Tartu Rock

Üleüldine korvpallijutt
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Ruutu kirjutas:
Kalevpoiss kirjutas:
zero0 kirjutas:
Miks sa kontekstist välja lähed? Räägime just kindlast mängust Pärnuga, räägiti et on vaja põhimeestele puhkust anda ja noortele mänguminuteid jagada. Kullamäe tegi igati õige sammu.
Muideks, kas sa tead, kui vanad on üldse Rocki noored mängijad? 94-95 aastal sündinud, avanevad ehk paari aasta pärast. Samamoodi võib siinkohal ka küsida, kui palju Varrak oma "noormängijatel" mängida laseb. Kindlasti ei tasuks unustada fakti, et kaks põhimees on vigastusega väljas.
1. See jutt, et meeskonnal on hädavajalik rutiinis olemiseks mängida kolm mängu nädalas, millest kaks tükki järjestikku, millest teine mäng on Pärnuga on ikka täielik möga.
2. See jutt, et põhimeeste mängitamine Pärnu vastu mõjutas kuidagi positiivselt eilset euromängu on samuti täielik möga. Olles ise Pärnu mängu koha peal näinud, siis midagi positiivset sellest meestel kaasa küll võtta polnud. Loomulikult ei mõjunud see eilsele euromängule ka negatiivselt. Lihtsalt sellest on kahju, et Meister ja Vene, kellele kõik minutid väljakul on kulla hinnaga, pidid seda mängu vahetusmeeste pingilt vaatama.
3. Kust sa seda võtad, et Kullamäe mängitas põhimehi selle ideega, et siis läheb eurosarjas kõik hästi? Kas ta ilmutas ennast sulle sinu unenägudes ja rääkis seda? Miks ei võinud olla hoopis nii, et Kullamäe tahtis põhimeestega turvalise vahe sisse teha ja siis noored mängu panna? Lihtsalt põhimehed otsustasid mitte jalgu kõhu alt välja võtta ja seega noorte mängitamiseks võimalust ei tekkinud.

Kokkuvõtteks - kui jääd endiselt seisukoha juurde, et eurosarja võit on kuidagi seotud Kullamäe otsusega noortele Pärnu mängus mitte võimalust anda, siis soovitan soojalt sul oma kasutajanime ette lisada täheühend IQ.
Me juba teame, et esiteks sulle meeldib vaielda ja teiseks tead Tartu meeskonnast, mängijate vajadustest ja võimetest rohkem kui Kullamäe. Kaua seda Pärnu mängu veel soiguda? Pärast seda tuli võit leedukate ja nüüd ka ungarlaste üle. Ma ei mõista, milles see probleem seisneb. Küll noored saavad järgmistes Eesti meistrivõistluste mängudes platsile, aga kui palju, on puhtalt peatreeneri otsustda.
No mina ka ei tea miks see IQ Zero pidi jälle selle Pärnu mängu teema siin foorumis üles kiskuma? Miks niimoodi provotseerida? Ah õige tema on ju Rocki mees, järelikult olen mina ikkagi provokaator, vaatamata faktile, et tema alustas seda mõttetut teemat.
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas zero0 »

Kalevpoiss kirjutas:
zero0 kirjutas:
Kalevpoiss kirjutas: No täpselt ja kui nad nüüd Hito vastu mängides samamoodi põhimeestega lolli mängivad, siis on sarja võit sama hästi kui garanteeritud.
Miks sa kontekstist välja lähed? Räägime just kindlast mängust Pärnuga, räägiti et on vaja põhimeestele puhkust anda ja noortele mänguminuteid jagada. Kullamäe tegi igati õige sammu.
Muideks, kas sa tead, kui vanad on üldse Rocki noored mängijad? 94-95 aastal sündinud, avanevad ehk paari aasta pärast. Samamoodi võib siinkohal ka küsida, kui palju Varrak oma "noormängijatel" mängida laseb. Kindlasti ei tasuks unustada fakti, et kaks põhimees on vigastusega väljas.
1. See jutt, et meeskonnal on hädavajalik rutiinis olemiseks mängida kolm mängu nädalas, millest kaks tükki järjestikku, millest teine mäng on Pärnuga on ikka täielik möga.
2. See jutt, et põhimeeste mängitamine Pärnu vastu mõjutas kuidagi positiivselt eilset euromängu on samuti täielik möga. Olles ise Pärnu mängu koha peal näinud, siis midagi positiivset sellest meestel kaasa küll võtta polnud. Loomulikult ei mõjunud see eilsele euromängule ka negatiivselt. Lihtsalt sellest on kahju, et Meister ja Vene, kellele kõik minutid väljakul on kulla hinnaga, pidid seda mängu vahetusmeeste pingilt vaatama.
3. Kust sa seda võtad, et Kullamäe mängitas põhimehi selle ideega, et siis läheb eurosarjas kõik hästi? Kas ta ilmutas ennast sulle sinu unenägudes ja rääkis seda? Miks ei võinud olla hoopis nii, et Kullamäe tahtis põhimeestega turvalise vahe sisse teha ja siis noored mängu panna? Lihtsalt põhimehed otsustasid mitte jalgu kõhu alt välja võtta ja seega noorte mängitamiseks võimalust ei tekkinud.

Kokkuvõtteks - kui jääd endiselt seisukoha juurde, et eurosarja võit on kuidagi seotud Kullamäe otsusega noortele Pärnu mängus mitte võimalust anda, siis soovitan soojalt sul oma kasutajanime ette lisada täheühend IQ.
Kindlasti on meeskonnal hea minna vastu tähtsale mängule hea enesetundega, mida saadi eelmisest mängust (Pärnu vastu).
Põhimeeste mängitamine? Mängisid pigem teise ešeloni mehed, kes tegid supermängu ungarlase vastu, pingi lt tuli ikka kõvasti punkte - see oli ka võidu võti.
Vaata nüüd veidi boxscore'i: http://basket.ee/?mid=399&section=boxsc ... 2014001099" onclick="window.open(this.href);return false;

Kes sai kõige rohkem mänguaega? Kriisa. Kes oli man of the man (IMO)? Kriisa. Järgmisena mänguaja poolest sai kõige rohkem mängida Toome. Temale järgnevad: Dorbek (kindlasti vajas enesekindlust vigastusest taaastumiseks), Pecukevicius (asendamatu lüli, Simpson ei suuda 40 minutit mängida, pole ka mõtet vigastusega riskida), Kurbas, Eichfuss, Talts, Simpson, Dilys (9 minutit kopikatega). Natuke rohkem said vatti pingimehed, kuid põhimeeste mänguaeg jäi 20. minuti piiresse. Kindlasti mõne mehe suurem mänguaeg oli tingitud Doronini puudumisest. Igal juhul mingisugust kahjutegurit ei tekkinud, pigem said pingimehed hea tunde sisse.
Nagu ma enne rõhutasin, mänguaeg tuleb välja teenida. Need minutid, mida ma neid mängimas olen näinud, pole midagi erilist korda saatnud. Noored kutid, nende aeg tuleb mõne aasta pärast, avanevad tõenäoliselt isegi hiljem, nagu Eestis tavaks on.
See, et oli Kullamäe taktika, on minu spekulatsioon. Väikeste vahedega oli kolm mängu. Arvan, et võitvat koosseisu ei ole mõtet lõhkuda. Ja jällegi, mänguaeg tuleb välja teenida, jääb mõistmatuks?

Viimase sapise lõigu peale isegi ei vaevu vastama, eks sa oled siin teemas troll number üks.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas KalevRuus »

MEGA IRW kirjutas:Mismõttes, võit tuli ju neljaga just tänu sellele et Kriisa viimase sisse viskas. Isegi kui vastane oleks kolmese tabanud :)
Pigem oli risky kaitsjal üles hypata selle viimase viske ajal...äkki tuleb mingi puude ja veaga kolmene.
japs kirjutas:Küsimusi tekitas ka päris mängu lõpp. Kas Kriisa poleks poolteist sekundit enne lõppu võinud vabaka meelega mööda visata? Ja kuidas lasti siis läbi ülevälja sööt viskajale??? kes sai siis veel arvestades olukorda suht OK viskele?
Ülevälja söödu osas ei nurise sest siis oli asi tehtud. Aga ka mind üllatas sarnaselt japsile, et Kruus ja Tein isegi ei võtnud arutluse alla, et äkki peaks teise vabaka mööda viskama. Ok, antud juhul oli küll nagunii poolteist sekundit lõpuni ja ma ei ütle, et Kriisa valesti tegi, et ka teise kotti pani. Aga ma arvan, et kui mängida jäänuks näiteks 2,5 või 3 sekundit, võinuks teise küll mööda visata. Kas mitte Soku eelmise aasta finaalseeria teise või kolmanda mängu võidukale keskjooneviskele ei eelnenud see, et Veideman vabaviske sisse pani, mis võimaldas otsajoone tagant Sokule välja sööta ja paari sekundiga keskjooneni jõuda ning visata?
Aga see selleks, ega suurt vahet antud olukorras ei olnud. Möödaviske korral saanuks nagunii teha hädaviske vaid oma korvi alt.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas japs »

KalevRuus kirjutas:
MEGA IRW kirjutas:Mismõttes, võit tuli ju neljaga just tänu sellele et Kriisa viimase sisse viskas. Isegi kui vastane oleks kolmese tabanud :)
Pigem oli risky kaitsjal üles hypata selle viimase viske ajal...äkki tuleb mingi puude ja veaga kolmene.
japs kirjutas:Küsimusi tekitas ka päris mängu lõpp. Kas Kriisa poleks poolteist sekundit enne lõppu võinud vabaka meelega mööda visata? Ja kuidas lasti siis läbi ülevälja sööt viskajale??? kes sai siis veel arvestades olukorda suht OK viskele?
Ülevälja söödu osas ei nurise sest siis oli asi tehtud. Aga ka mind üllatas sarnaselt japsile, et Kruus ja Tein isegi ei võtnud arutluse alla, et äkki peaks teise vabaka mööda viskama. Ok, antud juhul oli küll nagunii poolteist sekundit lõpuni ja ma ei ütle, et Kriisa valesti tegi, et ka teise kotti pani. Aga ma arvan, et kui mängida jäänuks näiteks 2,5 või 3 sekundit, võinuks teise küll mööda visata. Kas mitte Soku eelmise aasta finaalseeria teise või kolmanda mängu võidukale keskjooneviskele ei eelnenud see, et Veideman vabaviske sisse pani, mis võimaldas otsajoone tagant Sokule välja sööta ja paari sekundiga keskjooneni jõuda ning visata?
Aga see selleks, ega suurt vahet antud olukorras ei olnud. Möödaviske korral saanuks nagunii teha hädaviske vaid oma korvi alt.
Tunnistan oma viga, mulle nimelt jõudis alles nüüd kohale, et võideti nelja punktiga.... :D
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

Te võib-olla unustate ära ühe pisikese detaili, mis muudab kogu situatsiooni:

Eelmise aasta eestikate finaalis oli Rock enne Veideka viimast vabaviset ühega peal. Oleks pidanud meelega mööda viskama, ja Kalev ei oleks normaalset viset sooriatnud (suure tõenäosusega). Veidekas pani aga teise vabaka sisse, mis andis +2 Rockile. Kalev sai seetõttu mängida palli audist ja Sokk pani hullu sisse.

Eile: Kriisa läks vabaviskeid viskama seisus, kus Rock juhtis 2ga. Pani esimese sisse ja Rock oli 3ga peal. Oleks ta teise meelega mööda pannud oleks vastastele jäänud TEOREETILINE (küll väike, aga siiski) võimalus mäng hullu viskega viigistada. Pannes aga ka teise vabaviske sisse läks vähe juba 4 punkti peale, ehk vastastel kadus ka teoreetiline võimalus mäng viigistada.

Seega ma ei saa aru, miks oleks pidanud Kriisa teise vabaviske meelega mööda viskama ja selelga vastastele võimaluse kinkima.

Kokkuvõttes kaks sarnast juhtumit, aga kardinaalselt erinevad situatsioonid.
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas sequa »

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=68222869" onclick="window.open(this.href);return false;

Karm reisigraafik. Saab ka selgeks, miks vastased tšarterlendu eelistasid kui rahakott vähegi lubas.
Viimati muutis sequa, 12 Mär 2014, 16:10, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Rix »

sequa kirjutas:http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=68222869

Karm reisigraafik. Saab ka selgeks, miks vastased tšarterlendu eelistasid kui rahkott vähegi lubas.
Kui selle pealt võidetakse Ungaris, siis...kannan nädala Rocki särki :lol: nagu Kalkun.
Tuleb kolmas mäng ja siis peaks olema ikkagi 65-35 Rockile need šansud.
Ainuke asi, et ungarlastel on siis Trotter vast juba vormis (kõva vend).
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
kalevcramo
Kasutaja
Postitusi: 1092
Liitunud: 16 Veebr 2008, 23:16

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas kalevcramo »

Ungarlased ei saanud ju siit minema väidetavalt õigel ajal ja põhimõtteliselt jäi neil kogu öö vahele, mis on palju hullem kui päeval 12h reisida... eks näis kuidas nad taastuvad. Haige kui nüüd enda (algselt) superplaaniga raha ja seeria maha mängiti.
Aga noh see ainult Rockile hea uudis
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas zero0 »

Rix kirjutas:
sequa kirjutas:http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=68222869

Karm reisigraafik. Saab ka selgeks, miks vastased tšarterlendu eelistasid kui rahkott vähegi lubas.
Kui selle pealt võidetakse Ungaris, siis...kannan nädala Rocki särki :lol: nagu Kalkun.
Tuleb kolmas mäng ja siis peaks olema ikkagi 65-35 Rockile need šansud.
Ainuke asi, et ungarlastel on siis Trotter vast juba vormis (kõva vend).
Paluks pilte ka siis!
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas MEGA IRW »

Vabandusi laekub järjest juurde: saal on väike, pallid on harjumatud, miskipärast on tunne, et hirmus pakk tulemas...

http://sport.postimees.ee/2726616/rock- ... -pallidega" onclick="window.open(this.href);return false;
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas japs »

MEGA IRW kirjutas:Vabandusi laekub järjest juurde: saal on väike, pallid on harjumatud, miskipärast on tunne, et hirmus pakk tulemas...

http://sport.postimees.ee/2726616/rock- ... -pallidega" onclick="window.open(this.href);return false;
Kui vähegi videot vaatasid said küll aru mida mõeldi. Saal ongi paras karukoobas (madal lagi, publik väga lähedal) ja seal mängimiseks peabki enesekindlust palju olema.
Ja kui ise kossu mängid ja ehk ka viskaja oled, siis harjumatute pallidega on algul eba mängida küll. Aga hommikune visketrenn ja õhtune enne mängu loopimine peaks üsna piisav olema, et harjuda (ma ise olen pallide suhtes küll väga konservatiivne, aga no ma õllemängija kah).

NB! Ära mu jutust aru saa nagu ma mingit pakki õigustaksin. Ennustan siiski, et võit suudetakse kätte saada.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

Võit oleks siiski paras üllatus. Tegemist väga võrdsete meeskondadega, kes kodus alati hästi mängivad. Ka kihlveokontorid pakuvad kindlaks soosikuks Olajd. Rocki võidu korral saaks raha tagasi 3 kordselt.

Pigem tuleb seeria tagasi Tartusse. Ajalugu on tõestanud, et kui kohtuvad kaks võrdset meeskonda, kellest üks ilmtingimata ei pea võitma, siis tavaliselt ta ka ei võida
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kalevpoiss »

michaelEP kirjutas:Võit oleks siiski paras üllatus. Tegemist väga võrdsete meeskondadega, kes kodus alati hästi mängivad. Ka kihlveokontorid pakuvad kindlaks soosikuks Olajd. Rocki võidu korral saaks raha tagasi 3 kordselt.

Pigem tuleb seeria tagasi Tartusse. Ajalugu on tõestanud, et kui kohtuvad kaks võrdset meeskonda, kellest üks ilmtingimata ei pea võitma, siis tavaliselt ta ka ei võida
Tundub, et Rockile panustajaid ikka leidub. Triobetis juba 1,45/2,55. Ungari klubi vähemalt 6p võit on 1,85. Kardan, et Rock on enda jaoks natuke liiga uudses situatsioonis ja seega 6p kaotus võiks olla üsna tõenäoline.
Juku
Kasutaja
Postitusi: 179
Liitunud: 07 Veebr 2011, 19:32

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Juku »

Reggio Emilia ja Triumph siis FF olemas.
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas zero0 »

Kes on kõrvalkommenteerija?
Vasta