Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Zog kirjutas:Noh ma siis huvi pärast vaatasin NBA mängude graafikut. Sacramento Kings'il on vahemikus 5. veebruar - 4. märts 12 mängu. Ehk siis kolm mängu nädalas, iga nädal. Ja iga mäng on 48 minutit, iga mäng on tähtis. Mängijad on küll kiiremad, paremad, tugevamad, aga ka tase on kõrgem, tamp on kõvem.

Fakt on see, et ka Kalev on professionaalne meeskond. Endast parima andmine on nende mängijate jaoks töö, see on nende kohustus. Ning minu meelest on see enesestmõistetav et fännid seda ka meeskonnalt nõuavad.
NBA...stopped reading there...
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

What?? Et ma ei saa Kalevi meestelt eeldada, et nad PINGUTAKSID sama palju, kui maailma parimad? Aga milleks nad siis üldse korvpalliga tegelevad?
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Ma annan vabalt andeks, et põhiturniiril mõni mäng kaotatakse. Nii KML kui ka BBLis. Aga ma ei saa aktsepteerida seda, et BBL play-off mängu suhtutakse vähema keskendumisega kui VTB põhihooaja mängu. Olukorras, kus VTBs on play-offi pääsemine üldse ebareaalne. Kvaliteetseid meeskondi/mängijaid eraldab keskpärastest see, et nad suudavad ennast just otsustavates mängudes kokku võtta, on play-offides tegijad. Juhuslikke põhihooaja võite tuleb pea alati. Mitte, et ma alahindaks seda, et sel hooajal on võitude arvult ka kogunumbrina suur samm edasi astutud (jah siin võib ka rääkida sellest, et liiga keskmine tase on veidi langenud ja kui kaks alagruppi kokku panna ongi jõukohasemaid vastaseid rohkem - vaatamata sellele on selge samm ikkagi edasi tehtud). Aga ikkagi, ka need mängijad, kes ainult isiklikku statistikat taga ajavad peaksid aru saama, et tippklubis lepingu pakkumisel vaadatakse ka muud - esiteks seda, kas lisaks heale isiklikule statistikale tehakse ka meeskond paremaks, tuuakse võite - selles osas on meie liidrid see hooaeg sammu edasi astunud (ok Machado on päris uus mees aga näiteks Elegar). Samas. ma arvan, et päris tähelepanuta ei jääta ka BBL play-off kaotust. Ikkagi ainus play-off rahvusvahelises sarjas, kuhu jõutud on. Isegi kui leegionärid ainult endale mõtlevad ja muidu BBL ja KML sirge jalaga võtavad siis vähemalt BBL PLAY-OFFIKS peaks ikka ennast kokku võtma, kui tahetakse tõestada, et saadaks kõrgemal tasemel hakkama.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Zog kirjutas:What?? Et ma ei saa Kalevi meestelt eeldada, et nad PINGUTAKSID sama palju, kui maailma parimad? Aga milleks nad siis üldse korvpalliga tegelevad?
Jah...vaatasin Sacramento Kingsi mängu ja seal nad ka ei pingutanud. Üks hea video on sellest ka veel, eesotsas Cousinsiga, küll leiad. Ja nendel meestele makstakse, meeskond kordi suurem, reisitakse tšarteritega... NBA võrdlus ei päde üldse, tegelt ka.
http://www.sportando.com/en/usa/nba/151 ... r-see.html
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

No sellisel juhul on probleem mõlemas meeskonnas. Fakt on see, et professionaalselt sportlaselt ootan mina professionaalset suhtumist. Ja neid näiteid, vähemalt mängijate osas, kes sellega ka reaalselt hakkama saavad, et nad ei tule platsile kummi venitama, on piisavalt, et tõestada, et see on võimalik.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

üldiselt mulle tundus juba eelmisel neljapäeval kodumängu vaadates, et vaheajal oleks pidanud Varrak mingi raske asja vastu seina viskama, mõne mehe dushi alla ja riidesse panema saatma ja teistele üritama ükskõik mis vahenditega selgeks teha, et tegemist on play-offiga, esimese päris tõsise mänguga sellel hooajal ja siin ei saa allahindlust teha. Ma ei tea, kas tookord suht ok viimane veerand ja väga hea mäng NN vastu uinutas meeskonna enda ka ära ja enne Leetu minekut ei tegeletud motiveerimisega, selgeks tegemisega, et on praegu KÕIGE TÄHTSAM mäng tulemas, arvati, et tuleb niisama ära. Või siis Varrak tõesti selles mõttes ei käi meeskonnast üle...
ok
Kasutaja
Postitusi: 490
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas ok »

Kui põhihooajal on 82 mängu, siis iga mäng ei ole liiga oluline. Show on küll ja raha tiksub, aga sportlikus mõttes on 82 mängu enne play-offi nonsens. Sama haige nagu Kalevi hooaja mängude arv.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

nojah kirjutas:üldiselt mulle tundus juba eelmisel neljapäeval kodumängu vaadates, et vaheajal oleks pidanud Varrak mingi raske asja vastu seina viskama, mõne mehe dushi alla ja riidesse panema saatma ja teistele üritama ükskõik mis vahenditega selgeks teha, et tegemist on play-offiga, esimese päris tõsise mänguga sellel hooajal ja siin ei saa allahindlust teha. Ma ei tea, kas tookord suht ok viimane veerand ja väga hea mäng NN vastu uinutas meeskonna enda ka ära ja enne Leetu minekut ei tegeletud motiveerimisega, selgeks tegemisega, et on praegu KÕIGE TÄHTSAM mäng tulemas, arvati, et tuleb niisama ära. Või siis Varrak tõesti selles mõttes ei käi meeskonnast üle...
Aeg-ajalt ei käi jah. Treener võib ka mängijatele kallale minna, aga ikka ei mõju. Antud juhul olid minu meelest mängijad tõesti ebaprofessionaalsed, seda erinevatel põhjustel, mida me aimame, aga ei tea. tahaks öelda, et juhtub, aga kõlab vabandusena. Sellist suhtumist play-offis ei ootaks tõesti, aga ju siis mõningate mängijate jaoks ikkagi on b liiga play off kuskil leedus reamäng. Ja Varrak ei suutnud ka neid selleks mobiliseerida.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Pauk
Kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 28 Sept 2010, 23:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Pauk »

Tea kas on Varrakut siin mõtet sõimata, kindlasti on ka tema süüd aga ... Omanikud oleks pidanud ikka enne hooaega prioriteedid paika panema kas VTB või Balti liiga. Ilmselgelt on liiga palju mänge, kui balti liiga siis oleks saanud odavamate leegionääridega ka mängida. Kui palju kulus raha baltikumi reisidele ? Kas selle raha eest oleks saanud veel mõne tugevama leegionääri? Et VTB- s kindlalt play offi pääseda... Järgmine aasta tuleb mingi valik teha, kõiki liigasi lihtsalt mehed ei vea või ei taha mängida. Ei ole ka sada vingumist, et liiga palju mänge.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Siin võib ka see point olla, kui algul mängiti suure koosseisuga, siis teine koosseis oli motiveeritud ja võttis BBL tõsiselt, seal oli neil võimalus end näidata ning see tõi ka tulemust. Kui koosseis jäi väiksemaks ning kõikides liigades mängiti ühe koosseisuga, siis põhikoosseis ei olnud BBL-s rabamiseks enam motiveeritud ja võttis neid mänge kergemalt.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

vaim564 kirjutas:Siin võib ka see point olla, kui algul mängiti suure koosseisuga, siis teine koosseis oli motiveeritud ja võttis BBL tõsiselt, seal oli neil võimalus end näidata ning see tõi ka tulemust. Kui koosseis jäi väiksemaks ning kõikides liigades mängiti ühe koosseisuga, siis põhikoosseis ei olnud BBL-s rabamiseks enam motiveeritud ja võttis neid mänge kergemalt.
Arvan, et oled tõele päris lähedal, kuigi Varrak intekas eitab, et motivatsiooni ja häälestumisega probleeme oli. Igaüks, kes aga mängu vaatab, näeb, et selline pallikaotuste arv tuli paljuski puuduliku keskendumise pealt, sest ei olnud Lietkabelise kaitse nüüd küll miski meeletu, tavaline surveta ja passiivne maa-ala. Ja need, kes hooaja algul B Liigas motiveeritult möllasid olid näost suisa valged, mängu käest libisemisel muutusid veelgi ebakindlamaks. Ja pigem oli probleem kaitses, mis sageli ongi enesesund ja kokkuvõtmise küsimus.
Selge see, et sellise mängude hulgaga ei saa uut hooaega alustada. Ma ei tea, kas see oleks olnud võimalik, aga Balti liigalt oleks pidanud võitlema ultimaatumiga välja klausli, mille said Vents ja Rock ja Siau. Või siis loobuma. EMV lihtsalt pole võimalik loobuda, selge ka see.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Rix kirjutas:
vaim564 kirjutas:Siin võib ka see point olla, kui algul mängiti suure koosseisuga, siis teine koosseis oli motiveeritud ja võttis BBL tõsiselt, seal oli neil võimalus end näidata ning see tõi ka tulemust. Kui koosseis jäi väiksemaks ning kõikides liigades mängiti ühe koosseisuga, siis põhikoosseis ei olnud BBL-s rabamiseks enam motiveeritud ja võttis neid mänge kergemalt.
Arvan, et oled tõele päris lähedal, kuigi Varrak intekas eitab, et motivatsiooni ja häälestumisega probleeme oli. Igaüks, kes aga mängu vaatab, näeb, et selline pallikaotuste arv tuli paljuski puuduliku keskendumise pealt, sest ei olnud Lietkabelise kaitse nüüd küll miski meeletu, tavaline surveta ja passiivne maa-ala. Ja need, kes hooaja algul B Liigas motiveeritult möllasid olid näost suisa valged, mängu käest libisemisel muutusid veelgi ebakindlamaks. Ja pigem oli probleem kaitses, mis sageli ongi enesesund ja kokkuvõtmise küsimus.
Selge see, et sellise mängude hulgaga ei saa uut hooaega alustada. Ma ei tea, kas see oleks olnud võimalik, aga Balti liigalt oleks pidanud võitlema ultimaatumiga välja klausli, mille said Vents ja Rock ja Siau. Või siis loobuma. EMV lihtsalt pole võimalik loobuda, selge ka see.
Ma ei näe põhjust, miks BBL-i juhtkond oleks pidanud siinkohal Cramole mingi erandi tegema. Need teised satsid vabastati põhiturnalt ju eelmise aasta tulemuste eest, mille eest oleks pidanud Kalevit vabastama?
Aga see selleks, ka sisulises mõttes oli minu hinnangul BBLis osalemine positiivne. Graafik oli jõhker aga plusse oli ka. Praegu, peale tappasaamist on Paugul hea teoretiseerida, et äkki Balti liigast loobumise hinnaga saaks VTB-s "kindlalt play-offi" aga see on tagantjärgi teooria. Hooaja eel rääkisime kui üks mees, et VTBs tuleb nagunii vaid paar võitu ja heal juhul ei jääda viimaseks, samas BBLis peaks eesmärgiks olema tiitel. Ja kui jõutuks poolfinaali välja, olnuks need mängud ja võimalik finaal sel hetkel absoluutne prioriteet nii meeskonna kui fännide jaoks ning VTB osas olnuks suhtumine, et "nüüd tuleb BBL lõpuks kinni panna, tulgu VTBs siis selle arvelt üks kaotus rohkem või mitte". Paraku nii ei läinud.
Ja minu jaoks on oluline seegi, et BBLi põhiturniiril said väärt karastuse ja häid mänge Olmre, Kitsing ja teised, kes VTBs hooaja esimesel poolel suurt mängida ei saanud. Usun, et ka meeskonna vaimule mõjusid need napid aga varumeestega saadud võidud kasulikult ning ehk mõni mees, nt Singler tänu neile mängudele on hiljem ka VTBs senisest suurema panuse andnud?
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

KalevRuus kirjutas:
Rix kirjutas:
vaim564 kirjutas:Siin võib ka see point olla, kui algul mängiti suure koosseisuga, siis teine koosseis oli motiveeritud ja võttis BBL tõsiselt, seal oli neil võimalus end näidata ning see tõi ka tulemust. Kui koosseis jäi väiksemaks ning kõikides liigades mängiti ühe koosseisuga, siis põhikoosseis ei olnud BBL-s rabamiseks enam motiveeritud ja võttis neid mänge kergemalt.
Arvan, et oled tõele päris lähedal, kuigi Varrak intekas eitab, et motivatsiooni ja häälestumisega probleeme oli. Igaüks, kes aga mängu vaatab, näeb, et selline pallikaotuste arv tuli paljuski puuduliku keskendumise pealt, sest ei olnud Lietkabelise kaitse nüüd küll miski meeletu, tavaline surveta ja passiivne maa-ala. Ja need, kes hooaja algul B Liigas motiveeritult möllasid olid näost suisa valged, mängu käest libisemisel muutusid veelgi ebakindlamaks. Ja pigem oli probleem kaitses, mis sageli ongi enesesund ja kokkuvõtmise küsimus.
Selge see, et sellise mängude hulgaga ei saa uut hooaega alustada. Ma ei tea, kas see oleks olnud võimalik, aga Balti liigalt oleks pidanud võitlema ultimaatumiga välja klausli, mille said Vents ja Rock ja Siau. Või siis loobuma. EMV lihtsalt pole võimalik loobuda, selge ka see.
Ma ei näe põhjust, miks BBL-i juhtkond oleks pidanud siinkohal Cramole mingi erandi tegema. Need teised satsid vabastati põhiturnalt ju eelmise aasta tulemuste eest, mille eest oleks pidanud Kalevit vabastama?
Aga see selleks, ka sisulises mõttes oli minu hinnangul BBLis osalemine positiivne. Graafik oli jõhker aga plusse oli ka. Praegu, peale tappasaamist on Paugul hea teoretiseerida, et äkki Balti liigast loobumise hinnaga saaks VTB-s "kindlalt play-offi" aga see on tagantjärgi teooria. Hooaja eel rääkisime kui üks mees, et VTBs tuleb nagunii vaid paar võitu ja heal juhul ei jääda viimaseks, samas BBLis peaks eesmärgiks olema tiitel. Ja kui jõutuks poolfinaali välja, olnuks need mängud ja võimalik finaal sel hetkel absoluutne prioriteet nii meeskonna kui fännide jaoks ning VTB osas olnuks suhtumine, et "nüüd tuleb BBL lõpuks kinni panna, tulgu VTBs siis selle arvelt üks kaotus rohkem või mitte". Paraku nii ei läinud.
Ja minu jaoks on oluline seegi, et BBLi põhiturniiril said väärt karastuse ja häid mänge Olmre, Kitsing ja teised, kes VTBs hooaja esimesel poolel suurt mängida ei saanud. Usun, et ka meeskonna vaimule mõjusid need napid aga varumeestega saadud võidud kasulikult ning ehk mõni mees, nt Singler tänu neile mängudele on hiljem ka VTBs senisest suurema panuse andnud?
Tegelt vist isegi nn mitteametlikult pakuti Cramole seda varianti, aga kuna VTB polnud ju sugugi kindel hooaja lõppedes ja isegi vist alguses, siis regati enne BBLi ära end ja siis muidugi polnud enam pääsu. Kokkuvõttes BBLi alagrupis lihtsalt vedas ka, et sisse sattus Soome ja Läti meeskonnad mitte Leedu keskmikud, sest siis oleks sõitu ikka kõvasti rohkem panustama pidanud ja selle arvelt oleks ka jäänud ettevalmistus- ja muud aega veelgi vähemaks. Finaal olnuks muidugi absoluutne prioriteet, seda ka vast mängijate jaoks, kuid tundub, et play-offi esimene ring mängiti suhtumisega "tuleb siis tuleb, kui ei tule no aamen sellega" va mõned mehed.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Ma ei saa ikkagi aru - põhimehed tegid ju omad ära. Kas sa tahad öelda, et vahetusmehed läksid siis sellise suhtumisega, et ah savi mis saab?
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Kalevpoiss kirjutas:Ma ei saa ikkagi aru - põhimehed tegid ju omad ära. Kas sa tahad öelda, et vahetusmehed läksid siis sellise suhtumisega, et ah savi mis saab?

Kui sa nüüd räägid eilsest mängust, siis küll kuidagi ei saa öelda, et põhimehed oleks oma ära teinud. Põruti ikka kollektiivselt.

Negatiivse poole pealt mõne statsi read.
Elegar 7 pallikaotust, -19
Veidemann 3 palliakotust, -17
Arbet vabavisked 2/6, -9
Machado 4 pallikaotust -9

Kamba peale 3 ründelauda

Nüüd peale esimese emotsiooni ja pettumuse lahtumis (ka mängijatel) tuleb nüüd hooaja päästmiseks teha VTB-s kõva hooaja lõpp. Praegu on kaheksandal kohal oleval VEF-l 7 võitu ja 15. kohal oleval Bisonsil 4 võitu. Kalev oma 6 võiduga on seal vahel.

Ütleme nii, kui juthub väiksemat sorti ime ja tuleb VTB P/O koht, siis võib see BBL krahh kiiresti ununeda. Kui VTB-s tuleb aga selline 13-14 koht, siis jääb see BBL veel kauaks hinge.
Vasta