Tartu Rock

Üleüldine korvpallijutt
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Egert »

michaelEP kirjutas:Rixiga üldjoontes nõus. Ka mina tahaks Tartus uusi ja nooremaid nägusid näha. Küll häirivad mind topeltstandardid. Cramo väljalangemisel BBL-st oli su seisukoht, et so what? Põhiliiga on ju VTB. Aga kuidagi muuseas unustad ära, et Rockil oli samuti BBL ju teisejärguline sari. Peamine oli ikka Eurochallenge. Seal täideti oma miinimumeesmärk ikkagi ära.

Mäletan ka eelmine aasta seisukohti, et kuidas me Kalevit ja Rocki võrdleme kui nad osalevad erinevates välissarjades. No see aasta osalesid nad ka ühes ühoses välisliigas. Nüüd see mõõdupuu enam ei kõlba?
Ongi noh, kuidas saab Cramo uudis kaotusest rohkem leheruumi kui Rocki superviik Liepajaga? Ei ole mina kuskilt kuulnud, et BBL Rocki jaoks teisejärguline oleks... Kullamäe ütles juba enne Ventspilsi mängu, et pinged on maas ja nüüd saab hooaja lõpuni tiksuda. Milles probleem? Muide, kas Balti liigas pronksi peale ka mängitakse?

E: By the way, minu arust ongi Ventspils tugevam meeskond kui Rock, aga peale sauna tulla kaotust õigustama ja näpuga näitama, et "näe, Cramo kaotas ju ka", on naeruväärne.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas KalevRuus »

E: By the way, minu arust ongi Ventspils tugevam meeskond kui Rock, aga peale sauna tulla kaotust õigustama ja näpuga näitama, et "näe, Cramo kaotas ju ka", on naeruväärne.
Vaata ikka, kes taolisi võrdlusi siin tegema hakkas.
Fakt on see, et veel naeruväärsem on hakata musta valgeks rääkima olukorras, kus üks kaotas poolfinaalis, teine kaheksandikfinaalis. Hõisata pole tegelikult kellelgi midagi. Lietkabelisel alla jäämine OLI räige põrumine ja eilset lutti mahendab ainult natuke asjaolu, et läbi ussi m...i vähemalt poolfinaali jõuti. Kokkuvõttes läks Eesti klubidel taas, et "tahtsime parimat aga välja kukkus nagu alati".
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Egert »

KalevRuus kirjutas:
E: By the way, minu arust ongi Ventspils tugevam meeskond kui Rock, aga peale sauna tulla kaotust õigustama ja näpuga näitama, et "näe, Cramo kaotas ju ka", on naeruväärne.
Vaata ikka, kes taolisi võrdlusi siin tegema hakkas.
Fakt on see, et veel naeruväärsem on hakata musta valgeks rääkima olukorras, kus üks kaotas poolfinaalis, teine kaheksandikfinaalis. Hõisata pole tegelikult kellelgi midagi. Lietkabelisel alla jäämine OLI räige põrumine ja eilset lutti mahendab ainult natuke asjaolu, et läbi ussi m...i vähemalt poolfinaali jõuti. Kokkuvõttes läks Eesti klubidel taas, et "tahtsime parimat aga välja kukkus nagu alati".
Hõisata ei olegi midagi, vähemalt mitte Balti liigas. Cramo sai korraliku pasarahe pärast seda kaotust Lietkabelisele, õigustatult. Seetõttu ongi naeruväärne see Mihkli vingumine siin, et Rockile tehakse jälle liiga...
Pullu
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 26 Mai 2013, 10:33

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Pullu »

Nii palju ehk oli erinevust, et Kalev mängis alagruppi ning enamjaolt teise koosseisuga. Rock aga mängis otse Playoffi. Lisaks Rocki ei seganud miskit valmistumaks eilseks mänguks. Kalev pidi VTB vahepeal ka ühe kiire "sutsaka" tegema. Usun, et selleks mänguks ei valmistatud nii nagu VTB mängudeks. Kindlasti Varrak võttis kergemalt ja ka mängijad. Kindlasti oli siin karuteene ka Kalevi võidul NN üle.

Teemast veidi mööda aga minu arust oleks pidanud Kalev mängima nii BBL mänge, kui ka KML põhiturniiri koguaeg selle teise koosseisuga. Nii füüsiliselt kui ka vaimselt oleks see mehi kõvasti säästnud. Lisaks oleks saanud teised mehed mänguaega.
Minu näida. PG Dorbek 30min näiteks Veidemann teeb 10 min
SG Olmre 30 min + Kasvõi esiliigast Orumaa 10 min
SF Singler 25 min + Kajupank 15 min
PF/C Kitsing 30 min + Kupsas 30 min + 20 Hallik

Muidugi vahepeal võib kaasta ka nn põhimehi aga mitte iga mäng ja nii suure koormusega. Okei saan aru, et kui tulid uued mehed, oli vaja kokku mängu harjutada. See on minu arvamus olnud kogu hooaja
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

Egert kirjutas:
KalevRuus kirjutas:
E: By the way, minu arust ongi Ventspils tugevam meeskond kui Rock, aga peale sauna tulla kaotust õigustama ja näpuga näitama, et "näe, Cramo kaotas ju ka", on naeruväärne.
Vaata ikka, kes taolisi võrdlusi siin tegema hakkas.
Fakt on see, et veel naeruväärsem on hakata musta valgeks rääkima olukorras, kus üks kaotas poolfinaalis, teine kaheksandikfinaalis. Hõisata pole tegelikult kellelgi midagi. Lietkabelisel alla jäämine OLI räige põrumine ja eilset lutti mahendab ainult natuke asjaolu, et läbi ussi m...i vähemalt poolfinaali jõuti. Kokkuvõttes läks Eesti klubidel taas, et "tahtsime parimat aga välja kukkus nagu alati".
Hõisata ei olegi midagi, vähemalt mitte Balti liigas. Cramo sai korraliku pasarahe pärast seda kaotust Lietkabelisele, õigustatult. Seetõttu ongi naeruväärne see Mihkli vingumine siin, et Rockile tehakse jälle liiga...

Ma saan aru, et nüüd Tabasalu elu läbi ja ees ootab Tallinna Ülikool ja praegu hing on vägevust täis. Aga vaata nüüd korra eelmisele lehele siin teemas ja vaata kes Lietkabelise mängu teema (Rock vs Kalev) üldse sisse tõi. Funktsionaalset lugemisoskust läheb hilisemas elus vaja.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Egert »

michaelEP kirjutas:
Egert kirjutas:Hõisata ei olegi midagi, vähemalt mitte Balti liigas. Cramo sai korraliku pasarahe pärast seda kaotust Lietkabelisele, õigustatult. Seetõttu ongi naeruväärne see Mihkli vingumine siin, et Rockile tehakse jälle liiga...
Ma saan aru, et nüüd Tabasalu elu läbi ja ees ootab Tallinna Ülikool ja praegu hing on vägevust täis. Aga vaata nüüd korra eelmisele lehele siin teemas ja vaata kes Lietkabelise mängu teema (Rock vs Kalev) üldse sisse tõi. Funktsionaalset lugemisoskust läheb hilisemas elus vaja.
Tundub, et puudutasin valusat kohta, kui juba isiklik elu mängu tuuakse. Huvitav, kuidas see antud teemaga üldse praegu seotud on... Võid sellest mulle edaspidi otse postkasti kirjutada.
Pullu kirjutas:Teemast veidi mööda aga minu arust oleks pidanud Kalev mängima nii BBL mänge, kui ka KML põhiturniiri koguaeg selle teise koosseisuga. Nii füüsiliselt kui ka vaimselt oleks see mehi kõvasti säästnud. Lisaks oleks saanud teised mehed mänguaega.
Minu näida. PG Dorbek 30min näiteks Veidemann teeb 10 min
SG Olmre 30 min + Kasvõi esiliigast Orumaa 10 min
SF Singler 25 min + Kajupank 15 min
PF/C Kitsing 30 min + Kupsas 30 min + 20 Hallik

Muidugi vahepeal võib kaasta ka nn põhimehi aga mitte iga mäng ja nii suure koormusega. Okei saan aru, et kui tulid uued mehed, oli vaja kokku mängu harjutada. See on minu arvamus olnud kogu hooaja
Ei saanud ju mingi aeg enam teise koosseisuga jätkata. Piisas ainult ühe-kahe mehe vigastusest ja olidki juba rotatsioonid segamini.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas japs »

Ma ei saa enam üldse aru mille üle vaieldakse...
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kalevpoiss »

japs kirjutas:Ma ei saa enam üldse aru mille üle vaieldakse...
Vaieldakse selle üle, et kui Cramo kukkus BBL-st veerandfinaalis välja, siis miks Rock peaks Ventspilsi vastu paremini esinema.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Rix »

Kalevpoiss kirjutas:
japs kirjutas:Ma ei saa enam üldse aru mille üle vaieldakse...
Vaieldakse selle üle, et kui Cramo kukkus BBL-st veerandfinaalis välja, siis miks Rock peaks Ventspilsi vastu paremini esinema.
Ei, minu meelest ikka seda, kas BBL oli Rockile, hea või väga hea vms. Minu meelest kolm, emotsionaalses mõttes kaks. Aga võrdlus Cramoga annaks alust nagu hinnet tõsta...millega ma ei nõustu, kui see aga Rocki poolehoidjatel tuju tõstab, siis las olla.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

Rix kirjutas:
Kalevpoiss kirjutas:
japs kirjutas:Ma ei saa enam üldse aru mille üle vaieldakse...
Vaieldakse selle üle, et kui Cramo kukkus BBL-st veerandfinaalis välja, siis miks Rock peaks Ventspilsi vastu paremini esinema.
Ei, minu meelest ikka seda, kas BBL oli Rockile, hea või väga hea vms. Minu meelest kolm, emotsionaalses mõttes kaks. Aga võrdlus Cramoga annaks alust nagu hinnet tõsta...millega ma ei nõustu, kui see aga Rocki poolehoidjatel tuju tõstab, siis las olla.

Eesti klubid pole Balti Liigas kunagi finaali jõudnud. 3 korda on poolfinaali jõudnud Rock ja ühe korra Kalev. Ometi pead sa nüüd poolfinaali jõudmist kõigeks rahuldavaks? Veidi üle ei hinda Eesti klubide taset?

Mind lihtsalt ajab närvi see retoorika, et kaotus 1/8 finaalis ja 1/2 finaalis on sama. No ei ole sama. Samamoodi on ju KML-s mõlema meie klubi eesmärgiks VAID tiitlivõit, mitte finaalipääs. Ometi ei tule sa ju kohaliku liiga tasandil rääkima, et vahet pole, kas kaotada veerandfinaalis Valgale või finaalis Kalevile - ikka suur vahe on.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Rix »

Sa võid siin jaurama jäädagi sel teemal, kuid mina lähtun eelkõige emotsioonist ja seda pole Rock üldse pakkunud, esimese tõsisema meeskonna käest kole pakk ja ka Liepaja vastu oli pilt nutune. Ju siis see Rocki tase ongi. Minu meelest mitte, eelmine hooaeg andis igatahes lootust palju kõvemaks ja kui nii väga võrrelda tahad, siis neist viies mängus pole isegi seda, et võiks nt mõne mängija (noore) esile tõsta. Meh.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas KalevRuus »

Rix kirjutas:Sa võid siin jaurama jäädagi sel teemal, kuid mina lähtun eelkõige emotsioonist ja seda pole Rock üldse pakkunud, esimese tõsisema meeskonna käest kole pakk ja ka Liepaja vastu oli pilt nutune. Ju siis see Rocki tase ongi. Minu meelest mitte, eelmine hooaeg andis igatahes lootust palju kõvemaks ja kui nii väga võrrelda tahad, siis neist viies mängus pole isegi seda, et võiks nt mõne mängija (noore) esile tõsta. Meh.
Ise oled oma jutu järgi erapooletu pilguga kossufänn. Tõesti alagrupist või lisaaja võidust Avtodori üle positiivseid emotsioone ei saanud? Kusjuures alles hiljuti tunnistasid isegi, et sellest koosseisust võeti maksimum ära.
BBLi teemaline vaidlus on muidugi tõsine vaimne onanism. Umbes, et minul on küll kuus senti pikk ja sinul ehk 6,2 aga selle eest on minul natuke jämedam ja vinne on mul ka mitu vähem. Mis siin vaielda? Cramo teeb VTBs supertööd, BBLis põruti räigelt. Rock täitis miinimumi mõlemas sarjas, EC eest võib ehk isegi kiita, samas BBLi play-offid oli selge pettumus.
Aga kurb on see, et olgu Balti liigas formaat ja osalejad millised iganes, tulemus on ikka sitt.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Rix »

KalevRuus kirjutas:
Rix kirjutas:Sa võid siin jaurama jäädagi sel teemal, kuid mina lähtun eelkõige emotsioonist ja seda pole Rock üldse pakkunud, esimese tõsisema meeskonna käest kole pakk ja ka Liepaja vastu oli pilt nutune. Ju siis see Rocki tase ongi. Minu meelest mitte, eelmine hooaeg andis igatahes lootust palju kõvemaks ja kui nii väga võrrelda tahad, siis neist viies mängus pole isegi seda, et võiks nt mõne mängija (noore) esile tõsta. Meh.
Ise oled oma jutu järgi erapooletu pilguga kossufänn. Tõesti alagrupist või lisaaja võidust Avtodori üle positiivseid emotsioone ei saanud? Kusjuures alles hiljuti tunnistasid isegi, et sellest koosseisust võeti maksimum ära.
BBLi teemaline vaidlus on muidugi tõsine vaimne onanism. Umbes, et minul on küll kuus senti pikk ja sinul ehk 6,2 aga selle eest on minul natuke jämedam ja vinne on mul ka mitu vähem. Mis siin vaielda? Cramo teeb VTBs supertööd, BBLis põruti räigelt. Rock täitis miinimumi mõlemas sarjas, EC eest võib ehk isegi kiita, samas BBLi play-offid oli selge pettumus.
Aga kurb on see, et olgu Balti liigas formaat ja osalejad millised iganes, tulemus on ikka sitt.
Jutt käis ja käib siin hetkel minu jaoks ainult BBList, ei sõnagi euromängudest. Võiks siiski diskussiooni jälgida enne, kui näpuga näidata.
Teisele poolele postist võiks vaba käega ja kogu hingest alla kirjutada, algkõrgus hüpati üle ja kõik.

P.S Jah, euromängudest oli siiski emotsionaalseid mänge, avtodori üle üks viimaste aastate parimaid üldse, eriti asjaolud, kuidas võit võeti. Võiks hea ära panna. Aga. Õudsalt tahaks näha Rocki puhul natuke suuremat ambitsiooni kõikidelt pooltelt ( Kullal seda jätkub, kuid see on selline optimistlik ambitsioon, mis rajatud lootusele, mitte reaalsele olukorrale), sest minu meelest näitasid eurosarja mängud seda, et selline tuumik vajaks min. kahte korralikku euroopa tasemel meest (Eesti oludes siiski leegionäri) juurde paarile positsioonile ja võiks vabalt mängida FF kohale ka nii, kui kõige kõige parem päev ei ole. Seekord tuli ikkagi otsustavates mängudes klassivahe sisse. Aga selle asemel ma kuulen ikka seda filosoofiat jne. Muidugi võib see olla kattevari, aga kui nt Tarvas suudab nt Rossi endale palgata supiraha eest, siis vist ei ole asi ainult rahas.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas vaim564 »

Mind häiribki Rocki puhul kõige rohkem emotsioonitus ja konnatiigifilosoofia ehk kindla peale minek. Hooaja peale tuleb paar säravat tulemust, kuid samas millegagi üllatada ei suudeta, meeskonnas puudub sisemine konkurents, mängitakse kindlate hobuste peale, kellest on teada, et nad mingi taseme teevad alati ära, aga üle oma varju eriti ei hüppa. Leegionäridega läks sellel hooajal kehvasti, sest võistkonnale juurde nad midagi ei andnud. Dilyse valik eelmisel hooajal oli väga õnnestunud hoolimata kõikidest tema distsipliiniprobleemidest, aga platsile tõi ta elu. Petrukonist ei läinud lihtsalt vaja. Peciukevicius on omaette teema, aga sellel hooajal meenutas ta väga Tsintsadze teist tulemist, kui ST Sokk ta üle mängis, sel hooajal on Tanel jälle kindlam olnud. Ma ei taha, et see juhtuks jälle, aga praegu ma kardan järjekordset 4:0 eestikate finaalis, mis tegelikult ei ole Eesti korvüpallile väga hea. Vanade hobuste asemel võiks parem paar näljasemat leegionäri võtta. Tarvase mängu keskmine kvaliteet jätab ehk soovida, aga nende mäng tekitab hoolimata tulemustest palju rohkem emotsiooni kui Rockil, nt ka Haughton on väga hea leid neile olnud, Rossist rääkimata.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

vaim564 kirjutas:Mind häiribki Rocki puhul kõige rohkem emotsioonitus ja konnatiigifilosoofia ehk kindla peale minek. Hooaja peale tuleb paar säravat tulemust, kuid samas millegagi üllatada ei suudeta, meeskonnas puudub sisemine konkurents, mängitakse kindlate hobuste peale, kellest on teada, et nad mingi taseme teevad alati ära, aga üle oma varju eriti ei hüppa. Leegionäridega läks sellel hooajal kehvasti, sest võistkonnale juurde nad midagi ei andnud. Dilyse valik eelmisel hooajal oli väga õnnestunud hoolimata kõikidest tema distsipliiniprobleemidest, aga platsile tõi ta elu. Petrukonist ei läinud lihtsalt vaja. Peciukevicius on omaette teema, aga sellel hooajal meenutas ta väga Tsintsadze teist tulemist, kui ST Sokk ta üle mängis, sel hooajal on Tanel jälle kindlam olnud. Ma ei taha, et see juhtuks jälle, aga praegu ma kardan järjekordset 4:0 eestikate finaalis, mis tegelikult ei ole Eesti korvüpallile väga hea. Vanade hobuste asemel võiks parem paar näljasemat leegionäri võtta. Tarvase mängu keskmine kvaliteet jätab ehk soovida, aga nende mäng tekitab hoolimata tulemustest palju rohkem emotsiooni kui Rockil, nt ka Haughton on väga hea leid neile olnud, Rossist rääkimata.

Ma selle emotsiooni kohapealt kaasa ei räägiks. Sellega on nagu on - tihti on see seotud meeskonna eduga. Kui meeskond võidab, siis on ka seda positiivset emotsiooni.

See tulemuste ja filosoofia jutt on päris naljakas. Kui mõelda rahvusvahelsite saavutuste peale, siis just Rock on seal millegiga hakkama saanud: BBL pronks (kui osalesid veel Zalgris-Rytas) ja EuroCh FinalF

Kalevil on "õige" filosoofiaga vastu panna vaid üks BBL pronks ülemöödunud hooajast. Lisaks veel mõned viimased kohad EuroChallenge alagrupiturniiridelt
Vasta