Tartu Rock

Üleüldine korvpallijutt
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

Kalevpoiss kirjutas:Iseenesest hea, et BBL näol on olmas sari, kus saab meie superkangelasi võrrelda klubidega, kellega juba aastaid madistatud. Selgelt on Södertäljede ja Zepterite alistamise järel siin osad mehed bluffinud nad väga kõvadeks klubideks ja Rocki veel ülikõvaks. Aga bbl näitab ilusti ära, et tulevad pooliku koosseisuga leedukad ja Rocki omadel on juba kodus püksid tagant pruunid. Ja kuna näiteks Mihklile meeldib väga võrrelda võrreldamatuid asju siis - cramo kaotas võõrsil rytasele 2ga, rock kaotas kodus pooliku koosseisyga prienaile 2ga. Võta välja Miku.
Pärnus saadakse ikka asjadest omamoodi aru

Esiteks kas Prienai ei olnud mitte leedu meeskond? Kas Rock ei võitnud neid mitte 2 korda? Kas Prienai näol ei olnud tegemist BBL liiga põhiturniiri võitjaga?

Teiseks loe nüüd natukese, mida leedu portaalid kirjutavad Rytas-Kalevi mängu kohta. Loe kas näiteks kommentaatorid kiidavad seal kalevi südikust või äkki hoopis hurjutavad Rytase meeskonda, et ka hooaja viimases mängus tuleks ikkagi vastast austades 100% pingutada ning mitte lõdva randmega mängima tulla


Vihjeks sulle: esimene variant ei ole see õige variant
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas KalevRuus »

Kalevpoiss kirjutas:Iseenesest hea, et BBL näol on olmas sari, kus saab meie superkangelasi võrrelda klubidega, kellega juba aastaid madistatud. Selgelt on Södertäljede ja Zepterite alistamise järel siin osad mehed bluffinud nad väga kõvadeks klubideks ja Rocki veel ülikõvaks. Aga bbl näitab ilusti ära, et tulevad pooliku koosseisuga leedukad ja Rocki omadel on juba kodus püksid tagant pruunid. Ja kuna näiteks Mihklile meeldib väga võrrelda võrreldamatuid asju siis - cramo kaotas võõrsil rytasele 2ga, rock kaotas kodus pooliku koosseisyga prienaile 2ga. Võta välja Miku.
Kui juba arutelu selliseks läks, siis väike parafraas: eesti liiga ja karikasari on näidanud viimastel kuudel ilusti ära, et kui VTB poistele ehk kuue leegionäriga Kalev/Cramole tulevad vastu Rock ja Tarvas, on püksid tagant pruunid. Ma ei tea, kes peab mida välja võtma.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kris »

Igal klubil on tõuse ja langusi olnud. Samamoodi nagu tänase Rocki kaotuse puhul ei tasu paanikat tekitada, ei tasu ka mõnda Kalevi kaotust üle tähtsustada. Selge, et Rock on eurosarjas olnud väga edukas, ja ka BBL on seni päris hästi õnnestunud (kuigi päris hinnet "5" seni kindlasti ei pane, aga veel püsitakse mängus ja kõik võimalik). Samas kui Kalevil VTB ebaõnnestus siis EuroCupil polnud üldse viga, nagu juba mainisin siis mina sain sealt häid emotsioone küllaga.

Mina põikpäiselt ajan ikka samat joont - nagu ma juba ennem mainisin, siis mida edukam Rock on, seda magusam neid võita on. Ja nagu ma ka mainisin, siis olen arvamusel et Kalev on tugevam meeskond. :) Eks kolmapäeval juba näeb mis seis on. Kuigi mängus on "ainult" koduväljakueelis, siis oleks ka võit väikses madalseisus Rocki üle väga magus. Ehk äratab neid ka ülesse :)
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas MEGA IRW »

Sa ei saanud absoluutselt aru jälle. Sinu jaoks on justkui juba Rocki sangarlikud Eurochallenge nõrga alagrupiturniiri võidud võrdsed NBA meistritiitliga, minu jaoks pole.
ma kirjtuan suurte tähtedega, äkki siis hakkab koitma: KA EUROCHALLENGE VAHEGRUPI VÕIT EI OLE MEGASAAVUTUS - SEE OLNUKS FINAL FOUR, MIDA EI TULNUD. EI OLE 5+ HOOAEG, HEAL JUHUL 4-
See oli ikka väga õnnelik õnnetus kui Eurochallenge alagrupiturniiiris Pec oma vigastuse välja põdes mitte hiljem, sest siis poleks sedagi saavutust.
ja veelkord kordan sulle üle, ma ei pea Kalevi hooaega kaugeltki õnnestunuks, vastupidi lihtsalt
ROCKIL OLID KÕIK KAARDID KÄES, ET SUPERHEA HOOAEG TEHA - EI SAADUD HAKKAMA.
Ja seda tõestabki ehk ka eestikate finaal, et kui seal Rocki nuheldakse jälle, või tuleb tasavägine 3:4 kaotus siis oligi tänavusel hooajal asi ROHKEM ÕNNES, MITTE TASEMEVAHES.

Said nüüd aru, või röögid ikka kevadeni välja kui mega sangarliku eneseületusliku hooaja Rock tegi kui kõik olid nende vastu?
KalevRuus kirjutas:
Vastuolu on näiteks see, et kriitilistel hetkedel justkui feilitakse haledalt aga samas võideti nii alagrupis otsustav mäng kui vahegrupis otsustavad mängud ära. Kas näiteks mäng Rootsi satsiga polnudki sisuliselt kriitiline hetk, täiesti võrreldav play-offiga?
Ekslik fakt või valeväide on aga see, et kõik mehed on pääsenud vigastustest. Kas Rock mitte ei kaotanud oma kaks alagrupimängu olukorras kus nii Peciukevicius kui ka Kriisa olid vigased?
See, et õnn peitus ka selles, et polnud Maksuametiga jamasid... no tule issand appi.
Aga eks see õnne küsimus on huvitav muidugi. Kui jalgpallur lööb kahe meetri pealt tühjast väravast mööda, kas see on ebaõnn või oskamatus? Minu arust pigem teine variant, eriti siis kui seda pidevalt juhtub.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas KalevRuus »

Sa ei saanud absoluutselt aru jälle. Sinu jaoks on justkui juba Rocki sangarlikud Eurochallenge nõrga alagrupiturniiri võidud võrdsed NBA meistritiitliga, minu jaoks pole.
ma kirjtuan suurte tähtedega, äkki siis hakkab koitma: KA EUROCHALLENGE VAHEGRUPI VÕIT EI OLE MEGASAAVUTUS - SEE OLNUKS FINAL FOUR, MIDA EI TULNUD. EI OLE 5+ HOOAEG, HEAL JUHUL 4-
See oli ikka väga õnnelik õnnetus kui Eurochallenge alagrupiturniiiris Pec oma vigastuse välja põdes mitte hiljem, sest siis poleks sedagi saavutust.
ja veelkord kordan sulle üle, ma ei pea Kalevi hooaega kaugeltki õnnestunuks, vastupidi lihtsalt
ROCKIL OLID KÕIK KAARDID KÄES, ET SUPERHEA HOOAEG TEHA - EI SAADUD HAKKAMA.
Ja seda tõestabki ehk ka eestikate finaal, et kui seal Rocki nuheldakse jälle, või tuleb tasavägine 3:4 kaotus siis oligi tänavusel hooajal asi ROHKEM ÕNNES, MITTE TASEMEVAHES.

Said nüüd aru, või röögid ikka kevadeni välja kui mega sangarliku eneseületusliku hooaja Rock tegi kui kõik olid nende vastu?
Ma ei tea, miks ma vaielda viitsin aga siiski.
Esiteks. Need sinu jutud "mega sangarlikkusest" või võrdlus NBA tiitliga on lihtsalt sinu peas vilisev hääl, pole mina ega keegi teine sellist jura ajanud.
Teiseks. Kui vähegi erapooletu pilguga vaadata Rocki käesolevat hooaega ja võrrelda seda eelmistega, siis hooaeg oli väga hea. Kas kasutada sulle omaseid väljendeid nagu super, hüper või mega - see on maitseasi.
Kolmandaks. Kui hooaeg oligi 4-, siis kuidas nimetada teiste eesti klubide, sh Cramo hooaega? 2- või 1-?

Aga kõik see polegi nii oluline, lihtsalt su lapsik ving a la "hahahaa, nemad said nüüd ka tappa", mõjub nõmedalt.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

Iga normaalne inimene saab jubaru, et mingit taseme vahet Rocki ja Kalevi vahel pole. Miks selle üle üldse diskuteerida.

Lihtsalt mind ajab ka närvi see, et igal sügisel räägitakse, et mudaliiga on mõttetu. Kevadel hakkavad aga osad siis skandeerima, kuidas ikka KML on kõva ja kuidas seal vastane paika pannakse, justkui õigustades kehva hooaega.

Minu jaoks lõppeb korvpall Balti liiga finaalidega ja KML on lihtsalt üks boonustiitel, mis välja mängitakse.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Rix »

michaelEP kirjutas:Iga normaalne inimene saab jubaru, et mingit taseme vahet Rocki ja Kalevi vahel pole. Miks selle üle üldse diskuteerida.

Lihtsalt mind ajab ka närvi see, et igal sügisel räägitakse, et mudaliiga on mõttetu. Kevadel hakkavad aga osad siis skandeerima, kuidas ikka KML on kõva ja kuidas seal vastane paika pannakse, justkui õigustades kehva hooaega.

Minu jaoks lõppeb korvpall Balti liiga finaalidega ja KML on lihtsalt üks boonustiitel, mis välja mängitakse.
Päris täpselt ei saagi aru, mille üle vaieldakse. Muidugi on VTB ja eurocup tähtsamad, aga need liigad on tänaseks möödas. Üks ebaõnnestunud, teine hindele hea (miinus). Kuid fakt on, et jäänud on veel Cramol üks sari ja sealt ootavad poolehoidjad võitu. Sellest ka see tähtsus- tiitel on tiitel. Ega meeskond ju ka ei istu kuskil riieturuumis ja ei nuta seda VTBd enam taga, oli mis oli, nüüd vähemasti võiks võtta need mängud, mis jäänud.
Kas see Cramo hooaega päästab või mitte on hoopis teine vaidlus ja siin ei ole Rock ega tema super-htper või ebaõnnestunud hooaeg üldse mingi argument. Lihtsalt tiitliga on hea lõpetada, igas mõttes ja võistkond on selleks suuteline ehkki endiselt on Rock minu silmis favoriit.
Kogu lugu.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas vaim564 »

Iseenesest pole Rocki jaoks suurt midagi lahti veel ka Balti liigas, lihtsalt eilne kehv esitus oli veidi nüri. Korduskohtumise jaoks suurt vahet pole, kas oleks 2p võidetud või kaotatud. Prienai on Pienoga enam vähem samast klassist ja kui viimaseid õnnestus võõrsil võita, siis miks ka mitte Prienaid. Prienai teeb ohtlikuks mõned head viskajad, kes naljalt ei eksi, st et kursil püsida, tuleb ise kolmesed sisse visata nagu esimeses mängus Szolnoki vastu.
Mario
Kasutaja
Postitusi: 307
Liitunud: 13 Jaan 2009, 23:30

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Mario »

Mina ootan KML-i finaali, et näha Kalevit ja Rocki otseses võrdluses mõlemale olulistes mängudes. Hooajasisesed omavahelised kohtumised olid meeskondadele siiski teisejärgulised ja kumbki mängis põhiliselt omaette liigades erineval tasemel vastastega, mis ei lase tiimide tugevust otseselt võrrelda. Rocki võitude ja Kalevi kaotuste jada on pannud paljusid uskuma, et Tartu ongi Kalevist parem meeskond, aga mind mitte. Kuigi Rock on üllatavalt hea ja stabiilne olnud, on nende vastased olnud Kalevi omadest selgelt nõrgemad ja ainukest Euroopa kõrgtasemel vastast Krõljad vaevasid tõsised koosseisuprobleemid. Sellepärast arvan endiselt, et Kalev on parem meeskond ja ootan huviga, kas Rock suudab mulle vastupidist tõestada.


PS. Ärge minge vaidlustes isiklikuks!
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Rix kirjutas:
michaelEP kirjutas:Iga normaalne inimene saab jubaru, et mingit taseme vahet Rocki ja Kalevi vahel pole. Miks selle üle üldse diskuteerida.

Lihtsalt mind ajab ka närvi see, et igal sügisel räägitakse, et mudaliiga on mõttetu. Kevadel hakkavad aga osad siis skandeerima, kuidas ikka KML on kõva ja kuidas seal vastane paika pannakse, justkui õigustades kehva hooaega.

Minu jaoks lõppeb korvpall Balti liiga finaalidega ja KML on lihtsalt üks boonustiitel, mis välja mängitakse.
Päris täpselt ei saagi aru, mille üle vaieldakse. Muidugi on VTB ja eurocup tähtsamad, aga need liigad on tänaseks möödas. Üks ebaõnnestunud, teine hindele hea (miinus). Kuid fakt on, et jäänud on veel Cramol üks sari ja sealt ootavad poolehoidjad võitu. Sellest ka see tähtsus- tiitel on tiitel. Ega meeskond ju ka ei istu kuskil riieturuumis ja ei nuta seda VTBd enam taga, oli mis oli, nüüd vähemasti võiks võtta need mängud, mis jäänud.
Kas see Cramo hooaega päästab või mitte on hoopis teine vaidlus ja siin ei ole Rock ega tema super-htper või ebaõnnestunud hooaeg üldse mingi argument. Lihtsalt tiitliga on hea lõpetada, igas mõttes ja võistkond on selleks suuteline ehkki endiselt on Rock minu silmis favoriit.
Kogu lugu.
No Mihkli arust peaks nüüd kuni jaanipäevani soiguma sellest, et milliseid mehetegusid Euroopa mudaliigas Rock ikka korda saatis. Seda soigumist saate veel eriti palju kuulda kui nüüd Cramo peaks hakkama Rocki võitma.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kalevpoiss »

„Õudne punnitamine on meil praegu. Meil on viimasel ajal palju sõite olnud ja see hakkab kõiki ära väsitama. Sealt hakkavad ka rünnakul hädad pihta. Peame sellest olukorrast välja tulema," võttis Rocki peatreener Gert Kullamäe tiimi seisu kokku.
Vaesekesed küll. Märtsi jooksul pidid lausa kaks reisi tegema - Ungarisse ja Leetu. Eks see võtab kõvematelgi meeskondadel viimased mahlad välja. Lisaks veel muidugi Pärnu reis, kus põhimehed said rutiini hoida (Kullamäe vihjega, et mehed on omadega vaimselt läbi, nõustus osaliselt ka leedulane). Cramo käis jaanuari jooksul Venemaal, Ukrainas ja Tsehhis. Selle jutu taustal ei peakski nad nagu ühtegi võitu enam kunagi saama. Kusjuures Cramol on olnud lisaks veel ka koosseisuga probleeme. Rockil ainult mõni pisivigastus (viimasel ajal, mitte sügisel).
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

Hakka või uskuma, et jalgpallurid on nii palju palliga vastu pead saanud, et intelligentsed juttu sealt enam tulla ei saagi. Kuidas muidu sinu järjekordset sõnavõttu seletada.

Sa võid ju nutta palju tahad, aga Rock on teinud juba praeguseks hea hooaja (hindele 4). Kalev VTB põrus täielikult, EuroCup on juba maitseküsimus - kas nimetada hooaega rahuldavaks või heaks.

Keegi ole kusagil väitnud, et Rock ülikõva oleks ja Kalev mõttetu - loe minu eelmist postitust, ma just toonitan seal, et Kalevi ja Rocki vahel mingit tasemevahet küll ei ole - kuidas on võimalik seda üldse kuidagi valesti või kaheti mõista?

Kordan veel üle, et ka Eestimaa perifeeriasse jõuaks: Mind häiris IRW-i algne postitus selle kohta, et KML finaalid panevad paika, kumb on Eestis kõvem klubi. See on täielik lollus. Hooajale annavad hinde eelkõige rahvusvahelised sarjad. Viimasel kohal selles hierarhias on Eesti tiitel. Seega kui Kalev oma põhisarjas ikkagi totaalselt ebaõnnestub aga tuleb Eesti meistriks ei saa kuidagi nimetada hooaega korda läinuks.

Vastupidiselt võib Rock juba praegu nimetada hooaega suhteliselt kordaläinuks, kuna hooaja eel seati eesmärgiks alagrupist edasipääs, see tulemus ületati aga kahekordselt, kuna võideti ka vahegrupp.

Kumb meeskond on platsil tugevam, s.t kas Rock või Kalev on hoopis muu vaidlus. Kui me aga räägime hooaja õnnestujatest ja ebaõnnestujatest siis ei saa see vaidlus taanduda vaid ühele seitsmemängulisele seeriale kevadel. Milleks siis üldse kogu eelnevat hooaega mängida, kui hooaja kordaminekuk on vaja vaid 4 korda Rocki võita.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kalevpoiss »

michaelEP kirjutas:Hakka või uskuma, et jalgpallurid on nii palju palliga vastu pead saanud, et intelligentsed juttu sealt enam tulla ei saagi. Kuidas muidu sinu järjekordset sõnavõttu seletada.

Sa võid ju nutta palju tahad, aga Rock on teinud juba praeguseks hea hooaja (hindele 4). Kalev VTB põrus täielikult, EuroCup on juba maitseküsimus - kas nimetada hooaega rahuldavaks või heaks.

Keegi ole kusagil väitnud, et Rock ülikõva oleks ja Kalev mõttetu - loe minu eelmist postitust, ma just toonitan seal, et Kalevi ja Rocki vahel mingit tasemevahet küll ei ole - kuidas on võimalik seda üldse kuidagi valesti või kaheti mõista?

Kordan veel üle, et ka Eestimaa perifeeriasse jõuaks: Mind häiris IRW-i algne postitus selle kohta, et KML finaalid panevad paika, kumb on Eestis kõvem klubi. See on täielik lollus. Hooajale annavad hinde eelkõige rahvusvahelised sarjad. Viimasel kohal selles hierarhias on Eesti tiitel. Seega kui Kalev oma põhisarjas ikkagi totaalselt ebaõnnestub aga tuleb Eesti meistriks ei saa kuidagi nimetada hooaega korda läinuks.

Vastupidiselt võib Rock juba praegu nimetada hooaega suhteliselt kordaläinuks, kuna hooaja eel seati eesmärgiks alagrupist edasipääs, see tulemus ületati aga kahekordselt, kuna võideti ka vahegrupp.

Kumb meeskond on platsil tugevam, s.t kas Rock või Kalev on hoopis muu vaidlus. Kui me aga räägime hooaja õnnestujatest ja ebaõnnestujatest siis ei saa see vaidlus taanduda vaid ühele seitsmemängulisele seeriale kevadel. Milleks siis üldse kogu eelnevat hooaega mängida, kui hooaja kordaminekuk on vaja vaid 4 korda Rocki võita.
Sinu jutt oleks 100% õige, kui Kalev ja Rock mängiksid samu välissarju või vähemalt tasemelt võrreldavaid sarju. Kuna seda ei ole, siis panevad meeskondade omavahelise tugevuse paika ikkagi eestikad. Mudaliigas on sadu kordi lihtsam teha rahuldavat tulemust kui VTB-s.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

Kalevpoiss kirjutas:
michaelEP kirjutas:Hakka või uskuma, et jalgpallurid on nii palju palliga vastu pead saanud, et intelligentsed juttu sealt enam tulla ei saagi. Kuidas muidu sinu järjekordset sõnavõttu seletada.

Sa võid ju nutta palju tahad, aga Rock on teinud juba praeguseks hea hooaja (hindele 4). Kalev VTB põrus täielikult, EuroCup on juba maitseküsimus - kas nimetada hooaega rahuldavaks või heaks.

Keegi ole kusagil väitnud, et Rock ülikõva oleks ja Kalev mõttetu - loe minu eelmist postitust, ma just toonitan seal, et Kalevi ja Rocki vahel mingit tasemevahet küll ei ole - kuidas on võimalik seda üldse kuidagi valesti või kaheti mõista?

Kordan veel üle, et ka Eestimaa perifeeriasse jõuaks: Mind häiris IRW-i algne postitus selle kohta, et KML finaalid panevad paika, kumb on Eestis kõvem klubi. See on täielik lollus. Hooajale annavad hinde eelkõige rahvusvahelised sarjad. Viimasel kohal selles hierarhias on Eesti tiitel. Seega kui Kalev oma põhisarjas ikkagi totaalselt ebaõnnestub aga tuleb Eesti meistriks ei saa kuidagi nimetada hooaega korda läinuks.

Vastupidiselt võib Rock juba praegu nimetada hooaega suhteliselt kordaläinuks, kuna hooaja eel seati eesmärgiks alagrupist edasipääs, see tulemus ületati aga kahekordselt, kuna võideti ka vahegrupp.

Kumb meeskond on platsil tugevam, s.t kas Rock või Kalev on hoopis muu vaidlus. Kui me aga räägime hooaja õnnestujatest ja ebaõnnestujatest siis ei saa see vaidlus taanduda vaid ühele seitsmemängulisele seeriale kevadel. Milleks siis üldse kogu eelnevat hooaega mängida, kui hooaja kordaminekuk on vaja vaid 4 korda Rocki võita.
Sinu jutt oleks 100% õige, kui Kalev ja Rock mängiksid samu välissarju või vähemalt tasemelt võrreldavaid sarju. Kuna seda ei ole, siis panevad meeskondade omavahelise tugevuse paika ikkagi eestikad. Mudaliigas on sadu kordi lihtsam teha rahuldavat tulemust kui VTB-s.


Igaüks mängibki omal tasemel. Ma ei näe miks ei peaks EuroChallnge võit pakkuma rahuldust? Kas Olympiakose mehed peaksid ka Euroliiga võitjatena ennast kehvasti tundma, kuna tegemist on NBA mõistes mudaliigaga?

Kalev ja Rock võviad tõepoolest omavahel asjad paika panna 7 mängulise seeria käigus. Mida mina loodan on see, et kui Kalev peaks meistriks tulema (eks ta siuke 50-50 ole), siis tekib jälle mingi võlts rahulolu nii fännide kui mängijate seas, et hooaeg läks korda ja tegelikult on kõik hästi.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kalevpoiss »

michaelEP kirjutas:
Kalevpoiss kirjutas:
michaelEP kirjutas:Hakka või uskuma, et jalgpallurid on nii palju palliga vastu pead saanud, et intelligentsed juttu sealt enam tulla ei saagi. Kuidas muidu sinu järjekordset sõnavõttu seletada.

Sa võid ju nutta palju tahad, aga Rock on teinud juba praeguseks hea hooaja (hindele 4). Kalev VTB põrus täielikult, EuroCup on juba maitseküsimus - kas nimetada hooaega rahuldavaks või heaks.

Keegi ole kusagil väitnud, et Rock ülikõva oleks ja Kalev mõttetu - loe minu eelmist postitust, ma just toonitan seal, et Kalevi ja Rocki vahel mingit tasemevahet küll ei ole - kuidas on võimalik seda üldse kuidagi valesti või kaheti mõista?

Kordan veel üle, et ka Eestimaa perifeeriasse jõuaks: Mind häiris IRW-i algne postitus selle kohta, et KML finaalid panevad paika, kumb on Eestis kõvem klubi. See on täielik lollus. Hooajale annavad hinde eelkõige rahvusvahelised sarjad. Viimasel kohal selles hierarhias on Eesti tiitel. Seega kui Kalev oma põhisarjas ikkagi totaalselt ebaõnnestub aga tuleb Eesti meistriks ei saa kuidagi nimetada hooaega korda läinuks.

Vastupidiselt võib Rock juba praegu nimetada hooaega suhteliselt kordaläinuks, kuna hooaja eel seati eesmärgiks alagrupist edasipääs, see tulemus ületati aga kahekordselt, kuna võideti ka vahegrupp.

Kumb meeskond on platsil tugevam, s.t kas Rock või Kalev on hoopis muu vaidlus. Kui me aga räägime hooaja õnnestujatest ja ebaõnnestujatest siis ei saa see vaidlus taanduda vaid ühele seitsmemängulisele seeriale kevadel. Milleks siis üldse kogu eelnevat hooaega mängida, kui hooaja kordaminekuk on vaja vaid 4 korda Rocki võita.
Sinu jutt oleks 100% õige, kui Kalev ja Rock mängiksid samu välissarju või vähemalt tasemelt võrreldavaid sarju. Kuna seda ei ole, siis panevad meeskondade omavahelise tugevuse paika ikkagi eestikad. Mudaliigas on sadu kordi lihtsam teha rahuldavat tulemust kui VTB-s.


Igaüks mängibki omal tasemel. Ma ei näe miks ei peaks EuroChallnge võit pakkuma rahuldust? Kas Olympiakose mehed peaksid ka Euroliiga võitjatena ennast kehvasti tundma, kuna tegemist on NBA mõistes mudaliigaga?

Kalev ja Rock võviad tõepoolest omavahel asjad paika panna 7 mängulise seeria käigus. Mida mina loodan on see, et kui Kalev peaks meistriks tulema (eks ta siuke 50-50 ole), siis tekib jälle mingi võlts rahulolu nii fännide kui mängijate seas, et hooaeg läks korda ja tegelikult on kõik hästi.
Kindlasti on Olympiakosel lihtsam teha õnnestunud hooaeg Euroliigas kui näiteks Panathinaikosel oleks NBA-s. Ja siis öeldakse hooaja lõpus, et kuna Olympiakosel läks Euroliigas paremini kui Panathinaikosel NBA-s on Olympiakos kõvem klubi kui Pana kuigi kohaliku liiga finaalis saavad kotti?
Vasta