Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Mario: aga nii ju ongi, et fännil on mingi seose tekkimiseks klubiga vaja mingisugust ühisosa nende mängijatega. Saan ma aru, et sinuarust võib klubis mängida kasvõi 12 murjamit, aga seni, kuni klubi nimi on Tallinn, siis on kõik hästi ja tegemist on "omade klubiga"? Aga siis ma küsiks, miks see Tallinn siis nii oluline on? Mille poolest on see parem ,kui näiteks Riia?

PS! Tegelikult ei käi siin ju jutt praegu üldse leegionäride arvust (millest sa aga üle ega ümber ei saa), vai Cramo suutmatusest ise endale uusi mängumehi kasvatada. Saad aru, see on loll jutt, et Cramo on mingisugune tippklubi, kes seda tegema ei peagi. Esiteks Cramo EI OLE tippklubi, teiseks tõelised tippklubid just kasvatavad endale mängijaid. Siinkohal jällegi ei räägiks esialgu mingit noorteakadeemia loomisest, vaid kasvõi sellest, et perspektiivikamad Eesti mängijad seotaks oma klubiga ning oleks mingi plaan, kuidas neist mängijad kasvaksid!

Samamoodi on täielik lollus, mis näiteks hetkel herr T.Raadikuga toimub. Kui Varrakul pole tahtmist/julgust teda mängitada, siis tuleb mees kiiremas korras kuhugi laenule saata. Vastasel juhul oleme jälle endale ühe pingil suretatud mängija juurde saanud.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

michaelEP kirjutas:Mario: aga nii ju ongi, et fännil on mingi seose tekkimiseks klubiga vaja mingisugust ühisosa nende mängijatega. Saan ma aru, et sinuarust võib klubis mängida kasvõi 12 murjamit, aga seni, kuni klubi nimi on Tallinn, siis on kõik hästi ja tegemist on "omade klubiga"? Aga siis ma küsiks, miks see Tallinn siis nii oluline on? Mille poolest on see parem ,kui näiteks Riia?

PS! Tegelikult ei käi siin ju jutt praegu üldse leegionäride arvust (millest sa aga üle ega ümber ei saa), vai Cramo suutmatusest ise endale uusi mängumehi kasvatada. Saad aru, see on loll jutt, et Cramo on mingisugune tippklubi, kes seda tegema ei peagi. Esiteks Cramo EI OLE tippklubi, teiseks tõelised tippklubid just kasvatavad endale mängijaid. Siinkohal jällegi ei räägiks esialgu mingit noorteakadeemia loomisest, vaid kasvõi sellest, et perspektiivikamad Eesti mängijad seotaks oma klubiga ning oleks mingi plaan, kuidas neist mängijad kasvaksid!

Samamoodi on täielik lollus, mis näiteks hetkel herr T.Raadikuga toimub. Kui Varrakul pole tahtmist/julgust teda mängitada, siis tuleb mees kiiremas korras kuhugi laenule saata. Vastasel juhul oleme jälle endale ühe pingil suretatud mängija juurde saanud.
Esiteks. Fakt on see, et nt Martin Dorbek on Cramo mängija, kes on Eesti koondises, plaanita (plaan on ka tema väljalaenamine nt) ta sinna vist ei oleks jõudnud või kuidas? Arbeti ja Kanguri arengul tippmängijaks oli oma osa ka Cramol, Tanel Sokul ka jne jne. Seega väide, et ei suudeta endale mängijaid kasvatada, ei ole lihtsalt õige. Tõsi on, et neid ei kasvatata nn 12-13 a alates, vaid võetakse nn poolprodukt (või poolvalmis produkt, ma loodan, et saadakse aru, mida mõtlen) ja antakse kõrgeimal võimalikul tasemele eesti (ja palun seda rõhutust mitte unustada!) tingimustes end pildile mängida. Muidugi, võib väita, et eks Kangur, Tanel, Gregor olid nii andekad, et oleks sinna jõudnud, kus nad on, ka Tallinna Kalevis vms mängides ja eks tegu ole väitega, mida pole võimalik ümber lükata. Hetkel on siiski ülaltoodud asjaolud fakt. Lihtsalt mugavm on Cramo suunal paukuda viimase kahe aasta kontekstis, varasema saab mugavalt oma argumente kaitstes ja korrates ära unustada.
Teiseks, eesti tingimustes on Cramo tippklubi, palun mitte hakata jälle tooma võrdlust Žalgrisega jt Euroliiga meeskondadega Barcelonani välja (ja unustada järgmises lauses, et Kaunase linn annab viimasele paar miljonit avalikust eelarvest). Kui tippklubi on ikka ainult see, kes endale mehi toodab, siis kas Siena ja Milano on nt tippklubid?

Ja Toomas Raadiku saagat siia tuua on muidugi jällegi erakordselt mugav, tausta (Arbeti lahkumine jne) unustame sobivalt ära, kui vaja.
Postis on sisuliselt kolm vildakat argumenti ja ports tavalist lahmimist. Sry.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Indrek
Kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 02 Jaan 2009, 17:08

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Indrek »

Ma ei saa aru, miks Cramole surutakse noorte kasvatamist ja nn. akadeemia loomise ideed peale. Olen nõus, et teema oleks aktuaalne, kui linna/riigi vms. "rahvaraha" oleks eelarve oluline komponent, kuid hetkel toimetab klubi erakapital ja seega lähtub omanike heaksnägemise järgi. Peaksime olema õnnelikud, et Eestis on klubi, mis lööb kaasa sellisel tasemel ja pakub reaalselt võimalust eestlastel selles seltskonnas kaasa lüüa (ole ainult mees ja mängi välismängijad üle, kuid kui tase ei kannata, siis on võimalus aste allpool Rockis ja sealt edasi Rakveres toimetada).
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas sequa »

Diskussioon toob selgelt välja ka selle, et rahvuslik element peab klubis olema - muidu ei tuntaks asja vastu ka suuremat huvi; ja nii nagu palutakse Cramot mitte võrrelda euroliiga meeskondadega, võiks ära jätta võrdlused ka sellest "a nää, sieeeenal pole üldse itääällllasi, a rahvas käib vaatamas" - me oleme väike rahvas ja selle rahvusliku momendi väljendamiseks eriti rikkalikult võimalusi pole, sestap on ka valusam teema, "kas kodustada või mitte". Ma leian ka , et "kui juba pole tähtis, mis koosseisuga klubi mängib, siis pole ka tähtis, kus see klubi asub". Ainus , mis "rahvusliku komponendi" puudumist kompenseeriks, oleks kõva edu sarjades, kus osaletakse, aga seda ei paista ja ega tulevik ka oluliselt parem ei paista. Viimane analoog töötab ka mujal - ebaedukate võõrleegionäridest kubisevate klubide vastu ei tunta mingit huvi, edu saavutad - kohe teine jutt.

Mis puutub järelkasvu, siis...andke teada, kui keegi "uus" koputab koondise põhiviisiku uksele....( sellisel tasemel mängijaid oleks Cramol vaja)...seni pole kedagi ja pole näha kah, et tuleks.
Viimati muutis sequa, 06 Nov 2013, 11:41, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

sequa kirjutas:Diskussioon toob selgelt välja ka selle, et rahvuslik element peab klubis olema - muidu ei tuntaks asja vastu ka suuremat huvi; ja nii nagu palutakse Cramot mitte võrrelda euroliiga meeskondadega, võiks ära jätta võrdlused ka sellest "a nää, sieeeenal pole üldse itääällllasi, a rahvas käib vaatamas" - me oleme väike rahvas ja selle rahvusliku momendi väljendamiseks eriti rikkalikult võimalusi pole, sestap on ka valusam teema, "kas kodustada või mitte".

Mis puutub järelkasvu, siis...andke teada, kui keegi "uus" koputab koondise põhiviisiku uksele....( sellisel tasemel mängijaid oleks Cramol vaja)...seni pole kedagi ja pole näha kah, et tuleks.
Mulle meeldib kriteerium "koondise põhiviisik". Koondise seisukohast pole küll mingit vahet, kas need mehed tulevad Kreeka, Saksa, Usa üliõpilaste, Leedu liigast või Cramost.
Jutt käis siin klubi järelkasvust. Hispaania klubid toodavad endale järelkasvu lätlastest, serblastest, sloveenidest jne, rahvas käib vaatamas (isegi Bilbaos, kus baski rahvuslus ületab puuga meie endi oma) ja keegi ei nuta.

Soome klubides toksisid mõni aeg tagasi soomlased, ei olnud neil edu ega vaatajaid. Nüüd võtab Kataja Prantsuse klubide skalbi, koondis on EMil 16 hulgas, klubides kirju seltskond ja värki ning rahvast kah saalis omajagu, palju käiakse koondist vaatamas ja fännid käivad isegi Koponeni tegemisi Tallinnas vaatamas.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Kellega sa siis veel võrdled kui mitte tippklubidega? Ega ometi Valga või Valmieraga? On see siis nii ennenägematu l, et klubi võils ka ette mõelda, mis saab paari kolme aasta pärast. Ideaalis peaks juba praegu visioon olema, kes järgmisena pead kandma hakkavad. Praeguse seisu jätkudes oleme 2-3 aasta pärast olukorras kus on vaja juba 8-9 leegionär võtta

Tood siin Bilbao näite - kus on siis meie noored lätlased või serblased?


Ausalt öeldes on mul raske aru saada teie argumentidest, kes te väidate, et mängijate kasvatamine on halb. Pigem tundub mulle, et te olete kui prillidpeas cramo-jüngrid, kes meeskonnas ühtegi puudust ei näe ja Valdmaa sõna on seaduseks.
Indrek
Kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 02 Jaan 2009, 17:08

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Indrek »

sequa kirjutas:Diskussioon toob selgelt välja ka selle, et rahvuslik element peab klubis olema - muidu ei tuntaks asja vastu ka suuremat huvi;
Keegi siin juba eelnevalt mainis kenasti ära, et eestlaseks olemine ei tohiks anda mingisugust eelist - mänguliselt pead parem olema ja nii ongi. Vaatasin huvi pärast üle, et keskmiselt on kodumänge sel hooajal VTB ja Eurocupis vaatamas käinud ligi 2000 inimest - ma arvan et pole paha tulemus kui arvestada veel, et VTB`d kannab ka TVs üle. Siin võib edasi spekuleerida, et kui paljud käisid vaatamas Cramot ja kui paljud kõva kaliibriga vastaseid, kuid igaljuhul publikuhuvi on olemas, olenemata sellest et "omasid" poisse tegijate hulgas ainult paar tükki. Lõpuks on publikuhuvi ja rahalised sissetulekud eelkõige omanike asi ning kui tahad eestlasi mängimas näha, siis võib ka teiste klubide mänge jälgida.
Kasutaja avatar
Alex
Kasutaja
Postitusi: 4611
Liitunud: 26 Nov 2007, 02:26
Asukoht: Mustamäe

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Alex »

Rahvuslikud elemendid ??? Miks siis tipi saalis tuul puhub ja seda veel olematu piletihindade näol.
YNWA
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

michaelEP kirjutas:Kellega sa siis veel võrdled kui mitte tippklubidega? Ega ometi Valga või Valmieraga? On see siis nii ennenägematu l, et klubi võils ka ette mõelda, mis saab paari kolme aasta pärast. Ideaalis peaks juba praegu visioon olema, kes järgmisena pead kandma hakkavad. Praeguse seisu jätkudes oleme 2-3 aasta pärast olukorras kus on vaja juba 8-9 leegionär võtta

Tood siin Bilbao näite - kus on siis meie noored lätlased või serblased?


Ausalt öeldes on mul raske aru saada teie argumentidest, kes te väidate, et mängijate kasvatamine on halb. Pigem tundub mulle, et te olete kui prillidpeas cramo-jüngrid, kes meeskonnas ühtegi puudust ei näe ja Valdmaa sõna on seaduseks.
Jube imelik, et asi argument on hakanud elama oma elu e "noorte kasvatamine on halb". see on vähe väärastunud sõnade väänamine.

Kogu minu, ja siinkohal võtan julguse rääkida ka teiste postitajate eest, väide on olnud tegelt üks- Eesti on väike riik, ressursid piiratud, erakapitalil põhinev klubi peab tegema valikuid. Täpsemalt oleks mõttekäik järgmine- eelkõige võiks see noorte kasvatamine olla klubidevaheline tööjaotus, nimetagem seda koostööks. Neid klubisid meil on ja nad ise on ka öelnud, et nende eesmärk ongi (ja sedamitte kibestumisega öeldes) nn tippklubidele, sh eesti tippklubile, mängijate kasvatamine. Rapla, all due respect nende vastu, ei hakka Eurocupi mängima. Selleks pole lihtsalt jõudu (mitte mõõta ainult mängijates). Ruut on korduvalt rõhutanud, et nemad on vahelüli, sealt peaks mees välja kasvades suutma end eurosarjades põhiviisiklaseks või sinna lähedale mängima, ükskõik, mis klubis siis.
"Noorte kasvatamine" sinu mudelis tähendaks vist, et ajame kuskilt pool miljonit eurot (see oleks u vajalik korraliku akadeemia tegemiseks, sest vaja oleks lisaks treeneritele baasi, füsiosid ja füüsilise treenereid) ja hakkame aga 11-18 a. üles kasvatama. Seesama Nurger nt vajas eelkõige klubist nn kõrvalstaffi e füüsilise jt treenerid, pluss muidugi võimalust teha individuaalset tööd (treeneriga!). See ei ole väike kulu, mõistad sa?

Ja point- seda poolt miljonit ei ole kahjuks kuskilt võtta, isegi maadeldakse eelmiste hooaegade võlgadega ja eurosarja nõudmisi täidetakse hambad ristis. See raha saadakse kokku erasektorist ja seda on ilmselgelt vähe, et isegi mingi elementaarse baasi ehitamisele mõelda. Seega, võtmesõnaks võiks olla koostöö mõne teise klubiga, nn vahelüliga, keda siis jõudumööda toetatakse.
Jah, üks võimalus on ka muidugi saada nt linnalt 100 00 eurotki, võtta strateegiliseks partneriks mõnd head baasi omav klubi või ülikool, kuid mis võib juhtuda nägime Kohukeste ja TTÜ koostööst või siis ei ole see suund praegustele klubiomanikele meeltmööda (seda võib ja saab kritiseerida, aga siin ongi tegelt küsimärke rohkem kui lahendusi).

Hetkel pole seda ega teist ega kolmndat ning vaadates hetkeseisu on kõige olulisem siiski, et eesti korvpall hoiab hambad krampis ikkagi mingit otsapidigi kinni Euroopa tippkorvpallist, et kas või Veidemanil, Sokul (minu pärast isegi Kajupangal vms) oleks võimalus sel areenil mängida. Loodetavalt ajad ja võimalused muutuvad, aga praegu mina toetan seisukohta, et kui valida on kas nn Cramo, kes mängib VTBd ja Eurcupi enam-vähem konkurentsivõimelisena või Cramo, kus Laaned, Nurgerid ja Sokud toksivad Balti Liigat, siis ma valin esimese. Hetkel ei näe ma võimalust neid kokku viia, kui sa näed, siis palun anna ikka retsept siinsamas foorumis mitte ära too Žalgirist eeskujuks.

Pahvi MENi jutust jääb mulle ikkagi arusaamatuks, miks Nurger nt peaks hakkama hüpetega Cramos arenema võrreldes Raplaga. Cramol ei ole ses mõttes võimalik talle midagi erilist juurde anda Raplaga võrreldes, kes keskendunult töötab noorte ja noorematega ja mängib sarju, kus Nurger võiks areneda. Rytas ja Zalgiris mängitavad ka ju oma noori Baltais ja Prienais.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Mario
Kasutaja
Postitusi: 307
Liitunud: 13 Jaan 2009, 23:30

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Mario »

michaelEP kirjutas:Mario: aga nii ju ongi, et fännil on mingi seose tekkimiseks klubiga vaja mingisugust ühisosa nende mängijatega. Saan ma aru, et sinuarust võib klubis mängida kasvõi 12 murjamit, aga seni, kuni klubi nimi on Tallinn, siis on kõik hästi ja tegemist on "omade klubiga"? Aga siis ma küsiks, miks see Tallinn siis nii oluline on? Mille poolest on see parem ,kui näiteks Riia?
Kui klubiga sideme teke sõltub mängijate rahvuskuuluvusest, just siis tekib küsimus, miks see Tallinn nii oluline on - miks mitte nt Jõhvi Hito (seal eestlasti hulka rohkem ikkagi) või mainitud TTÜ? Loomulikult on põhikriteerium elukoht (ehkki paljudele pole küsimus puhtalt "murjamitest" koosnevate NBA tiimide fännamine), lisaks pakutav mängukvaliteet, juhtkonna põhimõtted ja suhtumine publikusse, isiklikud emotsionaalsed seosed minevikust jne. Ning jah, minu poolest võib olla kuitahes palju "murjameid", ma ei jaga ka praegust satsi "omadeks" ja "abitööjõuks". Mängijatega seose tekkimise protsess pole keerulisem kui nt töökollektiivi uute liikmete omaksvõtmine. Ma ei tea, kas see nüüd kõlab kellelegi uskumatult ja ketserlikult, aga Bamba tegemised lähevad mulle hulka rohkem korda kui Kitsingu omad. Mitte et Kitsing mulle ei meeldiks, aga Bamba on lihtsalt nii huvitav kuju. :)
Krysver
Kasutaja
Postitusi: 508
Liitunud: 22 Jaan 2008, 11:15

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Krysver »

Kommentaar

Seadkem Rockile realistlikke ootusi

Andres Liinat
Tartu ülikooli kantsler

Ülikool tahab, et meeskonnas oleks kirglikkust, nooruslikkust ja särtsu ning et selles oleksid üliõpilased, eeskujulik näide on füsioteraapiatudeng Joosep Toome. Ülikooli spordikoolis harjutab 300 poissi. Me ei suuda profispordi võidujooksuga kaasa minna. Vahepeal tekkisid meeskonnale esitatavate ootuste ja võimaluste vahel suured käärid.


See võiks minna Rocki teema alla, aga hetkel sobib just siia. See on tänane Liinati kommentaar eilsele kaotusele. Ehk siis nemad on võtnud selge suuna nö klubiliseks tegevuseks ja selle kõrvalt profispordi võidujooksus on juba alla antud.
Huvitav mille pealt peaks Kalev nüüd siis selle noortetöö käima lükkama kui isegi baase pole. Rockil selles suhtes ju konkreetne eelis, et kõikvõimalikud saalid ja jõusaalid jne olemas. Kalev peab rentima igal pool aega. Seni kuni oma baasi pole (need ideed kunagi olid, aga on vist maha maetud), pole mõtet mingist klubilisest tegevusest eriti ka rääkida.
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas sequa »

Krysver kirjutas:Kommentaar

Seadkem Rockile realistlikke ootusi

Andres Liinat
Tartu ülikooli kantsler

Ülikool tahab, et meeskonnas oleks kirglikkust, nooruslikkust ja särtsu ning et selles oleksid üliõpilased, eeskujulik näide on füsioteraapiatudeng Joosep Toome. Ülikooli spordikoolis harjutab 300 poissi. Me ei suuda profispordi võidujooksuga kaasa minna. Vahepeal tekkisid meeskonnale esitatavate ootuste ja võimaluste vahel suured käärid.


See võiks minna Rocki teema alla, aga hetkel sobib just siia. See on tänane Liinati kommentaar eilsele kaotusele. Ehk siis nemad on võtnud selge suuna nö klubiliseks tegevuseks ja selle kõrvalt profispordi võidujooksus on juba alla antud.
Huvitav mille pealt peaks Kalev nüüd siis selle noortetöö käima lükkama kui isegi baase pole. Rockil selles suhtes ju konkreetne eelis, et kõikvõimalikud saalid ja jõusaalid jne olemas. Kalev peab rentima igal pool aega. Seni kuni oma baasi pole (need ideed kunagi olid, aga on vist maha maetud), pole mõtet mingist klubilisest tegevusest eriti ka rääkida.
Moded võivad tõsta selle asja ilusti Rocki teema alla, aga see ehk kinnitab neid jutte, et "akadeemiad ja muud harud" võtavad niipalju raha, et "kvaliteeti" jõuti palgata Taltsi ja mingil määral Dorbeku näol, muu seltskond on juba sinna "säästu" poole. Et seletaks nii ka praeguste mängijate taseme.

A see aind spekulatsioon, fakte pole.

Nüüd siis seome selle jutu ka Cramoga: TÜ Rock saab endale sellist "tagasihodlikumat profisporti" lubada ja eelarve sellest ei kuku ( õigemini - eelarve kukkus masu järgselt ja tuli hakata valikuid tegema) edaspidi. Valdmaal kukuks kohe sponsorid korraga tagant ära kui ta "lõdvemalt" laseks. Seega - et sama eelarvetasemega jätkata - pole Valdmaal erilisi valikuid...tuleb meeskond VTBs ja eurocupil hoida.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Kui Rockil oleks asjad tegelikult ka nii, nagu Liinat kirjutab, siis OK aga praegusel puhul on see puhas demagoogia - tudeng Toome arendamine jne
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

Kõik on prioriteetide küsimus.

Variant 1 - panustada edule välissarjades, suunates ressurssid täielikult esindusvõistkonna peale. Kalev on seadnud endale piiri et 6 välismängijat, lootes ka meie kohalikele mängijatele. Ise olen hetkel täielikult sellise variandi poolt.

Variant 2 - panustada noortetööle, ehitada (korralik) püramiid. Ülejäänud ressurss jääb esindusvõistkonna peale. Tundub et sellist varianti kasutab Rock. Hetkel ma Kalevil sellist varianti ei poolda.

See ei tähenda, et "noortetöö on mõttetu" või et "noori pole tarvis kasvatada". On küll tarvis, aga lihtsalt hetkel usun et mõtet on panustada kõige kõrgemal tasemel püsimisele. Kui tõesti VTBst välja langeme, ja ka EuroCup jääks unistuseks, siis tuleks rohkem noortele ja noortetööle panustada.

edit. Parandasin õigekirjavea, nagu alumises postituses ka tähelepanu juhiti.
Viimati muutis Kris, 06 Nov 2013, 14:17, muudetud 1 kord kokku.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Kris kirjutas:Kõik on prioriteetide küsimus.

Varjant 1 - panustada edule välissarjades, suunates ressurssid täielikult esindusvõistkonna peale. Kalev on seadnud endale piiri et 6 välismängijat, lootes ka meie kohalikele mängijatele. Ise olen hetkel täielikult sellise varjandi poolt.

Varjant 2 - panustada noortetööle, ehitada (korralik) püramiid. Ülejäänud ressurss jääb esindusvõistkonna peale. Tundub et sellist varjanti kasutab Rock. Hetkel ma Kalevil sellist varjanti ei poolda.

See ei tähenda, et "noortetöö on mõttetu" või et "noori pole tarvis kasvatada". On küll tarvis, aga lihtsalt hetkel usun et mõtet on panustada kõige kõrgemal tasemel püsimisele. Kui tõesti VTBst välja langeme, ja ka EuroCup jääks unistuseks, siis tuleks rohkem noortele ja noortetööle panustada.
Kui kasutad ühte sõna oma postitues 5 korda, siis võiks kirjapilt ikka õige olla (variant).
Vasta