Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Krysver
Kasutaja
Postitusi: 508
Liitunud: 22 Jaan 2008, 11:15

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Krysver »

Eks lähipäevad näitavad. Varrak nagu mainis, et Škele nädala lõpus peaks kohal olema. Kui tuleb Eestisse, küll siis selgust saab.
Aga nõme seis on muidugi - ajakirjandus on tal siis ju põhimõtteliselt kohe sabas.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

Keegi teab mis kell täna VEFiga mäng on?
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas barons »

kui seda stippi teemat komenteerida, siis Cramo puhul, kes on ülesehitatud erakapitalile, ei näe ma, kui seda seadused lubavad küll mingit jama...riigipoolt ise pakutud võimalus! Samas Tartu Ülikool/Rock `i puhul on asi vähe teisem, tegemist on linnalt avaliku raha saav klubi pluss ülikoolist saadav, samuti avalik raha, mis kindlasti ulatub nii 50% +/- Rocki eelarvest...siit tekivad käärid, et miks makse ei maksta? kui Cramo saaks samasugust tuge Tallinnalt, siis võiks jõnnida...
Nii Estonia, kui Vanemuine on riigipoolt toteeritavad asutused, omaosalus, ehk piletitulu on nende eearvetes pakun nii 10%, seega ei saa võrrelda näitleja palka ja makse näiteks korvpalluri omaga, sest Rein Lang( loe, kultuuriministeerium) ei toteeri kossuklubi, et riik saaks tahta samasugust maksusüsteemi???

Skele geiss aga, kui inimene ei taha omada a/a, siis on see inimese isiklik asi, ükskõik mis probleem tal sellega on, sel juhul maksab klubi talle stipi välja sulas, kui leping nii ette näeb, ma ei näe siin küll mingit jama!

Kärmasele ja Kaggele, mina küll ei ole nõus teile oma maksuraha eest palka maksma inkassoteenuste eest ja võõrriigi kodanike vaidluste eest...pealegi võin õelda, et minul on Kärmasest kui staarreporterist oma arvamus, see mees EI ole AUS, teeb teiste inimeste isiklike lugusi ISEGI SIIS, kui SEDA inimene EI SOOVI...pealegi on tegu kallutatud isikuga, kes EI VIITSI KONTROLLIDA FAKTE ja annab SÜÜDLASPOOLELE VIIMASE SÕNA! Kahjuks olen ise selle üleelanud!
elchukakabra
Kasutaja
Postitusi: 306
Liitunud: 29 Dets 2010, 20:56

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas elchukakabra »

Arbetil annab jalg endiselt tunda

http://ohtuleht.ee/547041" onclick="window.open(this.href);return false;
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas sequa »

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=66767773" onclick="window.open(this.href);return false;

välja on käidud EOKi poolt ettepanek stipi maksuvabadest piirmääradest....ega's Liinatil selle peale...mis te ise arvate, mis... avalikult ju välja öelda ei saa, et "olen süsteemi muutmise vastu" - pahameel tuleks missugune...
Sten
Kasutaja
Postitusi: 820
Liitunud: 20 Nov 2008, 20:09

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Sten »

Eks kindlalt see asi jääb järgmistesse hooaegadesse aga seda, et EOK selle välja käis on küll üllatus. Mingi vajadus pallimängualasid ebapopulariseerida? Hull asi nüüd klubid saavad kasutada eelarveid paremini ära klubi edendamiseks selle asemel, et anda suur osa ära riigile kust enamus mitte sittagi tagasi ei saa. Samas kui isegi siin korvpallide huvilaste seas leidub kingseppasid, kes ei suuda aru saada MTÜ eesmärk ei ole saada kasumit seega stipendiumi maksmine ei anna neile mingit ärilist konkurentsieelist vaid puhtalt aitab neil saavutada kõrgemaid eesmärke siis ei imesta kui varsti oleme eelarvega tagasi 2010/11.
Pilt
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

sequa kirjutas:http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=66767773

välja on käidud EOKi poolt ettepanek stipi maksuvabadest piirmääradest....ega's Liinatil selle peale...mis te ise arvate, mis... avalikult ju välja öelda ei saa, et "olen süsteemi muutmise vastu" - pahameel tuleks missugune...
Delfi arvutusoskus antud artiklis on muidugi eriline tase.
elchukakabra
Kasutaja
Postitusi: 306
Liitunud: 29 Dets 2010, 20:56

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas elchukakabra »

japs kirjutas:
sequa kirjutas:http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=66767773

välja on käidud EOKi poolt ettepanek stipi maksuvabadest piirmääradest....ega's Liinatil selle peale...mis te ise arvate, mis... avalikult ju välja öelda ei saa, et "olen süsteemi muutmise vastu" - pahameel tuleks missugune...
Delfi arvutusoskus antud artiklis on muidugi eriline tase.
Mis seal valesti on? Kui tööandja palgakulu on 1000€, siis töötaja saabki kätte 596€. Tööandja maksab ju ka sotsmaksu sealt pealt. Tegemist pole 1000 € brutopalgaga.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

elchukakabra kirjutas:
japs kirjutas:
sequa kirjutas:http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=66767773

välja on käidud EOKi poolt ettepanek stipi maksuvabadest piirmääradest....ega's Liinatil selle peale...mis te ise arvate, mis... avalikult ju välja öelda ei saa, et "olen süsteemi muutmise vastu" - pahameel tuleks missugune...
Delfi arvutusoskus antud artiklis on muidugi eriline tase.
Mis seal valesti on? Kui tööandja palgakulu on 1000€, siis töötaja saabki kätte 596€. Tööandja maksab ju ka sotsmaksu sealt pealt. Tegemist pole 1000 € brutopalgaga.
Kui 640 on maksuvaba, siis makse hakatakse maha võtma ülejäänud 360st.
Kasutaja avatar
Karl
Kasutaja
Postitusi: 2374
Liitunud: 06 Jaan 2008, 01:57

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Karl »

ma sain pigem aru nii, et ei ole maksuvaba 640, vaid et kui on üle 640'ne siis on tegemist palgaga ja maksud lähevad nagu tavaliseltki, kui aga on 640 või alla siis on stipp ja makse ei maksta
elchukakabra
Kasutaja
Postitusi: 306
Liitunud: 29 Dets 2010, 20:56

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas elchukakabra »

Karl kirjutas:ma sain pigem aru nii, et ei ole maksuvaba 640, vaid et kui on üle 640'ne siis on tegemist palgaga ja maksud lähevad nagu tavaliseltki, kui aga on 640 või alla siis on stipp ja makse ei maksta
Mina sain sellest ka niimoodi aru. Kuid jah, jama on ta igatahes :)
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 699
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

Kui Kärmas annab nõusoleku et ma võin tema vastuskirja enda järelepärimise kohta edastada 3.ndatele sellel teemal huvitatud inimestele, siis panen oma kirjavahetuse ka siia. Aga lühidalt Pealtnägija endal süüd ei näe, kuna järelkaja on antud asjadele olnud vägagi normaalne (st. arutatakse stippide asja) siis on ka probleemi tõstatamine adekvaatne.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

elchukakabra kirjutas:
Karl kirjutas:ma sain pigem aru nii, et ei ole maksuvaba 640, vaid et kui on üle 640'ne siis on tegemist palgaga ja maksud lähevad nagu tavaliseltki, kui aga on 640 või alla siis on stipp ja makse ei maksta
Mina sain sellest ka niimoodi aru. Kuid jah, jama on ta igatahes :)
See oleks veidi kummaline lahendus, kuna ta muudaks stipendiumid vahemikus 640-ca1000 eurot sisuliselt m6ttetuks, kuna k2tte j22ks v2hem, aga maksta tuleks rohkem. Aga noh, ega see ei t2henda, et riik sellist systeemi kasutusse ei saa v6tta, lihtsalt siis tekiks v2ga palju neid, kes saavad 640'st stipendiumit, ning rikkamad oleks ainult p2ris tippsportlased, kelle palk on oluliselt suurem.

Aga mjah... ma arvan et kysimus on praegu pigem ikkagi selles, et kas me tahame endale Kalev/Cramo ja Tartu/Rock'i suguseid klubisid, v6i ei taha? Kuna uue systeemiga kaoks need klubid sisuliselt 2ra, ja sellega ka rahvusvaheline tippklubikorvpall Eesti pinnalt.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Nii paraku ongi, et maksudest kõrvalehiilimine võimaldab leegionärile rohkem palka maksta. Tema tahab oma kindlat summat kätte saada ja teda eriti ei huvita, kas ja kui palju klubi selle pealt makse maksab. Kui maksuvabastus ära kaob, siis tulemus oleks selline, et Eesti liiga tase käiks alla, aga oleme ausad, väga paljudel ei oleks ka selle vastu mitte midagi :).
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

vaim564 kirjutas:Nii paraku ongi, et maksudest kõrvalehiilimine võimaldab leegionärile rohkem palka maksta. Tema tahab oma kindlat summat kätte saada ja teda eriti ei huvita, kas ja kui palju klubi selle pealt makse maksab. Kui maksuvabastus ära kaob, siis tulemus oleks selline, et Eesti liiga tase käiks alla, aga oleme ausad, väga paljudel ei oleks ka selle vastu mitte midagi :).
No see peaks ikka eriline frukt olema, kes sooviks et eestlaste yhe lemmikspordiala tase alla k2iks...
Vasta