Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Rix, ma saan väga hästi aru, et seadustes on auke jne. Tõenäoliselt on ka praegu kõik JOKK. Lihtsalt mulle jääb arusaamatuks siin valitsev arvamus, nagu profisportlastel olekski õigus maksuvabalt tasu saada. Arvestage kui suured on võrreldes tavalise inimesega tipp-sportlaste tasud ja ikke arvate, et lisaks müstilistele summadele peaksime neile ka veel maksusoodustust lubama?
gasol2
Kasutaja
Postitusi: 1028
Liitunud: 06 Mai 2007, 11:12
Asukoht: Hiiumaa

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas gasol2 »

Kuule michaelEP uuri natuke üldiselt mis toimub euroopa spordiklbides ja kuidas palkasi(stipendiumeid makstakse). Teiseks siis kuidas sa hakkad noorelt korvpallurilt nt Mangelsoo Cramos veel selle väikse rahapealt mis ta saab küsima makse krt küll sellisel juhul ei viitsi ükski noor enam proffi tasemel asjaga tegeleda ,kuid ilmselt sa oled nii võõras inimene selle kohapealt ,et sulle ei seleta selliseid asju ära ikka :D
Kasutaja avatar
kalevcramo
Kasutaja
Postitusi: 1092
Liitunud: 16 Veebr 2008, 23:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas kalevcramo »

michaelEP kirjutas:Krt tüüpiline mõhk ja tölpa suhtumine valitseb siins "mida see maksuamet n*ssib". Saate aru mehed, seadused kehtivad kõigile. Ei ole nii, et kuna oled kossufänn, siis peab maksuamet kossuklubidest eemale hoidma.

Võtke lahti riigiteataja, lugege, mis asi on stipendium. Nagu ka saates öeldi, et see on mõeldud eelkõige enda täiendamise (hariduslik, sportlik) finantseerimiseks. Kui stipendiumi makstakse töökohustuste eest, tuleb sellelt tasuda maks.

Seega ei ole siin seadust vaja muuta. Kui mina teen näiteks MTÜ, et toetad Tartu Ülikooli tudengeid, ei ole mul vaja makse nendelt tasuda. Kui Kalev tahab Skelele palga pähe stipendimi maksta, peab ta tasuma makse.

Mille poolest on siis Skele ja Kalev/Cramo erilisemad kui mina ja minu tööandja või teised töötajad ja nende tööandjad. Miks mulle ei võiks palka stipendiumina maksta?

Saage nüüd aru, emotsionaalselt nõme, aga seadust tuleb täita. Skele ja teised korvpallurid teevad korvpalli mängides oma PROFESSIONAALSET TÖÖD.
Kas sa tahad väita ja usud tõesti sinisilmselt, et see on ainult korvpalli teema? Minu arust oleks õige, et kui ühte hakatakse põhja viima, siis vaadaku ka kõik muud spordialad üle... Kõik Pohlaku Flora ja jalgpalliliidu tehingud jne jne

Pealegi tippsportlasel on see õigus teenida tava jorsist 10-100x rohkem palka, teevad nad siiski igapäevaselt füüsilsielt tööd, lihtsalt neile meeldib see töö ja nad ei virise. Paljudel spordialadel seatakse veel ka enda elu ohtu. Eks ta ikka kadedaks teeb, aga sportlased väärivad seda rohkem kui igasugu muud ülemakstud tegelinskid. Pigem annaks mina aastas 100 000 eurot sportlasele kui mingile ärikale, kes ainult lepinguid sõlmib ja siis tehakse ka laias laastus nende eest pool tööd ära....
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

michaelEP kirjutas:Rix, ma saan väga hästi aru, et seadustes on auke jne. Tõenäoliselt on ka praegu kõik JOKK. Lihtsalt mulle jääb arusaamatuks siin valitsev arvamus, nagu profisportlastel olekski õigus maksuvabalt tasu saada. Arvestage kui suured on võrreldes tavalise inimesega tipp-sportlaste tasud ja ikke arvate, et lisaks müstilistele summadele peaksime neile ka veel maksusoodustust lubama?
Küsimus on mittejuriidilisest küljest: spordi rahastamine üldiselt ja klubisport professionaalsel tasemel. Siin on palju küsimusi õhus, aga muidugi ei peagi MTA sellepärast muretsema. Küll aga riik, kui ta hakkab teemaga tegelema.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Madis
Kasutaja
Postitusi: 236
Liitunud: 06 Sept 2008, 19:11
Asukoht: Läänemaa

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Madis »

michaelEP kirjutas:Rix, ma saan väga hästi aru, et seadustes on auke jne. Tõenäoliselt on ka praegu kõik JOKK. Lihtsalt mulle jääb arusaamatuks siin valitsev arvamus, nagu profisportlastel olekski õigus maksuvabalt tasu saada. Arvestage kui suured on võrreldes tavalise inimesega tipp-sportlaste tasud ja ikke arvate, et lisaks müstilistele summadele peaksime neile ka veel maksusoodustust lubama?
Kui kaua sportlane sellist suurt tasu saab? Ta ei tee sporti pensionini. Pealtnägijas oli kunagi samamoodi teema sellest, et eestlased on end Monacosse kirjutanud, et ei peaks makse maksma Eestile. Kõik see selleks, et midagi kõrvale panna ja hoida tuleviku jaoks (kes seda teeb, kes maha joob on teine asi).
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Ma olen enam kui kindel, et spordiklubides üle euroopa just niiviisi stipendiumitena palka makstaksegi (NBA-s kindlasti mitte!). Mis argument see nüüd on, et teevad igapäevaselt füüsilist tööd? Ehitajad? Sibid? Päästeteenistujad?

Ühesõnaga, ei ole mul mingit kadedust tipp-sportlaste palkade vastu. Las aga saavad, aga miks peavad nad maksuvabad olema? Mille poolest nad ülejäänud töölistest paremad on? Ei ole nüüd vaja mõelda tipp-sportlastest kui mingitest imelistest iidolitest ja kangelastest kellele kõik on lubatud. Nad on täpselt samasugused meelelahutajad kui Jüri Homenja või Vanemuise teater. Seal ometi maksavad kõik makse.

... jõuab teile ükskord pärale arusaamine, et tasumata maksude tõttu kannatate lõpp-kokkuvõttes ju ise?


Absoluutselt olen kahe käega selle poolt, et näiteks noormängija ja miksmitte noortetreenrid võiks tasu saada maksuvabalt (olgem ausad, spordirahastamine Eestis on mäda). Aga profisportlus ei ole seotud kuidgi tervise või spordi edendamisega
Kasutaja avatar
Soho
Kasutaja
Postitusi: 2814
Liitunud: 11 Apr 2008, 20:55

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Soho »

See sportlaste maksu teema on üldiselt tervers maailmas hoopis teine teema , kui tava töö...
Ja tuleks ka käsitleda seda erinevalt mitte nagu maksuamet , kes tahab sporti võrdsustada tavatööga..

Mingi osa ikka makstakse palgana ja sellelt ka maksud.. Tänapäeval on pea igas ettevõttes palk+lisatasu
ehk , kui sa saad bruto 1000 palka siis sellest 60% on põhipalk ja sealt maksab ettevõte makse ja siis 40% on lisatasu maksuvabalt...
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Soho kirjutas:See sportlaste maksu teema on üldiselt tervers maailmas hoopis teine teema , kui tava töö...
Ja tuleks ka käsitleda seda erinevalt mitte nagu maksuamet , kes tahab sporti võrdsustada tavatööga..

Mingi osa ikka makstakse palgana ja sellelt ka maksud.. Tänapäeval on pea igas ettevõttes palk+lisatasu
ehk , kui sa saad bruto 1000 palka siis sellest 60% on põhipalk ja sealt maksab ettevõte makse ja siis 40% on lisatasu maksuvabalt...

No samas siin alles ju oli, kui Messit ähvardas vanglakaristus maksudest kõrvalehiilimise tõttu. Maksis vist oma võlad ära lõpuks. Niiet ei saa päris nii öelda, et sportlased ongi maailmas maksuvabad
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Soho kirjutas:See sportlaste maksu teema on üldiselt tervers maailmas hoopis teine teema , kui tava töö...
Ja tuleks ka käsitleda seda erinevalt mitte nagu maksuamet , kes tahab sporti võrdsustada tavatööga..

Mingi osa ikka makstakse palgana ja sellelt ka maksud.. Tänapäeval on pea igas ettevõttes palk+lisatasu
ehk , kui sa saad bruto 1000 palka siis sellest 60% on põhipalk ja sealt maksab ettevõte makse ja siis 40% on lisatasu maksuvabalt...

No samas siin alles ju oli, kui Messit ähvardas vanglakaristus maksudest kõrvalehiilimise tõttu. Maksis vist oma võlad ära lõpuks. Niiet ei saa päris nii öelda, et sportlased ongi maailmas maksuvabad
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas sequa »

Eesti klubspordi õnnetus ongi see, et võimekuselt ja finantsiliselt ollaksegi "noorsportlaste" tasemel, kelle puhul oleks "tasuta" nagu õigustatud.

Isegi profi tasemel meelejahutajad mei spordis "ei tee plussi" puht oma "meelelahutsliku tegevusega" - ja see on nii igal pool, et erandid on üksikud. Mujal "heas läänes" on see rasvakiht paksem, mis lubab veits "stipinduses" silma kinni pigistada.

Ja maksuvõrdluses USA võiks üldse välja jätta, eriti veel ajuvabad võrdlused ülirikaste liigadega.
xrip55
Kasutaja
Postitusi: 1443
Liitunud: 04 Mär 2008, 11:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas xrip55 »

michaelEP kirjutas:Ma olen enam kui kindel, et spordiklubides üle euroopa just niiviisi stipendiumitena palka makstaksegi (NBA-s kindlasti mitte!). Mis argument see nüüd on, et teevad igapäevaselt füüsilist tööd? Ehitajad? Sibid? Päästeteenistujad?

Ühesõnaga, ei ole mul mingit kadedust tipp-sportlaste palkade vastu. Las aga saavad, aga miks peavad nad maksuvabad olema? Mille poolest nad ülejäänud töölistest paremad on? Ei ole nüüd vaja mõelda tipp-sportlastest kui mingitest imelistest iidolitest ja kangelastest kellele kõik on lubatud. Nad on täpselt samasugused meelelahutajad kui Jüri Homenja või Vanemuise teater. Seal ometi maksavad kõik makse.

... jõuab teile ükskord pärale arusaamine, et tasumata maksude tõttu kannatate lõpp-kokkuvõttes ju ise?


Absoluutselt olen kahe käega selle poolt, et näiteks noormängija ja miksmitte noortetreenrid võiks tasu saada maksuvabalt (olgem ausad, spordirahastamine Eestis on mäda). Aga profisportlus ei ole seotud kuidgi tervise või spordi edendamisega
Siin on juba see teema, et ehitaja, sibi ja päästeteenistuja võib iga mats olla aga tipp sportlaseks iga mats ei saa.
aga see selleks.

Suurem küsimus on üldse Škele imo. Kui nüüd tulebki välja, et tüüp saab mustalt siis Valdmaal ***** vast.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Messi juhtumis oli küsimus tema reklaamiõiguste müügis, mida tehti maksuparadiisis asuvate firmade kaudu ning selle skeemi autoriks oli ilmselgelt mõni jurist. Stipi ja palgaga polnud sel väga pistmist. :offtopic:
“I know it when I see it” - Potter Stewart
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

Kuna 2 asja siis vaatame tõesti eraldi.
1. Valdmaa peaks kiirkorras Skele asja selgeks tegema, praegu sai igaljuhul klubi kuvand paraja laksu. Julgus kaamera ette on tore, aga see mis seal suust välja tuli paras lollus.

2. Laias laastus teevad teevad korvpallurid tööd nagu teisedki ja seadusega ettenähtud maksud peavad tasuma nemadki. Praegune olukord, on juriidilises mõttes igaljuhul maksudest kõrvale hiilimine. Kuid ega seadus kivisse raiutud ole, seadusega peaks leidma õiglase vormi, kuidas sportlastele maksta. Päris maksuvaba ei tohiks see minuarust olla, aga mingi näiteks sotsmaksu vabastus võiks olla küll.
Kasutaja avatar
Soho
Kasutaja
Postitusi: 2814
Liitunud: 11 Apr 2008, 20:55

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Soho »

Need sportlaste maksud ei ole see, mille pärast seda mulli puhutakse ..
Vaid Spordiühing , kes maksab..
Töötajalt saadav tulu on nii väike , et sellepärast ei hakka keegi halama..
Nagu oli kirjas , kui soportlane saab 10k palka , siis peab valdmaa lisaks sellele 10k , mis ta sportlasele maksab maksma ka riigile 8k makse..
ega muidu Eesti tööjõukuludelt Euroopa tipus pole..
kui sa saad 1000 € palka , siis riigile läheb sealt kokku teine 1000 .. ehk tööandjale läheb sinu 1k maksma 2k.
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas sequa »

Kui škele erijuhtumist poleks, ei oleks ka seda "stipitamise teemat" üles kerkinud, see lisati sujuvalt juurde, võimalus tekkis. Kasutatakse ettekäändeks, kuigi škele võlgadel ja stipitamisel mingit seost pole.
Viimati muutis sequa, 18 Sept 2013, 22:48, muudetud 1 kord kokku.
Vasta