Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

KalevRuus kirjutas:
Neid "arendavaid" klubisid on meil juba küll, ainus probleem, et arengut pole näha.
Peale Rapla ikka vist ei ole küll.
TTÜ on sisuliselt ka ikka noorteklubi, varem oli Pärnu, aga ega sealt keegi väga suurele areenile välja murdnud pole. Samuti Tartu 3-aastane arendusprojekt, millega taheti samuti parimat, aga välja kukkus nagu alati. Buskevics on öelnud, et ta näeks hea meelega Valgas rohkem eestlasi, aga neid lihtsalt pole. Cramo kui tippklubi võiks olla selline, kuhu pääsemine võiks kohalikele olla eesmärk, mis tuleb hea mänguga nõrgemates klubides välja teenida, mitte et võtame noored sinna pingile istuma. Pingil pole veel keegi mängijaks arenenud.
kiilakas
Kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 18 Okt 2013, 12:17

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas kiilakas »

Kuna Veidemann haige ja mehi vähe peaks ehk Martin Dorbeku tooma saavad tagumised natuke rohkem puhatagi kaitses. Raadik võiks rohkem mängida möödunud aastal oli hea Varrak ise ka kiitis arvan ,et parem kui Kitsing
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Mis see pingiotsal Laane või Nurger annaks?
Kuidas saab nii valesti aru saada? Jutt oli sellest, et Kalev/Cramo taolisel klubil peaks olema selline noortetöö, et igal aastal mõni selline vend sealt välja kasvab. Kas nad istuvad pingil või laenatakse välja, on teine küsimus. Aga sellisel juhul võiks tõesti öelda, et klubi arendab Eesti korvpalli ka siis, kui kasvõi üks eestlane VTB-s platsile saab.
Kasutaja avatar
Soho
Kasutaja
Postitusi: 2814
Liitunud: 11 Apr 2008, 20:55

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Soho »

KalevRuus kirjutas:
Mis see pingiotsal Laane või Nurger annaks?
Kuidas saab nii valesti aru saada? Jutt oli sellest, et Kalev/Cramo taolisel klubil peaks olema selline noortetöö, et igal aastal mõni selline vend sealt välja kasvab. Kas nad istuvad pingil või laenatakse välja, on teine küsimus. Aga sellisel juhul võiks tõesti öelda, et klubi arendab Eesti korvpalli ka siis, kui kasvõi üks eestlane VTB-s platsile saab.
Saavad ju .. eelmine aasta said kõik VTB mänge.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

vaim564 kirjutas:
KalevRuus kirjutas:
Neid "arendavaid" klubisid on meil juba küll, ainus probleem, et arengut pole näha.
Peale Rapla ikka vist ei ole küll.
TTÜ on sisuliselt ka ikka noorteklubi, varem oli Pärnu, aga ega sealt keegi väga suurele areenile välja murdnud pole. Samuti Tartu 3-aastane arendusprojekt, millega taheti samuti parimat, aga välja kukkus nagu alati. Buskevics on öelnud, et ta näeks hea meelega Valgas rohkem eestlasi, aga neid lihtsalt pole. Cramo kui tippklubi võiks olla selline, kuhu pääsemine võiks kohalikele olla eesmärk, mis tuleb hea mänguga nõrgemates klubides välja teenida, mitte et võtame noored sinna pingile istuma. Pingil pole veel keegi mängijaks arenenud.
Kusjuures mul tekkis sellel teemal ükspäev ühe teise korvpallihuvilisega diskussioon. Tema väide oli, et noormängijale on ikka parim saada tugeva klubi juurde ja seal tipp-tasemel harjutada, mina väitsin vastu, et tegijaks saab ikka mängides. Võtame kasvõi meie oma koondise: Kangur, Arbet ja Talts said "vanas" Kalevis kõik kõvasti mängida, seejärel siirdusid kõik koos Saksamaale. Sokk ja Dorbek mängisid aastaid Nybitis, enne kui Cramoga liitusid (ja olid selleks hetkeks ennast juba tõestanud). Veidemann sirgus tegijaks just Tarva ridades kõvasti mängides. ST-Sokk kogus pikki minuteid nii Nybitis kui Rockis. SS Vene ei ole samuti Zalgrise pingil istunud, vaid duublites kõvasti mänguaega saanud.

Ja siis püüdsin üldsegi mõelda kasvõi ühele mängijale, kes oleks tegijaks saanud skeemi alusel: Noore ja andekana tipp-klubi pingile ja siis vaikselt, aast-aastalt rohkem mänguminuteid saades tegijaks saanud.... no ei suutnud välja mõelda
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas toivo »

Nagu öeldakse, praktika on tõe kriteerium.
Lisaks sinu nimekirjale veel Joosep Toome - istus mitu aastat Cramo pingil, TTÜ-s Kuusmaa käe all sai mängumeheks. Nüüd on nagu ta on, paljuski ilmselt põlvehädade tõttu.
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

michaelEP kirjutas: Kusjuures mul tekkis sellel teemal ükspäev ühe teise korvpallihuvilisega diskussioon. Tema väide oli, et noormängijale on ikka parim saada tugeva klubi juurde ja seal tipp-tasemel harjutada, mina väitsin vastu, et tegijaks saab ikka mängides. Võtame kasvõi meie oma koondise: Kangur, Arbet ja Talts said "vanas" Kalevis kõik kõvasti mängida, seejärel siirdusid kõik koos Saksamaale. Sokk ja Dorbek mängisid aastaid Nybitis, enne kui Cramoga liitusid (ja olid selleks hetkeks ennast juba tõestanud). Veidemann sirgus tegijaks just Tarva ridades kõvasti mängides. ST-Sokk kogus pikki minuteid nii Nybitis kui Rockis. SS Vene ei ole samuti Zalgrise pingil istunud, vaid duublites kõvasti mänguaega saanud.

Ja siis püüdsin üldsegi mõelda kasvõi ühele mängijale, kes oleks tegijaks saanud skeemi alusel: Noore ja andekana tipp-klubi pingile ja siis vaikselt, aast-aastalt rohkem mänguminuteid saades tegijaks saanud.... no ei suutnud välja mõelda
Iidne teema ja mida rohkem ma sellele mõtlen, seda rohkem ma ka arvan, et asi on lõppude lõpuks ikkagi igal mängijal individuaalne. Siin on palju kinni esiteks noormängijate mõtlemises. Kas ma suudan vaid trenni teha ja oma võimalust oodata? Kui ma saan suures mängus platsile, kas ma kardan eksida? Kindlasti ei tohi tekkida sellist mõtlemist, et "sain jala Kalevisse, oh kui vinge äss ma olen".

Tulles veelgi konkreetsemalt Eesti juurde, siis on tegelikult minu meelest suurimaks probleemiks üleminek ühelt tasemelt teisele, tasemevahe meeskondade (näiteks Kalev ja Rapla) vahel on meeletu ja seda igas mõttes. Raplas võid täht olla, aga Kalevis on kogu tempo lihtsalt märksa kiirem ning ka mentaalne pool mängib rolli: tulin väiksest klubist, kuidas ma nüüd siin suures klubis kohe end kehtestada suudan? Lisaks tuleb ka meediapoolse pingega harjuda, sest rambivalguses ei lasta sul väga palju eksida. Näiteks Soku ja Dorbeki puhul julgen ma öelda, et Nybit ja Kalev olid tollal märksa võrdsemal tasemel kui praegu oleks näiteks Tarvas ja Kalev. Nende kahe mängija puhul võib öelda, et aste ühest klubist teise oli valutum ning nad arenesid koos Kaleviga: Kalevi taseme tõustes tõusis ka nende endi tase. Kõik see eelnev asi kehtib ka vice versa - kõrgemalt tasemelt tulnuna on igatmoodi kergem end madalama nivooga klubis alfaisaseks mängida (vt Kitsing ja R.Raadik Pärnus, Dorbek eelmine aasta Raplas, Tamm Tarvases, Toome TTÜ's).

Ja veelkord toonitan ka sõna "individuaalsus": sa võid palju mänguaega saada, aga see ei garanteeri, et sa paremaks mängijaks saad. Tööd tuleb endaga nii või naa teha - jõusaalid, visketreeningud ja kõik muu selline teema. Näiteks Rain Raadiku puhul on tegelt ju näha, et lisaks heale mänguajale Pärnus käis tal ka mõtlemises mingi klõpsatus ära ning hakkas korvpalli tõsisemalt võtma (suvised Leedu laagrid, välisklubi mõtted jne).

See eelnev jutt on ka põhjuseks, miks ma näiteks pooldan noorte korvpallurite siirdumist kuhugi a'la Hispaaniasse. See võimaldab olla professionaalses keskkonnas juba noorest east saati ja harjuda kõige sellega kaasnevaga. Fakt on see, et seal tehakse asju professionaalselt juba alates noorteklassidest ning lisaks on enamus klubidel ka hea duublitesüsteem, mis võimaldab järk-järgult ka mängupraktikat anda. Üldiselt on praegu veidi kade meel vaadata, kuidas varakult kodumaalt lahkunud Rasmus Larsen (Taani) ja Marcus Eriksson (Rootsi) Hispaania kõrgliigas säravaid esitusi pakuvad. Erikssoni tausta ei ole nii väga uurinud, aga näiteks Larseni puhul ei ütleks, et varasemalt kuskil meeletult mänguaega oleks kogunud.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
gasol2
Kasutaja
Postitusi: 1028
Liitunud: 06 Mai 2007, 11:12
Asukoht: Hiiumaa

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas gasol2 »

Kristo Raudami postitus täna facebookis. Minu arust väga asjalik!

Jäin tänast Mehed Ei Nuta kuulama ja kurb on, et vaid Tarmo Paju veidi adub kolmikust, mis korvpalliringkonnas toimub. Ülejäänud 2 on kahjuks kas kuu pealt kukkunud, mängivad lolli või ei saa üldse asjale pihta.
Loomulikult tahaks kõik kaasa arvatud klubi juhtkond, peatreener ja muud asjapulgad eesotsas minuga Kalev/Cramos, et koosseisus oleks rohkem mängumehi eestlasi aga kust neid võtta? Koosseisus on täna lõppenud suve kaks põhitegijat koondisest, kolmas paraku lahkus ootamatult Kreekasse. Kaks olulist mängumeest koondisest valisid suvel Tartu. Lisaks on asjalikemast koondislastest 1 Itaalias, 1 Leedus, 2 Rumeenias ning üks koondise pingipoistest Raplas, 1 Rakveres ja 1 veel Tartus. Keda neist siis peaks Kalev/Cramo endale elu eest meelitama ja keda oleks üldse reaalne? Kui jätta pingipoisid kõrvale, siis Leedu ja Itaalia poissi, et on võimatu koju saada, sellest peaks isegi totaalne korvpallivõhik arusaama ja kindlasti poleks see ka mõttekas. Rumeenia poistest 1 paraku ei sobinud teatud põhjustel ka Eesti nr. 2 klubisse tänavusel suvel ja teine tahab samuti ise elueest väljas mängida ja samuti ei sobinud ta nr.2, miks peaks nr.1 klubisse sobima? Kohe, kui aga kedagi üritada ülemeelitada rahaga Eesti kontekstis näiteks, siis jälle tuleks nutulaul, et kodune vastasseis kaob ära ja kõik on nii mõttetu ja miks peaks üldse kedagi üritama raha eest üle trumbata?
Saates kõlas ka üks lahe väide, et väga lahe oleks, kui suudaks kedagi ikka pidevalt võita ja Balti liiga sobiks selleks hästi. Kas oleks aga ikka väga lahe taguda üles Läti või Leedu teisejärgu satse? Kui palju tähelepanu viitsib üldse kohalik meedia tänasel päeval pühendada teisejärgulisele Balti Liigale? Suhteliselt tagasihoidlikult julgeks öelda. Loomulikult nii VTB kui EuroCupi suutäis on väga suur korraga alla neelamiseks ning me ei saagi hakata üleöö lootma, et oleksime seal lähiajal tipus või isegi väga tugev keskmik. See lootus oleks pehmelt öeldes naiivne, sest tee mis tahad, kui vastas on ikkagi 2-X korda rohkem palka saavad leegionärid, siis saavad tavaliselt rohkem palka ka õigustatult, ehk nad on selle võrra kvaliteetsemad. Täna aga nende täiendusteta, kes on siia saadud, neid sarju paraku, ei suudaks üldse mängida, sest 40sed pakid ei huvitaks kedagi. Täna on ikkagi reaalne lootus, enamus vastaseid hammustada heal päeval.
Minu jaoks positiivse küljepealt saavad täna 2 koondise põhitegijat suurepärase koormuse neis kahes Euroopa tippliigas. Lisaks on kolmel-neljal eestlasel suurepärane võimalus samuti neis liigades ennast proovile panna, kui vaid ise mees olla. Ära ei tasu unustada, et ka treenerite kolmik koosneb eestlastest, mis pole samuti paha näitaja. Neist paremal tasemel saavad tänasel päeval vaid 2 ennem mainitud Eesti korvpallurit mängida. Ülejäänud paraku osalevad madalamal tasemel igapäevaselt.
Kui 2 Eesti korvpallurit mängiks EuroCup võistkonnas kuskil teises võistkonnas põhirolli, siis kannaks neid meedia kätel, nüüd jääb neist ja kogu klubist aga mulje tänu asjatundmatusele...
Oskar8
Kasutaja
Postitusi: 2935
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:20

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Oskar8 »

Samas Sten-Timmu sokk kes võiks vabalt kalevis Gibsoni asemel olla ei võeta lihtsalt sellepärast, et juhtkond ei taha kahte Sokku.
Ja mis Reinar Hallikul viga on? Jah, ta tahab väga väljas mängida, aga mina olen kuulnud pigem seda, et Valdmaa ei austa ta talenti ja kui pakkumine oleks tulnud oleks ta seda kaalunud. Mees on koondises näidanud, et oskab küll. Viimased 3 hooaega on meil nr. 4 positsioonil olnud 3st erinevast rahvusest Reinar Halliku koopiad.
Enne hooaega ju röökis komplekteeritus nr. 3 puudumisest, ka siis kui meil veel gregor oli. Oleks meil Hallik ja Timmu siis oleks saanud Arbetite, Moldovanude ja Gibsonite palga eest kindlasti korraliku välismaa 3/4 endale lubada ja meeskonnal oleks hoopis teine jume:

Sokk/Sokk ( vajadusel Skele või Veideman)
Veideman/Skele/Abbott
see Välismaalane/Abbott/Kajupank
Hallik/see välismaalane/Elegar
Elegar/Bamba ( Vajadusel Hallik)

Täiesti korralik 10 mehe roster kus Võimalik väga palju erinevaid tüüpe viisikuid kokku miksida.

Aga sellega ma olen nõus, et kuidagi Eesti publik ei taju, et me mängime ikka väga kõvasi liigasi!! See et Eesti klubi mängib Euro Cupi on ikka üli kõva asi, olgu see tulemus nagu tahes. Olen kindel, et 1-2 võitu me ikka saame ja rohkem saada olekski üle enda varju hüppamine.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Samas Sten-Timmu sokk kes võiks vabalt kalevis Gibsoni asemel olla ei võeta lihtsalt sellepärast, et juhtkond ei taha kahte Sokku.
Vennad Sokud on ise öelnud, et samas klubis mängima ei hakka. Mitte et sel muidu ka mõte oleks.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

Oskar8 kirjutas:Ja mis Reinar Hallikul viga on? Jah, ta tahab väga väljas mängida, aga mina olen kuulnud pigem seda, et Valdmaa ei austa ta talenti ja kui pakkumine oleks tulnud oleks ta seda kaalunud. Mees on koondises näidanud, et oskab küll.
Ta oskab, aga mitte vajalikul tasemel. Koondises ta ka selge varumees, kes annab pikkadele natuke puhkust. Kui ta näitab et suudab Kalevi tasemel olla 25-30min mees, seejuures kaitses mitte käriseda ja jaksata füüsiliselt selle taseme kesta, siis miks mitte, aga praegu pole ta seda suutnud.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

KalevRuus kirjutas:
Mis see pingiotsal Laane või Nurger annaks?
Kuidas saab nii valesti aru saada? Jutt oli sellest, et Kalev/Cramo taolisel klubil peaks olema selline noortetöö, et igal aastal mõni selline vend sealt välja kasvab. Kas nad istuvad pingil või laenatakse välja, on teine küsimus. Aga sellisel juhul võiks tõesti öelda, et klubi arendab Eesti korvpalli ka siis, kui kasvõi üks eestlane VTB-s platsile saab.
Sellest on siin juba räägitud. Klubil võiks olla farmklubi meistriliigas, kuhu pingipoisse saadetakse mängukogemust omandama ja vastupidi - sealt tuua aeg-ajalt kedagi Cramo pingile. Praktika on tõepoolest tõe kriteerium - see seltskond, kes Eesti U20 A-gruppi tõstsid, said mängupraktikat Kuremaa eest meistriliigat mängides, Veideman, M.Dorbek, Puidet jt. Said kõigilt suurelt tappa küll, aga kahju sellest hilisemas karjääris ei tulnud. Kui tuua mõni lootustandev mängija üheks hooajaks pingile/treenima, siis võib sellest tulu tõusta, aga kõik need, kes sinna pikemaks ajaks jäävad, on raisatud ressurss - Veski, Raadikud, Kurbas, Kajupank, Kitsing, Toome jt, mingit arenguhüpet ei tulnud, pigem vaikne mandumine. Veski oleks pidanud siis Valga eest mängima, äkki ei peaks ta seda siis praegu tegema. T.Raadik sai Pärnu eest maksimaalselt mänguaega ja näitas universiaadil, et suudab mängida küll, aga kui ta jääbki nüüd Kalevi pingile, siis pole seatl midagi tulemas.
Krysver
Kasutaja
Postitusi: 504
Liitunud: 22 Jaan 2008, 11:15

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Krysver »

Seda, et publik ei oska liigade kõvadust hinnata saab ajakirjandus parandada. Tuleks lihtsalt rohkem lahti asju seletada.
Meil ei kipu ju ajakirjandus ise vahet tegema. Seal ongi see kurja juur. Täpselt sama emotsiooniga räägitakse Eurochannelsi või Eurocupi võitudest ja kaotustest ja või siis BBL'i ja VTB võitudest ja kaotustest. Näitena võib tuua, et kui Challenge'i alagruppi on aastate jooksul mõni Vene klubi sattunud, siis on see kohe olnud peafavoriit edasipääsule ja selle võitmisest tehtud megasaavutus (näiteks Rock võitis Samaarat vist kunagi). Aga juba mitu aastat mängib Kalev igapäevaselt nende samade Vene klubide ja ka EuroCupil ja Euroliigas mänigvate Vene klubidega.
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas sequa »

Krysver kirjutas:Seda, et publik ei oska liigade kõvadust hinnata saab ajakirjandus parandada. Tuleks lihtsalt rohkem lahti asju seletada.
Meil ei kipu ju ajakirjandus ise vahet tegema. Seal ongi see kurja juur. Täpselt sama emotsiooniga räägitakse Eurochannelsi või Eurocupi võitudest ja kaotustest ja või siis BBL'i ja VTB võitudest ja kaotustest. Näitena võib tuua, et kui Challenge'i alagruppi on aastate jooksul mõni Vene klubi sattunud, siis on see kohe olnud peafavoriit edasipääsule ja selle võitmisest tehtud megasaavutus (näiteks Rock võitis Samaarat vist kunagi). Aga juba mitu aastat mängib Kalev igapäevaselt nende samade Vene klubide ja ka EuroCupil ja Euroliigas mänigvate Vene klubidega.
Ei ole ajakirjanduse viga vaid rohkem FIBA kapsaaeda kivi - viimastel aastatel on liigasid niipalju reformitud ( pmst säästu vajadusest), et ajalooline taust on ära kadunud või kadumas. VTB-l pole taga mingit ajalugu - veel ja eurocup on juhuslike meeskondade taimelava. Lisaks veel juurde, et sponsornimed vahetuvad suht stagneerunud majandusolukorras nii tihti, et eemalt - saa siis jälle sotti, mis meeskonnaga on tegu, ja mis ajalugu meeskonnal taga.

Aga see ei tähenda, et kodutööd ei peaks tegema: kui muu ei kõlba, kaevatagu üles kasvõi VEFi ja Kalevi tegemised läbi ajaloo ( mitte et Cramol selle Kaleviga mingitki pistmist oleks, aga tegemist on eesti -läti klubide juba ajaloolise vastasseisuga). Et tänase mängu raames võiks ....

Et enamus avalikkusest ei adu, kuivõrd kõvast tasemest üritab Valdmaa kinni hoida küünte ja hammastega - ei imesta, arvestades sarjade olematut kajastamist ( polnud põhjustki, kellele ja milleks?), siis spordiajakirjanike võhiklikkus paneb küll hämmastama - oleks nagu nende töö end asjadega kurssi viia...
Mario
Kasutaja
Postitusi: 307
Liitunud: 13 Jaan 2009, 23:30

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Mario »

Vaatasin huvi pärast, mis koefitsente kihlveokontorid Kalevile VTBs läbi aja andnud on (link). Teatavasti ei kujune lõplik number välja oma meeskonna fännide 10-euroste panuste, vaid spordiennustamisega elatist teenivate asjatundjate maksimumpanuste mõjul ehk siis mängueelne (mitte esialgne) koefitsent peegeldab küllaltki täpselt ja objektiivselt reaalset jõudude vahekorda.
Niisiis, seni peetud 53-st (kui õigesti lugesin) VTB mängust on Cramo olnud eeldatav kaotaja 52-s, ainult mullune kodumäng Azovmashiga oli selline, kus kummagi poole võimalusi peeti praktiliselt võrdseteks. Võidusoosikut pole Kalevik kunagi nähtud. Võrdluseks, tänane vastane VEF on seni VTB-s favoriidina vastu läinud lausa 23 kohtumisele!
Mõned leiavad sellest tuge seisukohale, et Kalev peaks ennast nii tugevast sarjast taandama ja edaspidi Balti liigas Läti ja Leedu keskmikega palli patsutama, aga minu jaoks aitab see seada realistlikke ootusi (kasvõi täna õhtuks) ja tunda rõõmu iga mängu üle, kus kalevlased kõvade ja tuntud Euroopa tasemel tiimidega võrdselt esinevad ja vahel isegi võidavad. Ma ei näe põhjust, miks see emotsioon peaks olema kehvem kui Balti liigas kangelaslik Valmiera alistamine.
Vasta