Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas MEGA IRW »

Minu arust väärinuks Varrak juba ammu kingasaamist ja ma olen nõus et selle meeskonna potentsiaal on suurem kui praegu näidatud, aga viimastes mängudes toimunu on mu arust raudpolt ikkagi sisekliima ja tahtmise taga kinni olnud...milles ka ehk treeneril mingi roll on, aga siiski...no kogu Euroopa korvpall mängib kate-kattest ja isegi kui treener on loll nagu lauajalg, peaksid sel tasemel mehed suutma enamvähem normaalselt kaitses seista. Ei ole päris nii, et "kulla treener, näidake mulle kuidas kate-kattest käib, ma muidu ei oska"
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

MEGA IRW kirjutas:Minu arust väärinuks Varrak juba ammu kingasaamist ja ma olen nõus et selle meeskonna potentsiaal on suurem kui praegu näidatud, aga viimastes mängudes toimunu on mu arust raudpolt ikkagi sisekliima ja tahtmise taga kinni olnud...milles ka ehk treeneril mingi roll on, aga siiski...no kogu Euroopa korvpall mängib kate-kattest ja isegi kui treener on loll nagu lauajalg, peaksid sel tasemel mehed suutma enamvähem normaalselt kaitses seista. Ei ole päris nii, et "kulla treener, näidake mulle kuidas kate-kattest käib, ma muidu ei oska"
Nii lihtsalt see ka ei käi. Üks asi, kuidas mehed saavad individuaalselt mingi elemendiga hakkama, aga see eeldab vähemalt mingisuguse mänguplaani olemasolu. Treeneri ülesanne ongi just see meeskonna üldine mänguplaan paika panna, et viis meest platsil mängiksid meeskonnana. Praegu tundub mulle on probleemiks see, et kui mehed lähevad platsile, siis nad ei tea, mida seal tegema peavad, aga siis tekib küsimus, milleks seda treenerit üldse vaja on, lihtsalt saadame viis meest platsile ja vaatame, mis välja tuleb. Milleks on orkestrile dirigenti tarvis, kui kõik valdavad oma pilli?
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas sequa »

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/bas ... d=67626988" onclick="window.open(this.href);return false;

pealkiri muidugi paras paanika kütmine, nagu "erapooletus" meedias ikka. Kui ikka seaduste vastu pole eksitud, mis kehtivad, ei juhtu midagi. Tulevased seadused - muidugi iseasi....
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Pealkiri pealkirjaks aga probleem on tõsine. Nagu Linamäe ütles, pole teada, kaua see asi venib ja isegi kui tuleb nö positiivne lahend, võib teadmatus kasvõi järgmise aasta komplekteerimist valusalt mõjutada. Kuidas sa suvel paned meeskonda kokku kui taoline mõõk ripub pea kohal?
Kasutaja avatar
brutality
Kasutaja
Postitusi: 120
Liitunud: 10 Dets 2008, 04:48

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas brutality »

Kas keegi hea inimene kogu artikli ei võiks siia panna.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/bas ... d=67626988
Siit saad parema ülevaate kui artiklist.
Krysver
Kasutaja
Postitusi: 508
Liitunud: 22 Jaan 2008, 11:15

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Krysver »

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/bas ... d=67626988" onclick="window.open(this.href);return false;

Basket TV siis valgustab asja põhjalikumalt.
Asi on mitmeski mõttes karm.
Esiteks see, et tõenäoliselt tuleb mingi tippklubide madalseis meil ära näha, sest ilmselgelt ei jõua seaduseid nii kiiresti muuta.
Teiseks see, et ministeeriumi poolt tegeldakse praegu ainult noortetreenerite küsimusega. Ja seejuures luges Seil ette rahastajad tõenäoliselt tähtsuse järjestuses - kohalik omavalitsus, LAPSEVANEMAD, riik.
Kolmandaks aga see, et tippspordi osas on praegu tippametniku (tema on tegelikult ministrist rohkemgi spordiga seotud asjadega tegev) seisukoht: "ma loodan, et asi täiesti käest ära ei lähe ja loodan, et pigem ei juhtu midagi." See on umbes 10:40 juures videos.

Ja see näidispoomiste asi on ikka tõesti nõme. Kui on ikka siiani olnud kõik arusaamisel, et võib maksta stippe ja nüüd hakatakse mitme aasta jagu tagasi makse võlgadena sisse nõudma, siis sellisest asjast ma aru ei saa. Arusaadav oleks, et asjaga tegeldakse ja otsitakse koos lahendus, kuidas edasi minna. Aga niimoodi klubisid pankrotti ajada (mõni klubi on vist juba lõpetanud)...

Kalevi uurimine on tõenäoliselt jah Škelega seotud, sest kui ikka nii avalikult on juttu, et kusagil mingi maksukeiss võib olla, siis ei ole tõenäoliselt maksuametil mingit muud võimalustki kui asi töösse võtta.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

KalevRuus kirjutas:Pealkiri pealkirjaks aga probleem on tõsine. Nagu Linamäe ütles, pole teada, kaua see asi venib ja isegi kui tuleb nö positiivne lahend, võib teadmatus kasvõi järgmise aasta komplekteerimist valusalt mõjutada. Kuidas sa suvel paned meeskonda kokku kui taoline mõõk ripub pea kohal?
Loodaks tõesti, et enne suve on kõik selge.

Isiklikult arvan, et tagantjärgi mingeid rahasi siiski nõudma ei hakata, mis aga edasi saab ei julge küll arvatagi. Kui "tipplubidest" Kalevist-Rockist kaugemale vaadata, siis minujaoks oli hirmutavamgi Lille jutt, et TTÜ ei jõuaks palkade korral ka balti liigast osa võtta...

Eraldi teema maksuametiga võib muidugi olla Skele keiss, aga puhtalt see klubi rahaliselt ei tapa.
Krysver
Kasutaja
Postitusi: 508
Liitunud: 22 Jaan 2008, 11:15

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Krysver »

japs kirjutas:
KalevRuus kirjutas:Pealkiri pealkirjaks aga probleem on tõsine. Nagu Linamäe ütles, pole teada, kaua see asi venib ja isegi kui tuleb nö positiivne lahend, võib teadmatus kasvõi järgmise aasta komplekteerimist valusalt mõjutada. Kuidas sa suvel paned meeskonda kokku kui taoline mõõk ripub pea kohal?
Loodaks tõesti, et enne suve on kõik selge.

Isiklikult arvan, et tagantjärgi mingeid rahasi siiski nõudma ei hakata, mis aga edasi saab ei julge küll arvatagi. Kui "tipplubidest" Kalevist-Rockist kaugemale vaadata, siis minujaoks oli hirmutavamgi Lille jutt, et TTÜ ei jõuaks palkade korral ka balti liigast osa võtta...

Eraldi teema maksuametiga võib muidugi olla Skele keiss, aga puhtalt see klubi rahaliselt ei tapa.
http://sport.postimees.ee/2645318/reim- ... mise-nimel" onclick="window.open(this.href);return false;
Kui jalgpalliklubidelt nõuti tagantjärgi maksud välja ja mõni poe selle peale kinni pani, kust siis tuleb arvamine, et korvpallis teistmoodi see asi läheb?
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas sequa »

Reimi oma jalgpallikooliga - ollakse veendunud, et tuleb loost puhtalt välja - st midagi ei pea maksma. See maksuameti jutt, et "nimeliselt stipendium, tegelt töötasu" - seda ei tõesta juridiliselt paberil kuidagi ära, kuigi see nii võib olla.

Maksuamet proovib siin-seal, kas kuskil näkkab, paati kõigutama ei hakata( seaduste ümbertegemisest tulenevate põhja laskmistega).
Viimati muutis sequa, 17 Jaan 2014, 10:40, muudetud 1 kord kokku.
Krysver
Kasutaja
Postitusi: 508
Liitunud: 22 Jaan 2008, 11:15

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Krysver »

sequa kirjutas:Reimi oma jaögpallikooliga - ollakse veendunud, et tuleb loost puhtalt välja - st midagi ei pea maksma.
No need Aivar Pilve argumendid, millega ta kohtusse läks ei olnud küll eriti veenvad. Pilv on küll üsna tugev veenja, aga selliste argumentidega läheb tal raskeks.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Meedia kütab teemat, aga lõpuks sõltub kõik menetluse tulemustest. Kui selgub, et klubide käitumine on olnud jokk, siis tagantjärele midagi sisse ei nõuta. Sel juhul seadusemuudatus võidakse algatada, aga selle menetlemine võtab aega, nii et läheb käiku kas järgmisest või ülejärgmisest hooajast. Kui leitakse, et on eksitud kehtiva seadlusandluse vastu (mida saab edasi kaevata), siis nõutakse muidugi sisse.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

Krysver kirjutas:
japs kirjutas:
KalevRuus kirjutas:Pealkiri pealkirjaks aga probleem on tõsine. Nagu Linamäe ütles, pole teada, kaua see asi venib ja isegi kui tuleb nö positiivne lahend, võib teadmatus kasvõi järgmise aasta komplekteerimist valusalt mõjutada. Kuidas sa suvel paned meeskonda kokku kui taoline mõõk ripub pea kohal?
Loodaks tõesti, et enne suve on kõik selge.

Isiklikult arvan, et tagantjärgi mingeid rahasi siiski nõudma ei hakata, mis aga edasi saab ei julge küll arvatagi. Kui "tipplubidest" Kalevist-Rockist kaugemale vaadata, siis minujaoks oli hirmutavamgi Lille jutt, et TTÜ ei jõuaks palkade korral ka balti liigast osa võtta...

Eraldi teema maksuametiga võib muidugi olla Skele keiss, aga puhtalt see klubi rahaliselt ei tapa.
http://sport.postimees.ee/2645318/reim- ... mise-nimel" onclick="window.open(this.href);return false;
Kui jalgpalliklubidelt nõuti tagantjärgi maksud välja ja mõni poe selle peale kinni pani, kust siis tuleb arvamine, et korvpallis teistmoodi see asi läheb?
Vb väljendasin end valesti, mõtlesin, et tagantjärgi midagi välja ei maksta, enne seda kohtuskäimist ei välista. Sama usun ka Reimi jalgpallikooli kohta.
Aga veelkord see puht minu subjektiivne arvamus. Common sense nagu ütleks, et sellisel juhul peaks maksuamet esitama tagantjärgi nõuded niivärd paljudele klubidele, et seda hallata poleks võimalik.... aga noh krt seda teab.
Kaugemalt vaadates tundub, et riik on eelarve täitmise seisukohalt survestamas maksuametit maksude korjamises, maksuamet omakorda survestab nüüd vastu (maksu)seaduste kordategemise osas.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

Huvitav, kui paljud senised sponsorid on nõus uuel hooajal jätkama, kui järjekordselt see teema üles tõmmatakse? Kahtlane muidugi, et jätkatakse ainult Cramo kallal nuhkimist.
xrip55
Kasutaja
Postitusi: 1443
Liitunud: 04 Mär 2008, 11:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas xrip55 »

Egert kirjutas:Huvitav, kui paljud senised sponsorid on nõus uuel hooajal jätkama, kui järjekordselt see teema üles tõmmatakse? Kahtlane muidugi, et jätkatakse ainult Cramo kallal nuhkimist.
Eks näha ole ja. Selge see, et kui saadakse Cramo maha võetud siis isu kasvab ja lähevad ka järgmised klubid.
Vasta