Tartu Rock

Üleüldine korvpallijutt
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3609
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Rix »

GWallace kirjutas:Siin ei tohi midagi lõdvaks lasta, täie hooga võiduka lõpuni! Aga mäng pani kohe mõtlema, et järgmisel hooajal võib Kullamäel ikka väga ahvatlevaid pakkumisi laual olla. Küsimus selles, kas ta ka ise tahaks?
Treeneritel, eriti veel kossu mõttes mitte esirinna riikidest, on vaja tavaliselt vähe rohkem, kui üks hooaeg, et end tõestada. Kuid mõningaid põnevaid pakkumisi ei välistaks.
Kuld kindlasti on hea treener, ei kahtle. Kuid minu meelest tõestab tänase Rocki seis päris palju seda, kuivõrd on vaja, et väga palju erinevaid mosaiigitükke peab kokku langema, et edukas olla nende võimaluste juures, mis meie võistkondadel on. Ja on vaja ka õnne, et võitudejada ei saaks mõne rumala kaotusega otsa ja tõmbaks hooajale vee peale (nt rootslastega mäng, kus asi oli täpselt tera peal, kas käsi või tagumik teadagi kus). Alati heast treenerist ikkagi ei piisa- nt Bazarevitš on minu hinnangul väga hea treener, aga koosseisuga on Samaaral erinevatel põhjustel jubedalt probleeme, ehkki raha pole takistus.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas zero0 »

Ninanips kõikidele, kes ütlesid, et Tartul pole võimalust
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

zero0 kirjutas:Ninanips kõikidele, kes ütlesid, et Tartul pole võimalust

Samas ma mõistan neid foorumi liikemeid, kes peale eelmist Rocki mängu raiusid kindlalt, et "Rockil pole vähematki šanssi, jaurake palju tahate". Tõesti, kui paberi peal meeskonnas kõrvuti panna, ei tohikski võimalust olla. Õnneks on korvpall tõesti imeline mäng, kus loeb väga palju erinevaid faktoreid.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas KalevRuus »

Kahjuks jõudsin koju alles paariks lõpuminutiks aga loodetavasti paneb Delfi kiirelt korduse üles. Ega muud ei oskagi öelda, et müts maha ja tuleb tsiteerida klassikut: Ainult Rock ruulip ja on tegija! :D

Ühe õnnestunud hooaja peale suured kossuriigid tavaliselt väikeriigist treenerit tõepoolest ei võta. Tegijal treeneril on hoopis raskem välja saada kui mängijal. Aga miskipärast tuli pähe, et kunagi 90-te keskel mingi tegija Venemaa klubi (minu arust nad mängisid isegi Euroliigat sel aastal) tahtis Salumetsa endale pealikuks kuid mees loobus. Mäletab keegi, kas see polnudki seesama Samaara? Või oli Saraatov? Uduselt meenub, et justkui üks kahest oli.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kalevpoiss »

michaelEP kirjutas:
zero0 kirjutas:Ninanips kõikidele, kes ütlesid, et Tartul pole võimalust

Samas ma mõistan neid foorumi liikemeid, kes peale eelmist Rocki mängu raiusid kindlalt, et "Rockil pole vähematki šanssi, jaurake palju tahate". Tõesti, kui paberi peal meeskonnas kõrvuti panna, ei tohikski võimalust olla. Õnneks on korvpall tõesti imeline mäng, kus loeb väga palju erinevaid faktoreid.
No ei suutnud küll jah seda ette näha, et 5 väga hea tasemega mängija lisandumine lõppkokkuvõttes meeskonna mängu hullemaks muudab.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Rix kirjutas:
GWallace kirjutas:Siin ei tohi midagi lõdvaks lasta, täie hooga võiduka lõpuni! Aga mäng pani kohe mõtlema, et järgmisel hooajal võib Kullamäel ikka väga ahvatlevaid pakkumisi laual olla. Küsimus selles, kas ta ka ise tahaks?
Treeneritel, eriti veel kossu mõttes mitte esirinna riikidest, on vaja tavaliselt vähe rohkem, kui üks hooaeg, et end tõestada. Kuid mõningaid põnevaid pakkumisi ei välistaks.
Kuld kindlasti on hea treener, ei kahtle. Kuid minu meelest tõestab tänase Rocki seis päris palju seda, kuivõrd on vaja, et väga palju erinevaid mosaiigitükke peab kokku langema, et edukas olla nende võimaluste juures, mis meie võistkondadel on. Ja on vaja ka õnne, et võitudejada ei saaks mõne rumala kaotusega otsa ja tõmbaks hooajale vee peale (nt rootslastega mäng, kus asi oli täpselt tera peal, kas käsi või tagumik teadagi kus). Alati heast treenerist ikkagi ei piisa- nt Bazarevitš on minu hinnangul väga hea treener, aga koosseisuga on Samaaral erinevatel põhjustel jubedalt probleeme, ehkki raha pole takistus.
Mingit tormijooks nüüd küll jah kindlasti ei tule. Ei ole ju võimalik, et kehvast treenerist (no ei olnud eelmised hooajad ju midagi ette näidata, isegi Rock ei tahtnud ju esimese valikuna Kullamäe jätkamist) sai üleöö ülikõva tegija. 1-2 hooaega sellise eelarvega klubi ja erinevate koosseisudega ilma teha, siis on juba hoopis teine asi. Samas mingeid üksikuid pakkumisi võib muidugi tulla a la Kuusmaale Ukrainast.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4488
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas vaim564 »

Einoh, vägev! Rocki eeliseks Cramo ees on vast pikk pink, ühtlane koosseis ja meeskonnavaim. Treenerina on Kullamäel Varraku ees ehk see eelis, et ta on mängijana olnud suuremas mängus kui Varrak, mõistab mängu ning ta on ilmselt ka parem motiveerija. Kaugele ta mingil hetkel sõuda võib, seda on veel vara öelda. Treenerina on tema kogemus veel väike, aga ta areneb. Selle ühe seeria põhjal nüüd on raske midagi paika panna, aga kui nüüd Rock EuroChallengel kõrgele jõuab, siis mingid võimalused võivad kindlasti avaneda. Ta pole päris tundmatu nimi.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas japs »

Vaatasin ka veelkord mängu üle.
Mõtlesin, et arutaks, seda vahepeal kiidetud Samara kaitset. Kohati oli see tõepoolest päris ilus, aga ometi on see oma olemuselt ikka sellina käis kullas p**** mullas asi. Terava tagaliini ja ka piisavalt tehnilise eesliini vastu on see üsna ohtlik, kui survest läbi murtakse tekib rünnakul alati ülekaalu olukord. Mõned korrad kaotatakse küll pall, kuid võib juhtuda, et samavõrra saadakse kergeid korve. Pallikaotusel ja pallikaotusel on muidugi vahe, kui sellele ei järgne kiiret korvi pole midagi hullu, teisel juhul muserdab see aga ka vaimu. Rocki tagaliin on sellise kaitse vastu enamvähem ok, Simpson jääb rohkem hätta Peciukevicius natuke vähem, aga kui tagaliinis oleks Milesi masti mees oleks kaitsest kahju arvatavasti rohkem kui kasu. Rocki trump kaitse vastu oli ka see, et kõik pikad (peale ehk Toome), ei jää ka põrgatusega hätta. Aga olgu rünnakul kui osav tahes, sellise kaitse vastu on ülioluline õigel ajal puhkama saada ja et pingilt tuleks enamvähem sama terav mees asemele.
Taktikalises mõttes, tegi Samara minuarust vea, et sellise teravuse 2 veerandil juba peale pani. Kuigi Rock ei murdunud oli murrangu oht olemas, aga õnneks tuli poolaeg peale ja siis oli rahulikult aega selle vastu rohtu leida. Rock pole kindlast kõige teravam meeskond sellise kaitse vastu, aga ta pole kaugeltki halb - olemas on 3 mängujuhti (kellest üks päris terav), pikad suudavad ka eemalt teravust luua ja pikk pink.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4282
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas marxx762 »

Rockilt tõesti vägev mäng. Ja ma kiidaks eelkõige rocki treenereid ja laidaks (kirjutaks mõneti samaara kaotuse) nende treeneri kraesse. Nagu ma ütlesin mängu poolajal, siis samaara kaitse toimis päris hästi. Toimis ka enamvähem kolmandal veerandajal. Aga kullamäe otsus istuda terve neljas veerandaeg maa-alas oli võidu võti- seda selle tõttu, et samaara tegutses väga individuaalselt ja erilist rünnakujoonist neil kolm veerandit pold. Kui kullamäe andis korralduse maa-ala mängida jätkus samaara individuaalne mäng, põrgatati palju prooviti ikka alla minna ja selle tõttu jäid nad rünnakul hätta. Samaara peatreener peaks ju ikkagi teadma et maa ala vastu põrgatamine on surm ning täpselt selline tulemus neid tabaski. Rockile aga andis kõvasti tuhhi juurde see et kaitse toimis, saadi palju kätte, ning see kandus edasi ka rünnakule.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

marxx762 kirjutas:Rockilt tõesti vägev mäng. Ja ma kiidaks eelkõige rocki treenereid ja laidaks (kirjutaks mõneti samaara kaotuse) nende treeneri kraesse. Nagu ma ütlesin mängu poolajal, siis samaara kaitse toimis päris hästi. Toimis ka enamvähem kolmandal veerandajal. Aga kullamäe otsus istuda terve neljas veerandaeg maa-alas oli võidu võti- seda selle tõttu, et samaara tegutses väga individuaalselt ja erilist rünnakujoonist neil kolm veerandit pold. Kui kullamäe andis korralduse maa-ala mängida jätkus samaara individuaalne mäng, põrgatati palju prooviti ikka alla minna ja selle tõttu jäid nad rünnakul hätta. Samaara peatreener peaks ju ikkagi teadma et maa ala vastu põrgatamine on surm ning täpselt selline tulemus neid tabaski. Rockile aga andis kõvasti tuhhi juurde see et kaitse toimis, saadi palju kätte, ning see kandus edasi ka rünnakule.
Võõrsilmängus tuli ju ka Rock -14p pealt puhtalt maa-alaga välja ja võitis mängu. Minujaoks oli üllatus, et kodumängus maa-ala nii hilja prooviti.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas japs »

michaelEP kirjutas: Võõrsilmängus tuli ju ka Rock -14p pealt puhtalt maa-alaga välja ja võitis mängu. Minujaoks oli üllatus, et kodumängus maa-ala nii hilja prooviti.
Ma usun, et selle võib taktika alla liigitada. Enne poolaega seda mängides, oleks võidud sellega harjuda ja/või selle vastu rohu leida.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 654
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas toivo »

Sõbralt täitsa nitsevoo analüüs Rocki edu põhjuste kohta.

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=67807661" onclick="window.open(this.href);return false;
Gerdil on olnud Tartus ka palju raskemaid aegu. Eelmine hooaeg ebaõnnestus. Andres Liinat pidas juba Indrek Ruuduga läbirääkimisi ja Gert ei tahtnudki lõpuks eriti Tartus jätkata. Nüüd on ta tipus. Seda nimetatakse vist saatuseks. Eks see on kõikides asjades nii, et kes kannatab valu, sellele ka sinilind tuleb.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas japs »

toivo kirjutas:Sõbralt täitsa nitsevoo analüüs Rocki edu põhjuste kohta.

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=67807661" onclick="window.open(this.href);return false;
Gerdil on olnud Tartus ka palju raskemaid aegu. Eelmine hooaeg ebaõnnestus. Andres Liinat pidas juba Indrek Ruuduga läbirääkimisi ja Gert ei tahtnudki lõpuks eriti Tartus jätkata. Nüüd on ta tipus. Seda nimetatakse vist saatuseks. Eks see on kõikides asjades nii, et kes kannatab valu, sellele ka sinilind tuleb.
Eks ta selline laiale tarbiaskonnale suunatud jutt ole. Ma usun, et siin foorimis olijatele on kõik need punktid juba ammu selged.
Samalaadne jutt ka siin: http://tartu.postimees.ee/2695504/rocki ... reenerisse" onclick="window.open(this.href);return false;
Sisukam on siiski Kalmre nupuke: http://tartu.postimees.ee/2695508/vahur ... kiga-edasi" onclick="window.open(this.href);return false;
vahka
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 07 Nov 2012, 15:39

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas vahka »

Ma vaataks tänasest Tartu Postimehest ka pilte (ikka lehest), päris head tabamused emotsioonidest.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Täna siis TV6 telemäng Rock-Juventus. Ei tahaks uskuda, et 8 mehega Eesti turneele saabunud leedukatega väga mänguks läheb. Neil veel ju eilne Valga mäng ka jalgades. Kui nüüd Rock sama suhtumisega mängule ei lähe nagu Hito vastu, siis on Triobeti handycap 11,5 minu arust päris hea pakkumine.
Vasta