Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas zero0 »

Kris kirjutas:Väga hea intervjuu. Meeldis Varraku positiivsus...nii peabki, pea püsti.

Üks asi hakkas silma, mida natuke ka ennem mainitud - Eesti mängijatel pole häid agente. Nii on raske tugevatesse liigadesse saada. Loodetavasti Rocki edu EuroChallengis avab uksi (pean just näiteks Kurbast silmas, aga ka teisi).
Eks tagamängijatel ole veidi raskem kuhugile heasse klubisse saada - konkurents on suurem, kui pikkade meeste seas. Kuhugi Rumeenia liigasse pole mõtet pallima minna, arvestades et näiteks Kurbas on jõudmas sportlase parimasse ikka (27-28). Keda veel välismaa ootaks tartlastest? Tõenäoliselt vaid Taltsi, aga kas enam Itaalia liiga tasemel. Ei tea.
Välismängijatest: Peciukeviciusel on leping Tartuga ka järgmisel aastal, ilmselt tuleks välja osta, samuti tähtsates mängudes pole silma paistnud, pigem järgmise hooaja lõpus on piisavalt kogemusi omandanud; Simpson on päris hästi esinenud, kuid algviisikusse pole suutnud murda, suurt lepingut ei näe tema puhul; Dilys on natukene ära vajunud võrreldes ülejäänud hooajaga, mitte midagi erilist, aga teeb oma ära.
Arvan, et iga mutter Rocki meeskonnas on väga tähtis - see on pannud õlitatud mängumootori nii hästi käima, kõik panustavad oma parima. Statistikast ei näe üldiselt selliseid hulle numbreid nagu Ingram eelmisel hooajal paugutas.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Kasutaja avatar
Marcus
Kasutaja
Postitusi: 841
Liitunud: 01 Mär 2012, 16:41
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Marcus »

KalevRuus kirjutas:Arikeselt sihuke analüüs.
http://www.ohtuleht.ee/574473/spikker-k ... ocki-voita
Ikka mahlaselt mõttetu artikkel.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Marcus kirjutas:
KalevRuus kirjutas:Arikeselt sihuke analüüs.
http://www.ohtuleht.ee/574473/spikker-k ... ocki-voita
Ikka mahlaselt mõttetu artikkel.
Suht sisutu artikkel tõesti. Lugeja säästmiseks oleks võinud kirja panna vaid ühe lause " Kalev peab mängima meeskondlikult"...samas millise meeskonna kohta see ei kehtiks?
Kasutaja avatar
kalevcramo
Kasutaja
Postitusi: 1092
Liitunud: 16 Veebr 2008, 23:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas kalevcramo »

Palk on ju vaja kuidagi välja teenida.... :D
Charly
Kasutaja
Postitusi: 399
Liitunud: 01 Okt 2007, 15:01
Asukoht: Kurtna

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Charly »

3 meest puudu: http://sport.delfi.ee/news/korvpall/kml ... d=68378213" onclick="window.open(this.href);return false;
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Charly kirjutas:3 meest puudu: http://sport.delfi.ee/news/korvpall/kml ... d=68378213" onclick="window.open(this.href);return false;
Kaju minutid siis Gibsonile ja Kitsingu omad Fallile. Makke oli vähemalt Pärnu mängus suur hunnik õnnetust. Ega nüüd ka Fall mingi terav pliiats pole aga ehk võtab ikka mõne laua rohkem kui Makke ja heal päeval paneb mõne kulbi ka.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Kalevpoiss kirjutas:
Charly kirjutas:3 meest puudu: http://sport.delfi.ee/news/korvpall/kml ... d=68378213" onclick="window.open(this.href);return false;
Kaju minutid siis Gibsonile ja Kitsingu omad Fallile. Makke oli vähemalt Pärnu mängus suur hunnik õnnetust. Ega nüüd ka Fall mingi terav pliiats pole aga ehk võtab ikka mõne laua rohkem kui Makke ja heal päeval paneb mõne kulbi ka.

Ei tea, kas nüüd vigastustest tulenevalt, aga kihlveokontorid peavad täna soosikuks Rocki, annavad 3,5p ka händikäppi (Olybet)
Kasutaja avatar
#7
Kasutaja
Postitusi: 1898
Liitunud: 12 Mär 2007, 13:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas #7 »

Minu arvates teeb see Varraku olukorra üheks mänguks kindlasti palju lihtsamaks. Seerias nende meesteta muidugi hakkama ei saaks, aga üldiselt peaks põhiraskus olema eesliinis Elegar-Fall-Moldoveanu kanda ning tagaliinis Sokk-Millage-Gibson-Veideman-Arbet õlul (+vigastatud Abbott).
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kalevpoiss »

michaelEP kirjutas:
Kalevpoiss kirjutas:
Charly kirjutas:3 meest puudu: http://sport.delfi.ee/news/korvpall/kml ... d=68378213" onclick="window.open(this.href);return false;
Kaju minutid siis Gibsonile ja Kitsingu omad Fallile. Makke oli vähemalt Pärnu mängus suur hunnik õnnetust. Ega nüüd ka Fall mingi terav pliiats pole aga ehk võtab ikka mõne laua rohkem kui Makke ja heal päeval paneb mõne kulbi ka.

Ei tea, kas nüüd vigastustest tulenevalt, aga kihlveokontorid peavad täna soosikuks Rocki, annavad 3,5p ka händikäppi (Olybet)
Ei, see oli juba mitu päeva tagasi nii. Eks siis nähakse koduväljaku eelist.
Kasutaja avatar
Marcus
Kasutaja
Postitusi: 841
Liitunud: 01 Mär 2012, 16:41
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Marcus »

Kui kellelgi oleks võimalik terve artikkel postitada, oleks suurepärane. :)

http://epl.delfi.ee/news/sport/kalevcra ... d=68419683
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Marcus kirjutas:Kui kellelgi oleks võimalik terve artikkel postitada, oleks suurepärane. :)

http://epl.delfi.ee/news/sport/kalevcra ... d=68419683
Põhjuseid, miks Kalev/Cramo on tänavu üldiselt ebaõnnestunud, on mitu. Suurim viga peitub meeskonna koostamises.

Kui ma vaatan mängupilti, siis ma ei näe, et mängijad täiendavad üksteist. Eriti eesliinis, kus Bamba Fall ei ole viimasel lepinguaastal koos Frank Elegariga efektiivne. Ma ei tea, mis on Falli kehva hooaja täpsed põhjused, kuid on ilmselge, et ta kolmas aasta Kalev/Cramos on olnud vägagi pettumusterohke.

Mis toob mind omakorda selle juurde, et praegune olukord, kus Cramos mängib viis välismaalast, kusjuures varem oli neid rohkemgi, ei ole meeskonnale kasulik. Mulle tundub, et mängijate kvaliteedile on eelistatud kvantiteeti. Saan aru, et ilma võõramaalasteta pole võimalik välissarjades läbi lüüa, kuid neid peaks olema vähem. Kahest-kolmest kogemustega võõrmängijast piisaks täiesti. Praegu tekib olukord, kus eestlased annavad pingelistes mängulõppudes kergelt ohjad üle välismaalastele ja noored pääsevad harva platsile.

Treenerid ei motiveeri

Näiteks Martin Dorbek oli eelnevatel aastatel üks mu lemmikmängijaid. Kui ta platsile tuli, muutus mängupilt silmapilkselt. Ta tõi vajalikku intensiivsust kaitsesse ja lõhkus vastaste rütmi. Tanel Sokk ja Keith McLeod ei suutnud seda. Ometi suundus ta eelmise hooaja lõpus Raplasse, kus ta ei arene liidrina pooltki nii kiiresti kui õpipoisina tugevamas klubis. Kahju, et ta mänguaeg jäi Cramos napiks.

Alar Varrak ja Martin Müürsepp on teinud treeneripingil ära suure töö. Treeneriamet pole meelakkumine ja näen, et mõlemad pingutavad kirega. Siiski, üks puudus on Eesti treeneritel küll – kui mõni erand välja arvata, ei suuda nad mängijatesse süstida piisaval määral inspiratsiooni.

Mäletan, kui olin poisikesena korvpallilaagris. Meid õpetas üks ameeriklane, kes suutis enne kohtumist alati pidada sütitava kõne, mis tõesti pani mind tundma, et ma ei taha platsil ainult mängida, vaid tahan seal domineerida.

Eesti treenerid on iseloomult tagasihoidlikumad. Neil on enamasti eeskujulik analüüsivõime, kuid empaatilises mõõtmes jäävad nad mängijatest pigem kaugele. Nii mõneski Eesti meistriliiga klubis ei leidu meeskonnavaimu ja sära noorte silmades.

Tunnistan, et omavahel sobivaid mehi on tõesti keeruline leida. Harva tekib meeskonnas mõne nädalaga ideaalne klapp ja ühtne hingamine. Ameeriklastele meeldib mängida pigem individuaalsete oskuste, arvude ja uute lepingute nimel. Leedukad ja lätlased panustavad see-eest meeskondlikule tööle, mida on näha ka Rocki edukast hooajast. Pall liigub ja keegi ei viska vägisi peale. Cramo mängudes näeb oluliselt rohkem visete punnitamist ja peataolekut. Suurt rolli mängib liidri puudumine – pärast Armands Šķēle lahkumist pole Cramo ridades meest, kes on lõpuminutitel valmis mängu enda õlule võtma. Kogenud Tanel Sokul on kõige rohkem potentsiaali, kuid ka tema eelistab mõnikord pigem välismaalasele sööta.

VTB on liiast

VTB sarjas osalemine ei ole Kalev/Cramole emotsionaalselt kasulik. Hea küll, leegionärid saavad end näidata Vene klubide vastu ja Eesti poisidki võivad öelda, et on mänginud CSKA-ga, kuid mida on need aastad meeskonnale toonud? Ka tänavu on saadud ainult paar võitu ja järjestikused kaotused ei mõju mängijate enesekindlusele kuidagi julgustavalt.

Olgem ausad, kuna tiitlile mängib aastast aastasse ainult kaks klubi, on Eesti meistriliiga võit üsna nadi saavutus. Suunakem pilgud Balti liiga või madalama eurosarja poole, kus on reaalsemad võimalused midagi erilist korda saata.
Kõik argumendid on siit foorumist läbi käinud, a ma ei nõustu nendega väga. Oli eelmistel aastatel Rockil siin Balti Liigas ja eurochallange's vähe välismaalasi ja leedulasi sees, kuhu siis jõuti? Saadi säratute silmade eest sõimata ja välismaalaste pundi käest 4-0. Liialt lihtsustatud on need Frieri argumendid. Muidugi on iva sees ses mõttes, et kui lähed julgelt peale, siis võid lõpetada haavlid rinnas.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

Nagu ka varem maininud olen, siis mina jälle nõustun selles osas, et suur välismängijate arv teeb meeskonna mängimapanemise keeruliseks. Et asi selge oleks - ma ei arva, et suur välismängijate arv on vale! Eestis lihtsalt pole mitte ühtegi treenerit, kel selles osas piisavalt oskusi ja kogemusi on. Paljude erineva tausta ja arusaamisega (nii mängulises kui ka inimlikus mõttes) välismängijate sulandamine ühtseks meeskonnaks nõuab väga head psühholoogilist tausta. Senikaua, kui kõik iseenesest toimib saadakse hakkama, aga probleemide ilmnemisel on muutusi raske tuua. Kui leegionäre on vähem sulanduvad nad rohkem eestlastega sarnaseks ja treeneritel on lihtsam nendega hakkama saada.

See, miks eelmine aasta Rockil läks nagu läks, on natuke teine teema.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

japs kirjutas:Nagu ka varem maininud olen, siis mina jälle nõustun selles osas, et suur välismängijate arv teeb meeskonna mängimapanemise keeruliseks. Et asi selge oleks - ma ei arva, et suur välismängijate arv on vale! Eestis lihtsalt pole mitte ühtegi treenerit, kel selles osas piisavalt oskusi ja kogemusi on. Paljude erineva tausta ja arusaamisega (nii mängulises kui ka inimlikus mõttes) välismängijate sulandamine ühtseks meeskonnaks nõuab väga head psühholoogilist tausta. Senikaua, kui kõik iseenesest toimib saadakse hakkama, aga probleemide ilmnemisel on muutusi raske tuua. Kui leegionäre on vähem sulanduvad nad rohkem eestlastega sarnaseks ja treeneritel on lihtsam nendega hakkama saada.

See, miks eelmine aasta Rockil läks nagu läks, on natuke teine teema.
Rocki puhul teine teema, aga Cramo puhul mitte? Võiks ka tegelikult Cramo puhul tuua välja rida põhjusi, miks läks nagu läks ja millel pole nii väga puutumust sellesse välismaalaste, leedulaste jms teemasse.
Kuid. Pmst ma nõustun, et paljuski on asi kindlasti treeneris, just treeneri kogemustes. Ja spot on muidugi see, et kogemuste puudumine lööb välja siis, kui asjad kipuvad kraavi minema ja oleks vaja midagi ennetavalt teha või siis midagi radikaalset ette võtta, et kraavist välja saada. Siin on kogemused ikka eriti olulised.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

Rix kirjutas:
japs kirjutas:Nagu ka varem maininud olen, siis mina jälle nõustun selles osas, et suur välismängijate arv teeb meeskonna mängimapanemise keeruliseks. Et asi selge oleks - ma ei arva, et suur välismängijate arv on vale! Eestis lihtsalt pole mitte ühtegi treenerit, kel selles osas piisavalt oskusi ja kogemusi on. Paljude erineva tausta ja arusaamisega (nii mängulises kui ka inimlikus mõttes) välismängijate sulandamine ühtseks meeskonnaks nõuab väga head psühholoogilist tausta. Senikaua, kui kõik iseenesest toimib saadakse hakkama, aga probleemide ilmnemisel on muutusi raske tuua. Kui leegionäre on vähem sulanduvad nad rohkem eestlastega sarnaseks ja treeneritel on lihtsam nendega hakkama saada.

See, miks eelmine aasta Rockil läks nagu läks, on natuke teine teema.
Rocki puhul teine teema, aga Cramo puhul mitte? Võiks ka tegelikult Cramo puhul tuua välja rida põhjusi, miks läks nagu läks ja millel pole nii väga puutumust sellesse välismaalaste, leedulaste jms teemasse.
Kuid. Pmst ma nõustun, et paljuski on asi kindlasti treeneris, just treeneri kogemustes. Ja spot on muidugi see, et kogemuste puudumine lööb välja siis, kui asjad kipuvad kraavi minema ja oleks vaja midagi ennetavalt teha või siis midagi radikaalset ette võtta, et kraavist välja saada. Siin on kogemused ikka eriti olulised.
Rocki eelmise aasta puhul mõtlesin, et oluline on ka välismängijate tase ja sobivus meeskonda (+ muidugi Kullamäe hullumeelne 12 mehe mängitamine). Kui Ingram oli jackpot, siis teised 2 jätsid oma sobivuse (ja kohati ka taseme) osas kõvasti soovida. See nüüd muidugi Rocki arutelu kohta vale teema, aga eelmise aasta põhihäda oli see, et Rocki kõik pikad olid rollimängijad (ehk Nelyuboviga mindi sinilindu püüdma, saadi aga see, mis saadi)
Vaatamata viletsale tulemusele oli meeskonna sisekliima siiski kogu hooaeg korras.
Vasta