Tartu Rock

Üleüldine korvpallijutt
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Rix »

KalevRuus kirjutas:
Vaevalt siin muud tegureid niiväga on, on mindud veel väiksemate lastega- Romal oleks ju mäng nädalas ja reisimist vähem kui Rockiga
Miks sa arvad, et just see üks mäng nädalas varumehe rollis ei või otsustamisel rolli mängida? Ma küll ei leia, et siin mingistest vähestest ambitsioonidest tingimata rääkima peaks. Asja võib vaadata ka nii, et mees soovib peale konkurentsitihedaid treeninguid kuid vähest mänguaega end käesoleval hooajal ka ühe põhimängijana realiseerida. Ja senise hooaja põhjal on see igati õnnestunud, nii mängija enda kui klubi ja publikumi seisukohast.
Ma ei ole vähestest ambitsioonidest rääkinud. Minu meelest on Taltsil vanus juba selline, et peamine argument (ja minu meelest õigesti) ongi palk. Palju ei pruugi neid hooaegu väga olla ja midagi väga ta tõestama ei pea (erinevalt nt Arbetist imho), kuid eks selge ole, et Itaalia Virtuse klubis, mis kubiseb kvaliteedist,oleks vast hooaja teises pooles endale suht-koht garanteeritult leping saada järgmiseks aastaks (oma silm on kuningas), aga tegelikult saab ta end ka Eestis näidata (nagu näha).
Kuskil vist Talts isegi ütles, et kui tehakse ikka hea pakkumine, siis... ju siis polnud piisavalt hea raha mõttes, st palk võis olla pisut, aga mitte piisavalt suurem, et taskaalustada nt siinset juba korraldatud elu-olu jms.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4488
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas vaim564 »

Kui te viitsite ka Taltsi kommentaari lugeda, siis võis antud juhul kõige rohkem määravaks saada Taltsi vigastus. Vaevalt, et Virtuse taoline meeskond hakkab endale liigseid riske võtma.
«Minu vastu tunti huvi, kuid olen praegu vigastuse tõttu mängust väljas ja soovin end taas mängukorda saada. Seega pole ma lähiajal kuhugi minemas,» sõnas ta.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas KalevRuus »

Aga miks ei võiks Talts minna ja proovida Itaalias ennast pingipoisist põhimeheks murda? Miks ta tuleb selle asemel Tartusse, kus on ette teada, et isegi sita mänguga pingile ei jää?
Võimalik, et võikski aga ma algselt vaidlesin vastu eeskätt seisukohale, et PEAKS. Ma ei näe, et ta tingimata peaks kuhugi minema olukorras kus kuuele euromängule on lisandunud veel samapalju ja pole ka Balti liigas väga palju sellise skooriga mänge ootamas nagu täna. See, et isegi sita mänguga on minutid garanteeritud, ei pruugi veel tähendada mingit mandumist vms. See võib viimastel parimatel mängijaaastatel tähendada ka senise töö, sealhulgas Itaalias omandatud kogemuste realiseerimist.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kalevpoiss »

KalevRuus kirjutas:
Aga miks ei võiks Talts minna ja proovida Itaalias ennast pingipoisist põhimeheks murda? Miks ta tuleb selle asemel Tartusse, kus on ette teada, et isegi sita mänguga pingile ei jää?
Võimalik, et võikski aga ma algselt vaidlesin vastu eeskätt seisukohale, et PEAKS. Ma ei näe, et ta tingimata peaks kuhugi minema olukorras kus kuuele euromängule on lisandunud veel samapalju ja pole ka Balti liigas väga palju sellise skooriga mänge ootamas nagu täna. See, et isegi sita mänguga on minutid garanteeritud, ei pruugi veel tähendada mingit mandumist vms. See võib viimastel parimatel mängijaaastatel tähendada ka senise töö, sealhulgas Itaalias omandatud kogemuste realiseerimist.
No selge siis. Lihtsalt kahju on võrrelda korvpalli näiteks jalgpalliga, kus ei ole ühtegi koondislast, rääkimata koondise põhitegijatest, kes tuleks lapse pärast koju Florasse või Kaljusse "senist tööd realiseerima".
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

Sry, aga kui koondiste tasemel kannatab jalkukoondis võrdluse kossuomaga vahest isegi välja, siis kohalike klubide tase on küll täiesti teine maailm. Eesti jalkuklubid pole mitte kunagi isegi naabritele Baltimaadest ja Soomest vastu saanud, rääkimata mingitest tulemustest Euromängudes.

Muide ametlikue UEFA tabeli järgi on Eesti jalgpalli liiga 54 Euroopa liiga hulgas 50ndal kohal, tahapoole jäävad veel "suurriigid" Fääri saared, Andorra, San Marino ja Gibraltar. Eestist eespool on näiteks Lichtenstein, Luxemburg, Malta, Põhja-Iirimaa jne...

Läks vähe off-topic, aga jutu point selles, et kossumeestel on kodus täiesti arvestatav alternatiiv olemas nii klubi kui osaletavate liigade taseme suhtes. Mis tähendab, et ka kodus olles on vägagi arvestatav konkurents. Jalgpalluritel on aga koju tulles meeletu taseme langus ja rahvusvahelise karjääriga võib hüvasti jätta. Näiteks Cramo osaleb ju sellel hooajal tõenäoliselt Euroopa tugevaimas meistrivõistluste sarjas (Venemaa Meistrivõistlused) ja tugevuselt teises Eurosarjas. Ehk sama, kui mõni meie jalkuklubi mängiks samaagselt Premier League ja Euroopa Liigas.
Raudsepp
Kasutaja
Postitusi: 190
Liitunud: 21 Nov 2006, 22:25
Asukoht: Keila

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Raudsepp »

Kalevpoiss kirjutas:
KalevRuus kirjutas:
Aga miks ei võiks Talts minna ja proovida Itaalias ennast pingipoisist põhimeheks murda? Miks ta tuleb selle asemel Tartusse, kus on ette teada, et isegi sita mänguga pingile ei jää?
Võimalik, et võikski aga ma algselt vaidlesin vastu eeskätt seisukohale, et PEAKS. Ma ei näe, et ta tingimata peaks kuhugi minema olukorras kus kuuele euromängule on lisandunud veel samapalju ja pole ka Balti liigas väga palju sellise skooriga mänge ootamas nagu täna. See, et isegi sita mänguga on minutid garanteeritud, ei pruugi veel tähendada mingit mandumist vms. See võib viimastel parimatel mängijaaastatel tähendada ka senise töö, sealhulgas Itaalias omandatud kogemuste realiseerimist.
No selge siis. Lihtsalt kahju on võrrelda korvpalli näiteks jalgpalliga, kus ei ole ühtegi koondislast, rääkimata koondise põhitegijatest, kes tuleks lapse pärast koju Florasse või Kaljusse "senist tööd realiseerima".
Kalju ja Flora klubi taset ei kannata võrrelda Kalevi ja Rocki omaga.. Mina ei kujuta küll ette, et Kalju suudaks kasvõi mõnele Inglismaa Premieri keskmikule võitlust pakkuda rääkimata võidu napsamisest nagu Kalev tegi Unicsi, Banviti, Haifaga..
Ja ei ole suutnud jalgpalliklubidest keegi ka euroopas midagi korda saata isegi mitte Balti liigas.. Seega eesti jalgpalluritel puudub kodumaal "normaalne" väljund..
Lootus sureb viimasena!
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas KalevRuus »

No selge siis. Lihtsalt kahju on võrrelda korvpalli näiteks jalgpalliga, kus ei ole ühtegi koondislast, rääkimata koondise põhitegijatest, kes tuleks lapse pärast koju Florasse või Kaljusse "senist tööd realiseerima".
Siinkohal võiks meenutada, et aastaid tagasi tulid Saksamaalt tagasi ka Kangur, Arbet ja Talts ise, hiljem Veideman, Ukrainast saabus tagasi G. Dorbek... Lisaks naases Saksamaalt Leedusse ka Vene. Kõik on mehed kes viimasel kahel suvel koondise eest väga head tööd teinud.
Vutinäidete üle võiks ironiseerida palju aga ei taha. Ei arva, et Vunk tegi erilise valesammu, et Sillamäele läks, ilmselt pole põhjust sajatada ka Purit, kes Inglise mudaliiigas pingil istub. Ja nagu öeldud, kossu ja vuti klubide sarjade ja konkurentsi puhul räägime ikka teistest maailmadest.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Eks seda Premieri taset oli ju täna näha. Ja laupäeval juba järgmine kõrgetasemeline premier kohtumine kasahhidega ootamas.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

Kalevpoiss kirjutas:Eks seda Premieri taset oli ju täna näha. Ja laupäeval juba järgmine kõrgetasemeline premier kohtumine kasahhidega ootamas.
Küll sinu loogika käib huvitavaid radu mööda. Esiteks võrdlus PremierLeague-ga oli Cramo kontekstis ja peab paika, kuna VTB on Euroleauge rankingus tugevuselt teine liiga Euroopas, seega tugevuselt kolmas liiga maailmas. Mõtle nüüd selle viimase numbri üle natukese ja siis saad aru, kus asub Eesti klubikorvpall ja kus klubi jalgpall. Teiseks see, et Rock loputab Läti keskmikku 40ga ja pääseb Eurosarjas edasi näitab ju kohalikku head taset. Mäletame ju küll kuidas siin mõned aastad tagasi Florat ja Levadiat lätlastelt 5-0 pidevalt pähe said. Flora on minuarust näiteks 17 aasta jooksul saanud Euroopas avaringist edasi täpselt ühe korra.
Kasutaja avatar
nub4you
Kasutaja
Postitusi: 1541
Liitunud: 29 Dets 2009, 16:56

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas nub4you »

Vabandage väga, aga lollimat võrdlust annab otsida. Kossu välissarjadesse on palju-palju lihtsam kvalifitseeruda, kui jalgpalli omasse. Ma ei viitsi isegi rohkem off-topicut tekitada ja sellest rääkida, aga tõsiselt, väga loll võrdlus.
Pilt

Pilt
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

nub4you kirjutas:Vabandage väga, aga lollimat võrdlust annab otsida. Kossu välissarjadesse on palju-palju lihtsam kvalifitseeruda, kui jalgpalli omasse. Ma ei viitsi isegi rohkem off-topicut tekitada ja sellest rääkida, aga tõsiselt, väga loll võrdlus.
Mis kuramuse vahe on sellest, kuidas käib liigasee kvalifitseerumine? Mängijat huvitab ju AINULT see, millistes liigades (loe: kui tugevates) klubi osaleb, milline on konkurents ja tase. Mille pärast peaks mängija veel huvi tundma selle üle, kuidas keegi sinna liigasse pääses. Kogu point on ju see, et korvpalli koondislane tulles Eestisse, saab ka siin piisavalt tasemel mänge, kuna nii klubid kui liigad on tugevamad.

Oled sa ju nõus, et näiteks VTB liiga (Euroopa teine liiga) on tugevam ja atraktiivsem kui jalgpalli Meistriliiga (Euroopas koht 50/54). Peab ikka tahtmist olema, et selline FAKT üldse vaidlustada :D

Aga edu!
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kalevpoiss »

michaelEP kirjutas:
Kalevpoiss kirjutas:Eks seda Premieri taset oli ju täna näha. Ja laupäeval juba järgmine kõrgetasemeline premier kohtumine kasahhidega ootamas.
Küll sinu loogika käib huvitavaid radu mööda. Esiteks võrdlus PremierLeague-ga oli Cramo kontekstis ja peab paika, kuna VTB on Euroleauge rankingus tugevuselt teine liiga Euroopas, seega tugevuselt kolmas liiga maailmas. Mõtle nüüd selle viimase numbri üle natukese ja siis saad aru, kus asub Eesti klubikorvpall ja kus klubi jalgpall. Teiseks see, et Rock loputab Läti keskmikku 40ga ja pääseb Eurosarjas edasi näitab ju kohalikku head taset. Mäletame ju küll kuidas siin mõned aastad tagasi Florat ja Levadiat lätlastelt 5-0 pidevalt pähe said. Flora on minuarust näiteks 17 aasta jooksul saanud Euroopas avaringist edasi täpselt ühe korra.
Mis puutub siia Cramo ja VTB? Ma räägin Rockist ja Taltsist konkreetselt. Ja eks need meie teiste klubide tulemused BBLs näitavad väga ilmekalt, kui kõva see tase meil ikkagi on.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Egert »

Kuhu sel Taltsil ikka minna, kui Tartu BBL-is lausa ülivõimsaid võite võtab.
Kasutaja avatar
#7
Kasutaja
Postitusi: 1898
Liitunud: 12 Mär 2007, 13:49

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas #7 »

Ei tea, kas Taltsi minek oleks õige või vale, aga kogu töö peaks käima 2015 aasta EM nimel. Minu arvates peaks kogu Eesti korvpall olema suunaga selle poole, et oleksime koondisega võimalikult head Ukrainas, kannataks sellest siis Rocki või kasvõi Kalevi tulemused.
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas MEGA IRW »

See pole sul totalitaarne Põhja-Korea õnneks. Talts ja teised Eesti mängijad teevad seda, mida nad paremaks peavad oma arengus, sama ka klubidega. Ja tänu sellele me ka 2015 EM'il oleme mitte Korvpalliliidu metsiku töö tulemusena.
#7 kirjutas:Ei tea, kas Taltsi minek oleks õige või vale, aga kogu töö peaks käima 2015 aasta EM nimel. Minu arvates peaks kogu Eesti korvpall olema suunaga selle poole, et oleksime koondisega võimalikult head Ukrainas, kannataks sellest siis Rocki või kasvõi Kalevi tulemused.
Vasta