Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

Soho kirjutas:Praegu võib juba vist öelda, et pole rohkem kedagi juurde vaja.. Eesti liiga PO jaoks...
Võib selle Petcherovi vms ka tagasi koju lasta.
VTB hooaeg kestab aprilli lõpuni, aga nagu ma paljude kommentaaridest aru saan, siis see ei huvita enam kedagi (peale meeskonna). Eestikate põhiturniiril vist enamus mängud juba mängitud, seega mingi aeg tuleb periood, kus ainult VTB-d mängitaksegi. Vähemalt 10 võitu on sel hooajal kohustuslik.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

VTB-s on võimalik Panevezyse häbi maha pesta, vähemalt teoreetiliselt, aga see eeldaks tõsist eneseületamist.
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas MEGA IRW »

Egert kirjutas:Vähemalt 10 võitu on sel hooajal kohustuslik.
Sõna "kohustuslik" eeldab, nagu oleks kohuse mittetäitmisel ka mingid tagajärjed. Ei tea, et seni ühelgi aastal oleks mingeid tagajärgi olnud. VTBsse saadi ikka, Varrak lösutab ka mõnusasti edasi.

Aga VTBs mõni võit ikka tuleb, eriti hooaja lõpul kui playoff kohad selgeks ja mõni võibolla pingipoistegagi Tallinna tuleb?
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Egert kirjutas:
Soho kirjutas:Praegu võib juba vist öelda, et pole rohkem kedagi juurde vaja.. Eesti liiga PO jaoks...
Võib selle Petcherovi vms ka tagasi koju lasta.
VTB hooaeg kestab aprilli lõpuni, aga nagu ma paljude kommentaaridest aru saan, siis see ei huvita enam kedagi (peale meeskonna). Eestikate põhiturniiril vist enamus mängud juba mängitud, seega mingi aeg tuleb periood, kus ainult VTB-d mängitaksegi. Vähemalt 10 võitu on sel hooajal kohustuslik.
Mind huvitab. Väga, sest on reaalne võimalus ennast ületada siiski. Kokkuvõttes ei saa ühtegi turnat sellise suhtumisega nagu B liigat sel hooajal mängida. Karikas näitas ka seda...
Karta oli, et sellise graafiku puhul tuleb teatud mängudes suhtumisega võidelda, aga et see sellises play-offis juhtub, nagu mängitaks ikka veel alagruppi, mis ei otsusta midagi, tundub uskumatu. Kuid endiselt pean VTBs üle kümne võidu saavutamist suuremaks saavutuseks kui B liiga poolfinaale. Mis fännile on veel kuidagi lubatud, mängijatele tegelikult pole....
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

Mind näiteks VTB ikka huvitab veel, eestikad samuti. Seda kuidas BBL'ist välja langeti on muidugi raske andestada, aga nii kergelt ei tohi alla anda. Kas vôi neid samu koondise mehi, vôi ka klubi tulevikku silmas pidades on tähtis kuni lôpuni maksimaalselt pingutada. Uue mehe toomise üle vôib vaielda, aga ma ütleks et pigem jah. Minu meelest on kôrgema taseme hoidmine tähtsam, kui kellelegi kunstlikult mänguaja tekitamine. Pealegi ei näe ma seda, et Kitsing Kanguri ja Vene kôrval palju minuteid saaks.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Häbi saab maha pesta ainult VTB play-offi jõudmine. Kas tuleb 7,8 või 10 võitu, siin suurt erinevust ei ole. Tavaline põhiturniiri pusimine. Kui meeskonnal oleks sisu, siis mingi äärmise ime ja joppamise puhul võiks isegi play-off konkurents kõne alla tulla aga praegult...
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Kui võidetakse võõrsil Kr.Krõlja ja hea õnne korral üks kahest (kas Jenissei või Astana), siis kodus Zeniit, Bisons, Kr.Oktjabr, + 2xTsmoki, siis on võimalik koguda 12-13 võitu. Aga see on ideaal.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Kui meeskond suudaks näidata pidevalt stabiilset taset ja neil oleks ka tegelikku sisu, siis oleks suure õnnestumise puhul selline stsenaarium isegi... noh mõeldav. Aga hetkel ma ei usu seda.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

VTB play-off on absoluutselt ebareaaalne, mõelge reaalselt.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Täna on. Aga kui meeskond hingaks tõeliselt ühtselt, kõik mängijad annaksid endast alati maksimumi ja leitaks Freimanise asemel uus vääriline asendaja, siis iseenesest potentsiaalilt ei saa seda välistada. Keskmine ja tagumine osa on liigas väga ühtlane. Aga sellise sisuta ja hingeta koosluse puhul nagu seda täna näha oli - ma ei usu, et raskes olukorras, otsustavates mängudes suudetakse murdumist vältida.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

KalevRuus kirjutas:VTB play-off on absoluutselt ebareaaalne, mõelge reaalselt.
Meeskonna võimete poolest kindlasti mitte, 7.-8. koht ideaalse õnnestumise korral oleks saavutatav, praegu on Riia VEF 8. kohal, keda me kodus võitsime, aga see nõuaks ideaalset õnnestumist ja et meeskond mängib maksimumi välja. See viimane on olnud Eesti meeskondade puhul muutunud sageli selleks kirstunaelaks, ei suudeta mänguks häälestuda ja antakse juba enne mängu alla. Treeneripink on meil samuti nõrk koht. Mitte, et Varrak oleks lootusetult kehv treener, aga selle taseme jaoks ta peab veel kasvama.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

vaim564 kirjutas:
KalevRuus kirjutas:VTB play-off on absoluutselt ebareaaalne, mõelge reaalselt.
Meeskonna võimete poolest kindlasti mitte, 7.-8. koht ideaalse õnnestumise korral oleks saavutatav, praegu on Riia VEF 8. kohal, keda me kodus võitsime, aga see nõuaks ideaalset õnnestumist ja et meeskond mängib maksimumi välja. See viimane on olnud Eesti meeskondade puhul muutunud sageli selleks kirstunaelaks, ei suudeta mänguks häälestuda ja antakse juba enne mängu alla. Treeneripink on meil samuti nõrk koht. Mitte, et Varrak oleks lootusetult kehv treener, aga selle taseme jaoks ta peab veel kasvama.
See pole näitaja, et VEF on 8 kohal. Et play-offi pääseda, peaks klubi võitma pea kõik omasugused ja üllatama kedagi suurematest. Seda ilma Freimaniseta. Reaalne see kahjuks ei ole.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

Noh Varrak on tipptasemel spetsialist, ja ilma igasuguse irooniata kusjuures, ja Müür-Sepal on hindamatud kogemused mängijana. Ma usun et ka pikas perspektiivis on Varrak hea meeskonna liitja, rahulik ja asjalik, samas nõudlik ja vahel ka piisavalt emotsionaalne. Aga... tema käe all on neid "tuima näoga" mänge ikkagi kuidagi palju olnud. Ma ei tea, kuidas, aga kuidagi peab see ära lõpema. Ma ei ütle, et Kullamäe või Sõber on paremad treenerid, aga seda, et Rock või eriti Tarvas tuleks mängule ja ei annaks endast maksimumi, näeb ikkagi võrdlemisi harvem, kui Kalevi puhul. Okei, on erinevad koormused, Kalevi jaoks vastaste tasemed kõiguvad rohkem jne jne, aga need kõik on sellised lahjad vabandused.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Zog kirjutas:Noh Varrak on tipptasemel spetsialist, ja ilma igasuguse irooniata kusjuures, ja Müür-Sepal on hindamatud kogemused mängijana. Ma usun et ka pikas perspektiivis on Varrak hea meeskonna liitja, rahulik ja asjalik, samas nõudlik ja vahel ka piisavalt emotsionaalne. Aga... tema käe all on neid "tuima näoga" mänge ikkagi kuidagi palju olnud. Ma ei tea, kuidas, aga kuidagi peab see ära lõpema. Ma ei ütle, et Kullamäe või Sõber on paremad treenerid, aga seda, et Rock või eriti Tarvas tuleks mängule ja ei annaks endast maksimumi, näeb ikkagi võrdlemisi harvem, kui Kalevi puhul. Okei, on erinevad koormused, Kalevi jaoks vastaste tasemed kõiguvad rohkem jne jne, aga need kõik on sellised lahjad vabandused.
3 mängu nädalas on lahja vabandus? Ok siis ...
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

Noh ma siis huvi pärast vaatasin NBA mängude graafikut. Sacramento Kings'il on vahemikus 5. veebruar - 4. märts 12 mängu. Ehk siis kolm mängu nädalas, iga nädal. Ja iga mäng on 48 minutit, iga mäng on tähtis. Mängijad on küll kiiremad, paremad, tugevamad, aga ka tase on kõrgem, tamp on kõvem.

Fakt on see, et ka Kalev on professionaalne meeskond. Endast parima andmine on nende mängijate jaoks töö, see on nende kohustus. Ning minu meelest on see enesestmõistetav et fännid seda ka meeskonnalt nõuavad.
Vasta