EuroCup

Europe Cup, BCL, Euroliiga, NBA jne
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 699
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: EuroCup

Postitus Postitas Maxi »

Kurat, niipalju kui mina sealt udusest streamist nägin siis üks õllekõhuga kolge vastaste poolel mängis eelmine aasta Tartumaa kohalikke. Kindel et ikka makedoonlastega mängiti?
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: EuroCup

Postitus Postitas Kris »

michaelEP kirjutas:Point, mida ma üritasin teha, on see, et paljud väidavad siis foorumis, et kui "Cramo panustaks rohkem noortetööle, kaotaks põhimeeskonna tase". Minu küsimus on, mida sealt enam kaotada on, kui hooaja peale kogutakse 2-3 võitu. Kas siis 3 võidu asemel 1 võidu saamine oleks tohutu tasemelangus, kui selle arvelt kasvaks Eestile uusi korvpallureid.
Sellega kohe üldse nõus pole. Taset ei näita ainult võitude arv, vaid see kuidas mängitakse. Sellel hooajal on olnud palju mänge kus oleme mänginud nagu võrdne võrdsega.

Mina olen hoolimata kaotuses positiivne. Vähemalt püüan olla. Vigu tuleb parandada, tööd tuleb teha, ja loodan et läheb paremuse poole.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: EuroCup

Postitus Postitas Egert »

michaelEP kirjutas:Kui meeskonnas mängiksid ainult noored, siis me ei mängikski eurocuppi, vaid toksiksime parimal juhul rõõmsalt kuskil BBL tagaotsas või siis ainult mudaliigat a la Rapla, Valga, Pärnu jne. Mitte see, et Cramo mängib Eurocuppi pole probleem, vaid see, kuidas ta mängib.

Point, mida ma üritasin teha, on see, et paljud väidavad siis foorumis, et kui "Cramo panustaks rohkem noortetööle, kaotaks põhimeeskonna tase". Minu küsimus on, mida sealt enam kaotada on, kui hooaja peale kogutakse 2-3 võitu. Kas siis 3 võidu asemel 1 võidu saamine oleks tohutu tasemelangus, kui selle arvelt kasvaks Eestile uusi korvpallureid.

Teiseks, kui tahetakse mängida tipp-korvpalli, siis sellise komplekteerimis-oskuse juures on see juba eos võimatu. Tuua korvialla 2 täiesti ühte tüüpi mängijat (füüsilised ja atleetlikud kuid mängulugemiselt ja tehniliselt täiesti ebakompetentsed). Tagaliinis ka kõik suht ühte tüüpi mängijad, ühtegi shooterit pole.

Ühesõnaga ebakompetentsus ja raha mitteotstarbekas kulutamine hüppab Cramo puhul igast nurgast vastu. Seda siin foorumis aga öelda ei tohi, muidu oled kohe antikristus, julged siins klubi suhtes sõna võtta.
Mine räägi oma noorte arendamise juttu Korvpalliliidus.
Kasutaja avatar
Soho
Kasutaja
Postitusi: 2814
Liitunud: 11 Apr 2008, 20:55

Re: EuroCup

Postitus Postitas Soho »

Ei ütleks , et Cramol olematu tagaliin on ..
Eesliin täna kuskil 20pts vs tagaliin 50
Kaotuse võib jah olematu 3-ste tabavuse kaela panna 16% .. ja lauas ka -10
Kui 3 ei lähe , siis võiks nagu muid lahendusi otsida , aga ei ikka on vaja visata...
Kui vastased said katte mängust ka kasulikke rünnakulõppe, siis Cramo katte mäng jätab küll soovida .
Seal pikk tuleb paneb katte ja siis taga mees jääb passima sinna katte taha selle asemel, et sisse lõigata või viskele minna..
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: EuroCup

Postitus Postitas michaelEP »

Kris kirjutas:
michaelEP kirjutas:Point, mida ma üritasin teha, on see, et paljud väidavad siis foorumis, et kui "Cramo panustaks rohkem noortetööle, kaotaks põhimeeskonna tase". Minu küsimus on, mida sealt enam kaotada on, kui hooaja peale kogutakse 2-3 võitu. Kas siis 3 võidu asemel 1 võidu saamine oleks tohutu tasemelangus, kui selle arvelt kasvaks Eestile uusi korvpallureid.
Sellega kohe üldse nõus pole. Taset ei näita ainult võitude arv, vaid see kuidas mängitakse. Sellel hooajal on olnud palju mänge kus oleme mänginud nagu võrdne võrdsega.

Mina olen hoolimata kaotuses positiivne. Vähemalt püüan olla. Vigu tuleb parandada, tööd tuleb teha, ja loodan et läheb paremuse poole.

Mina enam ei suuda olla positiivne. Viimased 4 aastat juba ootan mingit edasiminekut, ja igal sügisel on tunne, et nüüd ka tuleb. Räägitakse, et on ulme kosseis kokku saadud ja hakatakse VTB-s play-offi pärast võitlema... kuidas aga tegelikult välja tuleb on juba teda lugu

Võrdne mäng või mitte võrdne, kaotus on kaotus
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: EuroCup

Postitus Postitas michaelEP »

Kris kirjutas:
michaelEP kirjutas:Point, mida ma üritasin teha, on see, et paljud väidavad siis foorumis, et kui "Cramo panustaks rohkem noortetööle, kaotaks põhimeeskonna tase". Minu küsimus on, mida sealt enam kaotada on, kui hooaja peale kogutakse 2-3 võitu. Kas siis 3 võidu asemel 1 võidu saamine oleks tohutu tasemelangus, kui selle arvelt kasvaks Eestile uusi korvpallureid.
Sellega kohe üldse nõus pole. Taset ei näita ainult võitude arv, vaid see kuidas mängitakse. Sellel hooajal on olnud palju mänge kus oleme mänginud nagu võrdne võrdsega.

Mina olen hoolimata kaotuses positiivne. Vähemalt püüan olla. Vigu tuleb parandada, tööd tuleb teha, ja loodan et läheb paremuse poole.

Mina enam ei suuda olla positiivne. Viimased 4 aastat juba ootan mingit edasiminekut, ja igal sügisel on tunne, et nüüd ka tuleb. Räägitakse, et on ulme kosseis kokku saadud ja hakatakse VTB-s play-offi pärast võitlema... kuidas aga tegelikult välja tuleb on juba teda lugu

Võrdne mäng või mitte võrdne, kaotus on kaotus
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: EuroCup

Postitus Postitas vaim564 »

Point, mida ma üritasin teha, on see, et paljud väidavad siis foorumis, et kui "Cramo panustaks rohkem noortetööle, kaotaks põhimeeskonna tase". Minu küsimus on, mida sealt enam kaotada on, kui hooaja peale kogutakse 2-3 võitu. Kas siis 3 võidu asemel 1 võidu saamine oleks tohutu tasemelangus, kui selle arvelt kasvaks Eestile uusi korvpallureid.
Vaja on mõlemat. Noortetööd ei saa arendada tippklubi kaotamise hinnaga. Need on omaette probleemid, miks noortetöö ei anna tulemusi ja miks tippklubi ei funktsi. Pole aus neid ühte patta kokku panna. Üks lahendus võiks olla selline, et mõni Pärnu või Valga või mõni muu KML klubi muutuks vaheastmeks noortesatsi ja tippmeeskonna vahel, kus noored saaksid areneda, aga see nõuab juba laiemat strateegilist lähenemist.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: EuroCup

Postitus Postitas Kris »

michaelEP kirjutas:Mina enam ei suuda olla positiivne. Viimased 4 aastat juba ootan mingit edasiminekut, ja igal sügisel on tunne, et nüüd ka tuleb. Räägitakse, et on ulme kosseis kokku saadud ja hakatakse VTB-s play-offi pärast võitlema... kuidas aga tegelikult välja tuleb on juba teda lugu

Võrdne mäng või mitte võrdne, kaotus on kaotus
Saan sinust aru...sa pigem tahad anda a´la Kajupangale/Kitsingule/Nurgerile/Laanele võimaluse tugevas VTBs/EuroCupil mängida, kui praegusi "nappe kaotusi" vaadata? On mul õigus?

Aga mina ei taha. Mina tahan et koostatakse võimalikult tugev meeskond, et pühenduda 100% konkurentsis püsimisel. Usun et näiteks Veidemanile selline variant parim, sest ta saab mängida võimalikult tugevate võistkonnakaaslastega võimalikult tugevates liigades.

Nagu kirjutasin - mul on meeskonda veel usku. Edasipääs tundub nüüd küll ulme, aga miks mitte kodus Skopje ära võita, ja võõrsil VEF. Miks mitte ka hea mänguga Maccabi Haifalt midagi näpsata.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: EuroCup

Postitus Postitas michaelEP »

Ideaalis näeksin asja nii. 3 tugevat leegionäri (mitte 6 kesist, nagu praegu), sinna juurde Sokk, Arbet, Veidemann (Taltsi, Kangurit, Venet vast Cramosse ka jõuga ei too), siis juurde 2-3 perspektiivikat eestlast ja miks mitte 1-2 perspektiivikat noort välismaallast, kellega sõlmitaks pikad lepingud.

Aga las ta jääb, minu ideed tunduvad liiga revolutsioonilised vist
Kasutaja avatar
MarttiH
Kasutaja
Postitusi: 253
Liitunud: 02 Dets 2011, 23:16

Re: EuroCup

Postitus Postitas MarttiH »

Tegelikult päris õnnetu ikka, et endiselt ei suudeta Euroopas võite hankida. Räägin natukene üldisemas pildis - nii Cramost, Tarvasest kui ka Rockist. Kõigil on Euroopa klubisarjades võidusaldo 0. Ning kuna meil on ikka kombeks end naabritega võrrelda, siis on paslik mainida, et Eurocupis on soomlaste Loimaa Bisons võtnud kolmest mängust kaks võitu, kaotasid ühe punktiga Besiktasele ja ka Kataja võitis Eurochallenges eile üsna tugevat Cholet Basketi meeskonda. Üsna piinlik lugu ikka.
Toronto Raptors
Tartu Rock
FC Bayern Munich
surm
Kasutaja
Postitusi: 140
Liitunud: 18 Juun 2013, 14:03

Re: EuroCup

Postitus Postitas surm »

Õige jutt oleks tugevamaid mehi paar kui terve meeskond keskmiseid mehi. 1 pikk ja 3 kohale korralikud ja siis edasi.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: EuroCup

Postitus Postitas vaim564 »

Noh kui tuua Lebron James ja anda talle juurde meie pink ja duubel, ei oleks tulemus sugugi parem. Tuleb meeskond komplekteerida selliselt, kus ei oleks nõrku lülisid, aga see ei ole lihtne. Pealegi, tugevad välismaalased tulevad sellisesse meeskonda, mis on konkurentsivõimeline. Kui tal on valida ntx Bilbao, Banviti ja Cramo vahel, siis ta ei tule Cramosse isegi samaväärse pakkumise puhul. Ega Skopje pole meist paremini komplekteeritud, aga nad mängisid oma võimed välja, meie mitte ja mitte sellepärast, et meil on individuaalselt kehvemad mängijad.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4299
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: EuroCup

Postitus Postitas marxx762 »

michaelEP kirjutas:
marxx762 kirjutas:
michaelEP kirjutas:Üks võit? Mina olen aru saanud foorumlaste jutust, et Cramo tegeleb ju tipp-tasemel meeskonna koostamisega ja tipp-tasemel mängimisega ning just seetõttu noortetöösse ei panustata ja tiee räägite siin ühest võidust....
Võta kokku ennast! Eesti mõistes ongi tegu kõrgeimal võimalikul tasemel mängimisega. Mida sa parastad? See et sinu kinnisidee jms kriteeriumid ei ühti mõningate teiste foorumi liigetega, ei anna põhjust siin tatti pritsimas käia. Kui sulle cramo ei meeldi siis koli sinna kus sul mõttekaaslasi rohkem. Ausaltöeldes, ei saa ma üldse aru, kelle poolt sa oled. Aga see polegi vist oluline. Oluline on see, et Cramo ei kasvata igal aastale endale uut müürseppa või kangurit vaid toob endale kuus välismaalast. Minuteada on K/C toimiv noortesüsteem juba aastaid alustades kõige noorematest lõpetades A klassiga. See kuidas mängitakse vastavates vanuseklassides(tulemused) on juba omaette ooper, ja alati saab paremini. Sina aga tuled siia pasundama, et cramo ajab tipp tasemel värki jms ila, no anna andeks. Kui saladus pole, siis kui palju sul vanust on? lihtsalt huvitab, et kui vanalt inimene suudab veel sellist debiilset ja provokatiivset iba suust välja ajada.

Võttis pisara silma peale järjekordset kaotust? Need pole minu sõnad, et "Cramo on valinud tipp-tasemel korvpalli ja mitte noorte arendamisega". TEGELIKKUS JA REAALSUS on see, et täpselt sama palju võite oleks meil EuroCupil ka siis, kui meeskonnas mänginud ainult noored (ehk siis 0)
Miks sa väldid mu küsimustele vastamist, vaid tuled lagedale mingi suhteliselt lolli avaldusega? Minul ei võtnud silma märjaks, sry kui su ootusi petsin. Kas sa kardad öelda, kui vana sa oled? Küllap vist. Hakkas häbi, et üks täiskasvand ning oma mõistus ja käsi kontrolliv inimene, tegelikult seda teha ei suuda? Me kõik oleme sellest aru saanud et sinu arvates on kõik vale, halvasti ja nii ei tohiks majandada, aga kõige selle taustal võiks jääda siiski teatav vaoshoitus ja kõik muu sellega seonduv. Aga tundub et seda on palju palutud. Ma luban, et ma homse päeva jooksul teen ühe ja viimase postituse veel! seoses noorte Kalev/cramo ja nende püramiidide jms juttude teemal.
Kasutaja avatar
Alex
Kasutaja
Postitusi: 4611
Liitunud: 26 Nov 2007, 02:26
Asukoht: Mustamäe

Re: EuroCup

Postitus Postitas Alex »

Päälik räägib: Meeskonna peatreener Alar Varrak: „Ma pean ennast paraku kordama. Mängisime tegelikult hea mängu, võitsime ründelaua ja tegime vähe pallikaotusi aga selleks, et EuroCupis võita peavad meil kõik asjad õnnestuma. Täna jäi ilmselt kolmeste visketabavuse taha ning kui mängid Euroopas, lõunas, rahvas, kohtunikud..., siis erilist varianti kellelgi pole.
Mäng oli pidevalt viigis, kuid nad tegid spurdi kolmanda veerandaja alguses, mis polnud hea kuna meil polnud vead ka täis. Olime arvestanud, et tuleb agressiivselt mängida, kuna meile nagunii vigu vilistatakse, ometi me korraks olime pehmed. Ometi see spurt veel nii dramaatiline polnud, kuid lõpu peale siin jätta ei saa. Eks veidi võis mõjuda ka eilne 15 tunnine reis mängupaika aga sellega tuleb paraku ka arvestada.“
YNWA
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: EuroCup

Postitus Postitas MEGA IRW »

No ma ei tea, mängu vaadates IV veerandi algul sai Skopje neli viga järjest, vabavisked olid pea viigis, Kalev surus kaitses enamasti suht agressiivselt, kohtuniku või 600 inimese peale tühjas saalis ei saa siin küll kaotust ajada.
Egertil on õigus, kaitse kärises eelkõige ja ega ka rünnakul just väga palju vabadele visatele ei õnnestund end mängida.

Aga noh loota Varrakult enesekriitikat, ennem hakkab Bamba kolmeseid tabama...
Viimati muutis MEGA IRW, 06 Nov 2013, 23:16, muudetud 1 kord kokku.
Vasta