Tartu Rock

Üleüldine korvpallijutt
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas japs »

Zog kirjutas:Siin ei tasu nagu liiale ka minna, ses suhtes et, öelda et kôigil teistel Rocki mängijatel puuduvad ambitsioonid on tôenäoliselt siiski vale. Siin on asi ikkagi väga üheselt selles, et kui mitu liidrit samaaegselt individuaalselt pôruvad, sealhulgas môlemad mängujuhid, olgugi et erinevatel pôhjustel, siis ei saagi meeskond hästi mängida, kuna Rocki koosseis pole lihtsalt nii hea et oleks kohe mehi asemele vôtta. Lisaks tundub, et emotsionaalses môttes on ka kerge môôn ja nii need asjad lähevadki. Loodetavasti suudavad nad ise sellest august välja tulla, aga kui asjad varsti paremaks ei lähe, on vaja väikest raputust, olgu see siis môni muudatus koosseisus, vôi treeneripingil.

EDIT: Aga rääkida, et sellepärast et praegu kehvasti läheb on kogu see filosoofia mängida vôimalusel eestlastega täiesti vale, klubijuhid eeslid, mängijad küündimatud ja Tartu üldse üks môttetu koht, ei ole minu meelest môtet. Kes teab, kus Kalev praegu ilma VTB liigata oleks... nii rahalises môttes kui selles, milliseid leegionäre siia meelitada oleks vôimalik.
Igati nõus, jääks ikka asja juurde. Välismängijad vs eestlased pole absoluutselt teema. Ja võitlusvaimu puudumises ei saaks ma ka kuidagi ei Dorbekut, Doroninit ega Kriisat süüdistada (seda on neil kõigil rohkem kui eestlastel keskmiselt). Küsimus on ikka meeskonna mängustiilis ja keemias.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

KalevRuus kirjutas:
Huvitav, kas keegi väitis kusagil sama ka eelmise aasta aasta algul kui Arbet naases Cramosse ja oli esialgu täiesti null, samas kui Rock võttis võit võidu järel Eurochallenge sarjas ja Dorbek oli seal üks tegijaid?
Ehk igaks juhuks täpsustades: ma ei kiida siin taevani Dorbekit ega ammugi ei laida Arbetit aga ärgem hakakem loetud nädalate põhjal kedagi maha tegema ega üles pushima. Asjad võivad muutuda kiiresti, kontrollmängude põhjal pidas Valdmaagi hiljuti VTB kodulehele antud intervjuus meeskonna üheks põhiässaks Hallikut.

Gert Dorbek on alati olnud ja jääb alatiseks rollimängijaks. Kevadel toimunud KML finaalides, kus olid meeskonna 2 liidrit puudu, oleks võinud ju Rocki üks kõrgepalgalisemaid mängijaid mängu enda peale võtta, kuid suutis vist keskmiselt 6 punkti mängus visata.

Kui sa vaatad kasvõi Dorbeku KML statsi, siis näed, et kui Kalevis oli ta selline 9-10p mees, siis eelmine hooaeg Rockis 5,7p mees. Ehk selge tagasiminek. Tõsiselt arvad, et selle 6p toomisega ei saaks hakkama mõni 4 korda odavam mees, mis omakorda jätaks vaba raha kvaliteetsemate leegionäride jaoks? Lisame veel juurde, et kaitses on Dorbek täiesti saamatu, kellele jäetakse tavaliselt katta vastaste kõige ohutumad mängijad, kuna mees lihtsalt jalgadest ei liigu.

Miks veel ei ole mõtet eelmise aasta Rocki praegusega võrrelda. Eelmise hooaja eel tehti just seda, mida spordis tegema peab, toodi juurde hulgaliselt värsket verd: Dorbek, Talts, AP, Dilys, Simpson, Vene, Meister. Paika jäid vist vaid Toome, Doronin ja Timo. Kellelegi ei olnud mänguaeg garanteeritud, tuli võidelda oma koha eest.

Kontrast käesoleva hooajaga on suur. Praktiliselt kogu meeskond on sama, rollid on välja kujunenud, ei ole "ora tagumikus".

Rockis ei ole vaja mingit suurpuhastust, küsimus on just 2-3 rollimängijas, kes on ilmselgelt mugavustsoonis. Mina väidan, et ka Talts on mugavustsoonis, kui mees on selgelt väljendanud, et ta ei tahagi Rockist kuhugi lahkuda (olgu selleks ükskõik kui objektiivsed põhjused, mängule avaldab see ikka mõju).

See "uue vere toomine" ei ole minu või mõne teise huvilise väljamõeldis, seda on pidevalt toonitanud spordimaailma suurtreenerid. Samuti on tihti väjaöeldud, et kui mängija juba jääb enda maksimaalsele tasemele alla, siis tuleb ta minema saata ja utua tema kohale uus mängija. Mingit "uut tulemist" ei maksa oodata.

Ma olen täiesti veendunud, et Dorbeku-Doronini asemel peaks seal olema Paasoja-Järveläinen. Ei ole mingit küsimust, et nad on tasemelt vähemalt sama head mängijad kui Dorbek, Doroninist kõvasti paremadki. Eelarve suhtes saaks Paasoja-Järveläineni lubada endale juba puhtalt Dorbeku palgaraha eest.


Või millal siis peaks see muudatus tulema? Okei saan aru, et olulisi mänge (EC) on mängitud praegu vaid üks. Aga kui seal ei saadagi mängu käima ja hooaeg piirdub alagrupiga? Ka siis on see hetk tunnistada, et meeskond vajab muutusi? Või on siis liiga hilja ja laseme meestel edasi mängida ja 2015 suvel mõtleme, et aga paneme uuel aastal sama mansaga edasi, äkki nüüd on mehed paremad?
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Zog »

Noh, mina pakuks välja niimoodi et tuleb vaadata, kuidas praegu asjad arenevad. Kui järgmise paari nädalaga muutub olukord paremaks, tuleks sama viisi edasi minna. Kui hullemaks, siis Kullamäele kinga, ja uus mees ruttu asemele, ning tema vôib siis otsustada, kas ta tahab koosseisus muudatusi teha. Kui midagi ei muutu, siis enne uut aastat tuleks ikka mingid vangerdused teha, aga kellega ja kuidas otsustagu need kes asjaga lähemalt kursis on.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas KalevRuus »

Gert Dorbek on alati olnud ja jääb alatiseks rollimängijaks. Kevadel toimunud KML finaalides, kus olid meeskonna 2 liidrit puudu, oleks võinud ju Rocki üks kõrgepalgalisemaid mängijaid mängu enda peale võtta, kuid suutis vist keskmiselt 6 punkti mängus visata.

Kui sa vaatad kasvõi Dorbeku KML statsi, siis näed, et kui Kalevis oli ta selline 9-10p mees, siis eelmine hooaeg Rockis 5,7p mees. Ehk selge tagasiminek. Tõsiselt arvad, et selle 6p toomisega ei saaks hakkama mõni 4 korda odavam mees, mis omakorda jätaks vaba raha kvaliteetsemate leegionäride jaoks? Lisame veel juurde, et kaitses on Dorbek täiesti saamatu, kellele jäetakse tavaliselt katta vastaste kõige ohutumad mängijad, kuna mees lihtsalt jalgadest ei liigu.

Miks veel ei ole mõtet eelmise aasta Rocki praegusega võrrelda. Eelmise hooaja eel tehti just seda, mida spordis tegema peab, toodi juurde hulgaliselt värsket verd: Dorbek, Talts, AP, Dilys, Simpson, Vene, Meister. Paika jäid vist vaid Toome, Doronin ja Timo. Kellelegi ei olnud mänguaeg garanteeritud, tuli võidelda oma koha eest.

Kontrast käesoleva hooajaga on suur. Praktiliselt kogu meeskond on sama, rollid on välja kujunenud, ei ole "ora tagumikus".

Rockis ei ole vaja mingit suurpuhastust, küsimus on just 2-3 rollimängijas, kes on ilmselgelt mugavustsoonis. Mina väidan, et ka Talts on mugavustsoonis, kui mees on selgelt väljendanud, et ta ei tahagi Rockist kuhugi lahkuda (olgu selleks ükskõik kui objektiivsed põhjused, mängule avaldab see ikka mõju).

See "uue vere toomine" ei ole minu või mõne teise huvilise väljamõeldis, seda on pidevalt toonitanud spordimaailma suurtreenerid. Samuti on tihti väjaöeldud, et kui mängija juba jääb enda maksimaalsele tasemele alla, siis tuleb ta minema saata ja utua tema kohale uus mängija. Mingit "uut tulemist" ei maksa oodata.

Ma olen täiesti veendunud, et Dorbeku-Doronini asemel peaks seal olema Paasoja-Järveläinen. Ei ole mingit küsimust, et nad on tasemelt vähemalt sama head mängijad kui Dorbek, Doroninist kõvasti paremadki. Eelarve suhtes saaks Paasoja-Järveläineni lubada endale juba puhtalt Dorbeku palgaraha eest.


Või millal siis peaks see muudatus tulema? Okei saan aru, et olulisi mänge (EC) on mängitud praegu vaid üks. Aga kui seal ei saadagi mängu käima ja hooaeg piirdub alagrupiga? Ka siis on see hetk tunnistada, et meeskond vajab muutusi? Või on siis liiga hilja ja laseme meestel edasi mängida ja 2015 suvel mõtleme, et aga paneme uuel aastal sama mansaga edasi, äkki nüüd on mehed paremad?
Olen nõus, et Rocki perioodil pole Dorbek mänginud oma parimate päevade tasemel. Kuigi, ma mäletan, et eelmisel hooajal alustas ta kehvasti nagu teisedki koondislased, euromängude ajaks siiski tõusis ja oli väga oluline lüli. Eestikate finaalideks vajus tõesti jälle ära.
Selle mugavustsooniga on nii, et ega me ju ei tea. Me ei näe näiteks kuidas üks või teine mees tegutseb treeningutel, kas ilmselgelt annab endast kõik või teeb täpselt oma kohustusliku päevatöö ära, täpselt niipalju, et treener ei sõimaks.
Mäletan, et selles osas sai enne eelmise hooaja algust kõige enam kriitikat Toome - et ilmselgelt ei viitsi, ei taha jne. Kui üks ajakirjanik sellele jälle viitas, ütles Kullamäe talle mitteomaselt teravalt, et Toome on üks kõige töökamaid mängijaid üldse ja rabab iga päev valutavate põlvede kiuste. Toome tegigi korraliku hooaja ja mõneks ajaks saigi tema personaalküsimus päevakorrast maha.
Liialdus on see, et eelmisel aastal oli kõigil ora tagumikus ja kellelegi polnud mänguaeg garanteeritud. Jõujooned olid siiski samamoodi paigas. Vaevalt, et näiteks Talts pidi mänguaja pärast väga muretsema.

Aga iseenesest võinuks ju Paasoja ja Järveläineni võtta satsi küll, kuigi ma ei tea, kas see erinevatel põhjustel reaalne oli. Samas, kui me Rocki praegustest probleemidest räägime, siis need on seotud ikkagi muude asjadega - AP alavorm ja nüüd ka vigastus, Taltsi puhul samuti alavorm, Toome vigastus ning muidugi Petrukonise sobimatus. Kui need mehed oleks terved ja vormis, siis poleks ilmselt põhjust praegu kahe D- tähega mehest siin praegu üldse rääkida.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

Loomulikult nõus, ei saa panna nüüd Rocki kehva algust vaid kahe mängija arvele. Aga see madalseis on juba kestnud päris kaua - tahaks muutusi, et oleks põhjust Ülikooli tänava spordihoonesse minna. Praegune mängupilt sinna väga ei tõmba.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas vaim564 »

Rocki eksirännakud jätkuvad, suudeti avaveerand isegi K-Kalevile kaotada
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Egert »

Mis küll Taltsiga toimub? 5 minutit mängus ja käed põlvedel...
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas KalevRuus »

Viimase viie minutiga tehti vahe sisse aga kahjuks polnud näha mingit märki, et vormikõver paremuse suunas läheks.
millionaire
Kasutaja
Postitusi: 90
Liitunud: 23 Okt 2009, 10:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas millionaire »

michaelEP kirjutas:
KalevRuus kirjutas:
Huvitav, kas keegi väitis kusagil sama ka eelmise aasta aasta algul kui Arbet naases Cramosse ja oli esialgu täiesti null, samas kui Rock võttis võit võidu järel Eurochallenge sarjas ja Dorbek oli seal üks tegijaid?
Ehk igaks juhuks täpsustades: ma ei kiida siin taevani Dorbekit ega ammugi ei laida Arbetit aga ärgem hakakem loetud nädalate põhjal kedagi maha tegema ega üles pushima. Asjad võivad muutuda kiiresti, kontrollmängude põhjal pidas Valdmaagi hiljuti VTB kodulehele antud intervjuus meeskonna üheks põhiässaks Hallikut.

Gert Dorbek on alati olnud ja jääb alatiseks rollimängijaks. Kevadel toimunud KML finaalides, kus olid meeskonna 2 liidrit puudu, oleks võinud ju Rocki üks kõrgepalgalisemaid mängijaid mängu enda peale võtta, kuid suutis vist keskmiselt 6 punkti mängus visata.

Kui sa vaatad kasvõi Dorbeku KML statsi, siis näed, et kui Kalevis oli ta selline 9-10p mees, siis eelmine hooaeg Rockis 5,7p mees. Ehk selge tagasiminek. Tõsiselt arvad, et selle 6p toomisega ei saaks hakkama mõni 4 korda odavam mees, mis omakorda jätaks vaba raha kvaliteetsemate leegionäride jaoks? Lisame veel juurde, et kaitses on Dorbek täiesti saamatu, kellele jäetakse tavaliselt katta vastaste kõige ohutumad mängijad, kuna mees lihtsalt jalgadest ei liigu.

Miks veel ei ole mõtet eelmise aasta Rocki praegusega võrrelda. Eelmise hooaja eel tehti just seda, mida spordis tegema peab, toodi juurde hulgaliselt värsket verd: Dorbek, Talts, AP, Dilys, Simpson, Vene, Meister. Paika jäid vist vaid Toome, Doronin ja Timo. Kellelegi ei olnud mänguaeg garanteeritud, tuli võidelda oma koha eest.

Kontrast käesoleva hooajaga on suur. Praktiliselt kogu meeskond on sama, rollid on välja kujunenud, ei ole "ora tagumikus".

Rockis ei ole vaja mingit suurpuhastust, küsimus on just 2-3 rollimängijas, kes on ilmselgelt mugavustsoonis. Mina väidan, et ka Talts on mugavustsoonis, kui mees on selgelt väljendanud, et ta ei tahagi Rockist kuhugi lahkuda (olgu selleks ükskõik kui objektiivsed põhjused, mängule avaldab see ikka mõju).

See "uue vere toomine" ei ole minu või mõne teise huvilise väljamõeldis, seda on pidevalt toonitanud spordimaailma suurtreenerid. Samuti on tihti väjaöeldud, et kui mängija juba jääb enda maksimaalsele tasemele alla, siis tuleb ta minema saata ja utua tema kohale uus mängija. Mingit "uut tulemist" ei maksa oodata.

Ma olen täiesti veendunud, et Dorbeku-Doronini asemel peaks seal olema Paasoja-Järveläinen. Ei ole mingit küsimust, et nad on tasemelt vähemalt sama head mängijad kui Dorbek, Doroninist kõvasti paremadki. Eelarve suhtes saaks Paasoja-Järveläineni lubada endale juba puhtalt Dorbeku palgaraha eest.


Või millal siis peaks see muudatus tulema? Okei saan aru, et olulisi mänge (EC) on mängitud praegu vaid üks. Aga kui seal ei saadagi mängu käima ja hooaeg piirdub alagrupiga? Ka siis on see hetk tunnistada, et meeskond vajab muutusi? Või on siis liiga hilja ja laseme meestel edasi mängida ja 2015 suvel mõtleme, et aga paneme uuel aastal sama mansaga edasi, äkki nüüd on mehed paremad?
Rocki hooaja kehva hooaja alguse põhjused peituvad siiski sügavamal, kui Gert Dorbeki ning Marek Doronini esituses, kuigi olen nõus, et GD kehvad esitused peale Rocki kolimist on koondise algviisiku mehe puhul kõvasti küsimärke tekitanud.
Ei oska tema lepingulisi iseärasusi kommenteerida, palka saab ta ilmselt tõesti kenasti, aga tema kaitsemängu osas paned küll kõvasti puusse. Loomulikult pole ta võimeline kiireid ühtesid katma, aga samas on ta võtnud nii koondise, kui klubi eest 2-4 positsioonil olevaid mängijaid väga edukalt ja just universaalina on ta kaitsemängu poolel olnud vajalik mees nii Cramos, koondises, kui ka Rockis.
Rünnakul on ta miskipärast täiesti ära kadnud. Tema pallikäsitlus ning liigutused on alati olnud suhteliselt kehvad, aga hea füüsise (korralik põrge) pealt oli ta tegelikult just läbimurdjana üsna ohtlik - eelmisel hooajal kadus see pea täielikult ära, samuti oli ta vise kohutav. Näis kas tüüp käesoleval hooajal end kogub, aga vigastused on temast küll väga kehvapoolse rollimängija teinud.

Mis puutub Rocki kehvadesse esitustesse, siis siinkohal näitaks näpuga eelkõige Janar Taltsi (kes on seni olnud eelmise hooaja hale vari) ja Rocki veidra komplekteerimise poole.
Tanel Sokk ja Karolis Petrukonis on antud tiimi konkreetselt valet tüüpi mängijad.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas KalevRuus »

Tanel Sokk ja Karolis Petrukonis on antud tiimi konkreetselt valet tüüpi mängijad.
Olen kõige muuga su jutus nõus aga mitte Soku osas. Miks ta valet tüüpi on või miks peaks Rocki vähem sobima kui koondisesse või Cramosse?
Kui mõeldud on seda, et ta pole Simpsoni tüüpi mängija, siis seda küll aga eks Simpsonil olid jälle mängu juhtimisel omad probleemid. Ideaalis võinuks muidugi ka ühe viskajatüüpi nr 2 juurde võtta aga eks siin seadis juba rahakott piirid.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Rio »

Kui te kahtlete G Dorbeku kaitsemängus siis vaadake üleeelmise hooaja mängi Donetskiga ja vaadakse kuidas mees
Songaila vastu mängis ! Aga üldiselt on mees ikka päris ära kadunud jah.
Ega Rockil polegi ühtegi korralikku nr 2.
Kasutaja avatar
kalevcramo
Kasutaja
Postitusi: 1092
Liitunud: 16 Veebr 2008, 23:16

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas kalevcramo »

Ma räägin samuti, et Rocki eestlaste ühendav tegur on mugavus. Tartus on hea olla, linn väike ja kõik lähedal, palka maksavad tõenäoliselt rohkem kui mõni muu Eesti klubi ja pingutama nagu ka väga ei pea, sest mängida saad oma kunagise staatuse eest niikuinii. Lisaks ei pea mööda Venemaad kärutama ja "30seid pakke" saama jne jne.
Tõesti arvate, et näiteks Talts, Dorbek ja Sokk on Tartus ennast arendamas ja lootmas, et karjääris veel kuhugi edasi liikuda?
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kalevpoiss »

kalevcramo kirjutas:Ma räägin samuti, et Rocki eestlaste ühendav tegur on mugavus. Tartus on hea olla, linn väike ja kõik lähedal, palka maksavad tõenäoliselt rohkem kui mõni muu Eesti klubi ja pingutama nagu ka väga ei pea, sest mängida saad oma kunagise staatuse eest niikuinii. Lisaks ei pea mööda Venemaad kärutama ja "30seid pakke" saama jne jne.
Tõesti arvate, et näiteks Talts, Dorbek ja Sokk on Tartus ennast arendamas ja lootmas, et karjääris veel kuhugi edasi liikuda?
Ja kui nüüd mõelda, et Rock on sisuliselt 50% Eesti koondisest ...
Kasutaja avatar
Alex
Kasutaja
Postitusi: 4611
Liitunud: 26 Nov 2007, 02:26
Asukoht: Mustamäe

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Alex »

Kalevpoiss kirjutas:
kalevcramo kirjutas:Ma räägin samuti, et Rocki eestlaste ühendav tegur on mugavus. Tartus on hea olla, linn väike ja kõik lähedal, palka maksavad tõenäoliselt rohkem kui mõni muu Eesti klubi ja pingutama nagu ka väga ei pea, sest mängida saad oma kunagise staatuse eest niikuinii. Lisaks ei pea mööda Venemaad kärutama ja "30seid pakke" saama jne jne.
Tõesti arvate, et näiteks Talts, Dorbek ja Sokk on Tartus ennast arendamas ja lootmas, et karjääris veel kuhugi edasi liikuda?
Ja kui nüüd mõelda, et Rock on sisuliselt 50% Eesti koondisest ...
Jajah nagu artiklis tabavalt õeldi siis
TÜ/Rock on 2015. aasta EM-i finaalturniiril osaleva Eesti koondise taimelava.
YNWA
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

Alex kirjutas:
Kalevpoiss kirjutas:
kalevcramo kirjutas:Ma räägin samuti, et Rocki eestlaste ühendav tegur on mugavus. Tartus on hea olla, linn väike ja kõik lähedal, palka maksavad tõenäoliselt rohkem kui mõni muu Eesti klubi ja pingutama nagu ka väga ei pea, sest mängida saad oma kunagise staatuse eest niikuinii. Lisaks ei pea mööda Venemaad kärutama ja "30seid pakke" saama jne jne.
Tõesti arvate, et näiteks Talts, Dorbek ja Sokk on Tartus ennast arendamas ja lootmas, et karjääris veel kuhugi edasi liikuda?
Ja kui nüüd mõelda, et Rock on sisuliselt 50% Eesti koondisest ...
Jajah nagu artiklis tabavalt õeldi siis
TÜ/Rock on 2015. aasta EM-i finaalturniiril osaleva Eesti koondise taimelava.

Praegu oleks Rockist koondisesse võtta vaid Kurbas ja Talts.
Vasta