Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Leedukad on siiani ka häält kõvasti teinud. Samas Vilnius on venelaste linn ja Rytas vast liigast välja ei tõmba. Ukraina klubidele võib aga saatuslikuks saada ülikehv majandusseis.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

michaelEP kirjutas:Leedukad on siiani ka häält kõvasti teinud. Samas Vilnius on venelaste linn ja Rytas vast liigast välja ei tõmba. Ukraina klubidele võib aga saatuslikuks saada ülikehv majandusseis.
Vilnius venelaste linn. Hee?
“I know it when I see it” - Potter Stewart
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

michaelEP kirjutas:Leedukad on siiani ka häält kõvasti teinud. Samas Vilnius on venelaste linn ja Rytas vast liigast välja ei tõmba. Ukraina klubidele võib aga saatuslikuks saada ülikehv majandusseis.
Lihtsalt huvi pärast, mis mõttes Vilnius venelaste linn on? Minu teada on ta ikka pigem vana Poola linn, mis veel enne Teist ilmasõda oligi poolakate oma.
Väidetavalt on seega ka Zhalgirise ja Rytase fännide vastasseis hoopis vihasem kui lihtsalt kahe suurima linna ja klubi konkurents - kaunaslased ei pea Vilniust päris õigeks Leedu linnaks ja ka ülejäänud Leedu peale Vilniuse hoiab nende kahe mängudel seetõttu reeglina Zhalgirisele pöialt. Meil Tallinna-Tartu mõttes sellist õnneks tausta ei ole.
Mis aga Ukraina klubidesse puutub, siis nende majandusseis ja VTB-s jätkamine sõltub suuresti Venemaa poolsest poliitilistest otsustest. Vajadusel leitakse mõned Vene riiklikud või poolriiklikud ettevõtted, kes õla alla panevad. Nagu siin hiljuti Karel Loidet tsiteeriti ja nagu Ekspress mingi aeg kirjutas - VTB pole just kuigi sportlikel või ka ärilistel motiividel ülesehitatud liiga.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

KalevRuus kirjutas:
michaelEP kirjutas:Leedukad on siiani ka häält kõvasti teinud. Samas Vilnius on venelaste linn ja Rytas vast liigast välja ei tõmba. Ukraina klubidele võib aga saatuslikuks saada ülikehv majandusseis.
Lihtsalt huvi pärast, mis mõttes Vilnius venelaste linn on? Minu teada on ta ikka pigem vana Poola linn, mis veel enne Teist ilmasõda oligi poolakate oma.
Väidetavalt on seega ka Zhalgirise ja Rytase fännide vastasseis hoopis vihasem kui lihtsalt kahe suurima linna ja klubi konkurents - kaunaslased ei pea Vilniust päris õigeks Leedu linnaks ja ka ülejäänud Leedu peale Vilniuse hoiab nende kahe mängudel seetõttu reeglina Zhalgirisele pöialt. Meil Tallinna-Tartu mõttes sellist õnneks tausta ei ole.
Mis aga Ukraina klubidesse puutub, siis nende majandusseis ja VTB-s jätkamine sõltub suuresti Venemaa poolsest poliitilistest otsustest. Vajadusel leitakse mõned Vene riiklikud või poolriiklikud ettevõtted, kes õla alla panevad. Nagu siin hiljuti Karel Loidet tsiteeriti ja nagu Ekspress mingi aeg kirjutas - VTB pole just kuigi sportlikel või ka ärilistel motiividel ülesehitatud liiga.

Tõsi nii on! Hoopis Zalgrise vana omanik oli vist venelane
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4299
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Kuna hetkel on tegelt sellest kõigest veel vara rääkida, kuid siiski hakkasin täna mõtlema uue hooaja peale. Ning eeldatavalt on eelarve langus päris hästi tuntav. Jäin just mõtlema rosteri peale ja mida sellega teha annab. Üks mis kindel, kui stipid kaovad, kaovad meie klubist ka viie või rohkema välismängija osalemine. Kuidas edasi? Mina oma lolli peaga mõtlesin, et päris huvitav oleks näha võistkonda, kus oleks mõned kogenud mehed(eestlased) ja sinna juurde meie tänased "noored." Lisaks neile ka 2-3 välismängijat.

Kui eelarve kukub, siis ei näe ma mõtet jätkata VTB-s mängimist. See tuleks vahetada välja Eurochallange vastu ja liikuda tagasi ka BBL-i. Midagi pole teha, kui aeg on selline. Samuti pole jumet punnida endiselt vtb-s kui mängitaks noortega. Ma jahvatan siin mingitest müstilistest noortest, aga nimesid pole kordagi veel tulnud. Meie noored võiksid olla tänasest satsist Kitsing, Kaju, Mangelsoo, MDorbek, Veideman, TRaadik. Miks mitte pakkuda uut võimalust Rain Raadikule või Järvelainen? Lisaks on lepingu all ka Tanel Sokk, ning ei usu ma et ka Arbet saab kuhugi välja. Jätaksin võistkonda ka Gibsoni, see mees on hingega asja kallal, ning ei usu mina, et tema € on väga suur. Siia juurde lisada veel üks Pikk poiss, ning üks 3-4. - olekski päris huvitav olukord. Eesti poistel pole kuhugi taganeda. Nad peavad mängima ja hakkama saama, neil on kohustus olla väljakul ja seal oma asjad ära teha. Samuti on seal päris palju mehi kes suudavad ka kaitses ennast liigutada. Oli vist tänagi väljakul viisik Gibson-Veideman-Kajupank-Kitsing-Bamba ja seda oli lust vaadata. Kui õnnestub kaitses, siis tuleb ka rünnak järgi. Kui aga tuleb kaitses sul koguaeg vastu tatti, siis pole võimalik ka teiselpool väljakut edukas olla.

Selline koosseis kutsuks mind igatahes rohkem saali+jõukohasemad liigad, kui seda tänane seis, kus VTB või Eurosarja eel räägitakse pigem vastase rahakoti paksusest ning seal mängivatest staaridest, kellega saab ajakiri Basketball järjekordse huvitava inteka teha. Selline lühike mõttekäik, mida võiks tegelikult veelgi pikemalt ja leimalt kirja panna, aga pigem jääbki see kõik siia foorumisse.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

marxx762 kirjutas:Kuna hetkel on tegelt sellest kõigest veel vara rääkida, kuid siiski hakkasin täna mõtlema uue hooaja peale. Ning eeldatavalt on eelarve langus päris hästi tuntav. Jäin just mõtlema rosteri peale ja mida sellega teha annab. Üks mis kindel, kui stipid kaovad, kaovad meie klubist ka viie või rohkema välismängija osalemine. Kuidas edasi? Mina oma lolli peaga mõtlesin, et päris huvitav oleks näha võistkonda, kus oleks mõned kogenud mehed(eestlased) ja sinna juurde meie tänased "noored." Lisaks neile ka 2-3 välismängijat.

Kui eelarve kukub, siis ei näe ma mõtet jätkata VTB-s mängimist. See tuleks vahetada välja Eurochallange vastu ja liikuda tagasi ka BBL-i. Midagi pole teha, kui aeg on selline. Samuti pole jumet punnida endiselt vtb-s kui mängitaks noortega. Ma jahvatan siin mingitest müstilistest noortest, aga nimesid pole kordagi veel tulnud. Meie noored võiksid olla tänasest satsist Kitsing, Kaju, Mangelsoo, MDorbek, Veideman, TRaadik. Miks mitte pakkuda uut võimalust Rain Raadikule või Järvelainen? Lisaks on lepingu all ka Tanel Sokk, ning ei usu ma et ka Arbet saab kuhugi välja. Jätaksin võistkonda ka Gibsoni, see mees on hingega asja kallal, ning ei usu mina, et tema € on väga suur. Siia juurde lisada veel üks Pikk poiss, ning üks 3-4. - olekski päris huvitav olukord. Eesti poistel pole kuhugi taganeda. Nad peavad mängima ja hakkama saama, neil on kohustus olla väljakul ja seal oma asjad ära teha. Samuti on seal päris palju mehi kes suudavad ka kaitses ennast liigutada. Oli vist tänagi väljakul viisik Gibson-Veideman-Kajupank-Kitsing-Bamba ja seda oli lust vaadata. Kui õnnestub kaitses, siis tuleb ka rünnak järgi. Kui aga tuleb kaitses sul koguaeg vastu tatti, siis pole võimalik ka teiselpool väljakut edukas olla.

Selline koosseis kutsuks mind igatahes rohkem saali+jõukohasemad liigad, kui seda tänane seis, kus VTB või Eurosarja eel räägitakse pigem vastase rahakoti paksusest ning seal mängivatest staaridest, kellega saab ajakiri Basketball järjekordse huvitava inteka teha. Selline lühike mõttekäik, mida võiks tegelikult veelgi pikemalt ja leimalt kirja panna, aga pigem jääbki see kõik siia foorumisse.

VTB ju maksab ikkagi peale, et seal mängitaks. Mis on ikka väga kõva argument. Ja tänane Neptunas näitab, et seal võiks tegelt mängida ka nn 2-3 välismaalasega: kui klappima saadakse, seda tõestab ka Rocki mäng. Okei, leedukad on leedukad, aga Neptunase koosseisu vaadates ja nende tabeliseisu nähes....oleks võimalik. Paljud Cramo poolehoidjad ei tahaks vast tunnistada, aga nt Rocki tänase mänguga oldaks kenasti VTBs 4-6 võidu peal. VTB kaudu me ikkagi hoiame ka suurest mängust natukenegi kinni, poliitika poliitikaks, aga loevad ka kontaktid jne. Minu meelest on võimalik VTBd mängida+eurochallenge (odavam kui eurocup) ja eestikaid vaid üks ring, kui sedagi.
Balti liiga...ma ei tea, see on ikka see kummipallide ja koolivõimlate värk, järjest enam.

Aga endiselt olen mitte eriti optimistlik selles osas, et üldse Cramo võistkond sellistel alustel enam sügisest jätkab.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Marcus
Kasutaja
Postitusi: 841
Liitunud: 01 Mär 2012, 16:41
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Marcus »

Kui meile VTB-s endiselt ikka ka järgmisel hooajal kohta pakutakse, siis tuleks see ikka vastu võtta. Olen poolt, et eeldatava nõrga eelarve tõttu järgmisel hooajal tuleks rohkem rõhku "noortele" eestlastele panna (ega muud ju üle ei jäägi), kuid neile tuleks midagi pakkuda ka. Pidevad kaotused on küll frustreerivad, kuid selle taseme tundmine meestele nagu Veidekas jne on väga vajalik.

Eestlaste osakaal ühes reaalses säästukoosseisus võiks ehk välja näha kuidagi sarnaselt. Siia juurde veel välismaalt 2 tagamängijat ning 2 pikka (miks mitte osalistena Gibson ja Bamba). Välismaalaste arv ja tase sõltub loomulikult sellest, kui palju kulusid on vaja kärpida.

PG: Sokk
SG: Veideman
SF: Arbet, Kajupank, Järveläinen, Mangelsoo
PF: Kitsing, T. Raadik
C: R. Raadik
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4299
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Rix kirjutas:
marxx762 kirjutas:Kuna hetkel on tegelt sellest kõigest veel vara rääkida, kuid siiski hakkasin täna mõtlema uue hooaja peale. Ning eeldatavalt on eelarve langus päris hästi tuntav. Jäin just mõtlema rosteri peale ja mida sellega teha annab. Üks mis kindel, kui stipid kaovad, kaovad meie klubist ka viie või rohkema välismängija osalemine. Kuidas edasi? Mina oma lolli peaga mõtlesin, et päris huvitav oleks näha võistkonda, kus oleks mõned kogenud mehed(eestlased) ja sinna juurde meie tänased "noored." Lisaks neile ka 2-3 välismängijat.

Kui eelarve kukub, siis ei näe ma mõtet jätkata VTB-s mängimist. See tuleks vahetada välja Eurochallange vastu ja liikuda tagasi ka BBL-i. Midagi pole teha, kui aeg on selline. Samuti pole jumet punnida endiselt vtb-s kui mängitaks noortega. Ma jahvatan siin mingitest müstilistest noortest, aga nimesid pole kordagi veel tulnud. Meie noored võiksid olla tänasest satsist Kitsing, Kaju, Mangelsoo, MDorbek, Veideman, TRaadik. Miks mitte pakkuda uut võimalust Rain Raadikule või Järvelainen? Lisaks on lepingu all ka Tanel Sokk, ning ei usu ma et ka Arbet saab kuhugi välja. Jätaksin võistkonda ka Gibsoni, see mees on hingega asja kallal, ning ei usu mina, et tema € on väga suur. Siia juurde lisada veel üks Pikk poiss, ning üks 3-4. - olekski päris huvitav olukord. Eesti poistel pole kuhugi taganeda. Nad peavad mängima ja hakkama saama, neil on kohustus olla väljakul ja seal oma asjad ära teha. Samuti on seal päris palju mehi kes suudavad ka kaitses ennast liigutada. Oli vist tänagi väljakul viisik Gibson-Veideman-Kajupank-Kitsing-Bamba ja seda oli lust vaadata. Kui õnnestub kaitses, siis tuleb ka rünnak järgi. Kui aga tuleb kaitses sul koguaeg vastu tatti, siis pole võimalik ka teiselpool väljakut edukas olla.

Selline koosseis kutsuks mind igatahes rohkem saali+jõukohasemad liigad, kui seda tänane seis, kus VTB või Eurosarja eel räägitakse pigem vastase rahakoti paksusest ning seal mängivatest staaridest, kellega saab ajakiri Basketball järjekordse huvitava inteka teha. Selline lühike mõttekäik, mida võiks tegelikult veelgi pikemalt ja leimalt kirja panna, aga pigem jääbki see kõik siia foorumisse.

VTB ju maksab ikkagi peale, et seal mängitaks. Mis on ikka väga kõva argument. Ja tänane Neptunas näitab, et seal võiks tegelt mängida ka nn 2-3 välismaalasega: kui klappima saadakse, seda tõestab ka Rocki mäng. Okei, leedukad on leedukad, aga Neptunase koosseisu vaadates ja nende tabeliseisu nähes....oleks võimalik. Paljud Cramo poolehoidjad ei tahaks vast tunnistada, aga nt Rocki tänase mänguga oldaks kenasti VTBs 4-6 võidu peal. VTB kaudu me ikkagi hoiame ka suurest mängust natukenegi kinni, poliitika poliitikaks, aga loevad ka kontaktid jne. Minu meelest on võimalik VTBd mängida+eurochallenge (odavam kui eurocup) ja eestikaid vaid üks ring, kui sedagi.
Balti liiga...ma ei tea, see on ikka see kummipallide ja koolivõimlate värk, järjest enam.

Aga endiselt olen mitte eriti optimistlik selles osas, et üldse Cramo võistkond sellistel alustel enam sügisest jätkab.
Eks see ole tõesti selline kahe otsaga asi, kas vtb+euch või euch+bbl. Maitse asi. Lihtsalt usun et suurt enamust ei meelita enam saali isegi Kuban, kus on kõlavaid nimesid üksjagu. Pigem oleks tulemuslikum võrdväärne vastane+võitlus võidu pärast.

See jätkamine või mitte jätkamine teeb ikka päris murelikuks, kuidagi sujuvalt olen oma YT videotega jõudnud eelmiste aastate kokkuvõteteni...
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

Rix kirjutas:Aga endiselt olen mitte eriti optimistlik selles osas, et üldse Cramo võistkond sellistel alustel enam sügisest jätkab.
Sellest oleks väga kahju.

Aga eks loodus tühja kohta ei salli. Usun et Tallinn tippklubita ei jääks. Ja seniks loodame parimat. :)
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Lisaks neile ka 2-3 välismängijat.
Kahjuks on nii, et isegi BBLis ja Eurochallenges mingigi tulemuse tegemiseks kahest ja vist isegi kolmest välismaalasest ei piisa, kui just välismaalt (aga keda?) või Rockist mõnda meest tagasi ei meelita.
Oletame, et algviisikus on näiteks Sokk, Arbet ja Veideman. Tsentrit Eestist võtta pole, ei kanna ka Kitsing ilmselt nelja rolli algviisikus välja. Seega on vaja kaht pikka. Varutsentriks oleks võtta ainult R.Raadik ja sedagi mitte käesoleva hooaja põhjal, seega ilmselt välismaalane. Tagaliini oleks vaja samuti ühte välismaalast, kokku seega ilmselt neli. Sealt edasi juba jah võiks pingilt lisanduda mõni seltskonnast Kitsing, T.Raadik, Kajupank, Järveläinen, M. Dorbek, Keedus, Puidet jne. Aga kui keegi põhimeestest vigastada saaks, oleks ikkagi p... majas.
See on muidugi samasugune teooria nagu ka marxxi jutt, tegelikult ei tea keegi, mis tasemel ja kas üldse järgmisel aastal jätkatakse.
Balti liiga...ma ei tea, see on ikka see kummipallide ja koolivõimlate värk, järjest enam.
Tipppaegadega võrreldes muidugi aga eelmise aastaga võrreldes on minu arust selle aasta BBLi tase parem.
Viimati muutis KalevRuus, 09 Mär 2014, 23:56, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
GWallace
Kasutaja
Postitusi: 193
Liitunud: 09 Dets 2013, 18:57

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas GWallace »

Korvi all tasuks kindlasti arvestada või mõelda ka sellisele mehele nagu Reinar Hallik. Siis oleks ainult number viite väljast alla vaja. Ideaalis jah 2-3 välismängijat. Rohkem ei tahaks näha(arvestades eelarvet).

Gibson, Sokk, Veideman, Arbet, Kajupank, Kitsing, Hallik, C väljast oleks tuumik. Olen täiesti kindel, et kui leida korralikud välismängijad, siis mängiksime vägagi normaalset mängu. Võib-olla olen liialt optimist, aga ma oleks vägagi huvitatud nägemast sellist koosseisu!
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4299
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

GWallace kirjutas:Korvi all tasuks kindlasti arvestada või mõelda ka sellisele mehele nagu Reinar Hallik. Siis oleks ainult number viite väljast alla vaja. Ideaalis jah 2-3 välismängijat. Rohkem ei tahaks näha(arvestades eelarvet).

Gibson, Sokk, Veideman, Arbet, Kajupank, Kitsing, Hallik, C väljast oleks tuumik. Olen täiesti kindel, et kui leida korralikud välismängijad, siis mängiksime vägagi normaalset mängu. Võib-olla olen liialt optimist, aga ma oleks vägagi huvitatud nägemast sellist koosseisu!
Teisalt, arvestades inimeste psühholoogiat jms asju, siis tihtilugu ütleb meie alateadvus seda, et hetkel valitsev krahh ja ebameeldiv aeg on nii kole, et ükskõik missugune muu lahendus oleks kordades parem.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Eestlaste osakaal ühes reaalses säästukoosseisus võiks ehk välja näha kuidagi sarnaselt. Siia juurde veel välismaalt 2 tagamängijat ning 2 pikka (miks mitte osalistena Gibson ja Bamba). Välismaalaste arv ja tase sõltub loomulikult sellest, kui palju kulusid on vaja kärpida.

PG: Sokk
SG: Veideman
SF: Arbet, Kajupank, Järveläinen, Mangelsoo
PF: Kitsing, T. Raadik
C: R. Raadik
Kust otsast see säästukoosseis oleks? :) Sa pakud sisuliselt ju välja Cramo praeguse koosseisu (2 välismaa tagamängijat siis Gibson ja Abbott, 2 pikka siis kaks praegusest kolmest leegionärist).
Tartust
Kasutaja
Postitusi: 722
Liitunud: 31 Mai 2008, 13:31
Asukoht: Tartu

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Tartust »

Kui Marxx siin enne mainis võimalikest sarjadest Kalevi puhul ning kui ka jutt oli leegionäridest, siis mõtlesin täna Kalevi mängu vaadates, et miks mitte proovida nende tavapärast Ameeriklaste asemel hoopis kedagi noort ja perspektiivikat? (loomulikult ei käi jutt käimasolevast hoojast vaid tulevikust). Kasvõi lähinaabrite hulgast (okei, Rootsi ja Soome korvpallist ma niipalju lugu ei pea, kuid suured Venemaa ja Leedu ju kohe lähedal olemas). Näiteks kasvõi see sama Zaitsev oli ju Krasnojarski eest Tallinnas täitsa asjalik ning tänagi üksikute minutite poolest, mis ta platsile sai, midagi hullu ei teinud. Välimuse järgi ei pakuks talle küll väga palju eluaastaid (kuigi tont sa neid venelasi tead, hetkel ei viitsi vaadata eurobasketist ka järele). On ju Peciukeviciuse näitel positiivne näide olemas. Samas tuleksid nad ilmselt ka tunduvalt odavamalt, kui tuua enam-vähem sama tasemega Ameeriklane ning kui veel suudaks ka panna pikema lepingu peale ning mees silma jääb, annab veel ka korralikult raha teenida. Muidugi võttes arvesse seda maksuameti asja, siis jah, pikemate lepingute teemal on nagu hetkel üldse kahtlane spekuleerida.
(Y)
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Tore, et hakatakse asju õiges valguses nägema. Olen varem juba korduvalt öelnud, et praegune süsteem ei ole jätkusuutlik ja tulemused on näha - kui järgmisel hooajal peaks 6 leegionäri asemel 3, siis polegi nagu mehi kellega enam mängida, kuna Kalev (ega ka Rock ja Tarvas mitte) ei ole üle 1aasta tulevikku plaaninud.

Teiseks, paraku on nii, et kui mõned hardcore fännid väljaarvata, siis läheb kossufännile korda eestlaste tegutsemine. Suurimad publikunumbrid koguvad ikka mängud Rockiga. Marxx, kes tõenäoliselt on väga palju saalis käinud võib ju kinnitada, et tugevad liigad ja suur leegionäride arv ei kajastu kuidagi publikumi arvus
Vasta