Kalevi mängud Meistriliigas 2013/14

Eesti meistriliigast ja karikavõistlustest
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2013/14

Postitus Postitas KalevRuus »

Ei taha mõelda, mis Eesti korvpalliga pärast 2015 EM'i juhtub. Eesti tippklubid peaks planeerima 2015/16 hooajaks minimaalselt 6-7 leegionäri.
Sama siin. Peale koondise mänge tekkis eufooria a la "kõik on OK, kahe aasta pärast on enamus mehi vanuses, kus veel mängida võib ja Veideman ning Vene on edasi läinud" aga minu arust on selged ohumärgid, et kahe aasta pärast võib tekkida samasugune langus, kui peale 2001 EM-i, kusjuures nüüd ka klubide tasandil. Vaid käputäis on 18-22 aasta vanuseid mängijaid kes on isegi Eesti liiga tasemel tegijad. Räägime endiselt M.Dorbekust, mõlemast Raadikust, Eichfussist kui noortest tulevikumeestest jne. Ei taha edasi mõeldagi.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2013/14

Postitus Postitas Rix »

KalevRuus kirjutas:
Ei taha mõelda, mis Eesti korvpalliga pärast 2015 EM'i juhtub. Eesti tippklubid peaks planeerima 2015/16 hooajaks minimaalselt 6-7 leegionäri.
Sama siin. Peale koondise mänge tekkis eufooria a la "kõik on OK, kahe aasta pärast on enamus mehi vanuses, kus veel mängida võib ja Veideman ning Vene on edasi läinud" aga minu arust on selged ohumärgid, et kahe aasta pärast võib tekkida samasugune langus, kui peale 2001 EM-i, kusjuures nüüd ka klubide tasandil. Vaid käputäis on 18-22 aasta vanuseid mängijaid kes on isegi Eesti liiga tasemel tegijad. Räägime endiselt M.Dorbekust, mõlemast Raadikust, Eichfussist kui noortest tulevikumeestest jne. Ei taha edasi mõeldagi.
Nii ja naa. Veideman on 24 + Vene, noorem Sokk, kõik suht noored veel. Jõesaarest ootaks abi + mõned vanameistrid. Küll aga korvi all suur tühjus...Raadikut ma maha ei kanna, loodaks ikka veel, plus Toomas Radikust võiks saada täitsa korralik mängija. Nende ümber tuumiku võiks nagu ehitada.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2013/14

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Rix kirjutas:
KalevRuus kirjutas:
Ei taha mõelda, mis Eesti korvpalliga pärast 2015 EM'i juhtub. Eesti tippklubid peaks planeerima 2015/16 hooajaks minimaalselt 6-7 leegionäri.
Sama siin. Peale koondise mänge tekkis eufooria a la "kõik on OK, kahe aasta pärast on enamus mehi vanuses, kus veel mängida võib ja Veideman ning Vene on edasi läinud" aga minu arust on selged ohumärgid, et kahe aasta pärast võib tekkida samasugune langus, kui peale 2001 EM-i, kusjuures nüüd ka klubide tasandil. Vaid käputäis on 18-22 aasta vanuseid mängijaid kes on isegi Eesti liiga tasemel tegijad. Räägime endiselt M.Dorbekust, mõlemast Raadikust, Eichfussist kui noortest tulevikumeestest jne. Ei taha edasi mõeldagi.
Nii ja naa. Veideman on 24 + Vene, noorem Sokk, kõik suht noored veel. Jõesaarest ootaks abi + mõned vanameistrid. Küll aga korvi all suur tühjus...Raadikut ma maha ei kanna, loodaks ikka veel, plus Toomas Radikust võiks saada täitsa korralik mängija. Nende ümber tuumiku võiks nagu ehitada.
Mina hakkan juba Rain Raadikus kahtlema. Mees on oktoobri lõpus ikka veel klubita ja laulab täis peaga kohalikus karaokebaaris. Hetkel ei kõla nagu tulevikulootus aga ehk ikka saab veel ree peale.
Oskar8
Kasutaja
Postitusi: 2935
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:20

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2013/14

Postitus Postitas Oskar8 »

Kuidagi kahtlane on jah see Raadiku teema... las patsutab nii kaua pärnu eest siis, kuniks nende müstiliste välisklubidega läbirääkimised käivad.
Ma juba Augusti algusest kuulen kuidas Raadikul välisklubiga kohe kohe käed löödud.
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2013/14

Postitus Postitas barons »

basket.ee lehel on et 26.10.13 Tarvasest lahkus L.Mikalauskas? Mis juhtus? Allingu comback? R.Raadik Tarvasesse? Euro mängud kohe tulemas, kas ainult Jenkinsiga minnakse neile vastu?
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2013/14

Postitus Postitas spartaklane »

barons kirjutas:basket.ee lehel on et 26.10.13 Tarvasest lahkus L.Mikalauskas? Mis juhtus? Allingu comback? R.Raadik Tarvasesse? Euro mängud kohe tulemas, kas ainult Jenkinsiga minnakse neile vastu?
No arvata on ,et kui siis Raadik ,sest on ju Allingu ametlikult teatanud ,et tema on ketsid varna visanud,kuigi ise arvan ,et Raadiku liitumine vaevalt midagi suurt nüüd Tarvale juurde ei anna aga võib olla on neil juba uus mees silmapiiril või hoopis kuuleme varsti mingist teisest vangerdusest mõne teise Eesti klubiga aga see kõigest minu oletus.
kiilakas
Kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 18 Okt 2013, 12:17

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2013/14

Postitus Postitas kiilakas »

Raadik võiks küll Tarvaga liituda oli mullu BBL is suht hea ega kondisel ka pikki liiga pole las mängib
:o
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2013/14

Postitus Postitas michaelEP »

kiilakas kirjutas:Raadik võiks küll Tarvaga liituda oli mullu BBL is suht hea ega kondisel ka pikki liiga pole las mängib
:o

Palun kasuta vähemalt elementaarseid kirjavahemärke!
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2013/14

Postitus Postitas Kris »

Rapla hooaja algus on olnud pettumus. KMLis kaotatakse meeskondadele keda eelmise hooaja poolfinalistina peaks võitma.

Ootaks just (suuremat) arengut Laanelt ja Dorbekult. Aga hooaeg veel noor, ja äkki leiavad selle järgmise käigu, oleks äärmisel kahju kui need mehed võrreldes aastatagusega sammu edasi ei tee (ma ei mõtle Rapla lõppkohta, vaid meeste oskusi ja arengutaset).
kiilakas
Kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 18 Okt 2013, 12:17

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2013/14

Postitus Postitas kiilakas »

Vabandan , sest arvasin ,et M Dorbek võiks kalevis mängida :smash:
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2013/14

Postitus Postitas Kris »

kiilakas kirjutas:Vabandan , sest arvasin ,et M Dorbek võiks kalevis mängida :smash:
Minu lootus veel püsib (hooaeg ju alles noor ka). Tuleb vaid oma mängu kallal tööd teha.

Arvan ka, et Rapla pole tema jaoks kõige ideaalsem klubi, just tema mängujuhioskuste arendamisel.
kalevif2nn
Kasutaja
Postitusi: 558
Liitunud: 23 Sept 2010, 17:50

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2013/14

Postitus Postitas kalevif2nn »

Arvestades Martini viskeoskust, siis ma suunaks teda üldse viskava tagamängija peale. Pikkus on olemas ja tehnika on ka pigem sobilik number 2 positsioonile. Tipptasemel mängujuhiks ma ei usugi et ta kunagi saab. Mina näen teda igatahes SG-na, kes võib vajadusel mängu ka juhtida.
KML-EUROCUP-VTB
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2013/14

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Nagu ikka lubati hooaja alguses põnevat, üllatusterohket ja viimase aja tasavägiseimat meistriliiga hooaega. Tegelikkus on aga küll kõike muud kui see mis prognoositi. Esimese kuuga on jõujooned selged ja ühtegi üllatust olnud pole. 99% tõenäosusega näeb tabel hooaja lõpus välja järgmine:
1-2 Cramo, Rock
3 Tarvas
4-5 TTÜ, Tallinna Kalev
6-7 Rapla, Pärnu
8 Valga
9 HITO

Ainuke üllatus on olnud Rapla kehv algus, mänguliselt võivad nad ju mingiks ajaks jõuda ka TTÜ ja Tln Kalevi tasemele aga kardan, et selleks ajaks on hooaja vilets algus juba saatuslikuks saanud. Paistab, et ka korvialuse täiendusega ei kiirustatata. Ühest mehest jääb seal ikka selgelt väheks. Vanameister Pärn on jõudnud juba sellesse ikka, kus ka korvi alt ja jalad maas vabalt visatud vise kipub mööda minema. Pärnu nagu arvata oli ei küündi eelmise hooaja tasemele, eesliinis 3 leegionäri vbl isegi täidaks ära Kitsingu ja Raadiku augu aga Rannula ja Vahter mitte kuidagi lahkunud leedulasi samaväärselt asendada ei suuda. Tallinna Kalev on palganud siiski nii heal tasemel ja kogemustega mehed see hooaeg, et isegi Klandorf ei suuda mänge nõrgemate vastastega pekki keerata. Tarvas on tõestanud, et suuremaid ikka väga ei näpista ja väiksematele kütab sauna. Seega nii palju siis põnevast hooajast ...
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2013/14

Postitus Postitas michaelEP »

Täiesti müstika on see Rapla minujaoks. Pole ju nende ja TTÜ kosseis kahe hooaja vahel märkimisväärselt muutunud. Eelmise aasta veerandfinaalseerias võideti neid kuivalt 3-0. Tänases mängus ei tekkinud isegi sellist tunnet, et Rapla võiks TTÜga samal tasemel klubi olla. Väga tabavalt ütles Pehka (?) tänase mängu ajal, et juba visuaalselt on TTÜs mehed ja Raplas poisid.

TTÜ-s paar päris huvitavat kuju, keda jälgida (Keres, Keedus, Järvelainen, Puidet on endas taas nooruse leidnud). Seevastu Rapla, mis on ju sisuliselt Eesti U20 koondis, on ikka täielikus augus. Tänase mängu jooksul tekkis näiteks mõte, et Laane tasemega mees peaks üldse esiliigas mängima (ässad, kaitsesaamatus, pallikaotused).
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Eesti korvpalli meistriliiga 2013/14

Postitus Postitas Kalevpoiss »

michaelEP kirjutas:Täiesti müstika on see Rapla minujaoks. Pole ju nende ja TTÜ kosseis kahe hooaja vahel märkimisväärselt muutunud. Eelmise aasta veerandfinaalseerias võideti neid kuivalt 3-0. Tänases mängus ei tekkinud isegi sellist tunnet, et Rapla võiks TTÜga samal tasemel klubi olla. Väga tabavalt ütles Pehka (?) tänase mängu ajal, et juba visuaalselt on TTÜs mehed ja Raplas poisid.

TTÜ-s paar päris huvitavat kuju, keda jälgida (Keres, Keedus, Järvelainen, Puidet on endas taas nooruse leidnud). Seevastu Rapla, mis on ju sisuliselt Eesti U20 koondis, on ikka täielikus augus. Tänase mängu jooksul tekkis näiteks mõte, et Laane tasemega mees peaks üldse esiliigas mängima (ässad, kaitsesaamatus, pallikaotused).
No eelmise aasta kui 3-0 tuli ikka selgelt täna TTÜ üliõplasliiga mängudele. Meestel olid silmnähtavalt mahlad väljas.
Vasta