Tartu Rock

Üleüldine korvpallijutt
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas vaim564 »

Ma räägin ikka sellest hooajast. Rocki suured saavutused jäävad aastate taha, aga kunagise Challenge Final Fouri viimase koha najal ei saa lõpmatult elada. Neid EuroChallenge alagrupi põrumisi on Rockil peale kuldset finaali ka olnud ikka mitmeid. See on Eesti korvpalli tüüpiline häda, et ei suudeta olla rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline. Aga see oli eile, räägime, mis täna on. Kalev/Cramo on loomulikult samamoodi põrunud mitmeski eurosarjas ja VTB-s, kuid sellel hooajal on suudetud tõusta vähemalt VTB keskmike hulka.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas KalevRuus »

vaim564 kirjutas:Ma räägin ikka sellest hooajast. Rocki suured saavutused jäävad aastate taha, aga kunagise Challenge Final Fouri viimase koha najal ei saa lõpmatult elada. Neid EuroChallenge alagrupi põrumisi on Rockil peale kuldset finaali ka olnud ikka mitmeid. See on Eesti korvpalli tüüpiline häda, et ei suudeta olla rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline. Aga see oli eile, räägime, mis täna on. Kalev/Cramo on loomulikult samamoodi põrunud mitmeski eurosarjas ja VTB-s, kuid sellel hooajal on suudetud tõusta vähemalt VTB keskmike hulka.
Ma julgeks siiski ka eelmise hooaja Rocki veerandfinaali jõudmist eurochallenges täiesti arvestatavaks saavutuseks nimetada.
Cramo tõusmine VTBs keskmike hulka on samuti kõva sõna ja kui juhtub, et lausa play-offi jõutakse, siis see minu silmis ületaks Rocki eelmise hooaja saavutuse.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

vaim564 kirjutas:Ma räägin ikka sellest hooajast. Rocki suured saavutused jäävad aastate taha, aga kunagise Challenge Final Fouri viimase koha najal ei saa lõpmatult elada. Neid EuroChallenge alagrupi põrumisi on Rockil peale kuldset finaali ka olnud ikka mitmeid. See on Eesti korvpalli tüüpiline häda, et ei suudeta olla rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline. Aga see oli eile, räägime, mis täna on. Kalev/Cramo on loomulikult samamoodi põrunud mitmeski eurosarjas ja VTB-s, kuid sellel hooajal on suudetud tõusta vähemalt VTB keskmike hulka.

No käesoleval hooajal ei ole ju üldse küsimust. Kalev on olnud kordades edukam ja pakkunud rohkem emotsiooni. Samas on Kalevi filosoofia ja Rocki värbamispoliitika olnud üldjoontes sama viimased 7-8 aastat. Ja seni (toonitan seni!) on rahvusvaheliselt olnud edukam ju Rock. Et kas me nüüd siis ühe ebaõnnestunud hooaja põhjal võime öelda, et Rocki filsoofia on vale?

Eelmisel hooajal oli ju meeskonna komplekteritus suuresti sama, kui meskond mängis nagu kulda, emotsioon oli kõva ja ka tulemus oli hea. Siis ei kostunud kordagi, et Rock ajab valet asja ja Kalev õiget. Pigem oli siis seis vastupidi, kus Kalevile heideti ette liigset leegionäride kasutamist, sealjuures tulemust saavutamata.

Kahel aastal EC sarjas alagrupist edasipääs on meie klubide kehva rahvusvahelist edu arvestades ka näitaja.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kalevpoiss »

michaelEP kirjutas:
vaim564 kirjutas:Ma räägin ikka sellest hooajast. Rocki suured saavutused jäävad aastate taha, aga kunagise Challenge Final Fouri viimase koha najal ei saa lõpmatult elada. Neid EuroChallenge alagrupi põrumisi on Rockil peale kuldset finaali ka olnud ikka mitmeid. See on Eesti korvpalli tüüpiline häda, et ei suudeta olla rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline. Aga see oli eile, räägime, mis täna on. Kalev/Cramo on loomulikult samamoodi põrunud mitmeski eurosarjas ja VTB-s, kuid sellel hooajal on suudetud tõusta vähemalt VTB keskmike hulka.

No käesoleval hooajal ei ole ju üldse küsimust. Kalev on olnud kordades edukam ja pakkunud rohkem emotsiooni. Samas on Kalevi filosoofia ja Rocki värbamispoliitika olnud üldjoontes sama viimased 7-8 aastat. Ja seni (toonitan seni!) on rahvusvaheliselt olnud edukam ju Rock. Et kas me nüüd siis ühe ebaõnnestunud hooaja põhjal võime öelda, et Rocki filsoofia on vale?

Eelmisel hooajal oli ju meeskonna komplekteritus suuresti sama, kui meskond mängis nagu kulda, emotsioon oli kõva ja ka tulemus oli hea. Siis ei kostunud kordagi, et Rock ajab valet asja ja Kalev õiget. Pigem oli siis seis vastupidi, kus Kalevile heideti ette liigset leegionäride kasutamist, sealjuures tulemust saavutamata.

Kahel aastal EC sarjas alagrupist edasipääs on meie klubide kehva rahvusvahelist edu arvestades ka näitaja.
Eks seda on ka juba miljon korda räägitud, et rahvusvaheline edu on üsna lai mõiste. Kas sa saavutad edu BBL-s või VTB-s ei ole päris sama asi. Näiteks Enisei on EC-s suure tõenäosusega F4 meeskond aga VTB-s jääb Kalevist kindlalt tahapoole. Üldiselt tundub, et enamus klubidele käib üle jõu kahes erinevas sarja ühtmoodi hästi esineda. Avtodor on näiteks väga hea näide. VTB-s paugutab võimsalt aga EC-s saab kobadega lisaaegadel võite. Mõned võivad siin pikalt haliseda suurest katastroofist BBL-s aga elu näitab, et enamus VTB keskmikest ei suuda kahes sarjas korraga edukalt esineda.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas KalevRuus »

Raske öelda. Näiteks eelmise aasta Rockil oli mitmekuine periood, kus võideti pea kõik mis võita andis - EuroChallenge, BBLi ja eestikate mängud pluss veel karikas detsembri lõpus. Ja Cramo kaotus kaheksandikfinaalis oli katastroof, siin pole midagi vaielda, küll on aga võimalus see VTBs heastada.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kalevpoiss »

KalevRuus kirjutas:Raske öelda. Näiteks eelmise aasta Rockil oli mitmekuine periood, kus võideti pea kõik mis võita andis - EuroChallenge, BBLi ja eestikate mängud pluss veel karikas detsembri lõpus. Ja Cramo kaotus kaheksandikfinaalis oli katastroof, siin pole midagi vaielda, küll on aga võimalus see VTBs heastada.
No karika mängu toomine on ikka eriti hale. Langen siis ka korra sinu tasemele. Hoolimata rasketest VTB hooaegadest on Cramo siiski suutnud 4 aastat järjest Rocki finaalis 4:0 maa alla taguda. Kokku 16:0. Vot see on katastroof.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas KalevRuus »

Kalevpoiss kirjutas:
KalevRuus kirjutas:Raske öelda. Näiteks eelmise aasta Rockil oli mitmekuine periood, kus võideti pea kõik mis võita andis - EuroChallenge, BBLi ja eestikate mängud pluss veel karikas detsembri lõpus. Ja Cramo kaotus kaheksandikfinaalis oli katastroof, siin pole midagi vaielda, küll on aga võimalus see VTBs heastada.
No karika mängu toomine on ikka eriti hale. Langen siis ka korra sinu tasemele. Hoolimata rasketest VTB hooaegadest on Cramo siiski suutnud 4 aastat järjest Rocki finaalis 4:0 maa alla taguda. Kokku 16:0. Vot see on katastroof.
Huvitav, ma spetsiaalselt kasutasin pikatoimeliste jaoks sõnastust "pluss veel karikas" mis pidanuks justkui mõista andma, et ma isegi tähtsustan seda ülejäänutest sarjadest vähem. Aga paistab, et ülehindasin mõnda kaasfoorumlast.
Sinu rõõmuks aga täiesti nõustun, et neli aastat järjest 0:4 on samuti katastroof. Samuti.
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Kalevpoiss »

KalevRuus kirjutas:
Kalevpoiss kirjutas:
KalevRuus kirjutas:Raske öelda. Näiteks eelmise aasta Rockil oli mitmekuine periood, kus võideti pea kõik mis võita andis - EuroChallenge, BBLi ja eestikate mängud pluss veel karikas detsembri lõpus. Ja Cramo kaotus kaheksandikfinaalis oli katastroof, siin pole midagi vaielda, küll on aga võimalus see VTBs heastada.
No karika mängu toomine on ikka eriti hale. Langen siis ka korra sinu tasemele. Hoolimata rasketest VTB hooaegadest on Cramo siiski suutnud 4 aastat järjest Rocki finaalis 4:0 maa alla taguda. Kokku 16:0. Vot see on katastroof.
Huvitav, ma spetsiaalselt kasutasin pikatoimeliste jaoks sõnastust "pluss veel karikas" mis pidanuks justkui mõista andma, et ma isegi tähtsustan seda ülejäänutest sarjadest vähem. Aga paistab, et ülehindasin mõnda kaasfoorumlast.
Sinu rõõmuks aga täiesti nõustun, et neli aastat järjest 0:4 on samuti katastroof. Samuti.
Katsu ennast nüüd kokku võtta ja minu postitus läbi lugeda. Ma loodan, et saad ikka kirjatähtedest aru, kui mitte siis anna julgelt teada, kirjutan trükitähtedes. Ma ütlesin, et karika mängu toomine on hale. Ma pole sõnagi rääkinud sellest, et minu arust sa pead seda kõige tähtsamaks sarjaks. Minu arust on karikas nii mõttetu asi, et seda on lihtsalt väga hale üldse mängu tuua. EHK mingi väike võimalus eksisteerib, et sa oled suuteline aduma, et sa olid ju see, kes karika mängu tõi.
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas sequa »

Täiesti suva jauramine käib. Mõni saab Cramo /Rocki kaotamisest suurema elamuse kui "oma " meeskonna võidust. Tüüpiline eestlane ju :P
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas japs »

sequa kirjutas:Täiesti suva jauramine käib. Mõni saab Cramo /Rocki kaotamisest suurema elamuse kui "oma " meeskonna võidust. Tüüpiline eestlane ju :P
Tõsi, nagu ma juba korra ütlesin ma ei saa aru mille üle vaieldakse :)

Mis aga mulle ei meeldi, on oma sarjade mahategemine. Karikavõistlus on viimastel aastatel kõvasti esile tõusnud - melu on, rahvast on, pinget on... kus krdi otsast ta siis tähtsusetu on?

Balti liiga. Kas ma pean käesoleva aasta süsteemi p....ekukkunuks? JAH. Aga vaatamata sellele on BBLi 4-6 tippu sellised (et asi selge oleks loomulikult pean ka Kalevit sinna kuuluvaks), kes võiksid saaksid häbenemata mängida eurosarjades ja ka selle aasta VTB tagaotsas.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Rio »

Rock siiski häbi maha ei pesnud !
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

http://www.ohtuleht.ee/666677/kuhu-on-k ... pinud-rock" onclick="window.open(this.href);return false;

Rock ei suutnud siis kummaski välissarjas midagi märkimisväärset korda saata. Nö "oma" tehti ära, kuid ei midagi erilist. Selle valguses tekib küsimus, et kuna neil on nüüd oodata veel vaid KML finaalseeriat, siis kas tasuks praegu aeg maha võtta ja veel mingi üldfüüsise tsükkel teha, et siis mais-juunis vormis olla?

Vaatad praegu Rocki mängu, meeste liikumiskiirust ja vaatad Kalevi viimase aja häid esitusi... paratamautlt tekib väike kahtluseuss, et ka see aasta võib seeria varakult läbi saada.
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas sequa »

okeio ma rebin ka nüüd suva võrdlust, väänan statistikat nagu ise tahan: VTB on sitt, eurochallengel nelja hulka ei jõudnud, Rock mängib ikke tugevamas sarjas. Tõendid siiin http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=71039919" onclick="window.open(this.href);return false;

Hakake nüüd pommitama

Kes aru ei saand, siis irooniline postitus selle hullu "võrdlemise" teemal siin teemas
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas michaelEP »

sequa kirjutas:okeio ma rebin ka nüüd suva võrdlust, väänan statistikat nagu ise tahan: VTB on sitt, eurochallengel nelja hulka ei jõudnud, Rock mängib ikke tugevamas sarjas. Tõendid siiin http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=71039919" onclick="window.open(this.href);return false;

Hakake nüüd pommitama

Kes aru ei saand, siis irooniline postitus selle hullu "võrdlemise" teemal siin teemas
Jällegi tõestus, et Euroopa keskmine kossutase on tõusnud. Ungari, Rumeenia vms klubid ei ole sugugi nõrgemad kui Prantsusmaa või Saksamaa keskmikud, rääkimata Eesti tippudest. VTB tagumine ots ja EC esimene ots ongi suht sarnane tase.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas toivo »

Pronksiseeria vastaseks siis Utena Juventus, hetkel Leedu liiga 4. koha meeskond - seda 3 Euroliiga satsi järel.
Esimene mäng mängitakse ülehomme (25.03, kolmapäev) Tartus, kordusmäng 02.04.

Infi Juventuse kohta:
Mängiti samas alagrupis Tarvase ja Raplaga, 8-st mängust 1 kaotus (Liepajalt).
Kaheksandikfinaalis saadi jagu Riia Baronsist (esimene mäng kaotati 24-ga, aga kordusmäng kodus võideti 26-ga).
Veerandfinaalis võideti Pasvalyse Pieno Zvaigsdest (avamäng võõrsil -11, kodus +20).
Poolfinaalis jäädi napilt alla Šiauliaile (võõrsil -4, kodus 0).

Päris ühtlane meeskond. BBLi statistika järgi suurimad punktitoojad Arvydas Siksnius (196cm; 12,5p) ja ameeriklane Rashaun Broadus (180cm; 12,3p).
Järgeb terve punt mehi, kes toovad mängus punkte keskmiselt 8-11.

Lisaks mainitud ameeriklasele on tiimis veel üks leegionär, venelasest äär Nikita Barinov (203cm; 8,2p+4.3lp).

Ülejäänud kohalikud mehed, meile tuntuim nimi ehk Egidijus Dimsa.

Tundub ühtlane meeskond ja kodus mängivad väga kõvasti. Raske uskuda, et rünnakul raskustes Rock neile avamängus paki paneb, seega jääb kõik suuresti kordusmängu otsustada. Oleks bettija, siis panustaks pigem Rocki vastu seekord.
Vasta