüüd on? Mul äkki väike kingsepa töökoda, kus ka sissetuleks väike ja maksudeks raha ei jätku
xrip55
Kasutaja
Postitusi: 1443
Liitunud: 04 Mär 2008, 11:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas xrip55 »

Nüüd on vähemalt teada miks Škele kalevis on.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

Škele teema Škele teemaks, aga see maksuameti jutt stipendiumite kohta on täielik idiootsus.
Kasutaja avatar
tonii
Kasutaja
Postitusi: 741
Liitunud: 18 Jaan 2011, 19:57

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas tonii »

Kas sellepärast siis Skele ongi juba mitmendat aastat Kalevis?
Kasutaja avatar
kalevcramo
Kasutaja
Postitusi: 1092
Liitunud: 16 Veebr 2008, 23:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas kalevcramo »

škele škeleks, küll see ära skeemitakse. hullem on see et nüüd hakatakse kogu korvpalli tuksi keerama, ma ei usu et KÕIK meie klubid korralikult makse maksavad jne jne..... peamine on see, et kui korvpalli n*ssima hakatakse, siis võtku ka muud spordialad ette.....
Sten
Kasutaja
Postitusi: 820
Liitunud: 20 Nov 2008, 20:09

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Sten »

kalevcramo kirjutas:škele škeleks, küll see ära skeemitakse. hullem on see et nüüd hakatakse kogu korvpalli tuksi keerama, ma ei usu et KÕIK meie klubid korralikult makse maksavad jne jne..... peamine on see, et kui korvpalli n*ssima hakatakse, siis võtku ka muud spordialad ette.....
Enne seaduse muutmist ei hakka kedagi nussima, sest praegu on kõik seaduslik. Samuti kui seadust õnnestub kunagi muuta siis ei hakka see spetsiaalselt kehtima ainult korvpalli klubidele vaid kõikidele spordiühingutele.
Pilt
rapla
Kasutaja
Postitusi: 186
Liitunud: 22 Nov 2012, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas rapla »

See Valdmaa jutt Skele kohta tundus küll täielik bs
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kalevpoiss »

michaelEP kirjutas:Mis loogika see nüüd on? Mul äkki väike kingsepa töökoda, kus ka sissetuleks väike ja maksudeks raha ei jätku
Siis mine kingseppade foorumisse ja ära siin tõmble.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

rapla kirjutas:See Valdmaa jutt Skele kohta tundus küll täielik bs
Ah, eraisikute vaidlus tegelikult, kus võta üks pool ja viska teisele silma ja vastupidi.
Stippide asi on aga nii pikk jutt, et siin küll miskit uut polnud.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

rapla kirjutas:See Valdmaa jutt Skele kohta tundus küll täielik bs
No mis siin arusaamatut on nad maksavad talle stipendiumi ,mitte palka ja sellega on asi seadusega nagu lubatud,kuid kuna Skele on Lätis võlgu siis tal puudub pangakonto, mida arestida ja Kalev/Cramo peaks nagu maksma siis kohtutäiturile otse võlgade katteks, kuid nagu aru saan pole seda tehtud ja ilmselt hakatakse siis nüüd tegema ,kui pealtnägija asja uurima hakkas.
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas sequa »

Ainus vahe tuleb ilmselt sellest, et škele hakkab sellest rahaosast ilma jääma, mis kohtutäituritele läheb. Valdmaa seisukohast vahet pole, raha tuleb väja käia, tal vahet pole, kas škelele või kohtutäitureile. MTÜ ja stippidega asi on liig komplitseeritud, et siin päevapealt keegi midagi teha saaks. MTÜ kaotaks oma "iva" kui peaks hakkma "mittetulundusliku tegevuse" pealt makse maksma. Mida seadustes saaks teha, täpsustada "mittetulundusliku" piire.

juhtum paberi peal siin lugeda:

http://uudised.err.ee/index.php?06287414" onclick="window.open(this.href);return false;

kogu teema tuleb lüüa kahte lehte selguse mõttes:

1. Armands škele erijuhtum
2. MTÜ ja stipid
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Krt tüüpiline mõhk ja tölpa suhtumine valitseb siins "mida see maksuamet n*ssib". Saate aru mehed, seadused kehtivad kõigile. Ei ole nii, et kuna oled kossufänn, siis peab maksuamet kossuklubidest eemale hoidma.

Võtke lahti riigiteataja, lugege, mis asi on stipendium. Nagu ka saates öeldi, et see on mõeldud eelkõige enda täiendamise (hariduslik, sportlik) finantseerimiseks. Kui stipendiumi makstakse töökohustuste eest, tuleb sellelt tasuda maks.

Seega ei ole siin seadust vaja muuta. Kui mina teen näiteks MTÜ, et toetad Tartu Ülikooli tudengeid, ei ole mul vaja makse nendelt tasuda. Kui Kalev tahab Skelele palga pähe stipendimi maksta, peab ta tasuma makse.

Mille poolest on siis Skele ja Kalev/Cramo erilisemad kui mina ja minu tööandja või teised töötajad ja nende tööandjad. Miks mulle ei võiks palka stipendiumina maksta?

Saage nüüd aru, emotsionaalselt nõme, aga seadust tuleb täita. Skele ja teised korvpallurid teevad korvpalli mängides oma PROFESSIONAALSET TÖÖD.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

michaelEP kirjutas:Krt tüüpiline mõhk ja tölpa suhtumine valitseb siins "mida see maksuamet n*ssib". Saate aru mehed, seadused kehtivad kõigile. Ei ole nii, et kuna oled kossufänn, siis peab maksuamet kossuklubidest eemale hoidma.

Võtke lahti riigiteataja, lugege, mis asi on stipendium. Nagu ka saates öeldi, et see on mõeldud eelkõige enda täiendamise (hariduslik, sportlik) finantseerimiseks. Kui stipendiumi makstakse töökohustuste eest, tuleb sellelt tasuda maks.

Seega ei ole siin seadust vaja muuta. Kui mina teen näiteks MTÜ, et toetad Tartu Ülikooli tudengeid, ei ole mul vaja makse nendelt tasuda. Kui Kalev tahab Skelele palga pähe stipendimi maksta, peab ta tasuma makse.

Mille poolest on siis Skele ja Kalev/Cramo erilisemad kui mina ja minu tööandja või teised töötajad ja nende tööandjad. Miks mulle ei võiks palka stipendiumina maksta?

Saage nüüd aru, emotsionaalselt nõme, aga seadust tuleb täita. Skele ja teised korvpallurid teevad korvpalli mängides oma PROFESSIONAALSET TÖÖD.
Sul on arusaam, et seadused on must valgel, kõik selge. Noh, hea, et sa seda usud, aga võin sulle saladuskatte all öelda, et juriidika on pisut keerulisem. RT võiks kõik muidugi lugeda, kahjuks ei tule.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Vasta