Eesti koondis.

Kõik Eesti koondisega seonduv
Alois
Kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 20 Juun 2012, 10:38

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Alois »

Ma kahtlen, et seal on rohkem infot kui Õhtulehe artiklis.
Kuigi jah ei ole lugenud.

http://www.ohtuleht.ee/666387/tiit-sokk ... u-vaatamas
Kasutaja avatar
kalevcramo
Kasutaja
Postitusi: 1092
Liitunud: 16 Veebr 2008, 23:16

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas kalevcramo »

Eesti korvpallikoondise peatreener naasis mõne päeva eest USA ja Kariibi mere saarte turneelt.
Eesti korvpallikoondise peatreener Tiit Sokk naasis mõne päeva eest USA ja Kariibi mere saarte turneelt, kus ta käis spetsiaalselt kohtumas koondise kandidaatide Rauno Nurgeri ja Rain Raadikuga. Sokk jäi nähtuga rahule, eriliselt üllatas teda Raadiku hea seisund.

„Selles ma ei kahelnudki, et Wichita State’i ülikoolis korralikult trenni tehakse, aga olgem ausad, Guadeloupel mängimine tekitab kohe küsimärke. Mul ei olnud õrna aimugi, mida sealne korvpallielu endast kujutab,” tunnistas Sokk valehäbita. Aga tuli välja, et liigas osaleb 11 meeskonda, sisemine konkurents ja mängutase on päris korralikud. „Mul õnnestus Raadiku koduklubi ühte mängu oma silmaga ka näha ja pilt ei olnud paha. Füüsiliselt saab alati paremas seisus olla ja seda ma Raadikule ka ütlesin. Aga üldjoontes oli Raini puhul pilt parem, kui ma ootasin. Ta on seal võistkonna liider ja saab kohtumistes 30 ja rohkem minutit mänguaega,” sõnas tagasiteel USA-st päikeselisel saarel vahepeatuse teinud peatreener.

Suvel koondisega EM-finaalturniiriks valmistuma hakkaval Tiit Sokul on kavas juuli esimeses pooles tööd alustada 16–17 mängijaga. Väga suureks koondislaste ringi ei aeta. Pärnakat tahab ta kindlasti juulis laagris näha, Nurgeri esmane siht võiks pigem olla universiaadil mängida. „Tõele au andes kohtusin ma Nurgeriga silmast silma esimest korda. Mul pole temaga varasemat kokkupuudet olnud. Tundub olevat tubli suhtumisega, sport on prioriteetides esikohal, ehkki ka õppimisega on kõik korras. Mängida ta sellel turniiril väga ei saanud, kus ma kohal olin, aga USA ülikoolimeeskondades on see hästi tavaline, et esimese aasta mehed peavad oma aega ootama,” teadis Sokk.

Määrav sõna treeneritel
Nurgeri Eestisse tuleku puhul on määrav sõna öelda ka ülikooli treeneritel. Sokk üritas Wichita State Shockersi peatreeneri Gregg Marshalliga turniiril ka kohtuda, kuid kolleeg näole ei andnud.

„Eks ma saan aru, neil oli iga päev mäng ja aega vähe. Mul õnnestus põgusalt kohtuda korvpallidivisjoni juhtidega ja neile andsin edasi soovi Nurgerit suvel Eesti koondise juures näha. Usun, et sel teemal seisavad konkreetsemad läbirääkimised veel ees,” ei loonud Sokk illusioone, et Nurger ülikooli juurest ilmtingimata „jah”-sõna saab.

Esimese suvise kontrollmängu peab Eesti koondis 1. augustil Moskvas Venemaaga.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Egert »

Liigutaks VTB alt pooliku teema siia.
vaim564 kirjutas:Ma pakun, et 14 koondislast sõelutakse sellest ringist - Talts, Kangur, Arbet, Veideman, ST Sokk, T Sokk, Vene, G Dorbek, Toome, Hallik, Keedus, Kitsing, Jõesaar, Nurger, M. Dorbek, Kurbas
Puhtalt preaguse seisu pealt jätaks sinu nimekirjast Jõesaare ja Nurgeri välja ning Toome vahetaksin Rain Raadiku või Eichfussi vastu.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas michaelEP »

Egert kirjutas:Liigutaks VTB alt pooliku teema siia.
vaim564 kirjutas:Ma pakun, et 14 koondislast sõelutakse sellest ringist - Talts, Kangur, Arbet, Veideman, ST Sokk, T Sokk, Vene, G Dorbek, Toome, Hallik, Keedus, Kitsing, Jõesaar, Nurger, M. Dorbek, Kurbas
Puhtalt preaguse seisu pealt jätaks sinu nimekirjast Jõesaare ja Nurgeri välja ning Toome vahetaksin Rain Raadiku või Eichfussi vastu.

Miks Toome välja? Korraliku hooaja ju teinud.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Egert kirjutas:Liigutaks VTB alt pooliku teema siia.
vaim564 kirjutas:Ma pakun, et 14 koondislast sõelutakse sellest ringist - Talts, Kangur, Arbet, Veideman, ST Sokk, T Sokk, Vene, G Dorbek, Toome, Hallik, Keedus, Kitsing, Jõesaar, Nurger, M. Dorbek, Kurbas
Puhtalt preaguse seisu pealt jätaks sinu nimekirjast Jõesaare ja Nurgeri välja ning Toome vahetaksin Rain Raadiku või Eichfussi vastu.
Raadiku tegelik vorm on küsimärk, Guadeloupe liigas võib ta ju boss olla. Muidu küll, et ta konkureerib Toome ja Kitsinguga. Hallik ma arvan jääb 14 hulka, kuna ta on teistsugune, isegi kui ta platsile ei pääse või saab episoodiliselt. Samamoodi pean ma loogilisemaks M.Dorbekut kui Laanet. Nemad on rollimängijad, kes toovad teistsugust kvaliteeti. Eichfussi šansse võib mõjutada vigastus.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas japs »

Egert kirjutas:Liigutaks VTB alt pooliku teema siia.
vaim564 kirjutas:Ma pakun, et 14 koondislast sõelutakse sellest ringist - Talts, Kangur, Arbet, Veideman, ST Sokk, T Sokk, Vene, G Dorbek, Toome, Hallik, Keedus, Kitsing, Jõesaar, Nurger, M. Dorbek, Kurbas
Puhtalt preaguse seisu pealt jätaks sinu nimekirjast Jõesaare ja Nurgeri välja ning Toome vahetaksin Rain Raadiku või Eichfussi vastu.
Julgen väita, et kui nii Toome kui Eichfussi jalad kannatavad, siis nad mõlemad kindlalt sees. Jõesaarel võimalust ei näe ning Nurger peab kõigepealt usa treenerilt koondiseloa saama ja järgnevalt ka siin Sokule muljet avaldama (Sokk selles osas pigem konservatiiv, eelis kindlasti end varem tõestanud meestel).

Ehk siis suht kindlana võivad end tunda 12 meest:
1. S. Sokk, T. Sokk
2. Veideman, G. Dorbek
3. Arbet, Kurbas, Keedus
4. Kangur, Vene, Eichfuss
5. Talts, Toome

Ülejäänud 2 kohale kandideerivad: Saage (meeskonna hing), M Dorbek (kaitse), Hallik (meeskonna hing + kolmesed), Kitsing (pikka läeheb ikka vaja), Nurger (must lammas), Raadik (müstilisel kombel Soku lemmik)
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Egert »

michaelEP kirjutas:
Egert kirjutas:Liigutaks VTB alt pooliku teema siia.
vaim564 kirjutas:Ma pakun, et 14 koondislast sõelutakse sellest ringist - Talts, Kangur, Arbet, Veideman, ST Sokk, T Sokk, Vene, G Dorbek, Toome, Hallik, Keedus, Kitsing, Jõesaar, Nurger, M. Dorbek, Kurbas
Puhtalt preaguse seisu pealt jätaks sinu nimekirjast Jõesaare ja Nurgeri välja ning Toome vahetaksin Rain Raadiku või Eichfussi vastu.

Miks Toome välja? Korraliku hooaja ju teinud.
Korralik hooaeg, aga lihtsalt korvi alla oleks ka vaja kedagi mürama. Kugelt loopivaid pikki on juba piisavalt. Eks Toome ja Hallik hakkavad selle snaipri positsiooni peale võitlema. :D
gasol2
Kasutaja
Postitusi: 1028
Liitunud: 06 Mai 2007, 11:12
Asukoht: Hiiumaa

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas gasol2 »

Toome on ju ainuke Eesti pikk kes midgai suudab korviall teha ja ka kaitses natuke suuremate meestega hakkama saada
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas michaelEP »

gasol2 kirjutas:Toome on ju ainuke Eesti pikk kes midgai suudab korviall teha ja ka kaitses natuke suuremate meestega hakkama saada

Ma just tahtsin sama öelda, et Toome on kaitses päris korralik olnud (võrreldes näiteks Hallikuga). Tundub et ta valu ei karda ja hoiab keha tugevasti vastas. Minu jaoks on Toome olnud Rocki halli hooaja taustal üks positiivseid momente. Mõneski EC mängus oli vaata et Rocki liider. EuroChallengis ka hooaja peale 12p-5,5reb.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas nojah »

Päris kindel peaks olema koht:
SSokk, Veideman, Arbet, Vene, Kangur, Talts.
Enam-vähem võib vist koht selge olla ka teistel põhirotatsiooni meestel
TSokk (kui just Laane teda selgelt üle ei mängi aga väheusutav, pealegi kogemused)
GDorbek (kui just näiteks Kurbas teda selgelt üle ei mängi aga Dorbek on selgelt stabiilsem)
Keedus (nii universaalne mees on lihtsalt vajalik, kui just jällegi Jõesaar teda selgelt üle ei mängi)
Toome (kui just Raadik või Nurger teda selgelt üle ei mängi aga vaevalt).
Jääb veel 4 kohta. Ma arvan, et sinna pole mõtet lihtsalt istuma võtta noori ja lootustandvaid või siis selliseid mängijaid, kelle sarnaseid juba on piisavalt põhirotatsioonis. Ehk pigem sinna ma ennustan võtab Sokk mehi, kellel on mingi X faktor.
Ennustan: M.Dorbek (lisaks kõigele mis siin foorumis juba öeldud on x-faktoriks see, et saab kasutada, kui on taktikaliselt vaja vastase vastu ekstreemset pressingut teha); Kriisa (ülikogenud, viskaja roll, Rockis näidanud, et võib pingilt tulles mängu muuta), Hallik (selgelt oma X-faktori mees, rollimängija) ja viimane mees valitakse ilmselt kolmikust Raadik, Eicfuss ja Kitsing. Ilmselt Sokk eelistaks Raadikut, aga ma kahtlen tema vormis praegu. Tema asemel siis ilmselt just selline pikem ja jõulisem mees, kes korvi all hakkama saab (sh kaitses). Kurbase võimalik lisaväärtus on juba kõik kaetud (Arbet, Veideman, Keedus, GDorbek - võrreldes nendega pole tal erilist suurt lisaväärtust), ainus võimalus põhirotatsioonis kedagi üle mängida. Jõesaar ja Nurger - pingile istuma noori, kogenematuid ja vähese kokkumänguga mehi mõtet võtta ei ole, seal ikka need lisaväärtusega mehed, nende ainus võimalus on end põhirotatsiooni murda. Laane - kolmandat käbi PG kohale pole mõtet võtta. Saage ja Kajupank - konkurents on nii tihe, et selle hooaja põhjal nad lihtsalt ei vääri kohta seal.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

nojah kirjutas:Päris kindel peaks olema koht:
SSokk, Veideman, Arbet, Vene, Kangur, Talts.
Enam-vähem võib vist koht selge olla ka teistel põhirotatsiooni meestel
TSokk (kui just Laane teda selgelt üle ei mängi aga väheusutav, pealegi kogemused)
GDorbek (kui just näiteks Kurbas teda selgelt üle ei mängi aga Dorbek on selgelt stabiilsem)
Keedus (nii universaalne mees on lihtsalt vajalik, kui just jällegi Jõesaar teda selgelt üle ei mängi)
Toome (kui just Raadik või Nurger teda selgelt üle ei mängi aga vaevalt).
Jääb veel 4 kohta. Ma arvan, et sinna pole mõtet lihtsalt istuma võtta noori ja lootustandvaid või siis selliseid mängijaid, kelle sarnaseid juba on piisavalt põhirotatsioonis. Ehk pigem sinna ma ennustan võtab Sokk mehi, kellel on mingi X faktor.
Ennustan: M.Dorbek (lisaks kõigele mis siin foorumis juba öeldud on x-faktoriks see, et saab kasutada, kui on taktikaliselt vaja vastase vastu ekstreemset pressingut teha); Kriisa (ülikogenud, viskaja roll, Rockis näidanud, et võib pingilt tulles mängu muuta), Hallik (selgelt oma X-faktori mees, rollimängija) ja viimane mees valitakse ilmselt kolmikust Raadik, Eicfuss ja Kitsing. Ilmselt Sokk eelistaks Raadikut, aga ma kahtlen tema vormis praegu. Tema asemel siis ilmselt just selline pikem ja jõulisem mees, kes korvi all hakkama saab (sh kaitses). Kurbase võimalik lisaväärtus on juba kõik kaetud (Arbet, Veideman, Keedus, GDorbek - võrreldes nendega pole tal erilist suurt lisaväärtust), ainus võimalus põhirotatsioonis kedagi üle mängida. Jõesaar ja Nurger - pingile istuma noori, kogenematuid ja vähese kokkumänguga mehi mõtet võtta ei ole, seal ikka need lisaväärtusega mehed, nende ainus võimalus on end põhirotatsiooni murda. Laane - kolmandat käbi PG kohale pole mõtet võtta. Saage ja Kajupank - konkurents on nii tihe, et selle hooaja põhjal nad lihtsalt ei vääri kohta seal.
Ma millegipärast arvan, et TSokk, GDorbek ja ka Hallik, kes kandsid olulist koormust eelvõistlustel, võivad juba seepärast koosseisu saada, v-olla veel R.Raadik. Toome koht on ka ehk enam-vähem kindel. Teised peavad koha välja võitlema, kellegi üle mängima. Vigastused ja muud takistused (kui NCAA ei lase Nurgerit/Jõesaart ära) võivad ka oma korrektiive teha.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas japs »

vaim564 kirjutas:
nojah kirjutas:Päris kindel peaks olema koht:
SSokk, Veideman, Arbet, Vene, Kangur, Talts.
Enam-vähem võib vist koht selge olla ka teistel põhirotatsiooni meestel
TSokk (kui just Laane teda selgelt üle ei mängi aga väheusutav, pealegi kogemused)
GDorbek (kui just näiteks Kurbas teda selgelt üle ei mängi aga Dorbek on selgelt stabiilsem)
Keedus (nii universaalne mees on lihtsalt vajalik, kui just jällegi Jõesaar teda selgelt üle ei mängi)
Toome (kui just Raadik või Nurger teda selgelt üle ei mängi aga vaevalt).
Jääb veel 4 kohta. Ma arvan, et sinna pole mõtet lihtsalt istuma võtta noori ja lootustandvaid või siis selliseid mängijaid, kelle sarnaseid juba on piisavalt põhirotatsioonis. Ehk pigem sinna ma ennustan võtab Sokk mehi, kellel on mingi X faktor.
Ennustan: M.Dorbek (lisaks kõigele mis siin foorumis juba öeldud on x-faktoriks see, et saab kasutada, kui on taktikaliselt vaja vastase vastu ekstreemset pressingut teha); Kriisa (ülikogenud, viskaja roll, Rockis näidanud, et võib pingilt tulles mängu muuta), Hallik (selgelt oma X-faktori mees, rollimängija) ja viimane mees valitakse ilmselt kolmikust Raadik, Eicfuss ja Kitsing. Ilmselt Sokk eelistaks Raadikut, aga ma kahtlen tema vormis praegu. Tema asemel siis ilmselt just selline pikem ja jõulisem mees, kes korvi all hakkama saab (sh kaitses). Kurbase võimalik lisaväärtus on juba kõik kaetud (Arbet, Veideman, Keedus, GDorbek - võrreldes nendega pole tal erilist suurt lisaväärtust), ainus võimalus põhirotatsioonis kedagi üle mängida. Jõesaar ja Nurger - pingile istuma noori, kogenematuid ja vähese kokkumänguga mehi mõtet võtta ei ole, seal ikka need lisaväärtusega mehed, nende ainus võimalus on end põhirotatsiooni murda. Laane - kolmandat käbi PG kohale pole mõtet võtta. Saage ja Kajupank - konkurents on nii tihe, et selle hooaja põhjal nad lihtsalt ei vääri kohta seal.
Ma millegipärast arvan, et TSokk, GDorbek ja ka Hallik, kes kandsid olulist koormust eelvõistlustel, võivad juba seepärast koosseisu saada, v-olla veel R.Raadik. Toome koht on ka ehk enam-vähem kindel. Teised peavad koha välja võitlema, kellegi üle mängima. Vigastused ja muud takistused (kui NCAA ei lase Nurgerit/Jõesaart ära) võivad ka oma korrektiive teha.
Lihtsalt huvipärast, miks seda Jõesaart niivõrd palju mainitakse ("palju" on puht subjektiivne)? Nr 3 on koondise kõige tugevam positsioon. Enamvähem selgetest 3dest on Jõesaarest paremad Arbet, Kurbas ja Keedus, ilmselt satuvad sama kohta mängima ka Vene ja G.Dorbek, kes mõlemad samuti on Jõesaarest paremad. Nagu varem mainitud mina tal erislist šanssi ei näe.
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas zero0 »

Toome on superhooaja teinud, näen teda kindlasti koondises.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Egert »

japs kirjutas:Lihtsalt huvipärast, miks seda Jõesaart niivõrd palju mainitakse ("palju" on puht subjektiivne)? Nr 3 on koondise kõige tugevam positsioon. Enamvähem selgetest 3dest on Jõesaarest paremad Arbet, Kurbas ja Keedus, ilmselt satuvad sama kohta mängima ka Vene ja G.Dorbek, kes mõlemad samuti on Jõesaarest paremad. Nagu varem mainitud mina tal erislist šanssi ei näe.
Nõus. Lisaks piirdub Jõesaare kogemus meeste hulgas kõigest mõne üksiku mänguga eelmisel suvel ja mitte just eriti kõrgel tasemel ülikoolikorvpallis.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas nojah »

Jõesaare ainust võimalus on treeninglaagris (kui teda sinna kutsutakse) oma otsesed konkurendid (eelkõige Keedus, Kurbas, ka G.Dorbek) kõik üle mängida ja ise põhirotatsiooni murda. Mis ei ole väga tõenäoline. Sinna 13. meheks pingile istuma teda võtta ma ei näe põhjust. Sinna peaks just saama mingid vanad kalad kes raskes olukorras oleksid valmis ka siis mängu tulema, kui 3 kohtumist on tänavariietes vaadanud. Ehk mehed kellel on karastust ja kokkumängu teistega.

Pigem ma imestan, miks keegi Kriisat ei paku? Tema kogemusi võiks just seal kusagil pingi lõpus ära kasutada, kuna ta on selgelt selline mees, kes suudab muutust tuua ka sügavalt pingi tagaotsast väljakule saades.
Vasta