Tartu Rock

Üleüldine korvpallijutt
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Rix »

japs kirjutas:"Andres Liinat: TÜ/Rock läheb väljakule iga mängu võitma" http://epl.delfi.ee/news/sport/andres-l ... d=67648232" onclick="window.open(this.href);return false;
Kui artikli pealkiri eeldaks tavalist ennemängu ülevaadet, siis sisuliselt on kogu lugu Liinati hala, et miks küll ülikool peab tippklubi üleval pidama. Kogu jutt on sinnakati, et klubi võiks baseeruda omadele üliõpilastele, loodab küll, et ka nii on võimalik tippkorvpalli mängida, aga nojah... seda ei usu ta vist tegelikult isegi. Kui aga otse küsitakse: "Ilmselt ei saa üleöö TÜ/Rockist peamiselt üliõpilastest koosnevat meeskonda teha?", tuleb vastus hoopis segane: "Peatreenerilt, kellega tehakse tähtajaline leping, nõuab avalikkus kohe tulemust. Klubi juhid peaksid nägema pikemat perspektiivi. Sel aastal saavutasime kompromissi – meeskonnas on kaks-kolm arenevat noormängijat.Kui oleks rohkem ressurssi, tooks meeskonda kolmanda treeneri, kes tegeleks korvpalluritega individuaalselt. Näiteks töötaks tehniliste vajakajäämiste "

Nii et jah, kui noortekossu on ülesehitus Tartus selgelt parim Eestis, siis tipu tulevik on segane ka ilma stippide jamata.
Kui nyyd nende stipilugude valguses peaks järgmine aasta Rock selle hooaja palgafondi tahtma säilitada (koosseis on täpselt nii tugev, et mängida nõrgemat eursarja ja Baltit konkurentsivõimelisena), siis peaks eelarve kasvama 40 % või isegi rohkem. Liinati jutt selles kontekstis väga arusaadav ja selge- ülikoolil ja linnal ei näe küll mingeid võimalusi seda teha, sponsoritel (vähemasti piirkondlikud) pigem ka mitte, arvestades, kuidas selleaasta eelarve kokkusaamine käis.
Seetõttu ongi loogiline nn TTÜstumine.

Ülimalt kahju eesti (klubitasandi) tippkorvpallist.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

Kuigi viimasel ajal on Kuku "Mehed ei Nuta" suhteliselt möla saateks ära läinud, siis vahepeal räägivad ka asjalikku juttu. Lahati ka seda stipendiumite teemat seal täna, ja toodi välja minuarust päris huvitavaid seisukohti.

Esiteks, kui järele mõelda, siis eks ta imelik ole, et tipp-korvpallur, kes teenib 7000 euri kuus, ei pea sentigi riigile andma, samas kui Selveri poemüüja oma 540 euroselt kuupalgalt peab seda tegema. Jutt, et siis meie klubide rahvusvaheline konkurents siis halveneb ka on tegelikult väga oma mätta otsast vaadatuna, kuna maksude maksmine (hence, väiksemad palgad) halvab IGA ettevõtte rahvusvahelist konkurentsi

Teiseks, kui sponsoreerimine maksuvabaks teha võib see "nö stipiaugu" kenasti ära katta. Julmalt võttes on meeskonna palgafond ca 50% meeskonna eelarvest. Stipi kadumisega tõuseks meeskonna eeldtav eelarve 30-40%. Rockil moodustab usutavasti meeskonna eelarvest sponsorsummad kusagil 50%, maksuvabaks andmine annaks sealt ca 20% eelarve tõusu (Cramol veel rohkem, kuna koosneb 100% sponsorite rahast).

Rocki akadeemia jääb kindlasit püsima. Usun, et nii riik, lapsevanemad kui KOV lapivad augud ära ja treeneritel hakkab ka lõpuks pensionisammas jooksma. Rocki esindusklubil nüüd ka kindlasti mingit suurt tasemelangust ei tule. Pakun, et eelarve võiks väheneda 10-20%, mis hea ja õnnestunud komplekteerimise korral ei pruugi üldse mingit tasemelangust anda
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Rix »

michaelEP kirjutas:Kuigi viimasel ajal on Kuku "Mehed ei Nuta" suhteliselt möla saateks ära läinud, siis vahepeal räägivad ka asjalikku juttu. Lahati ka seda stipendiumite teemat seal täna, ja toodi välja minuarust päris huvitavaid seisukohti.

Esiteks, kui järele mõelda, siis eks ta imelik ole, et tipp-korvpallur, kes teenib 7000 euri kuus, ei pea sentigi riigile andma, samas kui Selveri poemüüja oma 540 euroselt kuupalgalt peab seda tegema. Jutt, et siis meie klubide rahvusvaheline konkurents siis halveneb ka on tegelikult väga oma mätta otsast vaadatuna, kuna maksude maksmine (hence, väiksemad palgad) halvab IGA ettevõtte rahvusvahelist konkurentsi

Teiseks, kui sponsoreerimine maksuvabaks teha võib see "nö stipiaugu" kenasti ära katta. Julmalt võttes on meeskonna palgafond ca 50% meeskonna eelarvest. Stipi kadumisega tõuseks meeskonna eeldtav eelarve 30-40%. Rockil moodustab usutavasti meeskonna eelarvest sponsorsummad kusagil 50%, maksuvabaks andmine annaks sealt ca 20% eelarve tõusu (Cramol veel rohkem, kuna koosneb 100% sponsorite rahast).

Rocki akadeemia jääb kindlasit püsima. Usun, et nii riik, lapsevanemad kui KOV lapivad augud ära ja treeneritel hakkab ka lõpuks pensionisammas jooksma. Rocki esindusklubil nüüd ka kindlasti mingit suurt tasemelangust ei tule. Pakun, et eelarve võiks väheneda 10-20%, mis hea ja õnnestunud komplekteerimise korral ei pruugi üldse mingit tasemelangust anda
Mingeid maksuerisusi küll ei tule, selle peale võib mürki võtta ja seda kinnitab ka Seili jutt täna EPLis. Ja kui juba sotsmaks kasvab palgafondis 33%, siis ma oleks ettevaatlik selle 10-20 % languse jutuga. See tuleb kohe kindlasti suurem. Ja ma ei näe, et seda linn või TÜ kataks. Neil ei ole selleks lihtsalt vahendeid. Õnnestunud komplekteerimine saaks tähendada vaid üht- eestlaste palgad langevad, välismaalasi see jutt ei huvita, et meil nüüd stippe enam maksta ei saa. Pecukevicius oli niigi suht "lotovõit".

Tore oleks nii optimistlik olla, aga tänase seisuga pole küll põhjust.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

Ma ei räägigi maksuerisusest, vaid sponsorrahadelt tulumaksu kaotamisest - ma olen aru saanud, et see on suht kindel asi juba?
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Rix »

michaelEP kirjutas:Ma ei räägigi maksuerisusest, vaid sponsorrahadelt tulumaksu kaotamisest - ma olen aru saanud, et see on suht kindel asi juba?
Ei. Kust sa seda üldse võtad? Ma olen üsna veendunud, et sellist kaotamist ei tule.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

Rix kirjutas:
michaelEP kirjutas:Ma ei räägigi maksuerisusest, vaid sponsorrahadelt tulumaksu kaotamisest - ma olen aru saanud, et see on suht kindel asi juba?
Ei. Kust sa seda üldse võtad? Ma olen üsna veendunud, et sellist kaotamist ei tule.

Seili PM intervjuust:

Spordiklubisid aitaks raha leidmisel seadusemuudatus, et ettevõtted ei peaks sponsorsummade pealt tasuma tulumaksu.

Spordiklubidele ja alaliitudele tehtavate annetuste tulumaksust vabastamine ongi tulumaksuseaduse paketi üks osa. Kui sponsor tuleb näiteks Tartu Rocki juhtide juurde ja pakub neile annetust, siis sellelt ei pea maksma tulumaksu. See aitaks klubi ja liidu rahakotti kasvatada.

Veel on päevakorral kohtunike tasustamise teema – päevaraha, toiduraha ja muude kulutuste katmise võiks jätta maksuvabaks. See oleks maksuerisus, mida eriti ei soosita, aga loodan, et rahandusministeerium on meiega ühel nõul, et see on spordivaldkonna jaoks oluline teema.

http://sport.postimees.ee/2668376/seil- ... -vahendada" onclick="window.open(this.href);return false;
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas KalevRuus »

Tuleb nõustuda, et Rockil joppas tänavu komplekteerimisega tublisti (juba seetõttu, et Talts otsustas tagasi tulla) ja eelarve vähenedes pole valusast tasemelangusest ilmselt pääsu.
Samas ma arvan, et loodus tühja kohta ei salli ja küllap mingid trikid ja skeemid välja mõeldakse, et olukorda leevendada. Inimfantaasia on suur, meenutame kasvõi stipendiumit Sõbrale, mis oli tegelikult Veidemani üleminekuraha.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Rix »

Lugesid ikka terve artikli läbi? Seil on kultuuriministeeriumi asekantsler, kelle pädevuses kohe kindlasti ei ole tulumaksuseaduse muutmine. Ta isegi tunnistab, et see on rahandusministeeriumi pädevus nn "teema". Hetkel ei ole laula ühtegi sellist ettepanekut maksuseaduste muutmiseks. Tasub lugeda kas või vastust eelviimasele küsimusele.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

Rix kirjutas:Lugesid ikka terve artikli läbi? Seil on kultuuriministeeriumi asekantsler, kelle pädevuses kohe kindlasti ei ole tulumaksuseaduse muutmine. Ta isegi tunnistab, et see on rahandusministeeriumi pädevus nn "teema". Hetkel ei ole laula ühtegi sellist ettepanekut maksuseaduste muutmiseks. Tasub lugeda kas või vastust eelviimasele küsimusele.

Ok, kui nüüd põhjalikult läbi lugeda, siis on see tulumaksust vabastamine alles mingi idee järgus.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Rix kirjutas:
michaelEP kirjutas:Kuigi viimasel ajal on Kuku "Mehed ei Nuta" suhteliselt möla saateks ära läinud, siis vahepeal räägivad ka asjalikku juttu. Lahati ka seda stipendiumite teemat seal täna, ja toodi välja minuarust päris huvitavaid seisukohti.

Esiteks, kui järele mõelda, siis eks ta imelik ole, et tipp-korvpallur, kes teenib 7000 euri kuus, ei pea sentigi riigile andma, samas kui Selveri poemüüja oma 540 euroselt kuupalgalt peab seda tegema. Jutt, et siis meie klubide rahvusvaheline konkurents siis halveneb ka on tegelikult väga oma mätta otsast vaadatuna, kuna maksude maksmine (hence, väiksemad palgad) halvab IGA ettevõtte rahvusvahelist konkurentsi

Teiseks, kui sponsoreerimine maksuvabaks teha võib see "nö stipiaugu" kenasti ära katta. Julmalt võttes on meeskonna palgafond ca 50% meeskonna eelarvest. Stipi kadumisega tõuseks meeskonna eeldtav eelarve 30-40%. Rockil moodustab usutavasti meeskonna eelarvest sponsorsummad kusagil 50%, maksuvabaks andmine annaks sealt ca 20% eelarve tõusu (Cramol veel rohkem, kuna koosneb 100% sponsorite rahast).

Rocki akadeemia jääb kindlasit püsima. Usun, et nii riik, lapsevanemad kui KOV lapivad augud ära ja treeneritel hakkab ka lõpuks pensionisammas jooksma. Rocki esindusklubil nüüd ka kindlasti mingit suurt tasemelangust ei tule. Pakun, et eelarve võiks väheneda 10-20%, mis hea ja õnnestunud komplekteerimise korral ei pruugi üldse mingit tasemelangust anda
Mingeid maksuerisusi küll ei tule, selle peale võib mürki võtta ja seda kinnitab ka Seili jutt täna EPLis. Ja kui juba sotsmaks kasvab palgafondis 33%, siis ma oleks ettevaatlik selle 10-20 % languse jutuga. See tuleb kohe kindlasti suurem. Ja ma ei näe, et seda linn või TÜ kataks. Neil ei ole selleks lihtsalt vahendeid. Õnnestunud komplekteerimine saaks tähendada vaid üht- eestlaste palgad langevad, välismaalasi see jutt ei huvita, et meil nüüd stippe enam maksta ei saa. Pecukevicius oli niigi suht "lotovõit".

Tore oleks nii optimistlik olla, aga tänase seisuga pole küll põhjust.
Huvitav, et kui leedukaga tehti ju 2.a. leping, kas see kaotab nüüd siis kehtivuse? Ehk siis mees võib peale hooaja lõpp kaabut kergitada ja jalga lasta? Kosilasi peaks jaguma küllaga. See stipi leping ei saa ju siis kehtima jääda?
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

Ma pakun, et lepingus on sätestatud vaid töötasu. Ehk siis kas palk või stipp saab jooksvalt muuta.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Krõlja siis võõrsil rumeenlaste vastu poolajaks juhtimas 11 punktiga. Kahelt uuelt mehelt poolajaga visatud 44st punktist 23. Arvata võib, et kahe nädala pärast näeme hoopis teistsugust VTB keskmikku.
tarvafänn
Kasutaja
Postitusi: 113
Liitunud: 28 Jaan 2012, 19:31

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas tarvafänn »

Kas ma ainuke, kel mingi tümm käib taustaks ja Jurtšenkot pole kuulda?
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas zero0 »

Oi, mida tegi Dilys!!! :D
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kris »

zero0 kirjutas:Oi, mida tegi Dilys!!! :D
ot. Tänahommikuse David Lee etteaste koopia :lol:
Vasta