Ottenderi jutust selgub ka, mida tegelikult tähendab nn noorteakadeemia tegemine, kui see ikka tõsiselt ette võtta. Ei ole juttugi, et seda saaks pelgalt entusiasmist vms teha või et esindusmeeskond ei kannata.
Pelgalt entusiasmiga mitte aga ilma selleta ammugi ei saa. Artiklis oli näiteks jutu, et mingi kooliga saadi igati kiiduväärselt kokkuleppele, et noored saavad seal kolm korda nädalas ka hommikuti treenida. Vaevalt see samm rahaliselt palju maksma läks või läheb, pigem nõudis soovi, plaani, sebimist ja läbirääkimisi.
Muide, see Kalev/Cramo plaan duubel meistriliigasse viia oleks ju olnuks üsna kulukas, mis viib mõttele, et kas see siis polekski tulnud esindusmeeskonna arvelt...
Huvitavaid väiteid siis Cramo kohta: mis tähendab, et "arvatavasti" paaril Cramo järelkasvutiimi liidril kossuga pikemaid plaane pole?
Mainiti ambitsioone tippkorvpalli mõistes. Ilmselt peeti silmas, et selles vanuses ja nende oskustega pole amatöörtasemel pallimisele alternatiivi; ehk siis järelkasvust nende puhul pole juttugi.
Rock saab uhkustada koostööga lasteaedade ja koolidega ja akadeemia käimalükkamisega. Neil on hetkel see esindusvõistkond veidi nagu kõrvalprodukt, mis eksisteerib nagunii, aga väga selle nimel ei pingutata.
Ma olen üsna kindel, et pingutatakse ikka ja kõrvalprojektiks ei loeta. Nagu mingis muus teemas mainisin, on probleem pigem selles, et BBL on marginaliseerunud, eurochallenge piirdub hooaja esimese poolega ning see on jätnud oma jälje. Poleks ju loogiline, et VTB-s mängiva Cramo koosseis on selline nagu Rockil praegu ja BBL-is mängiva Rocki sastaav omakorda selline kui Cramol.